Kvoty

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Pracovni skupina Rovnopravnost, Resortni tym Lidska prava

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Kvoty

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Mě by opravdu zajímalo, jestli kdy někdo dělal nějaký výzkum, co si ženy vlastně doopravdy přejí. Jestli chtějí být s dětmi, nebo se rychle vracet do pracovního procesu. Dlouhodobě mám pocit, že nejenom my, ale hlavně politici dělají v tomto ohledu zásadně účet bez hostinského. A hlavně lítají ode zdi ke zdi. Popřevratová doba byla plná toho, jak se ženy chtějí vrátit k výchově dětí a dneska máme povinnou školku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Michal.Ketner
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Kvoty

Příspěvek od Ondra.kl »

co si ženy přejí? No přeci každá něco jiného ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Kvoty

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Pavel.Moravec píše:
Maria.Vasickova píše:
Ano Pavle, také to tak chápu. Nicméně, chci se zeptat, jakou máš zkušenost s výsledky, když ukazuješ pozitivní příklady ?
Osobně mám omezenou zkušenost - v mém okolí je na toto názor plus minus podobný.

Obecně kdo bude ochoten změnit názor, na toho pozitivní příklady budou/můžou platit. Kdo jej nebude chtít změnit, na toho nebude platit nic. :( Strategie "ukazujme pozitivní příklady" mi přijde neúplná, sama o sobě buď zvládne přesvědčit jen menší část lidí (ale každý posun k lepšímu je dobrý) anebo kdyby byla formou každodenních promo akcí, tak spíš lidi otráví. Jen mne nenapadá co jiného/dalšího proaktivně činit.

(tedy kromě věcí typu podpora miniškolek a firemních školek, částečných úvazků, střídání rodičů na rodičovské "dovolené", paradoxně i zkrácení rodičovské aby ženy nevypadly z prac.procesu na tak brutálně dlouho (toto má svá + i -),.. X takových věcí by tomuto prospělo nepřímo a zmiňoval jsem je už v jiných vláknech - v této "soft podpoře" náš stát brutálně zaostává, viz. lesní školky nebo přístup k home office)
Kvóty se týkají žen, jsou o jejich nebo o mužské "bolesti? řekla bych, že dokud nepochopíme, co ten nesoulad způsobuje, těžko můžeme něco posunout jinam.
Co tak se nejprve ptát žen na to, co jim vadí, že nechtějí do politiky a na místa, kam je tlačí kvóty?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Pavel.Moravec

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvoty

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

Podstatné je, nastavit podmínky tak, aby si ženy mohly vybrat a nebyli diskriminováni ani muži. A dál se v tom nerýpat, nebo se uregulujeme k smrti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Kozlova za příspěvek:
Jiri.Janecka

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Zamčeno

Zpět na „Rovnoprávnost“