Nominace Mikuláše Peksy do eurovoleb

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Odpovědět

Podporuji nominaci Mikuláše Peksy do primárních voleb do Evropského parlamentu

PRO

1
50%

PROTI

0
Žádná hlasování

Zdržuji se

1
50%
 
Celkem hlasujících: 2 - Celkem hlasů: 2

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Nominace Mikuláše Peksy do eurovoleb

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ahoj,

chtěl bych využít příležitosti a požádat vás o nominaci za Liberecký kraj do probíhajících primárních voleb do Evropského parlamentu. Moji nominační řeč pro Celostátní fórum stejně jako odpovědi na nějaké otázky pro kandidáty můžete najít zde. Z věcí, které by vás asi mohly zaujmout ohledně mých parlamentních aktivit týkajících se Libereckého kraje byla asi kauza polského dolu Turów. Ǔčastnil jsem se několika slyšení Petičního výboru, která se ho týkala, komentoval jsem to pro zahraniční média, i jsme společně s několika dalšími europoslanci kvůli Turówu kontaktovali Evropskou komisi, včetně osobního setkání s komisařem Sinkevičiusem.

Asi bych si přál, aby postup české vlády byl v této otázce tvrdší, ale bez ohledu na výsledek věřím, že je-li ohroženo životní prostředí a zdraví českých občanů, je povinností politiků využít dostupné zdroje k jejich ochraně. A vyžaduje-li to přeshraniční povaha hrozby, mělo by to znamenat i zapojení evropských orgánů. Což se nám, myslím, velmi úspěšně povedlo.

A jakkoli v danou chvíli je díky politickému vývoji v Praze a ve Varšavě kauza spíše utlumena, dá se čekat, že dříve nebo později budeme muset v odporu pokračovat. Spolupracujeme na tom s @Vaclav.Zidek, který sleduje dodržování současné mezivládní dohody, a jsem určitě k dispozici, bude-li v tomto směru do budoucna třeba cokoli dalšího ohledně Turówa nebo podobných kauz.

Díky moc, že to vezmete v úvahu a případně tu nominaci podpoříte.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Vaclav.Zidek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Liberecký kraj“