KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Uživatelský avatar
David.Marhold
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 518
Registrován: 04 zář 2018, 19:04
Profese: student práv, historik
Bydliště: Brno (Svitavy)
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 546 poděkování

KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od David.Marhold »

Vážené fórum Pirátů Pardubického kraje,
z pověření předsednictva KS vyhlašuji jednání ve věci nominace našeho KS do pro volbu do RP. Jednání CF naleznete na tomto odkazu.

Oznámení moderátora:

Omlouvám se , bohužel jsem byl pracovně mimo, tímto přebírám předsedání a děkuji Davidovi za vypsání. Vzhledem k možnému výkladu upřesním to co již bylo napsáno v příspěvku původně.

Budou do něj zařazeni všichni členové, kteří vyjádří v tomto vlákně svou vůli kandidovat a splní podmínky dle JŘ. Nominaci získají všichni kandidáti, kteří získají v hlasování prostou většinu hlasů. Tím se stanou nominanty KS Pardubického kraje pro volbu CF do RP.

Proto již ve vypsané rozpravě nebudeme tyto podmínky měnit.

Dle § 21 odst. 1 písm. a) je KF oprávněno svým usnesením navrhovat nominanty pro volbu CF.

Proces nominace
Jednání bude probíhat od chvíle vyhlášení do 15. 12. 2021 23:59, následovat bude čas na rozmyšlenou a hlasování bude vyhlášeno dne 17. 12. 2021. O nominaci může požádat kterýkoli člen nebo kterákoli členka strany.
Kandidát musí mít aktuální a pravdivou osobní prezentaci na webu strany (tj. např. ve wiki.pirati.cz/lide, na lide.pirati.cz, na webu oblastního sdružení apod) se svým úplným jménem, podobenkou a životopisem. Kandidát musí přednést kandidátskou řeč, podle níž bude možné zhodnotit, zda splňuje předpoklady pro výkon funkce.
Hlasování bude jednokolové. Budou do něj zařazeni všichni členové, kteří vyjádří v tomto vlákně svou vůli kandidovat. Všichni kandidáti, kteří získají v hlasování prostou většinu hlasů se stanou nominanti KS Pardubického kraje pro volbu CF do RP.

Žadatelé a žadatelky o nominaci kteří splnili podmínky


Výsledek hlasování :

Celkem hlasovalo 25 voličů.

Nadpoloviční počet hlasů získali :

Ivan Bartoš 20
Lukáš Wagenknecht 20
Marcel Kojala 19
Martin Kučera 15
Blanka Charvátová 14
Jana Kolaříková 13

Nominaci nezískali :

Hana Hajnová 11
Jiří Snížek 8
Janka Michailidu 9

Dle JednŘ je nutné uvést úkoly orgánu, do nějž se konají volby:

Čl. 10 Stanov: Republikové předsednictvo

(1) Republikové předsednictvo sestává z předsedy a čtyř místopředsedů.

(2) Republikové předsednictvo

a) je statutárním a výkonným orgánem strany,
b) má všeobecnou odpovědnost za stranu a za politické záležitosti mezi zasedáními republikového výboru,
c) plní usnesení republikového výboru a celostátního fóra,
d) schází se podle potřeby; sejde se vždy, požádá-li o to kterýkoli člen předsednictva,
e) předkládá republikovému výboru vlastní návrhy týkající se činnosti strany,
f) může řádně vyhlásit nové volby předsednictva oblastního sdružení,
g) může v odůvodněných případech před hlasováním o návrhu rozhodnout, že návrh projednávaný republikovým výborem musí být usnesen většinou všech členů republikového výboru,
h) může v odůvodněných případech do dvou týdnů od vyhlášení vrátit úkol uložený republikovým výborem, který nebyl schválen jako zásadní návrh.

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Marhold za příspěvky (celkem 3):
Ivana.Mrkvickova, Andrea.Linhartova, Marcel.Kolaja

David Marhold
tajemník KS PaK

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14662
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Navrhuju, abychom na předsedu nominovali Ivana Bartoše. Nepřišel jsem na vhodnějšího kandidáta a současně mám za to, že pokud chceme ve vládě něco prosadit, tak bude velká výhoda, pokud Ivan zůstane předsedou.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Veronika.Smidova, Filip.Mezera, Dominik.Becka

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Mikulas.Ferjencik píše: 30 lis 2021, 01:18

Navrhuju, abychom na předsedu nominovali Ivana Bartoše. Nepřišel jsem na vhodnějšího kandidáta a současně mám za to, že pokud chceme ve vládě něco prosadit, tak bude velká výhoda, pokud Ivan zůstane předsedou.

Jsem proti krajské nominaci. Ivan bude bez nadsázky nejvytíženějším člověkem strany, bude poslancem v čtyřčlenném poslaneckém klubu, pak bude vést celkem problematické ministerstvo. Nemyslím si, že je nutné mu k tomu přikládat další nálož řízení tohohle našeho hejna. Zvolením jiného předsedy bychom dali příležitost i dalším zajímavým lidem ve straně, Ivan by měl míň práce a víc prostoru se věnovat všem svým dosavadním funkcím (i bez toho předsedy jich má dost). Ukázali bychom, že nejsme strana jednoho muže, což je nám mnohdy říkáno.

Strana stojí před křižovatkou, spoustu věcí musíme teď dělat jinak, než jsme je doposud dělali. Ideální by bylo zvolit si k tomu i jiné vedení, které není zatížené provozní slepotou.

Navíc, jako ministr bude mít Ivan přístup do médií celkem snadný. Jiný člověk jako předseda nám umožní ukousnout si větší kus mediálního prostoru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 4):
Jaroslav.Lainz, Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Lukas.Dolezal
Uživatelský avatar
Jaroslav.Lainz
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 257
Registrován: 01 bře 2018, 16:05
Profese: speciální pedagog - etoped
Bydliště: Česká Třebová
Dal poděkování: 394 poděkování
Dostal poděkování: 323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Jaroslav.Lainz »

Jsem též proti krajské nominaci Ivana Bartoše. Kromě důvodů uvedených @Jan.Hrubes vidím i další důvody:

  1. Nutnost dostatečně zřetelné zpětné vazby vůči tomu, co se odehrálo za poslední rok.
  2. Prevence toho, abychom se zacyklili v tom, že předsedou bude Ivan, "protože je to Ivan". Nezpochybňuju jeho kvality, ve spoustě věcí ho uznávám a respektuju, ale jako strana
    potřebujeme nacházet nové tváře, které budou moci stranu solidně reprezentovat. Jinak hrozí že budeme stranou jednoho Bartoše.
    A jako člověk si podle mne Ivan potřebuje odpočinout (míněno že místo na 200% pojede jen na 150%).

Nutnost výrazné obměny (i když ne nutně kompletního vedení) vnímám jako zásadní.

P.S.: No, když si to teď po sobě čtu, tak jsem napsal v podstatě to co Honza, akorát jinými slovy.... Tak asi tak.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Lainz za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Michaela.Nepejchalova, Lukas.Dolezal
V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat na tel.: 775 059 367.
Uživatelský avatar
David.Marhold
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 518
Registrován: 04 zář 2018, 19:04
Profese: student práv, historik
Bydliště: Brno (Svitavy)
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 546 poděkování

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od David.Marhold »

Chtěl bych vyzvat @Olga.Richterova, aby zvážila, zda se nechce stát předsedkyní strany, případně požádala o krajskou nominaci, v níž ji velmi rád podpořím!

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Marhold za příspěvky (celkem 3):
Filip.Mezera, Andrea.Linhartova, Filip.Varecha

David Marhold
tajemník KS PaK

email: david.marhold@pirati.cz
tel.: +420 778 439 560

Uživatelský avatar
Filip.Mezera
Krajský zastupitel
Příspěvky: 300
Registrován: 24 srp 2017, 17:59
Profese: Datový analytik
Bydliště: Pardubicko
Dal poděkování: 584 poděkování
Dostal poděkování: 382 poděkování

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Filip.Mezera »

Z mého pohledu buď Ivan či Olga. Potřebujeme známou a silnou značku v čele. Byť chápu výhrady Honzy a Jardy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Mezera za příspěvky (celkem 3):
Veronika.Smidova, Andrea.Linhartova, Filip.Varecha

"No to už dál nejde," vydralo se z dědy Janečka. "To přece je zvrhlost! Vidíš, to mají z toho, že řežou všechno možné z kostí! Nám taková nestydatost jakživa na mysl nepřišla, protože z pazourku by to ani nešlo udělat - Tam to vede! To jsou ty jejich vynálezy! Pořád budou něco vymýšlet, pořád budou něco nového zavádět, až všechno zhuntují a zničí - A já říkám," zvolal pračlověk Janeček v prorockém osvícení, "že dlouho to už trvat nebude!" Karel Čapek, O úpadku doby

Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Filip.Mezera píše: 30 lis 2021, 20:34

Z mého pohledu buď Ivan či Olga. Potřebujeme známou a silnou značku v čele. Byť chápu výhrady Honzy a Jardy.

Já si myslím, že potřebujeme silnou osobnost v čele strany, ne nutně ale silnou značku. Neměli bychom dělat politiku podle toho, jak to vypadá, ale podle toho, jaké to je. Myslím si, že třeba v současném RV by se našlo několik osobností, které by ve volbě do RP měly můj hlas - namátkou David František Wagner, jehož názory na vnitrostranický věci vždycky na fóru rezonovaly, snaží se hledat konsenzus a není to špatný člověk.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jaroslav.Lainz
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14662
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Prosím předsedající o informaci, jak postupovat, abych svůj návrh dostal do hlasování. Krajský členský podnět ke sběru podpory, nebo se sbírají palce? Kolik je limit?

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Andrea.Linhartova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 374
Registrován: 08 bře 2018, 09:11
Profese: metodik EU
Bydliště: Chrast, Reinitzova 92
Dal poděkování: 543 poděkování
Dostal poděkování: 403 poděkování

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Andrea.Linhartova »

Mikulas.Ferjencik píše: 01 pro 2021, 03:43

Prosím předsedající o informaci, jak postupovat, abych svůj návrh dostal do hlasování. Krajský členský podnět ke sběru podpory, nebo se sbírají palce? Kolik je limit?

Jelikož jde o dost zásadní nominace, byla bych pro podporu formou ankety. Myslím, že je to i ten správný postup.

Jinak jsem shodného názoru jako Filip Mezera. Mám za to, že Ivan či Olga by v předsednictvu být měli.
To, co napsal Honza také plně chápu a vůbec nerozporuji. Později se pokusím rozepsat důvody proč se přiklaním vice a stranu pro podporu.

Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu. — Mahátma Gándhí
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: KF PaK 14/2021 - Krajská nominace do RP

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

@David.Marhold - předsedáš, tak jak to bude? Anketa, nebo Palce? Za mě palce stačí a zároveň to je možné nominovat průběžně. Počítám správně, že by mělo stačit 8 palců na podpoření nominace?

A teď k tématu.

Ivana mám rád, Olču taky, obdivuji jejich práci - dělají toho opravdu hodně, ale už teď toho mají na práci moc. Navíc jim ještě přibudou povinnosti ministerské/místopředsednické v PS. Navíc logicky nemůžeme celou stranu stavět na čtyřech lidech. To by byla cesta do pekel (model Zelení). Na mě navíc Ivan působí extrémně unaveně už teď. Doufám, že to je jen dočasný stav a ne stav vyhoření.

Vlastně mě zajímá, jak se k tomu oni sami vyjádří - proběhla už někde jejich vyjádření, zda by to přijali? Pojďme se prosím nejdřív reálně zamyslet, zda někdo z kraje chce a má ambice do RP kandidovat, než rovnou za náš kraj vyslat Ivana.

P.S. Moje případná nepodpora nemá co společného s volebním debaklem. Občas člověk musí vědět, kdy dát stopku přílišné náloži na zádech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 3):
Ivana.Mrkvickova, Dalibor.Zahora, Jaroslav.Lainz
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“