Žádost o členství: Vojta Sedláček

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vojtech.Sedlacek
Člen KS Praha
Příspěvky: 4
Registrován: 10 říj 2021, 12:25
Profese: grafik
Bydliště: Praha 3, Žižkov
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Žádost o členství: Vojta Sedláček

Příspěvek od Vojtech.Sedlacek »

Ahoj.

Jmenuji se Vojta Sedláček, je mi 42 let. Pocházím ze Dvora Králové nad Labem a na Žižkově bydlím přes 10 let. Jsem grafický designer a pracuji jako výtvarný a technický redaktor v nakladatelství Paseka.

O zapojení do Pirátské strany jsem se začal zajímat v roce 2019. Jsem táta malé holky, takže jsem neměl bohužel čas a vše sledoval jen pasivně. V roce 2021 mě nakopnul výsledek parlamentních voleb a od minulého roku jsem se snažil trochu pomáhat s roznášením novin v kampani před volbami do zastupitelstev. Od té doby již chodím na schůze MS a KS. Občas také vyfotím na telefon lidi za Piráty na radnici na Praze 3 pro mediální odbor.

I přes omezené časové možnosti se budu snažit pomáhat v MS aktivně. V Pirátské straně se směrem ven zajímám o témata spojená s veřejným prostorem - vizuální smog, grafický design, světelný smog a architektura. Směrem do Pirátské strany se zajímám o změny vizuální identity strany a ideový vývoj strany. Co se mi reálně podaří dělat mezi prací a rodinou ukáže praxe, ale budu se snažit se zaměřit na jednu dvě věci a těm se věnovat dlouhodobě.

Jsem liberál a u Pirátů vidím hlavně potenciál pro obranu liberální demokracie a udržení v politice hodnot jako lidská práva, svoboda médií a lidská důstojnost. Dlouhodobě se mi na Pirátské straně libí rostoucí důraz na politice založenou na evidence based, překonávání pravo-levého dělení (i když konzervativně-liberální členění vnímám stále silně) a transparentnosti.

Politika mě bavila vždy i když procházela bouřivějšími obdobími: od 14 let jsme organizoval punkové koncerty, angažoval se v ekologickém hnutí a graficky jsem upravoval časopis Existence pro Československou anarchistickou federaci. Před 10 lety jsem volil a i vstoupil do TOP09, ale pouze formálně. Když jsem zjistil, že stranu bude hlavně konzervativní a ne liberální, členství jsem nechal vyšumět a ukončit. Takže trochu blázinec...

Baví mě knihy, filmy a hudba. S kamarády pořádáme jednou za čas hodně malý letní hudební festival (https://bit.ly/3RdVw8g) a koncert v zimě (aktuálně 25. února v Sudetech: https://bit.ly/3kUJ41a).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Sedlacek za příspěvky (celkem 5):
Simona.Mikusova, Josef.Ulehla, Jan.Bartko, Martina.Hola, Iveta.Pospisilova
Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 295
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1070 poděkování
Dostal poděkování: 439 poděkování

Re: Žádost o členství: Vojta Sedláček

Příspěvek od Simona.Mikusova »

Děkujeme, Vojto:) budeme se těšit 16.2. na grilování, jsem ráda, že pirátský styl politiky oslovuje stále víc lidí jako jsi ty. Z naší spolupráce jsem nadšena a děkuji ti za čas, který našemu sdružení věnuješ!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Mikusova za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Vojtech.Sedlacek
Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 376
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 294 poděkování
Dostal poděkování: 419 poděkování

Re: Žádost o členství: Vojta Sedláček

Příspěvek od Jan.Bartko »

Juchuu :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvky (celkem 2):
Josef.Ulehla, Vojtech.Sedlacek
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1360 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Žádost o členství: Vojta Sedláček

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Vojta byl přijat do MSP - viewtopic.php?t=63885
Nechť se ti u nás líbí :)

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 3“