Nominace Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky 3.místo a dál

Archiv z jednání krajského fóra


Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Souhlasím s nominací Tomáše Posekanýho

ANO

15
58%

NE

5
19%

Zdržuji se

6
23%
 
Celkem hlasujících: 26 - Celkem hlasů: 26

Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky 3.místo a dál

Příspěvek od Michal.Horak »

Ahoj všichni,
rád bych nominoval Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky a to od 3.místa dál (jeho podmínka přijetí kandidatury).
Tomáš je už druhé volební období zastupitel v Písku a zároveň několik let předsedou osadního výboru ve svém bydlišti, kromě toho ještě místopředseda píseckého MS.
To všechno znamená spoustu zkušeností a dostatek přehledu o regionální politice, jeho odbornost v oboru financí je další předpoklad kvalitní politické práce.
Všechny výše uvedené argumenty mě vedli k nominaci @Tomas.Posekany na čelo naší kandidátky.

Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Lubos.Kudlacek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 93
Registrován: 13 pro 2019, 20:31
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Nominace Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky 3.místo a dál

Příspěvek od Lubos.Kudlacek »

Ahoj, Tomáši,
prosím odpovědi na tyto otázky, které dávám všem kandidátům/kandidátkám, kteří nyní nejsou krajskými zastupiteli/zastupitelkami.

  • Máš nějaké politické zkušenosti a případně jaké?

  • Zastáváš nyní nějaké funkce a můžeš popsat svou práci v nich?

  • Podílíš se nějak na chodu strany? Měla jsi nebo máš nějaké vnitrostranické funkce?

Dále prosím odpovědi na tyto otázky, které pomohou předsedajícímu posoudit, zda Tě může připustit k volbě:

  • Můžeš prohlásit, že máš čistý trestní rejstřík?

  • Vyslovuješ souhlas s Etickým kodexem, Všeobecným kodexem zastupitele a Demokratickým minimem, jak je uvedeno v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“?

  • Jsi seznámena se základy pravidel jednání Pirátů a s dlouhodobým pirátským programem? Můžeš například uvést, co je v něm pro Tebe důležité?

  • Jsi trestně stíhána, nebo můžeš uvést nějakou jinou skutečnost, která by mohla negativně ovlivnit naši volební kampaň?

  • Zastáváš v současné době funkci či vykonáváš činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce člena/ky zastupitelstva nebo rady kraje? Můžeš prohlásit, že nemáš nějaké osoby blízké, které mohou mít na toto vyjádření vliv, případně jsou společníky/icemi či členy/kami orgánů obchodních společností v Jihočeském kraji?

  • Byla jsi v minulosti členem jiné politické strany či hnutí, nebo jsi kandidovala ve volbách na jiné kandidátce než pirátské (resp. pirátské koaliční)?

  • Jsi jinak v souladu a respektuješ pravidla schválená KF a popisovaná v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? Zavazuješ se je dodržovat?

Děkuji za odpovědi.

místopředseda KS Jihočeský kraj

+420 725 427 429 | lubos.kudlacek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tomas.Posekany
Místní předsednictvo
Příspěvky: 49
Registrován: 01 črc 2014, 13:35
Profese: Finančník
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky 3.místo a dál

Příspěvek od Tomas.Posekany »

Ahoj,

děkuji Michalovi za nominaci.

Nejdříve krátce ke mě. Přiznám se, že hodně vycházím z mého medailonku.

Politice se věnuji přibližně 10 let. V historii jsem několikrát (úspěšně i neúspěšně) kandidoval do obecního či krajského zastupitelstva. První "střetnutí" s ČPS jsem měl cca v roce 2014, kdy jsem následně o rok později již byl na kandidátní listině do městského zastupitelstva v Písku. Neúspěšnou kandidaturu jsem si vynahradil 4 roky jako člen kontrolního výboru města. V následujících dvou volbách jsem byl již zvolen do městského zastupitelstva a držím tak (zatím) souvislých 5 let, kdy jsem zastupitel města Písku, předseda osadního výboru Svatý Václav a člen finančního výboru (aktuálně místopředseda) města. V souvislosti s výkonem zastupitele jsem byl rovněž městem jmenován na období 2019-2023 do dozorčí rady teplárny a nyní pokračuji jako člen představenstva. S krajskou politikou mám zkušenosti primárně z pohledu financí a rozpočtu, kdy jsem v aktuálním volebním období členem finančního výboru Jihočeského kraje. Věřím, že dokáži kultivovaně a reprezentativně vystupovat na veřejnosti.

Vystudoval jsem písecké Gymnázium a magisterské studium na Vysoké škole ekonomické se zaměřením na management a informační systémy. Již v průběhu studia se specializoval na správu osobních i podnikových financí. Od roku 2011 podnikám na finančním trhu, kde pomáhám lidem organizovat jejich osobní i rodinné finance. Zpracovávám finanční analýzy, sestavuji finanční a investiční plány, organizuji vzdělávání a starám se o dlouhodobé fungování firmy. Zároveň splňuji potřebné certifikace České národní banky. V roce 2021 jsem získal profesní titul EFA. Jde o mezinárodní titul akreditovaný nezávislou evropskou asociací.

Mezi moje zájmy patří sport, ekonomika, politika, marketing a analýza dat.

Chtěl bych, aby místní i krajská politika byla čestná a transparentní.

Jako případný člen krajského zastupitelstva jsem připraven se věnovat primárně financím, ale rád bych obsáhl i ostatní témata. Pokud budete mít další otázky, sem s nimi. Na ty již položené odpovídám níže.

Odpovědi na otázky:
Máš nějaké politické zkušenosti a případně jaké?
město: zastupitel, člen finančního výboru, kontrolního výboru a předseda osadního výboru
kraj: člen finančního výboru
podrobněji výše

Zastáváš nyní nějaké funkce a můžeš popsat svou práci v nich?
město: zastupitel - zejména v minulém období, kdy jsme byli v opozici, jsem byl aktivní člen zastupitelstva, který se snažil odvádět kvalitní práci pro města, nyní v pozici koalice je práce o něco jednodušší a na hodně materiálech jsme schopni se domluvit předem, vyjadřuji se tedy primárně k finančním věcem nebo jako předseda osadního výboru, přípravě dávám vždy 100 % a snažím se tak obsáhnout veškeré materiály, ne jen ty, co spadají do "mého záběru"
člen finančního výboru - aktivní a platný člen, který konstruktivně a věcně usměrňuje diskuzi při jednáních
předseda osadního výboru - samostatně fungující jednotka, kdy připravuji materiály na jednání, pořádám kulturní akce a besedy pro místní občany města, komunikuji z úřady a městskými organizacemi, řeším problémy lidí

kraj: člen finančního výboru - zde se přiznám, že jsem často pouze v roli posluchače - zaprvé jsou materiály standardně velice dobře připraveny nebo vysvětleny zástupci krajského úřadu, za druhé se ve výboru jen vzácně rozcházíme v názorech a není tak nutné jako poradní orgán příliš zasahovat

Podílíš se nějak na chodu strany? Měla jsi nebo máš nějaké vnitrostranické funkce?
jsem místopředseda MS Písecko

Ostatní:
Můžeš prohlásit, že máš čistý trestní rejstřík? - ano, mohu i doložit

Vyslovuješ souhlas s Etickým kodexem, Všeobecným kodexem zastupitele a Demokratickým minimem, jak je uvedeno v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? - ano

Jsi seznámena se základy pravidel jednání Pirátů a s dlouhodobým pirátským programem? Můžeš například uvést, co je v něm pro Tebe důležité? - ano - tržní ekonomika, svoboda podnikání, snížení byrokracie a digitalizace

Jsi trestně stíhána, nebo můžeš uvést nějakou jinou skutečnost, která by mohla negativně ovlivnit naši volební kampaň? - ne

Zastáváš v současné době funkci či vykonáváš činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce člena/ky zastupitelstva nebo rady kraje? Můžeš prohlásit, že nemáš nějaké osoby blízké, které mohou mít na toto vyjádření vliv, případně jsou společníky/icemi či členy/kami orgánů obchodních společností v Jihočeském kraji? - ne

Byla jsi v minulosti členem jiné politické strany či hnutí, nebo jsi kandidovala ve volbách na jiné kandidátce než pirátské (resp. pirátské koaliční)? - ne

Jsi jinak v souladu a respektuješ pravidla schválená KF a popisovaná v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? Zavazuješ se je dodržovat? - ano

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Posekany za příspěvky (celkem 2):
Lubos.Kudlacek, Pavla.Heydukova
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky 3.místo a dál

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ahoj, stejná otázka na všechny nově kandidující:
Jak jsi se dosud podílel/-a na krajské politice? Kolikrát jsi zhruba aktivně kontaktoval/-a naše zastupitele ve věci něčeho, co projednávalo krajské zastupitelstvo?

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tomas.Posekany
Místní předsednictvo
Příspěvky: 49
Registrován: 01 črc 2014, 13:35
Profese: Finančník
Dal poděkování: 31 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Tomáše Posekanýho na čelo kandidátky 3.místo a dál

Příspěvek od Tomas.Posekany »

Ahoj,
podílel jsme se zejména jako člen finančního výboru. Mám tu výhodu, že sdílím kancelář s Pepou Soumarem, takže jsme spolu konzultovali finanční materiály, které šly do zastupitelstva přes finanční výbor - např. rozpočtová opatření (retrospektivně i do rady) a domlouvali se na společném postupu na výboru, případně na vyjádření na zastupitelstvu. Takto jsme spolu probírali desítky, možná i více, věcí. Ostatní zastupitele jsem nekontaktoval.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“