Územní plán coby středobod celého vesmíru

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Petr.Porizka
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 29
Registrován: 28 zář 2019, 12:46
Profese: Řidič ve stavebnictví
Bydliště: Buková 9
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Územní plán coby středobod celého vesmíru

Příspěvek od Petr.Porizka »

Územní plánován coby středobod celého vesmíru .

Při plánování strategie územního rozvoje je nutné brát v úvahu potřeby a zájmy obyvatel. Samozřejmostí je zohlednění charakteristiky celého území, vyhodnocení potenciálu jednotlivých lokalit a navržení možných způsobů budoucího využití. Jakákoliv rozsáhlejší změna územního plánu by měla být široce konzultovana s veřejností. V případě více nabízejících se možností je ideální vyhlášení referenda, nebo alespoň zadání vypracování nezávisleho průzkumu (anonymní anketu).

Plánování bytové výstavby (obytné zóny v přímém sousedství, či přímo v prostorech budov občanského vybavení (kultura, sport, údržba, správa , průmyslové zóny) je přinejmenším neuvažene a lhostejné vůči současným i budoucím obyvatelům, vlastníkům , nájemníkům , pořadatelům , hostům či návštěvníkům toužícím po určité míře soukromí a komfortu při užívání jednotlivých objektů.

Pořadatel nechce být omezován, stejně tak obyvatel nechce být rušen (Pořadatel nechce rušit, stejně tak obyvatel nechce omezovat).

Obytná zóna by nemela přímo sousedit s kulturně sportovním areálem .
V letním období může docházet k nepřetržitému rušení obyvatel během dne hlukem ze sportoviště a přes noc ruchem při pořádání nejrůznějších oslav v prostorách kulturního domu, to nezminuji plnohodnotnou hudební produkcí v sále KD. Opilecke rozhovory protahujíci se mnohdy až do ranních hodin, nesoucí se zřetelně v bezvětří letní tropické nocí, otevřenými okny ložnic
sousedících domků, až do uší spícíh lidí. Do uší spícíh lidí běžně pracujících třeba na směny i o víkendech.
Navyšování četnosti pořádání nejrůznějších soukromých i veřejných akcí se při nárůstu populace předpokládá..

Plánovaná realizace bytů v objektu bývalé mostarny o výměře <60m2 užitné plochy. Uprostřed návsi přímo nad garáží obecního traktoru a techniky údržby veřejného prostranství. Kontejnery na tříděný odpad včetně bio, přímo pod okny.
Míra soukromí 5% , zápach z kontejnerů na tříděný odpad přímo pod okny 100%

  • permanentní typická vůně obecní garáže, pravidelně okořenena zastudena startovanym traktorem a dávkou hutneho kouře valícího se ze vrat přímo do oken otevřených na ventilaci, třeba i každé ráno. Značná míra hluku dle potřeby např. při nenadálé události kdykoliv během 24h (traktor, sekačky, ruční elektrické nářadí, kompresor) + předpoklad zvýšení intenzity silničnho provozu a pohybu lidí se zahájením provozu prodejny potravin.
    Dle dřívějšího záměru měla být celá budova moštarny přestavěna a ponechána zcela pro potřeby SDH. V prostoru nad garáží, kde je aktuálně záměr vybudovat bytovou jednotku "Reality show live" byla původně v plánu prostorná zasedací místnost s výhledem na všechny strany.... Dominantní zbrojnice uprostřed návsi včetně věže na sušení hadic...

Budovat pidi bytečky pro mladé lidi se slovy "to je pro ně dobré", ale současně si nedokázat představit, ani pomyslet jakej musí být shit bydlet v takové komurce. Nesmet si koupit ani nic potrebneho kvůli tomu, že na to prostě není místo....

Jestliže chci oslovit mladé lidi a budovat důstojné bydlení pro rodiny s dětmi, vytvářet hodnoty mající za účel zkvalitnit život v celém regionu regionu, je nutno položit si nejprve sérii otázek a ujistit se tak, že mám alespoň nějaké povědomí o skutečných potřebách lidí a mohu tak upřímně slibovat jistý rozvoj a populační růst.

  • Bojím se velkých změn?

  • Viděl jsem a poznal jsem již v životě tolik, abych mohl srovnávat a měl představu o tom, co sám mohu nabídnout?

  • Mohou být mé zkušenosti ze současného i bývalých zaměstnání přínosem pro region v podobě námětů na realizaci různých smart projektů a s tím spojených úspor veřejných financí?

  • Vyplatí se v malé obci zřizovat prodejnu základního zboží a potravin?

  • Je vůbec reálné uvažovat nad zřízením mateřské školy v malé obci?

  • Vím jaké jsou potřeby rodiny s malými dětmi?

  • Vím jaké jsou v dnešní době možnosti?

  • Mám osobní zkušenost s bydlením v bytě?

  • Mám osobní zkušenost s bydlením v malometraznim bytě s dítětem?

  • Žil jsem v bezprostřední blízkosti sportovně kulturního areálu?

  • Žil jsem v průmyslové zóně, či v blízkosti místa s velkou koncentrací lidí?

  • Žil jsem v blízkosti frekventované komunikace?

  • Navštěvuji sportovní, společenské, či kulturní akce?

  • Pořádal a financoval jsem někdy sportovní, společenskou či kulturní akci z vlastních zdrojů za předpokladu že tržba pokryje náklady a výdělek půjde ve prospěch veřejného rozvoje?

  • Pokusil jsem se někdy na vlastní odpovědnost a vlastní náklady obnovit provoz a rozvíjet jistý sektor občanské vybavenosti bez jakékoliv podpory z veřejných financí.

  • Když tvrdím, že něco nelze, opravdu jsem se o to pokusil?

Všeobecný trend vývoje sídelní struktury venkova jde často vseobecne úspěšně čelem proti urbanizaci a to mnohdy díky například krátké dojezdove vzdálenosti do města a relativně i dobré občanské vybavenosti v okolí Stejně tak, jako centra velkých městes se mnohdy potýkají s odlivem trvale žijících obyvatel a uvolněné bytové prostory jsou díky vysokým prodejním cenám dlouhodobě bez využití, tak i na venkově v centrech obcí se mnohdy nacházejí objekty nevyužité a často ve špatném technickém stavu. Tyto objekty sloužily dříve např jako školka, obchod, hospoda...
Jestliže je primární záměr vedení obcí bojovat s úbytkem populace a přilákat nové obyvatele, ideálně i s trvalým bydlištěm, je pochopitelné počítat do budoucna s nutností obchod a školku obnovit, koneckonců jde to ruku v ruce.

Přestavba bývalých budov občanského využití v centrech obcí na malometrazni důstojně neobyvatelne bytečky, do kterých si nikdo ani trvale bydliště nenahlasi, jelikož to bere pouze jako levnou nouzovku k hypotéce po dobu nezbytnou pro dostavbu vlastního domu v sousední obci,
je nejen nesmyslná, ale hlavně zcela zničí odkaz našich předků, kteří jednotlivé budovy stavěli na daných místech pro konkrétní využití z jistých důvodů, navíc v době kdy populace obce byla jednou tak velká co je dnes. V případě, že populace začne opět narůstat, přijdeme na to, že naši pra-pra-pra uměli narozdil od nás opravdu přemýšlet.. Drelo se rukama.. Dnes se pouze rozhazuji veřejné penize za něco co je úplně k ničemu. Nikomu to nevadí, nikoho to raději nezajímá, ale všichni pláčou..

Jako jeden z pilířů plánu obnovy by mělo byt určení lokalit vhodných pro vyměření nových, stavebnich parcel rodinných domů. Zahájení komunikace s veřejností současně i jednání s majiteli pozemků a vyhlášení místního referenda o určení konkrétních lokalit budoucí výstavby mohlo již nejméně 4 roky probíhat..

Vždy se najde dočasný způsob využití, musí se jen chtít premyslet.. V kulturaku místo nicotnych bytů mohla být klubovna plánovaného rybářského spolku, dětská odpolední skupina(zájmový kroužek)..

Když ne hasičská zbrojnice, tak bývalou moštarnu (původní zbrojnici) ponechat pro budoucí mateřskou školu..

Nejhorší je to, když z vás po 8 letech nic nového nevypadne, byť se snažíte ze všech sil..
Oprava.. po 30 letech možností někam obec posunout balancujeme na populační hranici a jediný stres máme , aby v termínu konání voleb neklesl stav populace pod 300.. Tato hranice určuje od roku 2018 pouze výši odměny zastupitelstva. Starosta a Místostarostka by si tak jako neuvolneni (brigádě po práci) pohorsili cca o 3000kc/měsíc.. 😃😉

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3533512156

Odpovědět

Zpět na „Územní rozvoj a plánování“