CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Stanek »

Samir.Shanaah píše: 22 pro 2021, 12:44
Martin.Stanek píše: 20 pro 2021, 23:38

Prosím kandidáty, aby přehledně ukázali, zda a jaké mají formální personální a finanční vazby související s Piráty. Za období od začátku roku 2020, tj za necelé poslední dva roky.
Jsi / byl jsi ve veřejné volené funkci, člen dozorčí rady zvolený nebo jmenovaný za Piráty? Asistent poslance, poradce radního atp? Koordinátor? Dodavatel pro Piráty? Doplň dle vlastního uvážení, určitě mi v tom výčtu chybí něco relevantního. Jakákoliv pozice odměňovaná díky Pirátům nebo od Pirátů.
Pokud jsi / jsi byl, jaké příjmy z toho plynuly?
Jde mi o zjištění, kdo by komu mohl být zavázán. U některých kandidátů si umím představit odpověď. U většiny však netuším.

Ahoj Martine,

jsem ve straně Koordinátorem individuálního fundraisingu a to od roku 2020. Také jsem předsedou MS - Beroun.

Měj se hezky.

Díky za odpověď. Ten KIF je odměňovaná pozice? Pokud ano, jak? OFFTOPIC A čistě pro zajímavost, jak jsi se jím stal?

Samir.Shanaah
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 127
Registrován: 02 čer 2019, 14:42
Dal poděkování: 44 poděkování
Dostal poděkování: 175 poděkování

Re: CF 30/2021 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Samir.Shanaah »

Martin.Stanek píše: 22 pro 2021, 22:49
Samir.Shanaah píše: 22 pro 2021, 12:44
Martin.Stanek píše: 20 pro 2021, 23:38

Prosím kandidáty, aby přehledně ukázali, zda a jaké mají formální personální a finanční vazby související s Piráty. Za období od začátku roku 2020, tj za necelé poslední dva roky.
Jsi / byl jsi ve veřejné volené funkci, člen dozorčí rady zvolený nebo jmenovaný za Piráty? Asistent poslance, poradce radního atp? Koordinátor? Dodavatel pro Piráty? Doplň dle vlastního uvážení, určitě mi v tom výčtu chybí něco relevantního. Jakákoliv pozice odměňovaná díky Pirátům nebo od Pirátů.
Pokud jsi / jsi byl, jaké příjmy z toho plynuly?
Jde mi o zjištění, kdo by komu mohl být zavázán. U některých kandidátů si umím představit odpověď. U většiny však netuším.

Ahoj Martine,

jsem ve straně Koordinátorem individuálního fundraisingu a to od roku 2020. Také jsem předsedou MS - Beroun.

Měj se hezky.

Díky za odpověď. Ten KIF je odměňovaná pozice? Pokud ano, jak? OFFTOPIC A čistě pro zajímavost, jak jsi se jím stal?

je to klasická pracovní pozice na smlouvu na ičo nyní půl úvazek. Přeji krásný svátky

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Prošel výběrovým řízením, překvapivě: viewtopic.php?f=572&t=45376
A Smlouva: https://smlouvy.pirati.cz/smlouvy/2020/ ... a-Shanaah/
A záměr: https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/2337/

Ale proč si to hledat (na našich transparentních systémech), když to můžou dodat jiní, že.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Jan.Hrubes

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Filip.Kristek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 54
Registrován: 20 kvě 2020, 13:01
Profese: Koordinátor, Student IT, Socmédia tvůrce
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 163 poděkování

Re: CF 30/2021 Volba republikového předsednictva

Příspěvek od Filip.Kristek »

Antonino.Milicia píše: 21 pro 2021, 20:08

Ahoj všem kandidátům,
rád bych také položit jednu otázku. V diskusi zde jsou názory pro a proti fyzickému setkání CF. Jakou variantu preferuješ a proč? Co si myslíš o tom, že by se kandidáti měli účastnit osobně? Děkuji předem za odpovědi.

Ahoj, bylo by dost nezodpovědné, kdyby vládní strana uspořádala akci rozměru CF offline během restrikcí, které se vztahují i na akce a místa, kde je menší riziko přenosu. Obecně samozřejmě záleží na pandemické situaci v daný čas a nevypadá to, že bychom v následujícím měsíci měli vyhráno. Jsem pro online event.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Kristek za příspěvek:
Antonino.Milicia

Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration.
That we are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.

Uživatelský avatar
Martin.Stanek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 641
Registrován: 07 bře 2018, 11:05
Profese: geolog
Dal poděkování: 2930 poděkování
Dostal poděkování: 1084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Martin.Stanek »

Vojtech.Pikal píše: 23 pro 2021, 19:46

Prošel výběrovým řízením, překvapivě: viewtopic.php?f=572&t=45376
A Smlouva: https://smlouvy.pirati.cz/smlouvy/2020/ ... a-Shanaah/
A záměr: https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/2337/

Ale proč si to hledat (na našich transparentních systémech), když to můžou dodat jiní, že.

Díky za ty odkazy.
OFFTOPICTa poznámka mi přijde od tebe nefér. Když prosím o přehled finančních vazeb a přehled dosavadních vnitrostranických funkcí celkem 20+ kandidátů, máš za to, že bych si měl ke každému sestavit tuto část jejich CV?
Poradíš prosím, jak se to dělá?
Mmch zorvna kvuli Samirově strohé odpovědi jsem se na chvilku snažil ho na tom piroplaceni najit, asi to neumím, zkoušel jsem tady https://piroplaceni.pirati.cz/zadosti/year/2021/ a tady https://smlouvy.pirati.cz/ vyhledat "samir" - nic mi to nedalo. No, asi to neumím, pač to běžně vůbec nedělám.
Zkoušel jsem i google "Koordinátor individuálního fundraisingu shannah pirati" - hele, co mi to vyhodilo.
Když teď díky tobě vidím https://piroplaceni.pirati.cz/zamer/2337/, tak vidím, že se tam výraz koordinátor vůbec nevyskytuje. Takže aspoň z tohodle pohledu zjišťuju, že není koordinátor fundraisingu, zato fundraiser. Nevím, jestli v tom je rozdíl, ale představuju si, že koordinátor fundraisingu bude koordinovat více fundraiserů, t.j. něco jako nadřízená pozice pro někoho zkušenějšího. I takové odpovědi mě zajímaly při mém dotazu. Samir mi tedy dvěma příspěvky (třemi včetně svého úvdního) vůbec nepomohl dostat se ke zdrojům informací, ze kterých bych se mohl dozvědět okolnosti o jeho roli fundraisera - a to přesto, že si na tom asi hodně zakládá, pač jen v tom úvodním příspěvku dá "fund" 7 zásahů...

Historii vnitrostranických fcí - že bych si pohledal na fóru? Jak se třeba udělá rychle analýza, zda byl Samir někdy KoKS nebo člen RV nebo RK? Jde to vůbec nějak rozumně rychle zjistit ???

Nebylo by spíš namístě, aby kandidáti tyhle dva aspekty ukázali jako základ svého CV spolu se vzděláním atd?
Podotknu, že jsem nečekal a ani nechtěl, aby mi ty informace dodal někdo jiný. Zároveň Samir mi odpověděl a pro mě to splnilo svůj účel - srovnej např. s odpovědí od Blanky tady a tady a příklad, jak to mělo vypadat pro ty funkce (a čím bych pro 1 kandidáta strávil jeden večer, zatímco kandidát s pestřejším záznamem jako Blanka odhaduju do 10 minut) tady.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Stanek za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Jan.Hrubes
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26214
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36996 poděkování
Dostal poděkování: 30157 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

@Martin.Stanek
OFFTOPICJak jsem to našel?
Krok 1) Vím o adrese smlouvy.pirati.cz
Krok 2) Do vyhledávacího pole jsem zadal "Sámir" a vypadla na mě smlouva.
Krok 3) Vím, že výběrová řízení zadáváme sem: viewforum.php?f=572
Krok 4) Zadal jsem ctrl+F a vyhledal prohlížečem "fun" a prošel poslední tři stránky
Krok 5) vím, že máme piroplaceni.pirati.cz
Krok 6) Otevřel záložku "záměry" a "centrála strany"
Krok 7) Proletěl jsem stránku, dokud jsem na konci nenarazil na "Fundraising"

Aby jinak bych měl ke konci roku pro kandidáty jednu hlubokou hodnotovou otázku.

Co pro vás znamená "být člověkem"? A jak do toho zapadá vaše kandidatura?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Vaclav.Kubaljak

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Jiri.Knotek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 186
Registrován: 12 úno 2017, 13:17
Profese: Krajský zastupitel
Bydliště: Strání
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Jiri.Knotek »

Zdravím CFko a dovoluji si odpovědět na některé dotazy, které jsou pro kandidáty na místopředsedy.

Jakub.Michalek píše: 15 pro 2021, 18:00

Ahoj, mám dotazy na všechny kandidáty do republikového předsednictva. Prosím, abyste se nad odpověďmi zamysleli a uvedli odpověď ano / ne s ideálně max jednou větou nedůležitější komentář proč nebo jak. Nejde mi samozřejmě o detaily, které budou diskutovány až v případě shody v celém orgánu, ale ideový směr či pochopení motivace. :)

  1. Změnit orientaci Pirátů jako středové liberální strany - směrem k levicovému progresivismu - ano / ne?
  2. Řešit informační zahlcení - vytvořit uživatelsky přívětivé místo, kde budou podstatné a aktuální informace přehledně pohromadě - ano / ne?
  3. Umožnit nabírat jako jako vedoucí odborů strany profíky zvenku (RegP), vybírat je ve výběrovém řízení a nevzdávat se zodpovědnosti za jejich vedení ze strany předsednictva - ano / ne?
  4. Přizpůsobit způsoby jednání, aby se členy zodpovědných orgánů chtělo stát více našich politiků a lidí s rodinou a zaměstnáním, kteří nejsou tak aktivní online, a jejich hlas byl slyšet - ano / ne?
  5. Redukce vnitřních předpisů, povinností, přezkumů a dohledů - ano / ne?
  6. Zjednodušit program, aby si podstatné věci nováček za pár minut přečetl a měl základní obrázek a my všichni jsme věděli, co jsou základy a co je "navíc" - ano / ne?
  7. Zastali byste se veřejně našeho kandidáta na ministra ve sporu s prezidentem (jako u jmenování Jana Lipavského) - ano / ne?
  8. Pokračovat v tom, že vše se řeší založením skupiny, do které se přidá, koho to zajímá, a pak se čeká, zda z toho něco vypadne, nebo než to přestane všechny bavit - ano / ne?
  9. Zveřejnit, kdo za co zodpovídá vůči členům a na koho se mohou lidi obrátit a dostat k lidem způsob fungování založený na osobní zodpovědnosti - ano / ne?
  10. Umožnit členům diskutovat některé věci důvěrně uvnitř (na fóru), aby mohli mluvit svobodně bez obav ze zneužití do mediální prezentace - ano / ne?

Předem děkuji za odpovědi a přeji všem kandidátům hodně štěstí ve volbě!

Ahoj Jakube.
1) NE - Liberální středová strana je naprosto fungující a dostačující model pro pirátskou politiku. V politice se klade velký důraz na kompromis. Když budeme strana, která jde čistě směrem k levicovému progresivismu, tak v některých případech nebudeme chtít slyšet o kompromisu, protože pujde mimo naše stanovené mantinely, které v takovém případě budou hodně tenké. Středová politika je flexibilní a účinná. Někdy je prostě potřeba udělat krok vlevo. Pokud je tento krom moc velký, je zase nutné ukročit trochu vpravo a být střízlivě ve středu.
2) ANO
3) ANO
4) ANO
5) Určitě ANO.
6) ANO
7)ANO
8)Klidně ANO. Každá skupina si zvolí svůj způsob komunikace. Centrální komunikační platforma asi moc efektivní není.
9) ANO
10) Moc nerozumím otázce. Pokud to znamená nechat mluvit členy o čemkoliv na foru, tak asi spíš NE. Pro diskuze jsou vhodnější nějaké soukromé chaty pro pracovní skupiny. Jednak je tam komunikace rychlejší a také to nedokáže zneužít nějaký novinář, nebo politická konkurence k tomu, že bude špinit dobré jméno Pirátů. Pokud je to myšleno to, že se zamezí únikům z nějakých diskuzí do mediálního prostoru, tak jsem PRO. Nicméně to bude asi nemožný úkol.

Jiri.Snizek píše: 07 pro 2021, 19:49

Já mám dotaz na všechny kandidáty. Je podle tebe růst členské základny dostatečný?

Ahoj Jirko.
Rychlost růstu členské základny je podle mého názoru tak akorát. Určitě bude dobré se vyhnout nějakým obřím náborům, ale bude také lepší nezaspat. Jsou před námi komunálky, které jsou nesmírně důležité. Komunálních zastupitelů máme necelých 400. Podle mého názoru bychom měli zpřístupnit stranu kandidátkám a nestranickým kandidátům (RegP). Jedině tímhle způsobem bude možné, aby nám vyrostly nové politické osobnosti. Jsem také toho názoru, že kandidatura v nadcházejících komunálních volbách by měla být povinností pro každého člena strany, ale tam už tvoje otázka nemíří.

Jiri.Snizek píše: 18 pro 2021, 21:07

Já mám dotaz na libovolného člena nebo členy celostátního fóra. Kolik času by podle tebe měl člen předsednictva této vnitrostranické funkci věnovat?

Na to se přesně nedá odpovědět. Zkrátka tolik času, kolik ho bude potřeba.

Vojtech.Pikal píše: 19 pro 2021, 23:43

Tak, mám na to rozpoložení, tak bych měl na kandidáty pár otázek;

1) Kandidátů/tek na předsednickou pozici bych se chtěl zeptat, jak plánují přistoupit ke své roli v rámci koaličně-vládních a koaličně-stanových struktur?
2) Kandidátek/tů na místopředsednické pozice bych se chtěl zeptat, na jeden váš hlavní projekt, cíl, úkol, který chcete uchopit a posunout v prvním půlroce, maximálně roce svého volebního období? A doplňující otázka je, proč jste to ještě neudělali.
3) Všech bych se chtěl zeptat, jak se máte? Co zdraví, rodina, koníčky, zvládání stresu a vypalování mozkových drah? Jak jste na tom s odolností proti vyhoření?
4) Bych se rád všech, ale hlavně těm místopředsednických zeptat, jaký máte názor, na aktuální návrhy na změnu stanov (rozšíření počtu kandidátů na 7 a/nebo zavedení vnitřního místopředsedy, další návrhy)? Neptám se vlastně ani tak proto, abych podle toho vybral kandidáta, ale abych podle toho zvážil, jak v té věci budu sám hlasovat. Přece jen, je to váš tým, o jehož nastavení půjde. Odpovědi na tuto otázku asi lépe sem: viewtopic.php?f=477&t=58807

Čau Vojto. Díky za otázky.

1) -
2) V předsednictvu bych se chtěl věnovat politické reprezentaci pirátské strany směrem k veřejnosti. Podle mého názoru je důležité, aby se politici vyjadřovali srozumitelně pro občany a aby řešily reálné problémy, které občany trápí. Mimo to bych se chtěl věnovat nadcházejícím komunálním volbám, ve kterých je nutné posílit. Bez komunálních osobností a důvěry občanů z této politické úrovně nemůžeme do budoucna počítat s žádnou relevantní podporou. Proto bych byl rád, aby se komunálních voleb zúčastnili všichni naši členové, kterým to jejich možnosti dovolují. Naši Ex-poslanci mohou být dobrými lídry a všichni naši budoucí politici musí politicky vyrůst odspodu. Proč jsem to doposud neudělal? Nebyla příležitost. Komunální volby teprve budou a já jsem k tomu moc neměl prostoru.
3) Jde to, jde to OFFTOPICimhotep. Mám se celkem fajn. V práci mě to baví, odstěhoval jsem se do vlastního a mám trochu času na svoje koníčky, kterými jsou čtení, psaní knih a hraní her. Vyhoření jsem nikdy nečelil a stresové situace zvládám relativně dobře. Osobních konfliktů s někým se nebojím, i když je vždycky lepší nalézt kompromis a vyřešit věci v klidu. Nicméně se dokážu naštvat celkem rychle. Což je jedna z těch slabších stránek.
4) Jsem pro jakoukoliv diskuzi pro změnu/revizi našich stanov a pravidel. K rozšíření předsednických postů na 7 se můžu vyjádřit vcelku pozitivně. Proč prostě ne, pokud se efektivně budou rozdělovat úkoly. Nicméně naše strana potřebuje oživení. Máme tolik pravidel a předpisů, že i ti, kteří většinu těch (pardon, ale někdy zbytečných) pravidel vymýšlí, jsou často ztraceni ve vlastní džungli byrokracie. Nafoukli jsme se do nesmyslně byrokratických rozměrů, a přitom máme pouze 1000 členů. Máme nejvíc stranických úrovní a mě osobně dost štve, když zdržujeme velmi důležité věci. Ne. Pokud je potřeba se o něčem rozhodnout do dvou dní, tak o tom fakt nemusíme nechat hlasovat všech 1000 členů.

Snad stačí :)

Michal.Macek píše: 20 pro 2021, 20:46

Ahoj,
mám jeden a půl dotazu na všechny kandidát/ky do předsednictva OFFTOPIC(a budu teda nějak věřit, že se to k nim odsud dostane):

Souhlasíš s tím, že jednou z fatálních věcí, co nám teď nejvíc podtrhávaj nohy, je ten stav, kdy řadoví i neřadoví členové píšou nebo řikaj věci každej pes jiná ves a média je z nějakýho důvodu neustále omílaj a amplifikujou, takže BFU politiky nemá absolutně šanci se zorientovat v tom, co jsou Piráti politicky zač, a díky tomu snadno uvěří každý nálepce, kterou na naše jméno někdo z konkurentů nalepí?

Pokud jo; co s tím budeš do pekla dělat?

Díky všem.

Čau Michale.

Tohle je jeden z velkých problémů, které bohužel asi nevyřeším sám. Bude potřeba se zamyslet nad tím, jak proškolit některé naše členy. Myslím si, že se to tak netýká obyčejných straníků, kteří si třeba jenom platí členství ve straně. Spíš našich politiků, nebo mediálně známých pirátů. všichni bychom se měli rozmyslet předtím, než něco někam napíšeme. Bohužel naše otevřenost dává novinářům a konkurentům strašně moc příležitostí do nás kopat. To bude trvat do té doby, než s tím fakticky něco neuděláme. Třeba omezíme otevřenou komunikaci a diskuze (Ne rozpravy, grilování a hlasování) na fóru a budeme učit naše členy, aby o zajímavostech a v diskuzích diskutovali v soukromých skupinách na nějaké platformě, která není veřejná.

Martin.Stanek píše: 20 pro 2021, 23:38

Prosím kandidáty, aby přehledně ukázali, zda a jaké mají formální personální a finanční vazby související s Piráty. Za období od začátku roku 2020, tj za necelé poslední dva roky.
Jsi / byl jsi ve veřejné volené funkci, člen dozorčí rady zvolený nebo jmenovaný za Piráty? Asistent poslance, poradce radního atp? Koordinátor? Dodavatel pro Piráty? Doplň dle vlastního uvážení, určitě mi v tom výčtu chybí něco relevantního. Jakákoliv pozice odměňovaná díky Pirátům nebo od Pirátů.
Pokud jsi / jsi byl, jaké příjmy z toho plynuly?
Jde mi o zjištění, kdo by komu mohl být zavázán. U některých kandidátů si umím představit odpověď. U většiny však netuším.

Čau Martine.

No momentálně jsem zvoleným zastupitelem za Zlínský kraj a předseda výboru pro kulturu a památky. Mám za to cca 7400 čistého měsíčně, což není žádná ostuda a je možné si to vyhledat veřejně. Moc asi nechápu otázky tohoto typu. Jsem politik a jsem za to částečně placen. NIcméně zatím na tom moc profit není. Úsilí a prostředky, které jsem musel vynaložit na tuto funkci (Jako například zakoupení auta pro cestování po kraji a na zastupitelstva/výbory) jsou zatím větší, než kolik jsem z funkce dostal. Nikomu nic nedlužím, jenom občanům.

Michaela.Nepejchalova píše: 20 pro 2021, 21:15

Dotaz na kandidáty:

Říká vám něco "každý Pirát je vysílač"? Co si o tom myslíte?

Ahoj. Díky za otázku.
No asi to tak bude. Pokud je to myšleno tak, že každý pirát je faktickým šiřitelem pirátských myšlenek, tak je to fajn věc...někde v utopii. Protože je to častokrát hodně kontraproduktivní. Co se týče dezinformačních kampaní. Nicméně jsem rád, že takovéto možnosti máme a musím říct, že těch negativních incidentů zase není tolik. Vždycky jsem strašně rád, když vidím kolik našich členů se nestydí za to, že jsou piráti.

Díky všem za dotazy a snad to takto stačí. na další dotazy a odpovědi se budu snažit odpovídat pravidelně. Pokud se chcete zeptat cokoliv jiného, tak neváhejte a napište mi na sítě, nebo prostě kamkoliv.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Knotek za příspěvky (celkem 3):
Martin.Stanek, Jaroslav.Kucera, Lucie.Seguin
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Odpověď na otázku Honzy Hory:

viewtopic.php?p=786913#p786913

Všechno má svá pro a proti. Na jednu stranu je pravdou, že jsem pracovně velmi vytížen a práce se často protáhne do pozdních večerních hodin. Na druhou stranu mi práce poslance umožňuje mnohem větší flexibilitu než třeba někomu v zaměstnaneckém poměru, kdo nemůže v práci řešit vnitrostranické záležitosti. Nové povinnosti bych musel pochopitelně zohlednit ve svojí práci, ale zorganizovat se to dá. Jako lídr v evropských volbách jsem vždy cítil odpovědnost za to, jak funguje naše celá delegace, ale myslím si, že se nám za dva a půl roku podařilo vybudovat velmi slušnou infrastrukturu, systém práce, a uvést do chodu procesy, které zajišťují efektivní činnost delegace. Naopak teď cítím potřebu většího svázání naší práce s celkovou politikou strany a to mi práce v předsednictvu umožní a zkrátí potřebné komunikační kanály. Času si na to vyhradím, kolik bude potřeba. Všechno je otázkou priorit. Práce v Evropském parlamentu bude v druhé polovině mandátu také poněkud jiná než v první polovině. Zatímco v první polovině bylo nesmírně důležité vytvářet politické vazby potřebné pro vyjednávání, teď bude hlavně potřeba se soustředit na samotnou práci na legislativě, kterou jsem získal jako (stínový) zpravodaj, a zajistit hladkou koordinaci mezi politikou, kterou vytváříme v Evropském parlamentu a politikou kterou vytváříme na úrovni vlády. A to zejména v době, kdy nás čeká předsednictví v Radě EU. To mi práce v předsednictvu zjednoduší.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jan.Hora

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Odpověď na otázku Petra Vilety:

viewtopic.php?p=787143#p787143

A nestačil by ti ten z roku 2019 a 2012?

viewtopic.php?f=477&t=44866&p=599173#p599173

Jinak loni vytvořil zajímavý kompas Český rozhlas.

Přílohy
Kieskompas-irozhlas-20211024.png
Kieskompas-irozhlas-20211024.png (275.53 KiB) Zobrazeno 1673 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Filip.Krska

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 5079
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: kvestor Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7466 poděkování
Dostal poděkování: 7689 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2021b - diskuse s kandidáty na místopředsednický post

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Odpověď na otázku Jakuba Michálka:

viewtopic.php?p=787832#p787832

  1. Změnit orientaci Pirátů jako středové liberální strany - směrem k levicovému progresivismu - ano / ne?

NE. Pirátská stran byla vždy stranou liberální, přičemž na některé otázky máme odpovědi spíše pravicové a na jiné zase spíše levicové. Tudíž je asi nejpřímočařejší nás zařadit do okolí středu (viz kompas ČRo o příspěvek výše).

  1. Řešit informační zahlcení - vytvořit uživatelsky přívětivé místo, kde budou podstatné a aktuální informace přehledně pohromadě - ano / ne?

ANO. Tady snad ani nejde odpovědět jinak. Zajímavější už by byla otázka "jak". :-)

  1. Umožnit nabírat jako jako vedoucí odborů strany profíky zvenku (RegP), vybírat je ve výběrovém řízení a nevzdávat se zodpovědnosti za jejich vedení ze strany předsednictva - ano / ne?

Spíš NE. Rozhodnout mezi těmito dvěma přístupy není jednoduché. Oba mají svá pro a proti. Argumentům pro výběrová řízení rozumím, ale stále se přikláním spíše k voleným vedoucím odborů. Změna stanov by měla řešit nějaký problém a upřímě si nemyslím si, že by strana trpěla na neexistenci kvalifikovaných lidí z řad členů. Volba přispívá k větší vnitřní demokracii. Při výběrovém řízení, které by bylo plně pod kontrolou RP bych se obával příliš velkého rizika koncentrace moci do rukou velmi malého počtu lidí, obzvlášť jde-li o funkce vedoucích MO a PO. Pokud bychom se rozhodli pro výběrová řízení, pak by bylo vhodné zvážit schválení obsazení RV. V každém případě se bavíme o změně, o které nerozhoduje RP ale CF.

  1. Přizpůsobit způsoby jednání, aby se členy zodpovědných orgánů chtělo stát více našich politiků a lidí s rodinou a zaměstnáním, kteří nejsou tak aktivní online, a jejich hlas byl slyšet - ano / ne?

ANO. Opět je mnohem zajímavější otázka "jak". :-)

  1. Redukce vnitřních předpisů, povinností, přezkumů a dohledů - ano / ne?

Tahle otázka je tak obecná, že se na ni prakticky nedá odpovědět. Pochopitelně nikdo neřekne, že je fanouškem přebujelé byrokracie. Ale co to znamená? Zrušit přezkumné orgány? Asi ne, že? :-)

  1. Zjednodušit program, aby si podstatné věci nováček za pár minut přečetl a měl základní obrázek a my všichni jsme věděli, co jsou základy a co je "navíc" - ano / ne?

ANO. Pokud máš namysli dlouhodobý program, tak jeho prezentace není úplně nejčitelnější.

  1. Zastali byste se veřejně našeho kandidáta na ministra ve sporu s prezidentem (jako u jmenování Jana Lipavského) - ano / ne?

ANO a taky jsem to udělal.

  1. Pokračovat v tom, že vše se řeší založením skupiny, do které se přidá, koho to zajímá, a pak se čeká, zda z toho něco vypadne, nebo než to přestane všechny bavit - ano / ne?

Dotazu není rozumět. Vytváří dojem nějaké ustálené praxe, jejíž definice mi není známa.

  1. Zveřejnit, kdo za co zodpovídá vůči členům a na koho se mohou lidi obrátit a dostat k lidem způsob fungování založený na osobní zodpovědnosti - ano / ne?

ANO.

  1. Umožnit členům diskutovat některé věci důvěrně uvnitř (na fóru), aby mohli mluvit svobodně bez obav ze zneužití do mediální prezentace - ano / ne?

ANO. To snad dávno existuje, ne?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvek:
Jaroslav.Kucera

Marcel Kolaja
kvestor Evropského parlamentu

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“