Nominace Veroniky Kovářové na 2. místo krajské kandidátky

Archiv z jednání krajského fóra


Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj

Zamčeno

Nominuji Verču Kovářovou na 2. a další místo kandidátky

Ano

16
70%

Ne

4
17%

Zdržuji se

3
13%
 
Celkem hlasujících: 23 - Celkem hlasů: 23

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 472
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 728 poděkování
Dostal poděkování: 727 poděkování

Nominace Veroniky Kovářové na 2. místo krajské kandidátky

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Velevážené jihočeské pirátstvo,

velmi rád si dovoluji vás požádat o podporu nominace Verči Kovářové na 2. místo naší krajské kandidátky do krajských voleb v příštím roce.

Proč ne rovnou na lídryni? Inu, to vám poví ona sama. Myslím, že Verču není třeba nějak více představovat. Jistě každý z vás jste měl možnost ji nesčetněkrát osobně potkat i poznat.

Na Verče si cením její rozvahy, trpělivosti, vstřícnosti, týmovosti, konsensuálního vystupování a zároveň odvahy říkat pro někoho nepříjemné či nepopulární věci. Vidím jí jako osobnost, která ví, co krajská politika obnáší, jaké má dopady, přínosy i bolesti a má vizi i chuť s nimi dál pracovat ku prospěchu všech Jihočešek a Jihočechů.

Zároveň jí vnímám jako političku s lidskou tváří, která komunikuje srozumitelně a ostatní vědí, co od ní mohou očekávat. Stejně tak ona rychle pozná, co může očekávat od ostatních a jaké má kdo kvality a jak s ním komunikovat. To je v politice velmi cenná vlastnost. Myslím si, že může být inspirací pro mnohé z nás i pro mnohé budoucí zastupitele, a i proto ji nominuji.

Předem vám děkuji za její podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 2):
Jana.Kolarikova, Jiri.Snizek
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3687 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové na 2. místo krajské kandidátky

Příspěvek od Dan.Lestina »

Ahoj, stejná otázka na všechny obhajující:
Co jsi v krajském zastupitelstvu během těch tří let dělal/-a? Prosím co nejkonkrétněji, ideálně jestli máš nějaký seznam témat, kterým jsi se věnoval/-a a jak jsi se k nim postavil/-a.

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lubos.Kudlacek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 93
Registrován: 13 pro 2019, 20:31
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové na 2. místo krajské kandidátky

Příspěvek od Lubos.Kudlacek »

Ahoj,
prosím odpovědi na tyto otázky, které položím všem kandidátům/kandidátkám, kteří jsou nyní krajskými zastupiteli/zastupitelkami:

  • Kolik jsi předložila krajskému zastupitelstvu návrhů s cílem naplňovat pirátský program? Můžeš uvést i pozměňovací návrhy k materiálům předloženým Radou Jihočeského kraje, případně další aktivitu, vyjednávání, snahy apod.

  • Kolik máš funkcí v rámci kraje, například v komisích a výborech a jaké to jsou? A můžeš popsat svou práci v nich?

  • Můžeš nějak obecně popsat svou práci v krajském zastupitelstvu za uplynulé tři roky? Chápu, že opoziční práce je složitá, netlačím na úspěchy, spíš bych chtěl nějak popsat aktivitu.

  • Můžeš informovat o další své činnosti či aktivitě v rámci krajského klubu?

Dále prosím odpovědi na tyto otázky, které pomohou předsedajícímu posoudit, zda Tě může připustit k volbě:

  • Můžeš prohlásit, že máš čistý trestní rejstřík?

  • Vyslovuješ souhlas s Etickým kodexem, Všeobecným kodexem zastupitele a Demokratickým minimem, jak je uvedeno v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“?

  • Jsi seznámena se základy pravidel jednání Pirátů a s dlouhodobým pirátským programem? Můžeš například uvést, co je v něm pro Tebe důležité?

  • Jsi trestně stíhána, nebo můžeš uvést nějakou jinou skutečnost, která by mohla negativně ovlivnit naši volební kampaň?

  • Zastáváš v současné době funkci či vykonáváš činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce člena/ky zastupitelstva nebo rady kraje? Můžeš prohlásit, že nemáš nějaké osoby blízké, které mohou mít na toto vyjádření vliv, případně jsou společníky/icemi či členy/kami orgánů obchodních společností v Jihočeském kraji?

  • Byla jsi v minulosti členem jiné politické strany či hnutí, nebo jsi kandidovala ve volbách na jiné kandidátce než pirátské (resp. pirátské koaliční)?

  • Jsi jinak v souladu a respektuješ pravidla schválená KF a popisovaná v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? Zavazuješ se je dodržovat?

Děkuji za odpovědi.

místopředseda KS Jihočeský kraj

+420 725 427 429 | lubos.kudlacek@pirati.cz

Uživatelský avatar
Veronika.Kovarova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 204
Registrován: 20 črc 2018, 12:43
Profese: architekt, grafik
Bydliště: Volyně
Dal poděkování: 336 poděkování
Dostal poděkování: 269 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové na 2. místo krajské kandidátky

Příspěvek od Veronika.Kovarova »

Vážené krajské fórum,
předně děkuji @Bohuslav.Svehla za nominaci.
Padla v ní otázka, proč ne na lídryni?
Moje odpověď je stále stejná: Protože chci, aby náš volební výsledek byl co možná nejlepší, musí každý z nás dělat to, co umí nejlépe.
A já většinu svého dospělého života jsem produkční, nikoliv rétor. A tak si myslím, že i když jsem kandidovala na předsedkyni PKS, není moje místo být lídryní.

Proč chci pokračovat v práci v krajském zastupitelstvu.
Moje cesta k politice vedla přes územní plánování a správu měst. Největší bolestí považuji nekoncepčnost jednotlivých sousedících územních plánů a nespolupráci mezi obcemi a právě krajské měřítko je to správné na změnu těchto postojů a navázání smysluplnější správy území jako celku. Není to moc otázka ZÚR (zásad územního rozvoje kraje), protože tam je krajská samospráva lehce bezzubá, ale spíše politické vedení jednotlivých dotačních programů, podnětů a vzdělávání.
Práce architekta-urbanisty zasluhuje holistický přístup k území. Není to otázka jen životního prostředí, ale také dopravy, života lidí, s tím souvisejícího obchodu, služeb, průmyslu a kultury. Díky tomuto pohledu vnímám, že rozdělení republiky na kraje je správné, viděli jsme to i při covidu a na začátku války, že tento systém se dokáže opravdu starat o lidi a obce, především tam, kde stát selhává právě svým odtržením od reality. Toto vnímám, že je hlavní úkol krajského zastupitelstva - snažit se formovat naši budoucnost skrze vedení, pomoc a dotační impulzy obce tam, kde mají mezery.

Piráti samozřejmě jsou hlídací psi veřejných financí a je třeba stále kontrolovat, kam tečou a v jaké výši.
Ale hlavní úkol vnímám v uvědomění si politické zodpovědnosti a plánování smysluplné udržitelné budoucnosti.

Pokud opravím kulturní památku, musím ji opravovat i s plánem na budoucí provoz, aby žila, dýchala, generovala hodnoty (peníze či vzdělání) a nemusela se za 20 let znova opravovat, protože je celá zatuchlá a nevyužívaná. A takto je třeba vnímat krajskou politiku. Nikoliv s přehnaným důrazem na detail, ale koncepčně.

Odpovědi na otázky od Luboše a Dana zodpoví na dosavadní práci pro zastupitelský klub.

Kolik jsi předložila krajskému zastupitelstvu návrhů s cílem naplňovat pirátský program? Můžeš uvést i pozměňovací návrhy k materiálům předloženým Radou Jihočeského kraje, případně další aktivitu, vyjednávání, snahy apod.
O tiscích se bavíme dopředu v rámci předsedů opozičních klubů s hejtmanem. Ze začátku jsme tam chodili s Pepou oba, pak už jen já. To je vždycky doba, kdy se od pondělí do čtvrtka může tisk posunout blíže našemu programu. Například, když Jusuf a Martin M. upozorní, že v dotačním programu pro děti, která je posuzovaná podle sociální podpory, jedna kategorie podpor chybí, tak já jako předsedkyně to řeknu hejtmanovi a máme úspěšnost cca 35-40%, že se tisk posune blíže našemu programu. (pokud je to téma, které mu žíly netrhá, úspěšnost je velmi vysoká)
Strategie je, že na zastupitelstvu se předkládají jen návrhy, u kterých jsme si stoprocentně jisti, že neuhnou ani o milimetr kupředu, protože koalice hlasuje z 99% jako jeden muž a tak se pak jedná čistě o exhibici.
Obecně ale nevolíme tuto taktiku. O problematických tiscích spíše diskutujeme, než abychom navrhovali jiné znění. Naším cílem je vždy formulovat naše stanovisko nahlas, pokud nám to přijde důležité téma.
Já osobně jsem toho názoru, že nálada na zastupitelstvu je pro vyjádření legitimního politického stanoviska dobře připravená a vzbuzuje respekt. Naproti tomu pozměňovací návrhy nám třeba nedokázali ani promítnout na plátno, takže zmatek vzbudil negativní emoce i u lidí, u kterých šel očekávat alespoň tichý souhlas či sympatie s naší cestou.
(Je zde třeba podotknout, že mnoho tisků taková témata nenesou a mnoho pro nás důležitých aspektů je především v rukou úředníků, kteří ty tisky připravují. A ten apel ke změně tisku musí přijít řádově dříve.)

Za sebe tedy můžu říci, že jsem se snažila a vyjednávala úpravu tisků blíže k našemu programu, ale vždy jako vyslanec klubu a byly to úpravy, které inicioval klub. Já také, ale jen jako jedna devítina.

Kolik máš funkcí v rámci kraje, například v komisích a výborech a jaké to jsou? A můžeš popsat svou práci v nich?

První rok a kousek jsem byla součástí Výboru regionální rady regionu soudržnosti ROP Jihozápad, kde jsme brali na vědomí postup Úřadu regionální rady a občas hlasovali v rozhodnutích kudy dál. Jednalo se o dořešení správních či soudních sporů.

Od začátku jsem ve výboru pro venkov, zemědělství a životní prostředí. Mám takřka stoprocentní docházku, omlouvala jsem se myslím jednou pro nemoc a jednou, když měla horečku Dorka. Vzhledem k tomu, že navštěvujeme farmy, krajské školní hospodářství, školy a podobně, moji účast vnímám především jako získávání informací a povědomí o problematice v současnosti. Mám určité povědomí o zemědělství z 90 let. Část dětství jsem strávila u mamky v kanceláři JZD na dohled od teletníku, Země živitelka byl každoroční zlatý hřebem prázdnin, takže kontinuálně doplňuji vzdělání. Ze zasedání našeho výboru jezdíváme s Danem vždycky jako poslední účastníci "exkurze" kdy začneme v 13 a skončíme ve 3, s panem Martínkem jsme jedni z mála, které to opravdu zajímá.

Od letošního ledna jsem v kulturní komisi. Jezdíme po příspěvkových organizacích a seznamujeme se s konkrétními problémy, abychom je mohli posouvat na zastupitelstvu dále. Forma kulturní komise mi přijde jako velice efektivní.
Kulturní komise je mi srdcem nejbližší, protože muzea, galerie, zámky a hrady, to je můj ráj.
Z pozice kulturní fanynky a předsedkyně klubu jsem se účastnila mnoha akcí: slavnostních regionálních konferencí: Jižní Čechy – historie, současnost a odkaz pro budoucí generace (s Honzou Novákem), Slavnostní regionální konference v Milevsku, pracovní cesty do polského Štětína, Slavnostního otevření nové expozice strakonického hradu, Slavnostního otevření Trocnovského skanzenu, několika vernisáží v Alšovce, konference Svět v krizovém režimu, konference Urbatech,.. a různých dalších akcí

Můžeš nějak obecně popsat svou práci v krajském zastupitelstvu za uplynulé tři roky? Chápu, že opoziční práce je složitá, netlačím na úspěchy, spíš bych chtěl nějak popsat aktivitu.
Můžeš informovat o další své činnosti či aktivitě v rámci krajského klubu?
Co jsi v krajském zastupitelstvu během těch tří let dělal/-a? Prosím co nejkonkrétněji, ideálně jestli máš nějaký seznam témat, kterým jsi se věnoval/-a a jak jsi se k nim postavil/-a.

Tyto tři otázky spojím, protože moje "další aktivity" v rámci klubu dosti určují i práci v krajském zastupitelstvu. A když jsem odpověděla na ty dvě a přečetla si třetí, tak jsem zjistila, že asi jsem odpověděla už i na ní.
Moje gesce jsou voda - mám na starosti tisky k dotacím o vodovodech a kanalizacích a územní plánování - kde těch tisků jednak není mnoho a jednak jsem dosti jasně regulované - buď nemáme skoro žádné pravomoce (Lipno) nebo na to má koalice velice jasný záměr a neuhnou ani o milimetr (zevo) takže na této parketě jde jen o komentáře, které si dělíme s Danem a Martinem K. jelikož nás naše gesce v těchto bodech spojují.

Moje role je samozřejmě specifická, na schůzi klubu jsem snad nechyběla ani jednou, jen jsem několikrát předala předsedání, když jsem třeba musela jet tou dobou autobusem, ale snažím se plnit roli předsedkyně zodpovědně a důsledně. Právě proto, že se účastním jednání s hejtmanem, musím mít povědomí o všech problematických tiscích a tak se o to maximální možné míře snažím.
Snažím se dlouhodobě také o to, aby naše schůze probíhali v co největším možném konsenzu, smysluplně a demokraticky. Dávám větší důraz na to, aby se všichni vyjádřili, než abychom byli časově efektivnější, především proto, že v našem klubu máme více témat, na které i v rámci mantinelů pirátského programu máme hodně rozdílné názory. Zkušenosti nám totiž ukazují, že každý nedořešený problém v předchozí diskuzi způsobí během zastupitelstva problém - nemusí to být hned zmatečná diskuze, jak se to stávalo dříve, teď se spíše jedná o rozladění a překvapení členů klubu, nesouhlas a následný nesoulad.
Snažím se také jít příkladem a plnit úkoly, které si dáváme - například vyplňovat komentáře k tisků, které by mohly zajímat odebíratele našich newsletterů - nejsem tak úspěšná, jak bych chtěla, ale pracuji na tom. Snažím se také přemýšlet nad tím, jak komunikovat ven - diskutujeme o tom se Sandrikem a Niky a jsem součástí týmu, kdy se scházíme od ledna každý pátek nad tématy, které by si zasloužili medializaci.

Právě proto, že mé gesce jsou rozkročené do široka a ještě jsem předsedkyně klubu, jsem součástí pracovní skupiny letiště, pracovní skupiny IDSky, chodím na semináře k územnímu plánování a krajině - např, o Lipně, když to nejde osobně, alespoň online se připojím - například prezentace územní studie kraje nebo představení přestavby dolního areálu nemocnice.
Převážnou většinu dobrovolných aktivit pro zastupitele (semináře) jsem navštívila.

Jedním z mých osobních cílů bylo zkusit přesvědčit koalici a hejtmana k myšlence krajského architekta. Shodli jsme se zatím na tom, že vedoucí odboru regionálního rozvoje, územního plánování a stavebního řádu musí být architekt. Za mě je to krok správným směrem.

Ještě doplním, že během posledních tří let pokračuji ve vzdělávání sebe i ostatních v rámci pořádání konference www.pojdmedelatmesto.cz s kolegy z FA ČVUT a dále se intenzivně zajímám o problematiku městských architektů, koncepce 15 minutového města, práce s krajinou, vzdělávání dětí v rámci týdne vědy za FA ČVUT apod.

Pro jihočechy jsem postavila před minulými krajskými volbami www.jihoceskatrznice.cz , ke které stále hledám někoho do party, aby mi pomohl ji naplňovat, ale základy tam jsou.
Pro děti jsem během covidu poskládala www.kdeseucit.cz , protože ráda systematizuju informace a dělám v nich pořádek.
Pro lokální prodejce a tvořivé duše pořádám dvakrát do roka šperkařský a řemeslný workshop a spolupracuji s místní kulturou na různých akcích - udržuji si stále zkušenosti z živé kultury z pohledu pořadatelů a venkova.

Snažím se využívat i možností dovzdělat se v oblasti vedení týmu - absolvovala jsem online kurz, který byl od sněmovny v roce 2020 a když se naskytla možnost kurzu pro PKS s tématem vedení týmu, také jsem si na to vynahradila čas.

Dále prosím odpovědi na tyto otázky, které pomohou předsedajícímu posoudit, zda Tě může připustit k volbě:
Můžeš prohlásit, že máš čistý trestní rejstřík?
ano
Vyslovuješ souhlas s Etickým kodexem, Všeobecným kodexem zastupitele a Demokratickým minimem, jak je uvedeno v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? ano
Jsi seznámena se základy pravidel jednání Pirátů a s dlouhodobým pirátským programem? Můžeš například uvést, co je v něm pro Tebe důležité?
ano, důležité je pro mě, že stojíme za skutečnou rovnoprávností všech občanů, že vyžadujeme udržitelná řešení a že je pro nás důležité kvalitní vzdělávání
Jsi trestně stíhána, nebo můžeš uvést nějakou jinou skutečnost, která by mohla negativně ovlivnit naši volební kampaň? ne
Zastáváš v současné době funkci či vykonáváš činnost, která by mohla být vykládána jako střet zájmů s výkonem funkce člena/ky zastupitelstva nebo rady kraje? Můžeš prohlásit, že nemáš nějaké osoby blízké, které mohou mít na toto vyjádření vliv, případně jsou společníky/icemi či členy/kami orgánů obchodních společností v Jihočeském kraji? ne
Byla jsi v minulosti členem jiné politické strany či hnutí, nebo jsi kandidovala ve volbách na jiné kandidátce než pirátské (resp. pirátské koaliční)? Byla jsem členkou lokálního politického hnutí Volyně v dolyně (pravopisá chyba je záměr)
Jsi jinak v souladu a respektuješ pravidla schválená KF a popisovaná v dokumentu „Nároky na členy/ky krajského zastupitelstva a základní pravidla hry“? Zavazuješ se je dodržovat? ano

Kdybych psala pouze kandidátskou řeč, byla bych stručnější, položené otázky vybízí k detailům, tak snad jsem odpověděla dostatečně.

Děkuji za zvážení Vaší podpory.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Veronika.Kovarova za příspěvky (celkem 2):
Lubos.Kudlacek, Jana.Kolarikova
Uživatelský avatar
Jana.Kolarikova
Personální odbor
Příspěvky: 1857
Registrován: 03 srp 2012, 13:52
Profese: OSVČ
Dal poděkování: 1798 poděkování
Dostal poděkování: 2750 poděkování

Re: Nominace Veroniky Kovářové na 2. místo krajské kandidátky

Příspěvek od Jana.Kolarikova »

Tuto nominaci velmi podporuji. Verča je obrovský pracant se silným morálním kompasem, což je báječná kombinace. Jako člověka si jí velmi vážím a musím říct, že kdybych měla vybrat jednoho člověka, kterému politika nepokřiví charakter, byla by to právě Verča.

Jana Koláříková
https://www.facebook.com/JaninkaToofree
jana.kolarikova@pirati.cz
To, že nemůžeme změnit svět, neznamená, že bychom se o to neměli alespoň pokusit.

Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“