KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Královéhradecký kraj

Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 452
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 431 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Adam.Valenta »

Ahoj krajské členstvo,

svolávám jednání ve věci projednání nominací KF KHK do primárních voleb do Evropského parlamentu v roce 2024. Primární volby probíhají zde.

Nominace
O nominaci může požádat kterýkoli člen nebo kterákoli členka strany nebo RegP. V příspěvku uveďte, zda žádáte o nominaci na lídra, do čela kandidátní listiny, nebo mezi ostatní kandidáty a zároveň popište, jak chcete funkci vykonávat a jaké jsou vaše priority a kompetence.

Podmínky kandidatury
Připomínám také podmínky kandidatury, jak je stanoví Volební řád.

(1) V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.

(2) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny
a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.

(3) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.

Žadatelé a žadatelky o nominaci

Lhůta pro přihlášení potrvá do 30. června 2023 vč., rozprava do 20. července 2023 vč. Poté bude vyhlášeno hlasování. Hlasování bude jednokolové a všichni kandidáti a kandidátky s nadpoloviční podporou obdrží krajskou nominaci do volby. V rámci doby na rozmyšlenou bude také svoláno online grilování kandidátů a kandidátek přes Jitsi.

Doba pro přihlášení: do 14.7.
Rozprava: do 23.7.
Hlasování: 24. až 26.7.

Hlasovat budeme o všech přihlášených, není potřeba tedy jejich příspěvky "palcovat".

Grilování proběhne v neděli 23.7. v 17h na https://jitsi.piratihk.cz/krajskaschuze

Otevírám rozpravu a děkuji za pozornost.

EDIT: oprava linku, postup a uchazeči o nominaci

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvky (celkem 3):
Filip.Jirousek, Ales.Dohnal, Pavel.Volk
Uživatelský avatar
Jiri.Knotek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 189
Registrován: 12 úno 2017, 13:17
Profese: Krajský zastupitel
Bydliště: Strání
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jiri.Knotek »

Zdravím piráty z Královehradeckého kraje!
Děkuji vám za otevření krajských nominací. Zároveň vás chci požádat o podporu a nominaci vašeho kraje pro nadcházející primární volby do EP- Kandidovat chci na čelo, případě pak na každou další pozici na kandidátce.
Vše podstatné jsem sdělil ve své kandidátské řeči zde.
Nicméně jelikož mě většina z vás nezná, tak mi dovolte se stručně představit.

  • Jsem krajský zastupitel ve Zlínském kraji a neuvolněný předseda výboru pro kulturu a památky

  • Zajímám se o EU, mezinárodní vztahy a považuji se za realistu v oblasti mezinárodních vztahů

  • Jsem pro euro a hlubší evropskou integraci

  • Proč bych měl kandidovat? Jsem přesvědčen o tom, že dokážu přesvědčit mladé lidi k tomu, aby nás volili. Aby to však nebylo jenom o mladých. Jsem přesvědčen o tom, že dokážu dostat k volbám i lidi z menších měst a venkovů, na které trochu zapomínáme. OFFTOPICJe to totiž prostor, kde potřebuje pirátská strana posílit

Děkuji za přečtení mého příspěvku a popřípadě kandidátské řeči, ve které naleznete více podrobností. Budu se těšit na všechny vaše případné dotazy.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Tomas.Valek »

Dám dotaz předsedajícímu @Adam.Valenta, Vaše primárky byly v hlavním jednacím vlákně oznámeny až dnes a i tak Vaše lhůta na navrhování trvá jen celkem 9 dnů a 3 ode dneška.

Pokud máte zároveň dobu na rozmyšlenou až do 20. července, nechtěli byste si dobu na navrhování prodloužit o 10 až 14 dnů?

Děkuji

Zároveň doplňuji dotaz, pro nominaci je v KhK nutné sbírat podporu nebo hlasujete o každém?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Adam.Valenta

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
albert.sterba
Člen KS Praha
Příspěvky: 115
Registrován: 21 lis 2020, 19:33
Profese: lékař - neurochirurg
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady
Dal poděkování: 202 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od albert.sterba »

Ahoj všem pirátkám a pirátům z Královéhradeckého kraje,

dovolte mi se na Vás tímto obrátit s žádostí o podporu v primárkách k volbám do Evropského parlamentu, a to na pozici lídra, čelo kandidátky či další pozici.

Narodil jsem se ve Frýdku-Místku, medicínu jsem studoval v Brně a nyní již čtvrtým rokem žiju v Praze. Ihned po svém příchodu do hlavního města jsem se přidal k pirátům, jež jsem v posledních komunálních volbách taky podpořil kampaňováním v ulicích a svou přítomností na kandidátce do zastupitelstva Prahy 2 a na magistrát.

Jako lékař pracuji na Neurochirurgické klinice FN Královské Vinohrady, politicky se pak v současné době nejvíce věnuji v roli zástupce předsedy spolku Mladí lékaři zejména zdravotnictví a problémům mladých lékařů - více na https://mladilekari.cz/vize-a-cile-agenda/

S Královéhradeckým krajem mě spojují vzpomínky na studentská léta a víkendy trávené v rámci společných akcí jedné mezinárodní organizace mediků IFMSA na Stříbrném rybníce u Hradce Králové.

Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodl pro kandidaturu do EP i za cenu toho, že bych práci na neurochirurgii v případě úspěchu ve volbách musel přerušit. Vnímám totiž Evropskou unii a naši úzkou mezinárodní spolupráci na evropském kontinentu i za jeho hranicemi v současné době neustálých a významných společenských, geopolitických a enviromentálních změn jako naprosto klíčovou. A proto kdy jindy kandidovat, když ne teď...

Mé priority, jimž se chci na evropské úrovni věnovat, jsou následující:

1. Mezinárodní spolupráce ve zdravotnictví, prevence civilizačních chorob, příprava na pandemie, dostupnost léků, sociální služby
2. Podpora demokracie, obrana lidských práv a svobod, práva menšin, nezávislost médií
3. Inovace, digitalizace, umělá inteligence, strategické hospodářství, otevřená data, sdílená ekonomika, zelená ekonomika

Podrobněji se o mé nominaci a mém programu do EP dozvíte zde: viewtopic.php?t=64688

O mně samotném se potom dočtete v medailonku: https://lide.pirati.cz/profil/3191/

Předem Vám mockrát děkuji za podporu i případné dotazy. Těším se taky, že mnoho z Vás během léta na různých pirátských akcích znovu (anebo některé poprvé) uvidím!

Srdečně

Albert

PS Na závěr mám dotaz na předsedající, zdali stačí nominaci podat tady na společném vlákně, nebo je nutné založit separátní nominační vlákno pod hlavičkou KF KHK s hlasováním. Moc děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2199
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 945 poděkování
Dostal poděkování: 7378 poděkování

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od David.Wagner »

Čau do kraje!

velmi rád bych u vás poprosil o podporu nominace na čelo kandidátky do EP.

Dlouze jsem se rozepisoval co umím a proč chci kandidovat tady (viewtopic.php?p=842457#p842457 - tl:dr v EP se vyznám už velmi dobře, chtěl bych akceschopnou EU která neřeší nesmysly a obstojí v moderním světě). Kraj je pro mě ale trochu speciální - nejenom, že miluju Kuks a pravidelně se do něj vracím v létě i na podzim, taky mám vždycky velkou radost ze spolupráce třeba s @Martin.Jiranek nebo @Tomas.Eichler .

Beru to taky jako příležitost dát řeč a třeba probrat co v EP funguje dobře, co blbě a co se s tím dá dělat.
Díky a těším se na otázky!

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5080
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Ahoj!

Obracím se na váš kraj, abych požádal o nominaci na lídra kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Jsem rád, že s řadou z vás mám možnost pracovat na prosazování pirátských hodnot, protože to je to, co nás Piráty spojuje. Například s Martinem Jiránkem v republikovém předsednictvu. S Petrem Poláčkem zase během kampaně do evropských voleb 2019.

Moji nominační řeč najdete v nominačním vlákně v členských podnětech a případné dotazy, na které vám rád odpovím, prosím také směřovat tam, aby byly všechny na jednom místě:

viewtopic.php?p=842776#p842776

Samozřejmě budu rád, když mi svou podporu pro nominaci vyjádříte i ve výše odkazované anketě v členských podnětech.

Zdravím do Královéhradeckého kraje a děkuji velmi za vaši podporu!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Stepan.Svoboda

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 452
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 431 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Adam.Valenta »

Na základě připomínky dávám následující návrh postupu. Pokud budete mít jiný návrh, tak prosím během následujících 24 hodin o jeho formulaci a předložení.

Doba pro přihlášení: do 14.7.
Rozprava: do 23.7.
Hlasování: 24. až 26.7.

Hlasovat budeme o všech přihlášených, není potřeba tedy jejich příspěvky "palcovat".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvek:
Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ahoj,

asi jste zachytili, že mě Honza Lipavský přesvědčil ke kandidatuře do eurovoleb.

dovoluji si proto požádat o nominaci Královéhradeckého kraje a to na pozici lídra naší kandidátky. Moji kandidátskou řeč naleznete zde: viewtopic.php?p=842228#p842228.

Jsem liberál, v europarlamentu bych prohloubil naši spolupráci s českou vládou, přijde mi, že vůbec nevyužíváme potenciál spolupráce na této úrovni k prosazování Pirátských priorit a pracoval bych na tom, abychom byli daleko víc vidět.

I mí soupeři se shodnou, že jsem výrazný kandidát, což nám pomůže, abychom v kampani zaujali. Úspěch v eurovolbách je zásadní pro náš úspěch v krajských volbách.

Díky za podporu!

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Adam.Valenta
Příspěvky: 452
Registrován: 10 čer 2010, 08:33
Profese: analytik, webdesigner
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 431 poděkování
Dostal poděkování: 576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Adam.Valenta »

Grilování proběhne v neděli 23.7. v 17h na https://jitsi.piratihk.cz/krajskaschuze

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Valenta za příspěvek:
Tomas.Valek
Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1288
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1594 poděkování
Dostal poděkování: 2048 poděkování

Re: KF KHK 7/2023 nominace do primárních voleb do Evropského parlamentu

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Ahoj, zdravím Hradec a jeho kraj ze středních Čech.

Dovolte mi, abych i já požádala o vaši krajskou nominaci na čelo do primárních voleb do EP.

Jsem radní pro životní prostředí a zemědělství Středočeského kraje a s některými z vás se už známe nebo jsme i spolupracovali (zdravím třeba Líbu Věříšovou, se kterou jsme šily potahy na sedačky do autobusu před krajskými volbami nebo Pavla Bulíčka, který nás vždycky přijde navštívit, když jsme v Hradci na odpadové konferenci), s ostatními se ráda seznámím, třeba v rámci kampaně.

Vzhledem ke klimatické změně a s ní souvisejícím problémům vidím téma životního prostředí a zemědělství jako klíčové. Jak sama klimatická změna, tak snižování emisí, nová odpadová pravidla nebo např. nastavení společné zemědělské politiky směrem k ozdravení naší krajiny – to vše jsou věci, které mohou ovlivnit život nás všech na dlouhé roky. Proto bych se i já ráda zapojila do týmu europoslanců, kteří se na přípravě a prosazování těchto důležitých témat budou podílet.

Také jako klíčovou považuji spolupráci Pirátů na všech různých úrovních a v SčK se o propojování od lokální úrovně až po spolupráci s naší poslankyní a senátorkou snažím.

Moji kandidátskou řeč, stejně jako vlákno k celostátní nominaci najdete zde: viewtopic.php?p=846806#p846806

Díky za podporu a pěkné léto všem. ;)

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“