Svodka zahraničního odboru

Pravidelné stručné zprávy o naší činnosti.


Pravidla fóra

Zde v jednotlivých vláknech zveřejňují orgány strany a kraje své svodky.
Svodka je seznam provedených úkonů za období od poslední svodky. Každý bod seznamu doprovází nejvýše čtyři věty a odkazy na další informace. Svodku označte datem a číslem ke kterému se vztahuje a vložte do příslušného vlákna.

  • Orgány strany zveřejňují svodku nejméně každé první pondělí v měsíci.

  • Krajská sdružení zveřejňují svodku nejméně každé druhé pondělí v měsíci.

Další podrobnější pravidla

Zamčeno
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Svodka ZO 16. - 29. 8. 2011

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

1. Proběhla volba nového vedoucího ZO: https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... .php?f=404
2. Bylo pročištěno fórum ZO. Všechna témata s poslední odpovědí starší než 3 měsíce (kromě těch, která budou z rozličných důvodů stále aktuální) budou přesouvána do archivu ZO.
3. Prostřednictvím PPleaders listu byly osloveny ostatní Pirátské strany ohledně používání pivních tácků v jednotlivých zemích. Stále přicházejí další odpovědi.
4. Probíha zjišťování dosavadní aktivity členů ZO, jakmile toto skončí, budou ze ZO vyřazeni neaktivní členové a zbylý aktivní tým si rozdělí agendu ZO.
5. Brzy bude spuštěn oficiální nábor nových členů, momentálně promýšlím metody motivace a možnosti uplatnění nových členů.
6. Pomalu probíha úprava piratopedie ZO.
7. Shromažďuji agendu zbylou po minulém vedení ZO a spolu s novou agendou ji začínám řešit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Petr.Bajgar, Roman.Kucera, Evzen.Boura, Marcel.Kolaja, Lukas.Findeis
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Svodka ZO 30.8. - 12.9. 2011

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

1. Sehnal jsem original videa Origins of the Pirate Party s Rickem Falkvinge od Dancing Dog productions. Bude nasledovat otitulkovani videa a post na stranicky Youtube.
2. Probehla mailova konverzace s organizatory konference PPI ve Friedrichshafenu ohledne pouziteho rezervacniho systemu. Jeji vysledek je zde.
3. Prelozil jsem tiskovou zpravu ke startu Moviehome.cz do anglictiny a Marcel Kolaja ji pak spolu s francouzskym prekladem odeslal skrze ppleaders list.
4. Zabiham work-flow a premyslim o zavedeni osobnich office hours, planuji nakup korkove nastenky pro lepsi organizaci agendy ZO (v elektronicke podobe to neni ono).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 7):
Petr.Bajgar, Petr.Vileta, Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Roman.Kucera, Jakub.Michalek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Svodka ZO 13.9. - 28.9. 2011

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

1. 18.9. jsem se spolu s ostatními českými Piráty zůčastnil volební párty Berlínských Pirátů. Měl jsem tu čest potřást si rukou s praotcem zakladatelem Rickem Falkvinge. Popovídal jsem si se zakladatelem newsletteru Changing Pirate Parties Josefem Ohlssonem a předsedou švédské mládežnické organizace Ung Pirat Gustavem Nipe, od kterých jsem vyzvěděl informace o financování PP-SE a zavtipkoval s nimi na téma: PP-CZ má 20x méně členů než PP-SE a přesto je víc vidět - styděli se a seznali, že jsme prostě hustí. Prohodil jsem pár slov s Thomasem Gaulem z předsednictva PPI a užil si tam spoustu zábavy. Z akce máme na památku rozhovor Marcela Kolaji pro televizi PressTV (1:57), je z nej krasne citit rozpálená a roztěkaná atmosféra probíhající párty.

2. V pátek 23.9. jsme spolu s vedoucím MO, předsedou RK a předsedou KS JmK nalodili Pirátskou limuzínu řízenou spolupředsedou PPI a vydali se do Vídně navštívit místní Piráty. Dorazili jsme na párty o něco později, než bylo původně plánováno, ale nebyl s tím žádný problém. Všechny nás ihned posadily na lavici kolem stolu v hospodě, namířili na nás zvědavý objektiv kamery a proběhl (tuším alespoň) třicetiminutový skupinový rozhovor o programu PP-CZ, volbách v Berlíně a problémech, se kterými se v Brně a česku obecně potýkáme. Doufám, že se nám brzo dostane záznam do ruky, bylo by moc fajn se na to podívat a nad pivkem se zasmát našemu zmatkování, když někomu vypadlo slovíčko, nebo když jsem se snažil řict větu, rozpomínal jsem se na slovo a Marcel ve snaze pomoci mi za mě větu třikrát dokončil - pokaždé s jiným koncem, načež jsem si vzpomněl a dokončil větu uplně jinak než všechny předchozí Marcelovy varianty. Po rozhovoru začala (jak ji Vídeňáci sami pojmenovali) zábavná část večera, jedlo se, pilo se (zjistili jsme, že ve Vídni frčí burčák pod názvem sturm), povídalo se. Poznali jsme se se členem Vídeňské buňky jménem Daniel, který umí perfektně česky, takže bude určitě při společných akcích moci fungovat jako mediátor (dal jsem mu na sebe mail, ale zapomněl jsem si vzít jeho, takže teď doufám, že někdo měl víc fištróna než já). Po párty jsme se odebrali dvěma taxiky noční vídní do bytu tří místních Pirátů. Ráno jsme se museli pěšky za pomoci instinktu Patrika Doležala donavigovat k Marcelovu vozidlu a odtud jsme (když nepočítám zdržení kvuli Patrikově gamblerské závislosti) jeli přímo do Brna.

3. V PP-leaders mailing listu se objevila nabídka kooperativně vytvořit mezinárodní Pirátský kalendář z fotek jednotlivých Pirátských stran (těch, které budou participovat) a jejich popisků. Takový kalendář údajně dělala PP-DE v roce 2009 a v roce 2010 se na něj zapomnělo, teď to chtějí napravit. Do listu jsem okamžitě odpověděl, že se určitě rádi přidáme a jakmile se k tomu dostanu, tak v MO založím vlákno s přesným popisem, o jaké fotky mají zájem, v jakém formátu mají být atp.

4. Včera na meetingu předsednictva PPI jsem se dozvěděl, že se na návštěvu do česka chystá zakladatel PP-NL a spolupředseda PPI Samir Allioui. Jakmile budu vědět více podrobností, dám to vědět ve fóru ZO.

5. Prozatím jsem nestihl následující:
  • Rozdělit práci v ZO - dílem kvůli vytížení školou a prací, dílem kvůli svojí lenosti a dílem i díky nespolupráci současných členů ZO
  • Otitulkovat video Origins of the Pirate Party - vytížení, lenost
  • Poptat se na svobodné Pirátské pivo - v tomhle mě už předběhl Marcel Kolaja a díky jeho zjištění se to přesunulo z mojí agendy do agendy vnitrostátní
  • Nakoupit korkovou nástěnku - tady je hlavní limitaci množství peněz, protože jsem všechny peníze za poslední dva měsíce utratil za cesty do zahraničí
  • Spustit nábor nových členů - důvody tohoto jsou natolik netriviální, že s nimi nebudu zaplňovat svodku
  • Upravit Piratopedii ZO - vytížení, lenost
Omlouvám se za zpoždění svodky, příští už snad příjde včas.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 6):
Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Roman.Kucera, Mikulas.Ferjencik, Petr.Bajgar, rvh
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Svodka ZO 29. 9. - 10. 10. 2011

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

1. Prebral jsem z PP-leaders listu navrh na podepsani otevreneho dopisu EP a EK proti patentum na rostliny a zvirata (https://www.ceskapiratskastrana.cz/foru ... 185&t=9613), pracuji na jeho prekladu, o ktery jsem byl pozadan RP.
2. Prelozil jsem TZ o podpisu ACTA, kterou Pirati vydali v cestine, Marcel Kolaja preklad umistil na stranky PPI.
3. Jakub Michálek prelozil do cestiny text o tom, ze skupina Zelenych v EP prebrala Piratske myslenky, tento preklad pak vysel na Piratskych novinach (http://piratskenoviny.cz/?c_id=33411).
4. Probiha jednani ohledne Piratskeho svobodneho piva, ma ho v rezii Marcel Kolaja.
5. Pro PP-IT jsem provedl korekturu otevreneho dopisu summitu E-G20. Jakmile mi PP-IT korekturu schvali, predlozim dopis RP k pripadnemu pridani se k signatarum.
6. Dvacateho zari vznikl Pad venovany prekladu programu berlinskych piratu. 28.9. prace ustaly a od te doby se to nehlo, protoze jsem to neinicioval, nevim, na koho se obratit.
7. Podal jsem RP dotaz ohledne diplomatickeho dopisu PP-Berlin.
8. Pripravil jsem agendu pro zitrejsi meeting predsednictva PPI, ktereho se budu ucastnit.
9. Ulovil jsem pro ZO prvni prirustek, je jim Ondra Kallasch z Prahy, ktery se bude ve volnem case venovat prekladum a zdokonalovat svoje schopnosti. Verim, ze bude cennym prirustkem do tymu.

10. Co jsem jeste stale nestihl udelat:
  • Rozdělit práci v ZO - vytížení
  • Otitulkovat video Origins of the Pirate Party - vytížení
  • Poptat se na svobodné Pirátské pivo - Z tehle agendy se opet stala agenda mezinarodni, ale jeste jsem nestihl nove informace napsat do fora ZO.
  • Nakoupit korkovou nástěnku - dnes jsem je konecne objednal
  • Spustit nábor nových členů - tak zatim aspon ten Ondra, prvni uspech :)
  • Upravit Piratopedii ZO - ani jsem na to nemel cas pomyslet
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Zdenek.Stepanek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Svodka ZO 11. 10. - 7. 11. 2011

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Nejdriv se chci omluvit za ctrnactidenni opozdeni svodky, pred dvema tydny jsem nemel prakticky o cem psat, proto jsem svodku odlozil.

Co se tedy udalo:
1. Prelozil jsem otevreny dopis EP a EK proti patentum na rostliny a zvirata, za PP-CZ ho nasledne podepsalo RP. Preklad dopisu jsem nabidl iniciative, ktera puvodni dopis vytvorila, aby ho hodila na stranky venovane tomu dopisu mezi preklady. Ani se mi neobtezovali odpovedet a preklad z me neznameho duvodu nepouzili. Clovek ma hned vetsi chut se snazit :) Bylo by asi fajn, kdyby se ten preklad objevil i nekde jinde nez jen na G+, kdyz uz jsem se s tim musel delat. Ale to je jen muj povzdech, nemam cas distribuci toho prekladu organizovat, takze se tim nebudu zatezovat.

2. Na stene uz mi visi korkova nastenka o velikosti 90 x 240 cm, takze uz se mi ukoly v ZO neztraceji. Pocitam, ze behem mesice bych se diky nastence mel dostat z dead-locku, ve kterem momentalne jsem.

3. V ZO probehla diskuse k reakci PP-CZ na tzv. Moskevskou konvenci, jejiz zneni mel Rusky prezident Dmitry Medvedev prednest na summitu G20, ktery se konal 3. - 4. 11. V souladu s vysledkem teto diskuse jsem nasledne odpovedel do PP-leaders listu, abych shrnul postoj PP-CZ. Momentalne se chystam vytvorit vycuc z toho, co nakonec Rusky prezident skutecne na summitu prednesl. Ze to melo s puvodni konvenci malo spolecneho uz vime, ale jak hrozne to bylo, to teprve zjistime, az ten vycuc vyrobim (jeho rec byla pomerne dlouha).

4. Vymenil jsem si ctyri emaily (2 tam, 2 zpet) s Edwardem Schlesingerem z PP-DE, ktery byl poveren komunikaci s PP-CZ. Paklize zacne na moje maily reagovat rychleji nez po tydnu, tak mozna stihneme do federalniho sjezdu PP-DE i domluvit nejakou kooperaci. Paklize odpovidat vcas nebude, s nejvyssi pravdepodobnosti se s nim potkam na zminene konferenci a vyjasnime si vsechno primo tam.

5. Vytvoril jsem jakysi rozvrh prace v ZO a vyzval jsem cleny a priznivce strany, aby se do prace v ZO zapojili, cimz jsem oficialne zahajil nabor clenu ZO. Zatim se nikdo neozval, ale verim, ze budu-li hledat, tak pomocniky najdu. Samozrejme, pokud jsou vsichni clenove strany stejne vytizeni jako ja (nebo vice), tak naprosto chapu, ze se mi nikdo nehlasi.

6. Otitulkovani videa Origins of the Pirate Party si z casti vzal na starost Evzen Boura, takze tise doufam, ze do mesice bude video na stranickem Youtube, koneckoncu uz tam davno melo byt. Mea culpa.

7. S Mikulasem jsme v Brne na Tmou probrali moznost poradani konference Piratske internacionaly v Cesku. Jasne z nasi domluvy vyslo na jevo, ze se konferenci muzeme odvazit poradat jen tehdy, pokud nam PP-DE prispeje finance na dopravu zahranicnich delegatu a hostu. Paklize se toto nepodari s PP-DE domluvit, nema smysl plytvat nase omezene prostredky na tak velikou akci. Cekam az se mi znovu ozve Edward, abych s nim zacal tuto zalezitost resit.

8. Co jsem jeste nestihl udelat:
  • Poptat se na svobodne Piratske pivo - priority jsou momentalne holt jine
  • Upravit Piratopedii ZO - uz jsem alespon premyslel nad tim, co na ni bude potreba upravit
  • Upravit cast wiki PP-DE, ktera se tyka PP-CZ (prace, o kterou me pozadal Edward) - tohle bude prace na chvilku, ale taky nema nijak velkou prioritu
  • Prelozit nekolik clanku v podatelne ZO a obecne vyresit podani v podatelne ZO - tohle je dane momentalnim clusterfuckem, ktery mam ve skole
  • Otitulkovat dalsi cast rozhovoru s RMS - mam listecek na nastence a tak doufam, ze na to nezapomenu, ikdyz je to tema v MO.


Jinak bych chtel poprosit naprosto vsechny aktivni cleny: Pokud vas treba jen napadne nekdo, kdo by mohl byt schopen (jak z pohledu casoveho, tak schopnostniho) pomoci ZO (viz bod 5 teto svodky), prosim, napiste mi jmeno dotycneho do SZ, ja se s nim rad domluvim sam a vsecko si zaridim, ale potrebuji ty uvodni tipy, protoze schopnosti neprilis aktivnich lidi neznam a pritom tito neprilis aktivni jsou momentalne jedina skupina lidi, ze kterych se jeste daji organy plnit. Prace je v ZO jak na kostele a sam na to nestacim a stacit nebudu. Dekuji pripadnym dobrodincum.

Doufam, ze jsem na nic nezapomnel.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 6):
Mikulas.Ferjencik, Zdenek.Stepanek, Roman.Kucera, Jakub.Michalek, Filip.Krska, Lukas.Findeis
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Svodka ZO 8. 11. - 21. 11. 2011

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Co se udalo:

1. ZO ziskal noveho clena, je jim Ondra Kotas z JmK. Ondra se diky svoji znalosti francouzstiny postara o pripadne preklady textu z FrJ a kdyby nekdy nastala nutnost komunikace s francouzsky mluvici protistranou, bude k dispozici take.

2. Od Thomase Gaula z PP-DE jsem se dozvedel, ze v predchozi svodce zmineny Edward Schlesinger je nejaky podvodnik. Nemame s nim komunikovat a mame to vsechno nechat na PP-DE, oni situaci resi. V souladu s touto nove nabytou vedomosti jsem upravil seznam ukolu v ZO zmineny v minule svodce. Krom toho resime ubytovani na federalni konferenci PP-DE - ackoliv Gregory Engels z PP-DE posilal mail ohledne organizace teto akce, ve kterem vyzival ke kladeni dotazu, neodpovida na maily, takze jsem zvedav, jak to vsecko dopadne.

3. Vyrobil jsem titulky k videim Rick Falkvinge - origins of the Pirate Party (za toto byl zodpovedny Evžen Bouřa, ale protoze se neozval, udelal jsem to nakonec sam), No ACTA - Get informed & Take action! (dekuji Devilkinovi, ktery udelal titulku vetsinu - ja uz jsem je jen zkorigoval a jemne precasoval). Obe videa (a nekolik dalsich) byla pouzita 17. 11. 2011 na meetingu jihomoravskych Piratu na Moravskem namesti v Brne. Ted se snazim navazat kontakt s Keramem, abychom je pridali na stranicky YT channel. Shanime titulky k videu Du bist Terrorist, abychom jej mohli take pridat na stranicky YT channel.

4. S Vojtou Pikalem spolupracuji na prekladu otazek z politicalcompass.org (Vojta preklada naprostou vetsinu (98%), ja zbytek a koriguji.) Jakmile bude hotovo, vyvinu dalsi souvisejici aktivitu. Timto dekuji Vojtovi, ze se ozval a zapojil.

5. Marcel ve spolupraci se ZO pripravuje navstevu spolupredsedy PPI Samira Allioui, ktery do Ceska prileti 30. 11. 2011. Podrobnosti Samirovy navstevy muzete sledovat ve foru ZO.

6. Mikuláš se mailem poptal na moznost poradani PPI GA v Hubu Praha, jejich nabidka je velmi lakava, procez jsem Mikuláše "poveril" dozjistenim podrobnosti. Ja mam stale za ukol zkusit sehnat od vedeni PP-DE dotaci na proplaceni dopravy pro zahranicni hosty - diky zmatkum s Edwardem (vyse) jsem se k tomu jeste nedostal.

7. Co jsem jeste nestihl udelat:
Poptat se na svobodne Piratske pivo - priority jsou holt stale jine
Upravit Piratopedii ZO - ani jsem na ni od posledne nepomyslel
Prelozit nekolik clanku v podatelne ZO - ted byly prioritou titulky k videim
Otitulkovat dalsi cast rozhovoru s RMS - stale mam listecek na nastence, dojde na to
Vyrobit vytah z reci Ruskeho prezidenta Dmitry Medvedeva - libovolny duvod z vyse zminenych

Doufam, ze jsem na nic nezapomnel, kdyby ano, doplnim to dodatecne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Filip.Krska, Ondrej.Kotas
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Svodka zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Je to sest tydnu, co jsem psal posledni svodku, takze se omlouvam za skluz. Udalo se toho hodne, takze tady je report:

1. ZO posilil o dalsiho clena, kterym je Marcel Kolaja, ktery nedavno rezignoval na svoji funkci spolupredsedy Piratske internacionaly. Marcel byl jmenovan mezinarodnim koordinatorem a ma tedy za ukol komunikovat s cleny Piratske internacionaly, dalsimi Piratskymi stranami a ostatnimi zahranicnimi subjekty.

2. S Marcelem jsme 1. 12. vyrazili z Brna do Prahy, kde jsme se setkali se zakladatelem PP-NL a spolupredsedou Piratske internacionaly Samirem Allioui, ktery den predtim priletel ze Srbska, kde byl navstivit tamni Piraty. Spolu se Samirem Allioui a clenkou predsednictva PPI Lolou Voroninou jsme 2. 12. vyrazili z Prahy do nemeckeho Offenbachu nad Mohanem, kam jsme dorazili akorat vcas na party v mistni hospode. Setkali jsme se tam s byvalimi spolupredsedy PPI Gregory Engelsem a Jerry Weyerem, predsedou Pirates Without Borders Georgem Sinnem, clenem predsednictva PPI Thomasem Gaulem, predsedou PP-AT Patrykem Kopacynskim a spoustou dalsich nemeckych Piratu. Ackoliv byla hospoda uplne narvana a venku, kde jsme kvuli nedostatku mista uvnitr byt, byla velka zima, nalada byla dobra a vsichni se s nami davali ochotne do hovoru. Marcel si na zaver vecera vyzkousel legalni rizeni automobilu s jednim pivem v zilach a odebrali jsme se ke spanku v prostornem obyvaku u Engelsu doma. Nasledoval vikend 3. - 4. 12., behem ktereho jsme se zucastnili federalniho sjezdu PP-DE, ktery zde krasne shrnul Marcel. Byla to opravdu velkolepa akce a obrovska zkusenost. V nedeli vecer jsme se odebrali autem do Prahy, protoze byla zrusena puvodne planovana akce v Plzni. V pondeli jsme pak z Prahy pokracovali do Brna v sestave Samir, Marcel a ja. V Brne se pak ve stredu 7. 12. sesel Samir s jihomoravskymi Piraty na jejich Brnenske schuzi. Ja s Marcelem jsme byli pochopitelne u toho a opet jsme si uzili mnoho zabavy. Ve ctvrtek vecer jsme vyrazili s Marcelem, Samirem a Filipem Krškou na Vysocinu, kde jsme se na planovanem setkani s tamnimi Piraty setkali s Míšou Vodovou, ktera jako jedina dosla. Popili jsme, pojedli jsme a vyrazili jsme ke Krškům domu, kde probehla asi trihodinova vaporizacni party. Samir mi tak dlouho opakoval, ze ceska marihuana se s tou holandskou nemuze srovnavat, az jsme ho prinutili si z vaporizeru dat taky. Kdyz se Samir rano probudil, vypadal vylecene a uz si na kvalitu ceskeho leciveho konopi nestezoval. V patek 9. 12. vecer jsme vyrazili do Prahy s jedinou zastavkou, kdyz jsme nabirali Míšu Vodovou. Kdyz jsme dorazili do Prahy, okamzite jsme vyrazili na jiz probihajici Vyoseni, kde jsme se potkali s ostatnimi Piraty. Vyoseni bylo luxusni a dokonce i Samirovi se hudba libila (jedine minus bylo, ze ceskym textum nerozumel - nutno dodat, ze ja jim nerozumel taky). Nasledujici den probehl Piratecon, na kterem mel Samir zaverecny projev. Po konferenci jsme vyrazili s ostatnimi Piraty do nedaleke hospody, odkud jsme pak sli do pizzerie. Uzili jsme si pri tom spoustu zabavy a probrali jsme snad uplne vsechno, co se dalo. V nedeli jsme se pak zucastnili schuzky RP a vedoucich odboru, kde se Samir celou dobu pochopitelne nudil, ale posledni blok schuzky jsme pak venovali poslechu jeho vyctu temat, ktera resi PP-NL v souvislosti se svym politickym programem. Jakmile bylo po diskusi, odebrali jsme se s Marcelem a Samirem (tentokrat bez Míši a Filipa, kteri cestovali po vlastnich osach) zpet do Brna. V pondeli 12. 12. jsme spolu vsichni tri vyrazili do Brnenskych ulic za trochou zabavy, s Marcelem jsme se pokusili Samira opit pomoci klasickych ceskych alkoholickych napoju, coz se nam, troufam si rict, podarilo. V utery v sest rano pak Samir vyrazil autobusem z Brna do Vidne, odkud pak odletel zpet do Nizozemi. Troufam si rict, ze nas ty necele dva tydny dobre pobavily a naplnily novym Piratskym nadsenim.

3. Dale uz jen ve zkratce, protoze nestiham a musim se ucit:
  • Marcel požádal PP-DE o surovou verzi intro videa ze sjezdu PP-DE v Offenbachu; bez odpovědi
  • Tom a Marcel jednali s PP-DE o možnosti poskytnout dotaci na PPI GA, pokud se bude konat v Praze
  • Marcel se zeptal Amelie Andersdotter, jestli by přijala pozvání na PPI GA do Prahy; bez odpovědi
  • předsednictvo PPI vyhodnocuje nabídky na hostování PPI GA poněkud podivně; Tom odeslal stížnost formou otevřeného dopisu (viewtopic.php?f=185&t=10118&start=10#p120218); bez odpovědi
  • Marcel odeslal do LQDN české titulky k NO to ACTA, které vytvořil Tom (viewtopic.php?f=231&t=9999#p121137); bez odpovědi
  • Marcel poslal Nině Paley české titulky k All Creative Work Is Derivative (http://questioncopyright.org/minute_mem ... derivative), které vytvořil Tom; titulky přidány (http://questioncopyright.org/minute_mem ... derivative)
  • předsednictvo PPI rozhodlo o konání PPI GA 2012 v Praze (viewtopic.php?f=185&t=10118&p=121759#p121741)
  • předsednictvo PPI teď čeká na odpověd Court of Arbitration na otázku Samira Allioui, jestli konání PPI GA 2012 v Praze neodporuje nepsanému slibu (o kterem, zda se, vi jen Samir Allioui a Thomas Gaul), že PPI GA 2012 bude mimo Evropu
  • Petr Kopečný provedl korekturu prekladu copyheart.org, ktery udelal Filip Krška - doufam, ze se nepletu.
4. Co jsem jeste nestihl udelat:
  • Poptat se na svobodne Piratske pivo
  • Upravit Piratopedii ZO
  • Prelozit nekolik clanku v podatelne ZO
  • Otitulkovat dalsi cast rozhovoru s RMS
  • Vyrobit vytah z reci Ruskeho prezidenta Dmitry Medvedeva
Urcite jsem na spoustu veci zapomnel, holt jsem to tentokrat opravdu nezvlad. Omlouvam se. Pokud jsem zapomnel na neco opravdu duleziteho, dejte mi prosim vedet SZ, opravim to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 7):
Roman.Kucera, Filip.Krska, Mikulas.Ferjencik, Marcel.Kolaja, Michaela.Vodova, Ondrej.Kotas, Vaclav.Malek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Svodka zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Od posledni svodky ubehlo opet 6 tydnu, od ted by uz svodky mely byt zase okay.

1. Cely leden vedl ZO Marcel Kolaja a 7. 2. jsem si ZO prebral zpet. Marcelovi timto dekuji.
2. Do ZO pribyvaji lide, zatim se mi ohlasila Tereza Mallatova z Prahy a hned zacala pracovat na jednom prekladu a clenem ZO se stal take Filip Krška, ktery se znacne podilel napriklad na ceske lokalizaci Flattru (viewtopic.php?f=374&t=9659). Doufam, ze prirustku pribude!
3. next_ghost otitulkoval video Cory Doctorow - The coming war on general computation, za coz mu velmi dekuji (viewtopic.php?f=181&t=10809)!
4. Ja jsem prelozil nekolik komiksu mimi and eunice, ktere nasledne Ondra Kotas "prekreslil" pro stranicky flickr, a odpovedel na desitky emailu ohledne dubnove konference PPI, jejiz priprava bude zrejme na nasledujici dva mesice moji hlavni Piratskou agendou.
5. V patek 10. 2. jsme se ve slozeni Ondra Kallasch, Mikulas, Jakub a ja sesli v Praze v Zulu baru s clenem PP-GR Emmanouilem Kastrinakisem, abychom mu odpovedeli na otazky ohledne Piratskych temat a nasich vnitrostranickych mechanismu, ktere si s sebou z recka privezl. Emmanouil ziskane odpovedi predal svym reckym kolegum a ti na jejich zaklade zacali okamzite konat. Vypadal velmi spokojene, tak snad jsme mu pomohli. Zde dekuji predevsim Mikulasovi.
6. V PPI se zacala resit spolecna "interPiratska" kampan pro eurovolby. S Patrickem Mächlerem (PP-CH) jsme se pokusili zavest diskusi k tematice PP-EU, ale nejak jsme to nehrotili. PP-EU se s nejvetsi pravdepodobnosti bude resit na konferenci PPI.
7. Mikulas se zucastnil panelove diskuse ohledne dohody ACTA v Bratislave, o dojmy se se mnou zatim nepodelil.
8. Marcelovi se podařilo zkontaktovat Amelii Andersdotter ohledně její účasti na PPI GA v Praze; přijede i s jedním ze svých asistentů, Mattiasem Bjärnemalmem
9. Marcel provádí běžné udržování kontaktů s Question Copyright (Camille E. Acey, Karl Fogel, Nina Paley) a PP-US (Brady Dibble)
10. COA PPI rozhodlo, že rozhodnutí předsednictva PPI o konání GA v Praze je platné (viewtopic.php?f=185&t=10118&start=30#p122636)
11. ZO vyzývá k nominacím na kandidaturu do předsednictva PPI (viewtopic.php?f=185&t=10370#p122612)
12. Jerry Weyer (PP-LU) provedl průzkum programů evropských PP; program PP-CZ shrnul Jakub (viewtopic.php?f=185&t=10350)
13. Marcel plánuje v březnu cestu do Bruselu (viewtopic.php?f=185&t=9974&start=20#p123273)
14. Marcel vyjasnil drby ohledně rodinného stavu Amelie Andersdotter (viewtopic.php?f=185&t=10415)
15. Sven Clement (PP-LU) se podělil o nápad s Pirate Carrd; výtah v češtině vyrobil Vít Petričák; Marcel předložil FO (viewtopic.php?f=184&t=10428)
16. PP-CZ se účastnila mezinárodní internetové stávky proti SOPA; Marcel napsal většinu tiskové zprávy PPI (http://www.pp-international.net/node/514)
17. Marcel společně se Samirem Allioui, Patrickem Mächlerem a Lolou Voroninou zakládá PPI HQ
18. PP-CZ se účastnila mezinárodní demonstrace proti ACTA 11.2.2012
19. Marcel pořádal ostatní PP o shromáždění počtu demonstrantů proti ACTA ve světových městech (http://piratepad.net/stopactadaynumbers)
20. Konecne jsem zacal delegovat praci v ZO, snad mi to vydrzi.

Urcite jsem na neco zapomnel, doufam, ze to nebylo nic podstatneho. Vynasnazim se si do priste zapsat vsechno, co se odehraje. Marcelovi dekuji za udrzovani svodkotvorneho vlakna v ZO, bez nej by tato svodka byla mnohem prazdnejsi :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Kotas, Marcel.Kolaja, Filip.Krska, Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Svodka zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Ajaj, tak kde zacit.

Nejdriv asi prostym konstatovanim duvodu, proc jsem tak dlouho nenapsal svodku. Bylo to jednak moji prisernou lenosti, za kterou se uz ani moc nestydim, ale jednak take prostym faktem, ze jsem praci v ZO flakal, procez by svodky mely treba jen dva radky, za coz uz bych se stydel. Je to iracionalni, vim, ale je to hola skutecnost. Nuze, nezbyva nez doufat, ze uz k takhle dlouhe vyluce nikdy nedojde.

Nejdriv sem zkusim sepsat seznam lidi, kteri pribyli do ZO, vcetne jejich zarazeni (v poradi, jak si na ne vzpominam):
  • Libor Spacek - BABEL a nove i clen tymu Pirate Times
  • Frantisek Ulc - koordinator pro PPEU
  • Jan Kochert - BABEL
  • Simona Dargóová - BABEL
Vsem temto odvazlivcum a dalsim clenum projektu BABEL, kteri z nejakeho pro me zahadneho duvodu nejsou cleny skupiny zahranicni odbor na foru, dekuji. Pokud jsem na nekoho zapomnel, omlouvam se.

Puvodne jsem sem chtel vlozit obsah vlakna co se udalo od posledni svodky, ale pak jsem si uvedomil, ze to jsou udalosti uz velmi stare a ze bych je tim padem nedokazal patricne okomentovat a spolu s doplnujicimi informacemi o vyvoji tech jednotlivych zalezitosti v case bych je uz ani nedokazal spravne chronologicky seradit. Proto jsem se rozhodl napsat jen o poslednich ctyrech mesicich, tak jak si je pamatuji.

Srpen:
  • V srpnu jsme s Marcelem jeli do Francie na hory a cestou jsme se zastavili v Zurichu u predsedy tamnich Piratu. Zpravu o nasem setkani naleznete zde.
  • Mezitim bylo vedeni ZO predano Adamu Zabranskemu, a ten behem svoji krutovlady stihl i zacit s prekladem studie o dekriminalizaci drog v Portugalsku. Respekt, Adame!
  • Pak probihal Piratsky tabor a nasledne celostatni forum, takze jsem ZO zanedbaval, jak jen se dalo.
Zari:
  • Ja jsem na prelomu srpna a zari byl na prvni konferenci k PPEU v Barcelone, ktera se mela zabyvat stanovami PPEU. Moji zpravu muzete shlednout zde.
  • Predsednictvo PPI zverejnilo svoji zpravu o svoji cinnosti za prvni tretinu roku ve funkci. Vysledkem je, ze zalozili Press Team, ktery podle poslednich zprav moc nefunguje, protoze trpi nedostatkem lidi. Dale vznikl projekt Pirate Times a Nuno Cardoso zalozil Liquid Feedback pro PPI. No a bylo zalozeno nekolik mailing listu (zhruba 2 minuty prace kazdy) a forum PPI bylo upgradovano na nejnovejsi verzi (hodina prace?). Krom toho maji v planu uplne vsecko, ale nic nedelaji. Cela zprava je zde.
  • Vznikl zmineny Press Team pod vedenim Gefion Thurmer a vznikly Pirate Times pod vedenim Josefa "Collentine" Ohlssona.
  • Pripravili jsme pro RP nasi verzi dopisu evropskemu patentovemu uradu v navaznosti na tuto vyzvu. Predsednicto po nejake dobe dopis odeslalo.
  • PP-CH vydala stanovisko k projektu CleanIT, ke kteremu jsem se nestihl vyjadrit.
To by melo byt vsechno za zari. Rijen a listopad budu muset doplnit zitra nebo pozdeji, protoze dnes uz musim jit spat. Stay tuned.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4794
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5610 poděkování

Re: Svodka zahraničního odboru

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Mno, tak na svodku tehdy evidentne nedoslo... stydim se.

Co podstatneho se tedy udalo od posledni svodky (razeno, jak mi to prijde pod ruku - kdyz budu citit potrebu, doplnim alespon priblizne datum):
  • Zemrel Jurgen Rateau (dne 20. 3. 2013 ve veku 40 let - rakovina) - jeden ze zakladatelu PP-BE
  • Do ZO nam pribyla velka pomoc v podobe Markety Gregorove, ktera se po hlave vrhla do prace. Diky za odvahu!
  • Ja, Petr Kopac, Marketa Gregorova a Karel Bilek jsme se zucastnili programove konference PP-EU v Zahrebu, kde se nam podarilo do baze spolecneho evropskeho volebniho programu prosadit vsech sest bodu z naseho navrhu s tim, ze konkretni skladba techto bodu (ktere podbody budou mit) bude stanovena na pristi konferenci. Momentalne jsou stanoveny pouze jakesi okruhy ~ nadpisy. Podrobny report se jeste pokusime dodat.
  • Zacali jsme domlouvat pomoc PP-SK se sberem podpisu pro formalni zalozeni jejich strany, aby mohli take kandidovat v evropskych volbach 2014. Zatim to nema prilis ostre obrysy.
  • Frantisek Ulc reprezentoval PP-CZ na konferenci PP-EU v Manchesteru zamerene na tvorbu stanov teto organizace (zprava z Manchesteru zde). Vysledky z konference vedly k tomu, ze jsem se rozhodl jmenem PP-CZ od procesu tvorby teto organizace odstoupit a ucastnit se nadale jen priprav programu a kampane. Zaroven jsem take upozornil ostatni Piratske strany na to, ze Prazska deklarace, kterou se vsichni casto ohaneji, mela primarne za cil tvorbu volebniho programu a kooperaci behem spolecne volebni kampane a az sekundarne tvorbu formalni Evropske Piratske strany.
  • Petr Kopac se uvolil k tomu, ze bude koordinatorem projektu Flagship, takze bude mit na povel mezinarodni koordinatory. S tim je take spojeno to, ze hledame pro kazdou Piratskou stranu jednoho cloveka, ktery bude udrzovat kontakt s urcenym clovekem z te ktere strany a bude si s nim vymenovat informace. Je to dobra prilezitost pro trenink ruznych jazyku. Pokud mate zajem, ozyvejte se Petrovi nebo mne (staci naznacit, ze mate o neco zajem, a my uz do vas nalijeme potrebne informace, vsechno vysvetlime a naprosto bezbolestne zaridime - od vas chceme jen tu praci).
  • PP-HR, PP-SI a PP-BY jsem zaslal anglicky preklad naseho programu, aby se mohli inspirovat.
  • PP-HR se bude 14. dubna 2013 ucastnit predcasnych evropskych voleb, ktere se budou konat, protoze se chorvatsky prezident rozhodl, ze si po svem vstupu do EU na svoje europoslance rok pockat nehodlaji. Diky tomu jsme dostali unikatni moznost si vyzkouset eurokampan nanecisto a pokud se chorvatum podari dosahnout na statni prispevek, tak by to mohlo mit hodne zasadni vliv na prubeh cele ostre kampane v roce 2014.
  • Predsednictvo PPI zalozilo na svem Mumble serveru (mumble.piratenpartei-nrw.de) kanal "English speaking saloon", kde se maji schazet Pirati, kteri maji zajem procvicit svoji anglictinu pri pratelskem hovoru o vsemoznych tematech. Timto smerem se ted budou ubirat aktivity ZO, pokud se jedna o projekt vyuky anglictiny pro Piraty.
  • next_ghost ve spolupraci s Adamem Zabranskym umoznil fungovani prekladoveho systemu na adrese http://babel.pirati.cz, kde se muzete do prekladu zapojit i vy. V pripade zajmu kontaktujte Adama, koordinatora projektu Babel. Obema moc dekuji!
  • Dozvedeli jsme se, ze predsednictvo PPI udajne "neodhadlo, jak drahe muze byt usporadat konferenci PPI v Kazani" v Rusku, procez se nam tzv. omlouvaji, ze to bude drazsi nez Praha, ale odhaduji, ze naklady nepresahnou 2000 Euro. Pro vasi predstavu konference v Praze vydelala zhruba 1800 Euro, zatimco tato skonci pouhe 2000 v minusu. Odhadovany pocet ucastniku konference v Kazani je udajne zavratnych 50 - 70 lidi. Naprosta vetsina delegatu Piratskych stran z Evropy se bude ucastnit konference na dalku. Uz ted mesic pred konferenci jsem proto schopen s jistotou rict, ze to bude velky uspech :(
  • Petr Kopac, Roman Kucera a Karel Bilek se spolu s kolegou z Francie, Alixem Guillardem na konci ledna vydali na kampan a workshop v Dolnim Sasku, kde nas zodpovedne reprezentovali. S Alixem jsme tak navazali lepsi kontakt a vypada to, ze bude nasim kontaktem na PP-FR. Petruv report je zde.
  • Mikulas se sesel se slecnou jmenem Wadzanai Motsi, aby ji poreferoval o zapojeni mladeze do politickeho aktivizmu v CR.
  • PP-IT nas pozadali, abychom zaslali jejich nejvetsim novinam, radiim a televizim email o tom, ze oni jsou tou pravou Piratskou stranou v Italii a ze ta druha Piratska strana je falesna. Na tuto zadost jsem jim odpovedel, ze maji prestat brecet a maji se o svoje jmeno poradne porvat. Pokud nejsou stavu vysvetlit italum, ze oni jsou ti opravdovi Pirati, tak proste nejsou opravdovi Pirati. Snazil jsem se to napsat vice diplomaticky, ale svoje spravedlive rozhorceni nad jejich pozadavkem OFFTOPIC(prislo mi to jako "Mami, rekni Petrikovi, at mi prestane praskat bubliny z bublifuku, protoze si je chci praskat sam.") jsem na jevo dal.
  • S Vojtou Pikalem jsme vcera vecer absolvovali trihodinovou Mumble konzultaci k navrhum na zmenu stanov PPI, po ktere jsme dalsich 5 hodin (90% Vojtova prace, za coz mu vsichni dluzite podekovani, protoze se snazi tu organizaci spasit) pracovali na zneni nasich navrhu na zmenu stanov PPI, ktere behem dneska posleme predsednictvu PPI k zarazeni na porad jednani valneho shromazdeni PPI v Kazani.
  • Valne shromazdeni PPI probehne 20. - 21. dubna a nikdo z PP-CZ se ho nebude ucastnit osobne, ale mame v planu udelat stab v Brne, odkud by vsichni nasi delegati participovali vzdalene. Vsichni jste zvani, podrobnosti budou ve foru ZO.
  • 17. 4. bude v Praze asistent svedske Piratske europoslankyne Amelie Andersdotter, Mattias Bjarnemalm, receny Mab. Ma zajem se potkat s lokalnimi Piraty a popovidat si o fungovani EU. Psal mi, ze bude sam kontaktovat prazskou "crew".
  • Byla doplnena anglicka verze pirati.cz, aby na ni bylo alespon nejdulezitejsi info. Zbyva ale jeste obrovsky kus prace.
Stalo se toho za ty mesice urcite daleko vic, ale ty nejdulezitejsi body jsem snad pojal. Moc se omlouvam, ze ty svodky flakam, ale mam intenzivni pocit, ze 98% ctenaru Piratskeho fora sem ani nezabrousi, a co vic(!), tech nekolik malo jedincu, kteri sem zabrousi, stejne pravdepodobne pravidelne ctou forum ZO, takze o vetsine deni vi i bez svodky. Tim neobhajuji svoji prokrastinaci, ale poukazuji na to, ze takovy bezny vedouci odboru v Piratske strane neni nijak zvlast motivovan, aby svodky psal, a tim spis ne, aby to delal pravidelne a vcas.

EDIT:

Co _se_ porad neudelalo:
  • Nebyl dokoncen seznam zahranicnich cest s prioritami a predpokladanymi naklady.
  • Nebyla dodefinovana struktura ZO a priority ZO.
  • Nebyla dokoncena transformace wiki ZO, ackoliv s tim _se_ hodne pohnulo.
  • V podatelne ZO hnije nekolik velmi starych podani a _se_ je pomerne zdarne ignoruje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 7):
Petr.Bajgar, Filip.Krska, anonym72078, Karel_Bilek, Petr.Vileta, Marcel.Kolaja, Jakub.Michalek
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Zamčeno

Zpět na „[Archiv] Svodky“