Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Místo pro členské podněty, podporu změn stanov, žádosti o nominaci členstvem a návrhy na mimořádný přezkum.


Moderátor: @predsedajici

Pravidla fóra

Do tohoto fóra vkládají členové strany písemné návrhy, které chtějí předložit celostátnímu fóru k projednání. Celostátní fórum může projednat například návrhy předpisů, programových dokumentů, návrh na odvolání nebo mimořádně přezkoumat rozhodnutí libovolného orgánu do 14 dnů od jeho právní moci. Dále zde lze sbírat podporu pro projednání návrhů změn stanov nebo pro nominaci (návrh kandidáta) členskou základnou. Více informací naleznete v jednacím řádu.
Podrobný návod

  • U každého podnětu založte zvláštní vlákno s textem návrhu, zdůvodněním a dalšími náležitostmi a anketní otázkou s možnostmi "Pro", "Proti" a "zdržuji se". (Anketa se zadává v záložce "Anketa" pod příspěvkem, u ankety neomezujte trvání, nastavte viditelnost výsledků a možnost změny hlasu.)

  • Členský podnět, který získá aspoň stanovený počet hlasů, rozešle na žádost navrhovatele administrativní odbor všem členům strany mailem s odkazem na dané vlákno, a to nejpozději do jednoho týdne od žádosti. Stanovený počet hlasů se pro účely tohoto pravidla vypočítá jako odmocnina z počtu členů strany zaokrouhlená nahoru na celé číslo. (Pro 1157 až 1225 členů je to 35 hlasů.)

  • Celostátní fórum bude svoláno, požádá-li o to nejméně dvě odmocniny počtu členů. (Pro 1157 až 1190 členů je to 69 hlasů.) Přičemž nesmí být více členů proti svolání, než pro svolání.

  • Do již svolaného jednání budou začleněny další návrhy, které získaly podporu alespoň odmocniny členů. (Platí i pro návrh kandidáta do funkce volené celostátním fórem.)

Aktuální počet členů naleznete zde, velikost potřebných skupin pro libovolný počet si můžete spočítat tady
Představitele strany prosíme, aby návrhy na svolání, informace o rezignacích a další úkony k fóru směřovali do podatelny.

Doporučujeme nastavit si Sledování fóra Členských podnětů.

Odpovědět

Podporuji nominaci Jany Skopalíkové v primárních volbách do Evropského parlamentu

PRO

58
67%

PROTI

18
21%

ZDRŽUJI SE

11
13%
 
Celkem hlasujících: 87 - Celkem hlasů: 87

Uživatelský avatar
Lucie.Cirkva.Chocholova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 191
Registrován: 10 bře 2019, 22:25
Profese: uvolněná zastupitelka SČK
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 544 poděkování

Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Lucie.Cirkva.Chocholova »

Ahoj Pirátky a Piráti, dovoluji si k vaší úvaze navrhnout nominaci Jany Skopalíkové na čelo kandidátky v primárních volbách do Evropského parlamentu.

Jana je již roky velmi aktivní jak v našem vnitrostranickém prostoru (aktuálně jí zvolilo CF do RV), tak poslední dva a půl roku i ve výkonu politické funkce. Momentálně je pirátskou radní pro životní prostředí a zemědělství Středočeského kraje.

Dva roky s Janou intenzivně spolupracuji. Vím, že je to dříč a dovede se velmi rychle zorientovat v komplikovaných dokumentech, předpisech a vůbec všech těch podkladech, se kterými jako politička musí pracovat. Velmi rychle se učí nové věci a dovede je vidět v souvislostech. Což si myslím, že jsou důležité vlastnosti pro každého, kdo se uchází o jakoukoliv politickou funkci. Navíc je týmová hráčka, což vnímám také jako plus.

Již delší dobu u Jany vidím, že způsob jakým uchopuje téma životního prostředí má velký potenciál překročit krajský rozměr. Jana je v této oblasti srdcař, ale také dovede věci vidět reálně. V oblasti životního prostředí tak má dobrý základ znalostí a zkušeností, ale hlavně má vizi se kterou jednotlivá témata dovede uchopit a nastavit si cestu k jejich naplnění.

Děkuji za pozornost a zvážení této podpory.

Uživatelský avatar
Matous.Adamu
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 134
Registrován: 29 čer 2020, 07:44
Profese: Specialista Service Desku
Dal poděkování: 398 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Matous.Adamu »

S dovolením označuji @Jana.Skopalikova a zároveň vyjadřuji podporu návrhu / nominace.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Matous.Adamu za příspěvek:
Vojtech.Pikal

Matouš Adamů, Předseda místního sdružení Mladá Boleslav
Profil, TW, FB. Pište mi na Zulip nebo matous.adamu@pirati.cz
:?: :!: :arrow: :idea: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1168
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1505 poděkování
Dostal poděkování: 1926 poděkování

Re: Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Ahoj velevážené celostátní fórum,

velmi ráda přijímám vaši nominaci na čelo i další pozice a předkládám vám svoji kandidátskou řeč. Ráda bych vám všem také poděkovala za projevenou podporu – jak zde ve vláknu, tak tu osobní.

Mým hlavním pracovním tématem je životní prostředí. Už třetím rokem jsem radní pro životní prostředí a zemědělství největšího kraje v ČR – Středočeského, a denně se na mě obrací občané, starostové či různé spolky, abych jim pomohla řešit jejich problémy. Řadu z nich vyřešit umíme, s částí je třeba jít na republikovou či evropskou úroveň.

Náš kraj například velmi trápí zábory zemědělské půdy. Jsme na jednu stranu zemědělský region, na druhou stranu je kolem Prahy obrovská poptávka po rozvoji. A tak jakýkoliv zásah do krajiny silně ovlivňuje jak biodiverzitu, tak místní mikroklima, snižuje se zadržování vody v půdě a připravenost na čím dál častější bleskové povodně. Jak sama klimatická změna, tak snižování emisí, nová odpadová pravidla nebo např. nastavení společné zemědělské politiky směrem k ozdravení naší krajiny – to vše jsou věci, které mohou ovlivnit život nás všech na dlouhé roky.

Chci se proto zapojit do týmu europoslanců, kteří se na přípravě a prosazování těchto důležitých zásad budou co nejvíce podílet.

Mimo témata životního prostředí a zemědělství mě zajímá i sociální oblast – aktivně jsem se účastnila dobrovolnických pirátských akcí “guláše pro potřebné”, taky přispívám i pomáhám s organizováním sbírek pro potravinové banky nebo spoluobčany (šila jsem např. látkové roušky a dělali jsme sbírku na respirátory). Zajímá mě i duševní zdraví a zdraví vůbec. Covid-19 ukázal péči o sebe a odpočinek jako důležité a celospolečenské téma.

Stejně tak téma veřejné dopravy vnímám jako důležité, protože právě mobilita bude v budoucnu jedním z tahounů ekonomiky a jeho ekologizace bude také velkou výzvou, kterou bude nutno řešit i na evropské úrovni.

To poslední, co chci ve své řeči zmínit, je spolupráce nás, Pirátů. A to napříč všemi úrovněmi. Od lokálních politiků až po euro/poslance. Ve své dosavadní funkci jsem se věnovala řešení velkého množství různých problémů a kauz. Snažím se pomáhat i našim místním sdružením (např. Fantova louka s MS Příbram nebo dotace na retenční nádrž s mníšeckými Piráty), stejně tak jako navazujeme co nejužší spolupráci s naší poslankyní i senátorkou.

Čeká nás taková 2v1 kampaň – pár měsíců po volbách do EU jsou ty krajské a výsledek v prvních z nich značně ovlivní i ty druhé v pořadí. Proto je potřeba spojovat témata obecného nastavování pravidel (dělá se v EU) a jejich konkrétní uvádění do praxe (krajská a místní politika).

Co se nám tedy v SčK za ty 3 roky na kraji povedlo? Podporujeme biodiverzitu, podílíme na vzniku NP Křivoklátsko, řešíme dostupnost pitné i užitkové vody a zadržování vody v krajině. Důležitá je také práce s veřejností a zvýšili jsme podporu pro záchranné stanice pro zraněné živočichy. Řešíme i odpady – máme cirkulární sken kraje a nově i cirkulárního manažera. (V případě zájmu víc najdete na našem krajském webu: https://stredocesky.pirati.cz/aktuality/)

Můj medailonek najdete zde: https://lide.pirati.cz/profil/2096/ Mezi mé silné stránky patří schopnost strategického myšlení, zvídavost a ochota učit se novým věcem. Žijeme ve velmi rychlé a turbulentní době, kde je potřeba také flexibilita a určitý nadhled. Snažím se s lidmi jednat slušně a empaticky, což mi pomáhá budovat dobré vztahy skrze široké spektrum názorů a nápadů. Myslím při tom vždy nejen na současnost, ale především na budoucnost a to, co daná věc přinese dobrého nám všem.

Vymyslet a vyřešit to, jak posunout jakýkoliv problém, avšak i celou EU, chce i nové politiky. Jsem jedním z nich.
Budu ráda, když mi dáte hlas i v primárních volbách. Protože společně posouváme věci kupředu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 8):
Lukas.Dolezal, Mikulas.Peksa, Frantisek.Elfmark, Roman.Pasek, Vojtech.Pikal, Daniela.Weissova, Lucie.Vadkerti, Dan.Lestina
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 33937
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 30628 poděkování
Dostal poděkování: 25270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ahoj @Jana.Skopalikova
Měl bych tu pro tebe nějaké ankety, na základě kterých se rozhodnu. Vyber prosím vždy jen jednu z možností.

Green Deal:
1) naprosto podporuji
2) podporuji s drobnými výhradami
3) hodně z toho jsou dobré myšlenky, ale je tam i spousta nesmyslů
4) je tam pár dobrých myšlenek, ale většina jsou nesmysly
5) je to naprosto v rozporu s přírodními zákony a ekonomicky je to povede ke ztrátě konkurenceschopnosti

Geopolitická orientace:
1) zcela podporuji NATO, podporu Ukrajiny včetně zbraní, jsem velmi obezřetný k Číně, Rusko považuji za teroristický stát
2) s výhradami podporuji výše uvedené
3) jsem pro omezení pomoci Ukrajině, zmenšení sankcí vůči Rusku a omezení našich aktivit v NATO
4) jsem zásadně proti násilí a mělo by se vše řešit pouze diplomatickou cestou

EU bych si představoval jako:
1) Unitární stát s vlastní vládou
2) Federální stát
3) Konfederaci
4) víceméně volné sdružení samostatných států, které dobrovolně převedou některé své kompetence na EU, ale mohou si je kdykoliv vzít zpět

A ještě tohle:

Babiše "zradili" spojenci z regionu. ANO musí s pravdou ven, jaké je to vlastně hnutí
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ba ... f6b220ee8/

Proto mám otázku: Kdyby po volbách do EP už nebylo ANO v klubu ALDE (Renew Europe), chtěli byste Piráty přesměrovat z Greens/EFA do ALDE?

případně proč Ano, proč Ne?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michal.Soltys

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1168
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1505 poděkování
Dostal poděkování: 1926 poděkování

Re: Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Ještě sem dlužím odpovědi na otázky:

@Jakub.Backa
Pro nové: Na jaké 3 oblasti byste se v EP rádi zaměřili?
Pro mě je jednoznačně priorita životní prostředí a zemědělství. S dopady klimatické změny se potýkáme již nyní a je potřeba toto téma urychleně řešit. Zemědělství zase ovlivňuje např. jak biodiverzitu, tak množství vody zadržené v půdě nebo kvalitu povrchových vod (splachy z polí). Zde máme rozhodně co napravovat, pokud nechceme předat dalším generacím totálně vytěženou půdu a krajinu bez života. Zajímá mne i pomoc sociálně slabším nebo např. doprava, která s udržitelností velmi souvisí.

Pro všechny: Které 3 další kandidáty byste podpořili? (Můžete uvést i lidi, kteří zatím kandidaturu neoznámili.)
Rozhodně ty, kteří se zabývají také životním prostředím a zemědělstvím – což nejvíc vidím u Mikuláše Peksy, Davida Františka Wagnera a Evy Tiché.
Pro všechny: měli by čeští europoslanci v dalším volebním setrvat ve frakci greens/EFA? Proč ano/ne? Pokud ne, do jaké frakce by měli vstoupit?
Záleží na výsledcích voleb – kdo bude z dalších europoslanců ať už českých, tak zahraničních v jaké frakci a taky jaké poměry sil tam budou. V podstatě si myslím, že greens/EFA je dobrá volba, nicméně záleží i na tom, co která frakce nabídne a co se podaří vyjednat.

Pro nové: jak velkou částku nominálně a procentuálně z ročního platu europoslance vč. paušální náhrady plánujete ročně darovat straně?
Určitě vnímám jako důležité straně přispívat – bez usilovné práce nás všech bychom ani v europarlamentu ani v jiných funkcích prostě nebyli. Osobně dávám straně příspěvek už teď – jak přímo přes dary.pirati.cz, tak podporuju různé další pirátské aktivity (třeba spolek, který pomáhá potřebným, ale není pod stranou nebo aktivitu Dárky po Labi, které organizovali také Piráti) a taky si platím reklamu na sociálních sítích, což pomáhá opět i straně. Budu určitě přispívat i do kampaně v příštím roce a tu částku považuji za ideální kolem 5-10 %.

Pro nové: hlasovali byste v EP v rozporu s aktuálním volebním programem Pirátů do Poslanecké sněmovny? Jak a s kým byste takovou situaci řešili?
Pokud jsme si napsali dobře oba programy, tak by se to stát nemělo. Nicméně program do PSP je rozhodně obsáhlejší, může se tedy stát že v tom do EP některá témata nebudou. To pak beru jako logické, že se člověk bude řídit programem do PSP. Nepředvídatelné situace (třeba že k tomuto nemáme stanovisko ani v jednom programu) je za mě potřeba řešit s příslušným rezortním týmem a poslaneckým klubem a hledat společnou dohotu.

Pro všechny: Posílali byste jako europoslanec veřejně gratulace nebo blahopřání komukoli z těchto stran: SPD, KSČM, Pro, Trikolora?
Ne. (ani jako vtip – to se v politice dělat prý nesmí, protože nebývají pochopeny)

Pro nové: Budou všichni Vaši asistenti, experti a poradci, včetně osob placených z rozpočtu EP, vybráni v otevřeném výběrovém řízení zveřejněném na pirátském fóru? Pokud ne, proč?

Ano.

@Lukas.Blazej
Pro nové kandidáty:
1) Jaké máte zkušenosti z evropské politiky, jaké kontakty v rámci EU máte?
Jsem krajskou radní Středočeského kraje, tudíž jsem se dosud zaměřovala primárně na tuto úroveň politiky. Jako zásadní beru spolupráci mezi různými úrovněmi – spolupracuji s naší poslankyní, senátorkou i místními sdruženími. S Mikulášem Peksou jsme pak točili video ohledně EU dotací, které čerpal kraj. V EU se také nastavují pravidla, která pak musíme my na krajích dodržovat, takže mám praktické zkušenosti s dopady EU politiky na regiony. Mám primárně zkušenosti s agendou životního prostředí a zemědělství a mnoho posunů v těchto oblastech přichází právě z úrovně EU, proto ji považuji za velmi důležitou.

2) Jaké vazby máte v ČR, kolik času jste ochotni trávit v zahraničí?
Děti zatím nemám, takže můžu být podle potřeby v ČR i jinde. Už teď v rámci práce radní největšího kraje strávím hodně času na cestách – z jednoho konce na druhý je to autem cca 2 hodiny, vlakem ještě více. Na výjezdy jezdím, co to jde – myslím si, že není dobré rozhodovat od stolu, ale vidět věci i na živo a čas cesty se dá efektivně využívat k vyřizování mailů nebo dalším činnostem.

3) Jakými jazyky a v jaké úrovni mluvíte?
Němčinu jsem měla naposledy na střední, z AJ jsem maturovala a pak ji využívala aktivně v průběhu studia na VŠ i psaní článku v rámci doktorského studia (zatím nedokončeného).

4) Jaký je váš největší úspěch v prosazování pirátského programu?
Vybrat jeden je těžké, protože z pozice radní řešíme problémy občanů, spolků i starostů každý den. Řeším primárně dostupnost pitné vody pro občany i její zadržování v krajině, odpadovou problematiku – zřídili jsme novou pozici cirkulárního manažera, který bude pomáhat obcím nebo řeším údržbu chráněných území a spolupracuji s MŽP ohledně vyhlášení NP Křivoklátsko. O své činnosti pravidelně referuji na sociálních sítích (např. facebook.com/janaskopalikova) nebo webu (stredocesky.pirati.cz/aktuality/tagy/?tag=jana-skopalikova), kde mám přes 60 článků z celkových cca 150 ohledně krajské politiky.

@Petr.Vileta
Green Deal: 2
Komentář: Green deal je soubor „zelených“ politik, které mají pomoci dosáhnout klimatické neutrality v roce 2050. Je to velmi důležitá věc, nicméně je potřeba řešit co nejlepší nastavení jednotlivých částí a v případě nefunkčnosti opatření je revidovat a také upravovat na základě nejnovějších výzkumů a poznatků.
Geopolitická orientace: 1
EU bych si představoval jako: 2-3

Poslední otázka viz odpověď Jakuba Backy.

Dále:
Považujete fašismus za extrémistickou ideologii? Ano/Ne
Ano!
Považujete socialismus za extrémistickou ideologii? Ano/Ne
Ano.
Považujete konzervatismus za extremistou ideologii?
Ne.

@Lukas.Dolezal
Pokud nezískáte mandát poslance/poslankyně Evropského parlamentu, budete usilovat o pozici akreditovaného asistenta, případně o jinou pozici v rámci delegace?
U mě ještě záleží, jak dopadnou krajské volby. Předpokládám, že na čele do EP spíš nebudu, ale na čele do kraje bych být mohla. Pokud si nakonec budu hledat novou práci, tak bych ráda zůstala buď u životního prostředí nebo mediální propagace.

@Lukas.Dolezal
Ahoj,
chtěl bych se zeptat kandidátů a kandidátek na pozici lídra/lídryně OFFTOPIC(@Marketa.Gregorova, @Mikulas.Ferjencik, @Mikulas.Peksa, @Jana.Kolarikova, @Marcel.Kolaja, @albert.sterba) i na čeloOFFTOPIC (@David.Wagner, @Michal.Gill, @Andrea.Hoffmannova, @Eva.Ticha, @Zuzana.Klusova, @Jiri.Knotek, @Vladimir.Votapek, @Jana.Skopalikova), jaký je Váš názor na členský podnět „Rovná kandidátní listina pro volby do Evropského parlamentu 2024“?

Myslím si, že je zde mnoho jiných překážek a možností, které bychom měli pro podporu nejen žen, ale třeba i nováčků (stále stojíme na dobrovolnické práci), ve straně řešit dříve. Od přizpůsobování času a místa schůzí osobám pečujícím o děti přes kultivaci vnitrostranické kultury a diskuse po osobní podporu žen, aby se o přední příčky na kandidátkách více hlásily. Mě osobně nejvíc mrzí toxické výměny názorů v různých členských podnětech na fóru (včetně zmiňovaného), v některých vláknech na Zulipu i veřejně na sociálních sítích. Všem nám jde přece o stejnou věc – pomáhat zlepšovat svět. Tak se k sobě vzájemně chovejme prosím tak, aby se nám dobře spolupracovalo.

@Blanka.Charvatova
Otázka na všechny kandidáty. Je přínosné zachovávat krajské nominace? Proč se ptám - když to tak sleduji, tak se objevilo málo lokálních osobností, které by vyprofiloval daný kraj, ale spíš stále ti stejní (takřka všichni) virtuálně obchází kraje a žádají o podporu stejně jako ve vlákně CF. Plus tedy některé kraje mají tak nízkou bariéru pro přijatelnost (žádnou), že mě to nutí přemýšlet o velkých rozdílech mezi získáním nominace v daném kraji a třeba celostátně. Díky za vaše úvahy a názory.
Osobně považuji krajské nominace přínosné v tom, že kraje k nim často organizují i online/fyzické grilování a tak mohou členové diskutovat s kandidáty ještě před finálním zasedáním CF. Tam je již relativně málo času a nedostane se na otázky všech, což mohou grilovačky ke krajským nominacím lépe řešit. Také to dává prostor méně známým kandidátům se představit v ostatních krajích.

@Bohdana.Hola
1) jaké procento z platu europoslance by chtěli a měli europoslanci (a obdobně poslanci, senátoři, členové vlády a náměstci a uvolnění radní azastupitelé) pravidelně vracet do České pirátské strany formou daru za to, že by byli primárně zvoleni díky známce České pirátské strany (spíše než na své jméno nebo obličej).
Už jsem se částečně vyjádřila u otázky Jakuba Backy, ale přidám ještě to, že si myslím, že Pirát zvolený do nějaké funkce musí vracet straně pouze finance. Podle mě je důležitá také spolupráce s ostatními úrovněmi politiky, vnitrostranická práce (ne, není to samozřejmost u zvolených politiků) nebo předávání zkušeností dál.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Vileta, Jakub.Backa, Michal.Soltys, Lukas.Blazej
Uživatelský avatar
Pavel.Tauer
Místní předsednictvo
Příspěvky: 308
Registrován: 05 lis 2013, 01:38
Profese: IT specialista
Bydliště: U smaltovny 7, Praha 7
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 635 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Jany Skopalíkové do primárních voleb do EP

Příspěvek od Pavel.Tauer »

Ahoj,
předpokládám, že se shodneme, že dezinformace na sociálních sítích patří k největším nebezpečím ohrožujících Evropu. Současná nově zavedená legislativa dává určité naděje do budoucna, v reálném světě se však věci k lepšímu nemění. Mám pro vás příklad z reálného života. Skupina dobrovolníků si dala za cíl pročistit prostředí na sociální síti X/Twitter, pomocí hromadných blokací účtů dezinformátorů a botů, které tento tým na základě oznámení ostatních uživatelů sítě po vícefázové kontrole zařadil do databáze a přes webovou aplikaci bezdezinfa.cz pomocí API Twiteru pak umožňoval zájemcům jejich hromadné zablokování na svých účtech. Po převzetí X/Twitteru Elonem Muskem došlo nejprve k ukončení bezplatného poskytování API a aplikace mohla fungovat pouze přes placené API, na které se členové spolku @BezdezinfaAPP složili. Po Muskově prohlášení, že zruší veškeré blokace, dostali nyní oznámení, že aplikace porušuje pravidla sítě X/Twitter a její další fungování není nadále přípustné. Jediný odkaz, který se ve zprávě o porušení pravidel sítě X/Twitter nalézá, vede na stránku „požadovaný obsah nebyl nalezen“.
Otázka na všechny kandidáty je tedy následující. Co byste jako poslanci EP v tomto specifickém případě spolku poradili, případně jaké obecné kroky byste v boji proti dezinformacím na sociálních sítích chtěli podniknout. Chápu, že ne každý této problematice rozumí a volbu, zda vůbec na tuto otázku odpovídat nechám čistě na tvém uvážení.
Děkuji

Život máme od toho, abychom jej co nejvíce prožili

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty“