Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, RT ZivotniProstredi - hlasovací

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Životní prostředí. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Hm, a co ty správcovské firmy spravují? Tedy kromě neustálého zdokonalování mechanismů, jak vyvádět ony zisky, které tvoří jen přirážka k ceně za 1m3 vody, mimo ČR?
https://www.youtube.com/watch?v=uzWVEBmSIwM

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Josef.Kadlecek píše: 29 kvě 2022, 08:55

Hm, a co ty správcovské firmy spravují? Tedy kromě neustálého zdokonalování mechanismů, jak vyvádět ony zisky, které tvoří jen přirážka k ceně za 1m3 vody, mimo ČR?
https://www.youtube.com/watch?v=uzWVEBmSIwM

Kdybys byl v Ostrave, tak ti asi muzu zaridit prohlidku, je to obrovsky moloch ktery resi vsechno od nakupu vody po distribuci a pak kanalizace, COV a dalsi. Je toho mraky.
To fakt nefunguje (jen) samospadem...:)

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

Rostislav.Reha píše: 30 kvě 2022, 13:58
Josef.Kadlecek píše: 29 kvě 2022, 08:55

Hm, a co ty správcovské firmy spravují? Tedy kromě neustálého zdokonalování mechanismů, jak vyvádět ony zisky, které tvoří jen přirážka k ceně za 1m3 vody, mimo ČR?
https://www.youtube.com/watch?v=uzWVEBmSIwM

Kdybys byl v Ostrave, tak ti asi muzu zaridit prohlidku, je to obrovsky moloch ktery resi vsechno od nakupu vody po distribuci a pak kanalizace, COV a dalsi. Je toho mraky.
To fakt nefunguje (jen) samospadem...:)

Jj, např. čerpadla Hidrostal jsou drahý, ale dobrý... https://www.youtube.com/watch?v=FjMDemnQD_U

A mimochodem - tohle, co popisuješ ale spravuje dle smluv vždy obec! Anebo, že by už tahle sgadra začala mafiánsky prorůstat i do toho, co smrdí prací? Tak to by bylo pro mě dost překvápko.

Ale k věci:
Co jen mi to připomíná...
Přijeli, prohlašovali to za bratrskou pomoc, dvacet let parazitovali, převraceli lež na pravdu, kurvili tady životy mnoha jedinců celou společností napříč, všude si nasazovali loajální křivé páteře. Když odjížděli, kradli co mohli. Když Kocáb pozval na slavnostní "ukončení pobytu" gen. Vorobjova, tak ten - uražen - ani nereagoval, natož aby přišel na koncert (kde mimochodem zahrál, IMHO naposled v životě, Frank Zappa).
V Praze si taky Veolie za naše peníze vylepšovala PR tím, že třeba zrekonstruovala věž Mánes. Je toho mraky jak obrací lež na pravdu, milý kolego... Je velmi smutný příběh, že tohle, jako Pirát, nevidíš. Ale asi máš v popisu práce převracet lež na pravdu, - no mě tím neoblafneš.
A třeba - že jejich vinou nelze brát eu-dotace na rozvoj vodárenské infrastruktury, protože tak jsou nastavena pravidla - to je v pořádku?

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Josef.Kadlecek píše: 03 čer 2022, 06:14

V Praze si taky Veolie za naše peníze vylepšovala PR tím, že třeba zrekonstruovala věž Mánes. Je toho mraky jak obrací lež na pravdu, milý kolego... Je velmi smutný příběh, že tohle, jako Pirát, nevidíš. Ale asi máš v popisu práce převracet lež na pravdu, - no mě tím neoblafneš.
A třeba - že jejich vinou nelze brát eu-dotace na rozvoj vodárenské infrastruktury, protože tak jsou nastavena pravidla - to je v pořádku?

Veolie je trosku jina drsnejsi liga, co jsem slysel, u nas je podilnik SUEZ (kde ma Veolia jen nejaky hodne vzdaleny podil).
Ja nemluvim o PR ani o zadne vezi, ja mluvim o sprave te infrastruktury. Tu ma celou na starosti komplet OVAK, vcetne provoznich oprav. Mesto se nestara o nic (nema na to ani zadne lidi), jedine co resi jsou nove investice do nami vlastnene infrastruktury. A OVAK plati mestu za to pronajem nejakych 300M rocne.
Cili nevim koho bych chtel oblafnout, spis ty nemas informace a cerpas "jako Pirat" z nejakych konspiracnich narativu.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Josef.Kadlecek
Člen KS Praha
Příspěvky: 2136
Registrován: 01 čer 2010, 21:17
Profese: revizní technik elektro, energetik
Bydliště: Bráník, Příkrá x U Háje, dřevěný domeček, P4
Dal poděkování: 1916 poděkování
Dostal poděkování: 1776 poděkování

Re: Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Příspěvek od Josef.Kadlecek »

A EU dotace na rozvoj infrastruktury běžně pobíráte?

Existuje princip: je hrází pro jakékoli informace, odolává všem argumentům a úspěšně drží lidi ve věčné ignoranci: zavrhnout věc ještě před prozkoumáním
Herbert Spencer, 1820-1903 https://cs.wikipedia.org/wiki/Herbert_Spencer
Za sebe - mám vás všecky rád. Akorát před fanatickými "souložníky teoretiky" mě i u Pirátů naučilo se už mít na pozoru.
Neomylné lidi bez váhání devitalizovat!
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5263
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7657 poděkování
Dostal poděkování: 8841 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodovody a kanalizace - PiroVaK

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Josef.Kadlecek píše: 04 čer 2022, 08:55

A EU dotace na rozvoj infrastruktury běžně pobíráte?

Cela nova smlouva ceka na specifikaci tech EU dotaci v novem programu, aby mu zcela vyhovovala a dotace jsme mohli pobirat. Bez toho se nepodepise.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí“