Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Souhlasím s nominací Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Ano

138
67%

Ne

47
23%

Zdržuji se

22
11%
 
Celkem hlasujících: 207 - Celkem hlasů: 207

anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

A ještě doplním pro @Martin.Stanek odkaz na odměny za neuvolněné zastupitelování, které si vykazuju v nalodění
https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/blanka.charvatova

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon146 za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Jan.Lejcko
anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

Říká vám něco "každý Pirát je vysílač"? Co si o tom myslíte?

@Michaela.Nepejchalova
No jasně, že říká. Znám to ještě v jedný supertajnývoe verzi, ale to asi do seriozního nominačního vlákna nepatří, že? :D Ale teda vážně, je to jeden z našich základů a já se tak snažím působit. Snažím se mít svoje nástupce ve funkcích, pomáhat jim růst, předávat jim svoje zkušenosti. A prostě tím, jak žiju, tím se snažím tohle heslo naplňovat tak nějak přirozeně (protože o tom to je).

anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

Ahoj,
mám jeden a půl dotazu na všechny kandidát/ky do předsednictva OFFTOPIC:

Souhlasíš s tím, že jednou z fatálních věcí, co nám teď nejvíc podtrhávaj nohy, je ten stav, kdy řadoví i neřadoví členové píšou nebo řikaj věci každej pes jiná ves a média je z nějakýho důvodu neustále omílaj a amplifikujou, takže BFU politiky nemá absolutně šanci se zorientovat v tom, co jsou Piráti politicky zač, a díky tomu snadno uvěří každý nálepce, kterou na naše jméno někdo z konkurentů nalepí?

Pokud jo; co s tím budeš do pekla dělat?

Díky všem.

ahoj @Michal.Macek a díky za otázku.

Je to jeden z problémů, ale rozhodně ne jediný a rozhodně ne ten největší. Problém určitě je, že jsme neuchopitelní a že vlastně nevíme, jestli chceme být vlevo, vpravo, uprostřed (jsme tak různorodí, že pořád tak nějak překračujeme, podle tématu, co se zrovna řeší). Měli bychom si říct, co vlastně jsme a podle toho se dál chovat - pokud se nepletu, k tomu by nám měla pomoct ideová konference, co se plánuje na příští rok. Věřím, že tam si to vyříkáme, možná se stane, že zjistíme, že jsme úplně nalevo, nebo úplně napravo (nemyslím si, popisuju jenom teoreticky, co se může stát), ale pak aspoň budeme mít na čem stavět. A pak můžeme být pro lidi trochu čitelnější, když se začneme jasněji profilovat.

anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

@Martin.Stanek

Prosím kandidáty o přehled jejich dosavadních vnitrostranických funkcí:
funkce: období MM/RRRR-MM/RRRR
Pokud by vám to přišlo snažší, napadá mě propojit s výčtem personálních a finančních vazeb - pač se některé mohou překrývat, např. koordinátor. Několika málo kandidátům, kteří ty vazby už ukázali, se omlouvám, že jsem se na funkce neptal rovnou..

Prosím odpovědi do nominačních vláken, nikoliv sem.

2018 - 2022 neuvolněná zastupitelka na Praze 21
6/2020 - předsedkyně MS Praha 21
8/2020 - 10/2020 - asistentka kandidátky do Senátu (Simony Luftové)
1.polovina 2021 - součást Piráti pomáhají
2021 - vedoucí Personálního týmu Praha
2021 - vedoucí pražského dopravního KETu
5/2021 - 10/2021 - správa infolinky
asi červen 2021 - členka RV (nejsem si jistá, který měsíc to bylo)
listopad 2021 - jednatelka RV

V minulém příspěvku jsem popisovala ty dvě činnosti, za které jsem měla nějakou finanční odměnu (infolinka a asistentka kandidátky do Senátu). Zbytek dělám zadarmo dobrovolně (kromě té neuvolněné zastupitelky, za tu mám tabulkovou odměnu ca 1800 Kč / měsíc, vykazuju si to v nalodění).

Jak jsem už několikrát psala, pokud budu zvolena do RP, tak jsem připravena předat svoje funkce dalším (některé bych ráda předala i tak, protože toho je prostě moc) - kromě pozice zastupitelky. Jak to bude v dalších volbách řešíme, vypadá to, že se nám podařilo najít vhodné kandidátky, které by mohly jít úplně na čelo a já mohla zůstat na pozicích mířících zase na neuvolněný post (který mi vyhovuje).

Naposledy upravil(a) anon146 dne 22 pro 2021, 18:02, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anon146 za příspěvky (celkem 2):
Martin.Stanek, Jaroslav.Kucera
anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

@Tomas.Guth.Jarkovsky

Mám dotaz na všechny kandidáty:

Popište nějakou situaci, která podle vás může realisticky nastat, při které byste z vlastní vůle rezignovali na svou pozici v RP.

Odpovědi prosím do vašich nominačních vláken. :)

Rozlišuju dvě roviny, osobní a politickou.

V té osobní samozřejmě pokud by nastala dramatická změna v mém osobním životě, já nebo moje děti bychom měli třeba nějaký závažný zdravotní problém.

V té politické je víc aspektů. Asi ve chvíli, kdy bych byla víc ke škodě, než k užitku (je těžké uhlídat si to a mít pořád ten nadhled, ale věřím, že jsem obklopena lidmi, kteří mi dokážou říct, že takhle už fakt ne). Také pokud bych zjistila, že moje idee a idee strany se začaly úplně rozcházet. A možná taky, pokud bych zjistila, že jsem tam jen do počtu, že si zbytek RP prosazuje nějaký svoje věci, se kterýma já dlouhodobě nesouhlasím (ale nejdřív bych učinila vícero pokusů to změnit. Odchod beru jako až jako úplně mezní způsob jak říct, že takhle ne).

anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

Co pro vás znamená "být člověkem"? A jak do toho zapadá vaše kandidatura?

@Vojtech.Pikal

To je hodně hloubavá otázka. Hodiny filosofie jsem absolutně nesnášela…ale pokusím se trochu se zamyslet :D

Být člověkem pro mne zcela jistě znamená identifikovat se jako příslušník lidského rodu. Se všemi klady jako je rozum a schopnosti myslet, tak i zápory jako právě určitě schopnosti myslet třeba zle, manipulativně, podmaňovat si přírodu a svět, aby se nám žilo dobře a pohodlně.

Každý den si uvědomuji, že mám na vybranou, jaká budu a jaký svět okolo sebe budu pomáhat tvořit. A to je to, co nás dělá lidmi – můžeme se rozumově rozhodnout a podle toho se chovat.

Rodiče mě vychovali ve víře a ač jako dospělý člověk nepatřím do žádné z církví, tak si myslím, že právě vnímání toho, co pro mne znamená být člověkem, ve mně jejich výchova zanechala.
Mám na mysli hodnoty, které v sobě nosím, kdy každý den pracuju sama na sobě, abych se radši snažila pochopit druhé a i když mě třeba někdy strašně štvou, tak se snažit zjistit jejich motivaci a to, jak oni přemýšlí. Snažím se nevidět svět a lidi v něm černobíle.

A taky se snažím koukat se okolo sebe s očima otevřenýma a když vidím, že někdo potřebuje pomoct, tak mu prostě pomůžu. Ať už se jedná o člověka, který nedávno ležel bez hnutí v mrazu na tramvajové zastávce a lidi ho překračovali a dělali, že ho nevidí, nebo třeba když moji přátelé byli absolutně vyřazení z provozu kovidem, byli rádi, že leží a neodvezou je do nemocnice, tak jim prostě navařit jídlo a dovést jim ho a nic za to nechtít. Tohle ve mně zakořenila moje máma, pamatuju se, jak když probíhala válka v Jugoslávii, pomáhali jsme jednak uprchlíkům, kteří byli ve středisku v Doksech, a také jsme i dělali velké sbírky pro děti zasažené válkou a zůstávající tam. Prostě jsem takhle naučená žít a myslet a stejně tak se to snažím předávat i svým dětem. Nebýt lhostejná vůči lidem okolo mě.

Pro mě být člověkem je hlavně asi otázka hodnot lidského společenství. Je o tom, jestli se můžu podívat do zrcadla a podívat se sama sobě do očí. Vědomě neškodit a když nic jiného, tak nechat druhé žít život, jaký oni chtějí.

A jak to do toho zapadá moje kandidatura? Asi tak, že taková, jaká jsem, chci být i nadále, Ať už mě zvolíte do RP, nebo ne. Protože to, jaký já jsem člověk, nemá s mými funkcemi nic společného. Je to vědomá věc, na které stále pracuji a snažím se nenechat se semlít tím, co se okolo mě děje.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon146 za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Petr.Vileta, Roman.Semik, Jaroslav.Krejci
anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

a) Proč došlo k zásadnímu neúspěchu v posledních volbách? b) Jaký je tvůj podíl na tom, že k němu došlo?

b) Co je třeba udělat, aby naše strana v příštích parlamentních volbách byla úspěšná? b) Jak tomu ty osobně chceš pomoct?

c) Souhlasíš s tím, že má naše strana vnitřní problémy? d) Jak bys je popsal/a? e) Jaký je tvůj podíl na jejich vzniku nebo (ne)řešení? f) Jak si představuješ cestu (nikoliv cílový stav!) ke zlepšení vnitřního fungování strany? e) Jak té cestě ty osobně pomůžeš?

@Josef.Ulehla

Ahoj a díky za otázku.

a) Byla jsem součástí pracovní skupiny ustanovené republikovým výborem, která sepsala Shrnutí volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny 2021 (viewtopic.php?p=789959#p789959). Těch pochybení bylo mnoho, jsou ve zprávě popsány a jistě bychom přišli i na nějaká další. Za mě největší problémem byla neakceschopnost členů koaliční rady, kteří byli již předtím, než se stali členy KR, přetížení, a nedokázali tak reflektovat, co se děje. A ani si vytvořit správný úsudek na danou situaci, protože prostě byli tím příliš pohlcení a neviděli všechny dílky skládačky jako jeden velký celek.

b) Byla (a jsem členkou) republikového výboru, kampaň jsme samozřejmě řešili. A kladu si často otázku, jestli jsme mohli konat jinak a lépe. Já do RV naskočila tuším v květnu, když už kampaň byla de facto rozjetá a těžko se něco měnilo, především proto, že v KR dlouho chyběla vůle slyšet a vidět, že je nějaký problém. Mohli jsme být opravdu radikální a třeba donutit vypovědět koaliční spolupráci a doputovat do voleb sami. Jenže je otázkou, jestli by nás to nepoškodilo ještě víc (v očích voličů možná i trvale). Myslím si, že zrovna toto ano. Mohli jsme také navrhnout vyškrtnutí problematických kandidátů (třeba na severu) z kandidátek - opět se nabízí, co by se stalo pak? Přiznám se, že na tyhle otázky si stále neumím odpovědět a protože nemám křišťálovou kouli, tak ani nikdy nezjistím, jestli by nám to reálně pomohlo. Kdybych se mohla vrátit v čase, tak bych byla v některých věcech důraznější (dlouho jsem některé lidi ve vedení omlouvala, že nestíhají, jsou přetížení. Což byli, ale i kvůli tomu nebyli s námi schopni řešit důležité věci, na které jsme upozorňovali a které se pak skutečně ukázaly jako problém).

Jak tomu chci pomoct? Soubor doporučení najdeš také v tom dokumentu - já to tady zatím nechci psát veřejně, protože pro média a veřejnost to chceme odprezentovat v sobotu na CFku. Prosím, vydrž tam (zprávu nebudu prezentovat já, protože o mě budete hlasovat ve volbě RP, ale ostatní členové skupiny vám řeknou všechno podstatné).

c) naše strana má problémy. Ale myslím si, že nejsou nepřekonatelné a dají se řešit.

d-e) největší je krize důvěry. Nemusíme slepě a naivně důvěřovat, přeci jen jsme politická strana, ale musíme si zase začít říkat, kdo co dělá a proč. Hodně nám škodí různá uzavřená jednání (jenom pro někoho), kdy majitelé těch informací vlastně rozhodují, komu co řeknou, a vyrábí tak privilegované skupiny lidí mezi námi (těch, co vědí). Kolikrát se dělo, že ty informace předávali lidem mimo oficiální struktury, jen na základě osobních známostí a preferencí. A tam, kam ty informace měly doputovat, dorazily až se zpožděním a s mnoha urgencemi (o pocitech frustrace, kdy jsi ten, co by tu informaci měl oficiálně mít, ale nemá, a přitom víš, že někdo jiný ji má, tu radši psát nebudu). Dalším problémem je strach. Už nějakou dobu jsme jím paralyzováni. Strachem z médií, strachem z toho, že nebudeme seriozním koaličním partnerem, takže vlastním členům tajíme věci, které všichni koaliční partneři už dávno vědí a vesele postují na socky a do médií. To bych chtěla změnit. A svůj podíl na tom taky určitě mám, dlouho mi trvalo, než jsem si to celé uvědomila. Taky jsem dlouho měla klapky na očích.
Změnit se budeme muset. Ale není to nemožné, jen si ty chyby prostě musíme přiznat. A pak to půjde.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon146 za příspěvky (celkem 5):
Marek.Krejpsky, Simona.Mikusova, Kornelia.Gottmannova, Eva.Novakova, Roman.Semik
anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

Milé kandidátky, milí kandidáti, zkrátka milé kandidátstvo,
polovina krajských sdružení nemá ve svém předsednictvu ani jednu ženu, jen tři PKS mají vyrovnané či téměř vyrovnané genderové zastoupení. To je ve většině krajů i méně než je podíl žen v tamní členské základně.
• Považujete to, za problém?
• Jakým způsobem by podle vás měla strana aktivně bojovat s nízkým zastoupením žen ve vyšších (zejména volených) funkcích?
• Považujete diverzitu za hodnotu, kterou by měla strana následovat? Pokud ano, tak jakým způsobem?

@Bara.Soukupova

Ahoj Báro a díky za otázku.

Ano, mrzí mne to.
A co mne taky mrzí je to, jak málo ukazujeme ženy mezi námi. Proč pořád jenom řešíme, že je něco špatně? Pojďme si pro jednou ukázat, že to není až tak tragické, jak se někdy podává -
Máme ženy političky ve všech patrech politiky. Máme senátorku, poslankyně, ženy na pozicích náměstkyně hejtmana, krajské radní i zastupitelky, místostarostky, zastupitelky v komunále, ženy v krajských expertních i resortních týmech, stejně tak ženy v předsednictvech krajských i místních sdružení, v republikovém výboru, vedoucí odboru, členku sněmovní komise. Měli bychom sdílet jejich úspěchy a příklady. Máme ženy, které se věnují tématům, u kterých možná veřejnost trapně stereotypně podvědomě čeká spíš muže, jen namátkou tu zmíním třeba @Veronika.Murzynova a její zaměření na vesmír a dopravu, ty kromě toho, že jsi v PKS (kde máme dvě ženy, druhá je @Zuzana.Freitas ) se věnuješ se stejně jako @Zuzana.Boehmova e-digitalizaci, já vedu pražský dopravní KET, ve kterém mám místopředsedkyni @Gabriela.Lnenickova … Takže ženy, a velmi inspirativní, ve svých řadách máme, tak se nebojme ukázat jejich příběhy a inspirujme další. A když už se nějaká žena rozhodne se o nějaké místo ucházet, je fajn ji podpořit a motivovat a ne ji stavět do cesty nějaké další překážky.
Diverzita je velmi důležitá. V celé svojí šíři – nezplošťovala bych to na ženy a muže, ale i na zastoupení různých lidí v různých orgánech strany napříč republikou, různých postavení (ne/uvolněný komunální politik, krajský radní, poslanec, nepolitik), různého věku. Každý má co říct a nabízí jiný úhel pohledu. Když se člověk obklopí lidmi ze stejné bubliny, tak je to sice komfortnější, ale ten člověk pak ustrne a neroste. A to samé se může stát i straně.

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon146 za příspěvky (celkem 5):
Bara.Soukupova, Zuzana.Boehmova, Vojtech.Pikal, Gabriela.Lnenickova, Martin.Martin
anon146
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 785
Registrován: 20 črc 2018, 10:04
Dal poděkování: 719 poděkování
Dostal poděkování: 2176 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od anon146 »

Vážené celostátní fórum,

ráda bych požádala všechny kandidátky a kandidáty o odpovědi na následující otázky:

jak by měla strana aktivně řešit a upozorňovat na problémy, které jsou v dnešním sociálním a kulturním nastavení společnosti podmíněny (a mnohdy posílené dopady koronakrize) tím, jestli jsem muž nebo žena, chlapec nebo dívka? Jde např. o feminizaci domácího násilí a nedostatky v jeho řešení; vliv péče o děti na další život žen - např. přetrvávající diskriminace na trhu práce a nižší důchody; nerovný přístup k odpovídající porodní péči; nevyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích?
jsou podle Tebe také oblasti nebo období života, kde nebo kdy dochází v současné společnosti ke znevýhodnění chlapců či mužů, zůstávají tabuizovaná a měla by se řešit?
Moc děkuji předem za čas a zamyšlení, které přípravě odpovědí věnuješ.
Veronika.

@Veronika.Nurnbergerova

Ahoj a i tobě díky za otázku.
Naši stranu jsem vždycky vnímala jako tu, která se zastává slabších a těch, co nejsou slyšet. Takže si myslím, že bychom v tom měli samozřejmě pokračovat dál i v těch otázkách, které zmiňuješ. Nicméně bych nezapomínala, že se nejedná vždycky jen o ženské problémy - například i muži mohou být obětmi domácího násilí. Jen se o tom tolik nemluví (a není jich tolik), nicméně to neznamená, že by se o nich mělo mlčet. Každá oběť a každý, kdo nemá sílu rvát se sám za sebe, si zaslouží naší pomoc a podporu.
Co se týče druhé části, tak díky za ni, donutila mě opravdu se zamyslet. Uvědomila jsem si, že taková situace možná nastává občas ve škole, kdy dívky bývají vnímány jako ty snaživější, hodnější, klidnější a tím pádem mohou být třeba u některých učitelů protěžovány. Naopak chlapci se snadno dostanou do kolonky zlobivých elementů a je pro ně těžké se s z ní vymanit (třeba u nás na škole máme učitelku, o které se povídá, že protěžuje holčičky a kluci s ní mají problémy). Další taková situace občas nastává při rozvodech a soudech o svěření dětí do péče. Velmi často je automaticky předpokládáno, že dítě dostane do péče matka a otec ho dostane jenom občas. Což je určitě špatně, rodiči jsou obě dvě bytosti a obě dvě mají právo a povinnost se o svoje dítě postarat (samozřejmě teď neřeším další individuální situace těch rodičů).

Tito uživatelé poděkovali autorovi anon146 za příspěvek:
Veronika.Nurnbergerova
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2447
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Nominace Blanky Charvátové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Jan.Novak »

Oznámení moderátora:

Jednání odročujeme na zasedání CF.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“