Cenzura je když ... ?

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od qnx »

Ondra.kl: Z jakého relevantního zdroje vychází tebou použitá definice cenzury? Já jsem si nějaké definice hledal a našel jsem, že cenzura nemusí být výlučně státním zásahem.

Ono to tedy není úplně podstatné, důležitý je ten efekt. Jestli cenzuru nařídí nějaký státní úřad, nebo, jestli ten státní úřad pošle "ostrou prosbu" soukromému subjektu, výsledek je nakonec úplně stejný.

pavlinahamplova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 201
Registrován: 17 lis 2021, 14:49
Profese: Finanční analytik
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od pavlinahamplova »

Vrchní cenzor nechal pred budovu MV instalovat naší vlajku ve společnosti vlajky Ukrajiny. Mezi těmito vlajkami je umístěn Putin v pytli na lidské ostatky. Rakušan je magor a doufám, že po vašich zádech už nikdo takový nikdy nevystoupa...

Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“ — Mark Twain

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od Petr.Vileta »

pavlinahamplova píše: 28 říj 2022, 21:48

Vrchní cenzor nechal pred budovu MV instalovat naší vlajku ve společnosti vlajky Ukrajiny. Mezi těmito vlajkami je umístěn Putin v pytli na lidské ostatky. Rakušan je magor a doufám, že po vašich zádech už nikdo takový nikdy nevystoupa...

Přiznávám, že obecně se mi ten Putin jako "náklad 200" líbí, ale uznávám, že umístit to oficiálně na ministerstvo je docela úlet. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

pavlinahamplova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 201
Registrován: 17 lis 2021, 14:49
Profese: Finanční analytik
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od pavlinahamplova »

[/quote]
Přiznávám, že obecně se mi ten Putin jako "náklad 200" líbí, ale uznávám, že umístit to oficiálně na ministerstvo je docela úlet. ;)
[/quote]

Jop, Petře, ale nevím, jestli by to k něčemu bylo. Jak jsem již psala, hraje se o přístup do Středozemního moře a o ten bude hrát kdokoli. A kdoví, jestli by nástupce nebyl horší. No nic. Jsme v článku o cenzuře - mě děsí Fialou vyřčené: " právo na korigované informace", to je hnůj. Já věřím tomu, že být Piráti ve větším počtu v bublině mocných, nedělo by se to. Sice mě trochu zaujaly dvě manipulace v Reflektoru Michálka, ale toho beru jako Piratstana. Zatím ještě ne jako Stanpirata. Jedna z manipulaci je: " chceme vrátit těch šest tisíc, o které ekonomicky činní přišli, zpět do jejich peněženek" ( nemožné). A protože věřím, že být Piráti na místě STAN, vypadalo by to jinak, jsem zde. Píšu o cenzuře a Rakušanovi. Ta expozice, kterou vyvěsil na Ministerstvu pravdy mírně připomíná korouhev. V období 1918 - 1938 to byla známka německého nacionalismu. Ale věřím, že je to pouze náhoda a emočně ovlivněny skutek :)

Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“ — Mark Twain

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od qnx »

pavlinahamplova: On je to teď ve vládě jeden magor s totalitními tendencemi vedle druhého, takže můžeme očekávat, že morální dno našich politiků se bude dál prohlubovat a cenzura bude přituhovat. Nějaké vlády už jsem zažil (včetně těch předrevolučních), ale za tuhle se fakt hodně stydím.

radomirpolach
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 405
Registrován: 23 úno 2017, 02:47
Profese: Head of DevOps, Software Engineer
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 234 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od radomirpolach »

qnx píše: 30 říj 2022, 23:12

pavlinahamplova: On je to teď ve vládě jeden magor s totalitními tendencemi vedle druhého, takže můžeme očekávat, že morální dno našich politiků se bude dál prohlubovat a cenzura bude přituhovat. Nějaké vlády už jsem zažil (včetně těch předrevolučních), ale za tuhle se fakt hodně stydím.

Vy se stydíte, protože vláda není pro-Putinovskou onucí jako Vy.

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od qnx »

radomirpolach: Že je vláda proti-Putinovská, to bych ještě pochopil. Stydím se hlavně za jejich neschopnost, neprofesionalitu a morální nedostatečnost. Na odlišných postojích není nic špatného. Je jasné, že v demokratické společnosti jsou zastoupené různé názorové směry. Obzvlášť v zemích, jako je ta naše je pochopitelné, že část obyvatelstva má kladnější vztah k Západu a část zase k Východu. Ve volbách vyhrála prozápadní vláda a to je nutné respektovat, ale proboha, proč se chovají jako naprostí idioti?

pavlinahamplova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 201
Registrován: 17 lis 2021, 14:49
Profese: Finanční analytik
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 118 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od pavlinahamplova »

qnx píše: 30 říj 2022, 23:12

pavlinahamplova: On je to teď ve vládě jeden magor s totalitními tendencemi vedle druhého, takže můžeme očekávat, že morální dno našich politiků se bude dál prohlubovat a cenzura bude přituhovat. Nějaké vlády už jsem zažil (včetně těch předrevolučních), ale za tuhle se fakt hodně stydím.

Já to tak nemám, nemůžu říct, že bych se styděla. Vlády, prezidenti, vrcholní činitele se střídají a my, co nekandidujeme a není naší touhou být vrcholným politickým cinitelem, jsme tu pořád:) A snažíme se " přežít" to " dobro", které nám námi voleni shazují z hůry. Mezi lidmi je mnoho zloby, ale mně jsou ve skutečnosti lidí dost ukradení. Kromě mých nejbližších. Pokud se nad něčím pozastavim, už to musí být hysterická manipulace, viz Rakušan. A hlavně, Rakušan = KRIT. A to jde naprosto proti všemu pirátskému. Teda, aspoň si to myslím.

Občas vážně nevím, jestli svět řídí chytří lidé, kteří si z nás utahují, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.“ — Mark Twain

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od ypsilonx »

qnx píše: 31 říj 2022, 15:43

radomirpolach: Že je vláda proti-Putinovská, to bych ještě pochopil. Stydím se hlavně za jejich neschopnost, neprofesionalitu a morální nedostatečnost. Na odlišných postojích není nic špatného. Je jasné, že v demokratické společnosti jsou zastoupené různé názorové směry. Obzvlášť v zemích, jako je ta naše je pochopitelné, že část obyvatelstva má kladnější vztah k Západu a část zase k Východu. Ve volbách vyhrála prozápadní vláda a to je nutné respektovat, ale proboha, proč se chovají jako naprostí idioti?

Kde jste vzal mandát na to, abyste vyhodnotil, že jsou idioti?...

Co jsme si zvolili to máme.
Co jsme si schopni ověřit to máme.
Co jsme si ochotni zkontrolovat to máme.

Mentalita lidí tu v naší zemi je prostě pochroumaná a místo toho abychom už 30 od revoluce měli v hlavách hodnoty za které se bojovalo, tak se otáčíme v kruhu a zrovna teď jsme zase mentálně zpátky v roce 89.

Jinak CENZURA je, když nejsem schopen vydat cokoliv veřejně a jsou mi odepřeny všechny možné kanály pro medializaci svého názoru a jsem donucen vydávat tzv. z ruky do ruky pod pultově.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

qnx
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1180
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 430 poděkování

Re: Cenzura je když ... ?

Příspěvek od qnx »

ypsilonx: Pokud někdo v době státního svátku vyvěsí vedle státní vlajky nevkusný plakát s mrtvolou představitele jiného státu, tak v mém světě naprosto jednoznačně naplňuje definici nekompetentního idiota. Pokud předseda vlády takového člověka okamžitě nevyhodí, naplňuje definici nekompetentního idiota také.

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“