Nominace KF Jihočeského kraje do Republikového předsednictva - Lukáš Hejduk

Archiv z jednání krajského fóra


Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Podporuji nominaci Lukáše Hejduka do Republikového předsednictva?

Ano

5
36%

Ne

5
36%

Zdržuji se

4
29%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Nominace KF Jihočeského kraje do Republikového předsednictva - Lukáš Hejduk

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Milé členstvo,

dovoluji se na vás obrátit s prosbou o podporu nominace @Lukas.Hejduk do Republikového předsednictva Pirátské strany.

Pokud občas chodíte na fórum, anebo někdy, aspoň někdy zavítáte na zulip, určitě jste jej zaznamenali. Pokud furt tápete OFFTOPICnevěřím, zde něco málo o něm.

Proč byste ho měli chtít v Republikovém předsednictvu? Ve straně se pohybuje už nějaký ten pátek a své zkušenosti momentálně uplatňuje v Kontrolní komisi. Je skromný, jelikož nekandiduje na předsedu. Pokud nejste úplně ok se stavem, ve kterém se naše strana nachází, je Lukáš člověk, který má potenciál to změnit.

Za mě je to člověk, který velmi dobře umí číst v náladách členské základny, je konsensuální, umí vystupovat a trefně pojmenovávat situace. Je to někdo, kdo má vynikající předpoklady pro to, aby byl v přesednictvu a osobně nechápu, že tam ještě nebyl. Víc o sobě a svých motivech dokáže napsat lépe, tedy mu přenechám slovo.

Díky za pozornost, zvážení podpory jeho nominace a samozřejmě za podporu.

Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 27 lis 2023, 09:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Povolena možnost změny hlasu
Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 884
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Nominace KF Jihočeského kraje do Republikového předsednictva - Lukáš Hejduk

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Zdravím svůj rodný kraj! OFFTOPICPřestože jsem v jižních Čechách nikdy nežil, tak mamka pochází ze Strakonic a protože její strejda byl výborný pediatr ve strakonické nemocnici, tak jsem se narodil tam :)

Děkuji Bohuslavovi za nominaci, velmi si jí vážím. Fakt autenticky mě mrzí, že jsem dnes nestihl ani online představovačku na schůzi KF, ale jste holt až moc vzorný kraj, který jede (velmi správně) podle velmi brzkého harmonogramu a protože já jsem rozhoupal až moc pozdě, tak už se holt nedalo nic moc dělat. I tak doufám, že mojí nominaci alespoň zvážíte!

Moje kandidátní řeč nakonec poměrně nabobtnala, tak mi skoro přijde lepší nenatahovat toto vlákno kdovi kam a spíš na ní pouze odkázat - najdete jí zde

Rád zodpovím veškeré dotazy a doufám, že v lednu se nám povede navolit to nejsuprovější RPčko jaký jde :)

Díky všem!

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 884
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Nominace KF Jihočeského kraje do Republikového předsednictva - Lukáš Hejduk

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Tomas.Valek píše: 26 lis 2023, 15:37

Přikládám otázky na všechny kandidáty z dnešního jihočeského grillování:

  1. V současném pojetí je RP hlavně spousta dobrovolnické práce, což se střetává s pracovním (a osobním) životem členů RP. Vnímáte toto jako problém současného RP a byli byste v tom lepší?
  2. Jaké máte zkušenosti s tvořením strategií a strategickým plánování?
  3. Řekněte jednu věc, čeho chcete v RP dosáhnout?
  4. Jak chcete vytvořit vizi – jednotící prvek strany, abychom táhli za jeden provaz?
  5. Dokážete si představit, že stranu nepovede Ivan Bartoš?

Jmenovitě z již přihlášených, (kteří se dnes nemohli zúčastnit), prosím o odpověď @Dominika.Michailidu, @Jana.Leitnerova a @Lukas.Hejduk. (Můžete odpovědět zde anebo ve svých nominačních vláknech.)

Děkuji

Díky @Tomas.Valek za dotazy a ještě jednou bych zdůraznil, že mě fakt mrzí, že jsem to dnes nedal.

1) Jdu do toho s vědomím, že práce v RP je velmi náročná nejen časově ale i mentálně a proto nechci být k současnému RP nějak přehnaně kritický. Věřím, že se opravdu snažili. Časová stránka je jedna věc a určité rezervy jsem vnímal, možná ještě větší problém jsem nicméně viděl v nedostatečném navnímání výhrad a nálady nemalé části členské základny. Věci, které se daly řešit a hlavně komunikovat proaktivně dopředu se občas nechaly vyhnít, vzhledem k povaze naší strany to pak samozřejmě často bouchlo. A zůstávalo spíše u zpětné damage control komunikace. Tohle bych určitě chtěl dělat lépe a přestože mám tendenci hodnotit se spíše kriticky, tak navnímat to, o co stojí členská základna bych mezi svoje silnější stránky zařadil.
Co se striktně časové stránky týká, tak jsem na to odpovídal zde: viewtopic.php?p=860511#p860511

2) Pracuji ve firmě, jejíž hlavní činností je, že provádí klienty kompletní digitální transformací. U každého klienta je tvorba strategie celého procesu nezbytnou součástí a já se toho účastním. Co se týče vytváření strategických dokumentů v politice a ve straně, tak za těch sedm let jsem se nachomítl k ledasčemu. Zároveň je úplně fér říct, že žádný zářez typu 'naplánoval jsem a napsal strategii k XY' asi nemám.

3) Ve své kandidátní řeči jsem zmínil tři hlavní věci (dotažení reorganizace strany, analýza vládní účasti a kvalitní podpora centrály v přípravě na krajské volby) a zároveň jsem zmínil několik dalších dílčích, které bude muset RP nezbytně řešit (například dále pracovat na zlepšení komunikace ve straně). Pořád bych řekl, že nejdůležitější činností politické strany je uspět ve volbách, takže asi ta jedna zásadní věc je poskytnout krajům kvalitní support pro krajské volby. Jak jsem i zmínil ve své řeči na půdě CF, tak kvalitní výsledek v krajských volbách vnímám jako nezbytnou prerekvizitu pro kvalitní výsledek v kampani do psp 2025.

4) Slovo 'prvek' naznačuje, že by to měla být jedna věc. Obávám se, že kdyby to bylo tak jednoduché, tak už ten prvek dávno někdo našel. Myslím, že si to musíme fakt dlouhodobě a vytrvale odmakat směrem dovnitř strany. Neustále se snažit kultivovat naší vnitřní diskusi a komunikaci a učit se k sobě chovat ohleduplně i ve chvíli, kdy spolu třeba tak uplně nesouhlasíme. A hlavně hledat ten pověstný kompromis, o kterém tak často mluvím. Ke všem těmto věcem bych rád v budoucnu přispěl bez ohledu na to, jestli budu nebo nebudu v RP. Svojí roli bych viděl zvláště v usměrňování diskuse o klíčových otázkách strany ve směru, kdy budeme v první řadě hledat věci, které nás spojují a kde se shodneme. Ale nenalhávejme si, že to bude jednoduchá cesta a že jí může vyřešit libovolný kandidát do RP sám.

5) Pokud bychom měli ve straně signifikantní skupinu členů, která na tuto otázku dokázala odpovědět, že si to představit nedokáže, tak máme seriozní a velký problém. Kult osobnosti je sviňka a přehnaná fixace na jednotlivé osobnosti nešťastná.
Takže ano - představit si to určitě dokážu. Taky si v pohodě dokážu představit, že Ivan bude v roli předsedy pokračovat.

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“