Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět

Považuji Gabču Macečkovou za možnou kandidátku do předsednictva MS Ostravska?

Anketa končí za 08 zář 2023, 12:48

Jistě

11
79%

Raději ne

2
14%

Nevím (zdržuji se)

1
7%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Chtěl bych touto cestou nominovat do předsednictva @Gabriela.Maceckova. V posledním funkčním období mě několikrát přesvědčila že je platnou členkou předsednictva a mnohdy jsem ji chtěl svou roli předat. Ačkoliv vnímám, že její rodinné zapojení mnohdy koliduje s prací v předsednictvu, věřím, že stejně jako dva roky zpátky to dá. Rozhodně považuji Gabču za nedoceněný benefit pro MS Ostravsko a byla by škoda toho nevyužít.
Prosím o vyjádření.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Gabriela.Maceckova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Vážené Pirátky a Piráti, po pečlivém zvážení jsem se rozhodla tuto :arrow: nominaci přijmout. Práce v předsednictvu, setkávání se s novými lidmi, řešení problémů a nové výzvy mě stále naplňují radostí. I když je můj čas z velké části naplňován péčí o mé děti a někdy se mi stává, že je musím vzít na nějaké schůzky nebo se jim věnovat při řešení záležitostí předsednictva, věřím, že zvládám tyto situace s potřebnou grácii. :D Rozsáhlou řeč vám dodám v průběhu měsíce. Děkuji všem za případnou podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Breskovec, Pavlina.Polaskova, Michal.Najvarek, Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Super,Gábi, jsem ráda, že jsi nominaci přijala:)

,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Vážené Pirátky, vážení Piráti, milí přátelé,

chtěla bych vám všem moc poděkovat za vaší podporu mé kandidatury do předsednictva MS Ostravska.

Kandiduji do předsednictva s jasným cílem a věcmi, kterým bych se chtěla věnovat. Jedná se především o věnování se náboru a práci s lidmi a jejich zapojování do strany i místní politiky. Dále chci směřovat svou energii do pořádání akcí pro veřejnost a aktivit, které si budou klást za cíl zvýšení odbornosti a dalších důležitých dovednosti pro politickou práci pro naše lidi.

Když sleduji aktuální politickou situaci, jak tu v rámci naší strany, tak i celorepublikovou politickou situaci, není těžké si uvědomit, že nadcházející předsednictvo bude pro naše mladičké sdružení jedno z těch nejtěžších. Jestliže chceme, aby Piráti měli i nadále silný hlas v politice, obzvláště pak v našem kraji, budeme muset dokázat, že jsme stále nositelem dobrých změn, že jsme otevřená politická strana, jejichž silná témata jsou životní prostředí, oběhové hospodářství, lidská práva, participace, kvalitní urbanismus a mnohá další. Abychom to dokázali a přesvědčili voliče, že jsme tou nejlepší volbou pro správu obcí, kraje i státu, potřebujeme nejen kvalitní lidi, ale také navazovat styky s odborníky, novináři a umět efektivně komunikovat svou práci. Bude to úkol nelehký, ale chci se s ním popasovat.

V průběhu současného volebního období jsme intenzivně pracovali na přijímání a začleňování nových jedinců do naší strany, ať už se jednalo o registrované příznivce či členy. Během této doby jsme opakovaně upravovali náš systém a zamýšleli se, jak proces zlepšit, přesto nadále se v některých oblastech objevují mezery, na které je třeba pracovat. Naštěstí v rámci strategie vzniká komplexní dokument, který při aplikaci do fungování předsednictva nám pomůže mnohé problémy vyřešit. Pak už to bude jen na lidském faktoru.

Osobně považuji nábor a práci s lidmi za jednu z nejvyšších priorit našeho předsednictva. Zajištění dostatečného počtu kvalifikovaných jedinců, kteří budou působit za Piráty v roli aktivních politiků a političek, má pro naší stranu zásadní význam a asi nemusím vypisovat proč. Musíme být schopni nahradit současné lídry, i pro případy, kdy by se rozhodli ukončit svou politickou kariéru nebo usilovali o vyšší politickou pozici. Zastupitelnost je klíčová.

Získání nových členů však nestačí. Je nezbytné aktivně s nimi pracovat a podporovat je v jejich osobním rozvoji, aby mohli vykonávat politickou práci s maximální kompetencí. Vidím proto velký potenciál v podpoře odborného vzdělávání, dále rozvoji tzv. "měkkých dovedností" a také ve předávání praktických zkušeností z oblasti politiky. Současně vnímám nutnost nadále navazovat spolupráci s odborníky a jinými významnými osobnostmi, které by nám mohly přispět svými znalostmi a dovednostmi. Rovněž vidím velký prostor pro spolupráci s jinými politickými uskupeními na základě společných zájmů, kde existuje shoda, ať už se jedná o pořádání debat či jiných akcí. Tento princip by měl platit také v rámci spolupráce s jinými zájmovými skupinami, například v oblasti ochrany životního prostředí či udržitelné mobility.

Další věc, ve které jsem byla a chci být i nadále aktivní, je pořádání akcí a kampaní pro veřejnost, ale i členy a regp. Mým cílem je zvýšení povědomosti o nás, zvýšení naší viditelnosti, vytváření prostoru pro zapojení příznivců, ale i členů, přímá komunikace s voliči, prezentace našich názorů, práce i myšlenek a v neposlední řadě i posilování participace obyvatel.

Díky za to, že jste dočetli až sem. Budu ráda za jakékoliv dotazy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 8):
Pavlina.Polaskova, Hanysss, David.Witosz, Jakub.Vontroba, Michal.Najvarek, Jakub.Dedek, MarianB, Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

@Gabriela.Maceckova Upřesni prosím, zda kandiduješ na předsedkyni MS nebo místopředsednictví, popřípadě oboje, díky.
Tvůj program se mi líbí, ztotožňuji se s ním.
Jelikož jsem však praktik, který potřebuje k utvoření si jasného obrázku vidět kromě cíle i proces, prosím na příkladu bodu Podpora odborného vzdělávání uvést procesní linku, harmonogram, zapojené osoby, potřebné kompetence dotčených lidí a začlenění tohoto plánu do kontextu MS kraje.

,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Ahoj Pavli, tak po velké slávě, kdy jsem to celé sepsala, a pak jsem to omylem celé smazala, to sepisuji znovu. :D Kandiduji na pozici předsedkyně i místopředsedkyně. Jinak moc ti děkuji. Jsem ráda, že se ti můj program líbí.

Než se pustím do sepsání možného procesu, chtěla bych uvést širší výčet možných nástrojů:

V první řadě je to pořádání workshopů a školení na nejrůznější témata od např. ekonomiky až po školství, podle zájmu jednotlivců, ale také podle prioritních témat Pirátů. Dále se jedná o online kurzy a dostupné materiály. Tady vidím obrovskou devizu a možnost spolupracovat s personálním odborem na pirátském moodle, dá se tam založit i vlákno pro celý kraj. Cestu vidím i v podporování mentorství u nově příchozích, aby mohli sledovat práci politiků, jejichž gesce je zajímá. Zároveň bych se chtěla domluvit se současnými uvolněnými politiky na možnosti "stáží", abychom mohli členstvu i RegP nabídnout i tuto možnost. Samozřejmostí je i podpora diskuzí a výměny názorů. Další oblast, kterou se ve své řeči dotýkám a úzce souvisí i se zvyšováním naší vlastní odbornosti, je spolupráce s odborníky, například i nejrůznějšími akademiky, abychom měli přístup k nejnovějším informacím. Další přirozenou součástí je práce v KET a RT. Ráda bych však s členstvem i RegP pracovala více individuálně, abych co nejlépe zjistila jejich potřeby.

A teď procesně. Cest je samozřejmě vždy několik. Já bych se asi pro začátek vydala dotazníkovým šetřením, které by zjišťovalo zájem o odborné vzdělávání, zda se v poslední době někdo zúčastnil odborného vzdělávání a jakého, o jaká konkrétní témata mají zájem. Dále bych zjišťovala formát, který by nejvíce vyhovoval, časové a finanční možnosti. Rovněž bych se ptala na nápady a podněty ohledně vzdělávacích programů, a zda mají zájem, abychom se jim jako PMS věnovali ve věci vzdělávání více individuálně apod. Na vytvoření dotazníků, jejich distribuci, i propagaci mezi RegP a členstvem bych úzce spolupracovala s Hankou Pavlíčkovou i PMS.

Poté by se dotazníky vyhodnotily, připravily by se kroky, které by byly v našich možnostech, a dala by se zpětná vazba respondentům. A začaly by se realizovat první kroky ke zvýšení odbornosti RegP a členské základny. Tady vidím tu spolupráci širší i s PKS či KETY.

Dále je to sdílení zajímavých knih, přednášek, workshopů a jiných mezi sebou. Na toto jsem již založila vlákno na Zulipu s názvem "Vzdělávám se" a pevně doufám, že se uchytí. V neposlední řadě je nějaký ucelený systém, který by byl dlouhodobě životaschopný a který by se mohl zakomponovat do upgradů celokrajské strategie.

Harmonogram pro dotazník:

Začátkem října: Odeslat dotazník
Půlka listopadu: Zpětná vazba
Začátek prosince: První kroky ke zvýšení odbornosti

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvky (celkem 3):
Pavlina.Polaskova, Michal.Najvarek, Rostislav.Reha
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Super, díky. Přesně nějak takhle strukturově si představuji každý projekt..že se mu dá prostě smysl, background, kontext, nástroje a harmonogram. :)

,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Gabriela.Maceckova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 251
Registrován: 27 říj 2017, 15:56
Profese: máma
Dal poděkování: 226 poděkování
Dostal poděkování: 278 poděkování

Re: Nominace Gabči Macečkové do předsednictva MS Ostravsko

Příspěvek od Gabriela.Maceckova »

Na grilování jsem se vzdala své kandidatury na předsedkyni a podpořila jsem na tuto pozici Jakuba Vontrobu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Gabriela.Maceckova za příspěvek:
Michal.Najvarek
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Ostravsko“