Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava, Pracovni skupina Rovnopravnost

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Jiri.Janecka »

[quote="Martin Shanil
Já tak žiju už osmnáct let a je to zlatý oproti předchozímu standardnímu dvouletýmu manželství s jedním synem. Děti mam jak svý tak cizí a do toho vnoučata a rodina to JE. Že na to nemáme žádnej papír nás nesere.[/quote]
To já ti nijak neberu. Nakonec třeba si o tom někdy povykládáme. Já jsem vyrostl na svou dobu v modelu zcela jistě výjimečném, takže se někdy docela směji tomu, jak někteří teoretizují o tom, co děti potřebují. To ale nic nemění na tom, že mluvíš o dětech a vnoučatech, tedy o něčem klasickém a v době. kdy ještě každý ví, že jakési takovéto mezigenerační vztahy existují. Obávám se, že při dalších pokusech tohle velmi rychle vymizí. Jazyk je velmi důležitý pro sdílení a vytváření hodnot. Co myslíš, že se stane, když z něj odebereš slova otec a matka? To je nevyhnutelný důsledek stejnopohlavních svazků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
V__
Jiri.Janecka
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1809
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 516 poděkování
Dostal poděkování: 2445 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Frantisek Navrkal píše: Prostě vždy upřednostňovat svobodu jedinců i skupin. Nediktovat společenské struktury shora ze zákona (např. manželství) a nějak je zvýhodňovat a upřednostňovat, ale nechat lidi najít si vlastní způsoby soužití a nechat společnost přirozeně se strukturálně vyvíjet.
To jsou jenom taková hezká slova. Protože co je to svoboda, na to existuje mnoho názorů. Je to svoboda, kdy si mohu dělat co chci ale potom za to nést následky? Nebo je to svoboda dělat si co chci s předpokladem, že ať udělám cokoliv, "někdo" nejlépe stát, se o mě postará?

Ale ty nechceš nechat společnost se svobodně vyvíjet. Protože heterosexuální soužití s jistými pravidly tu bylo dávno před křesťanstvím a zákonem. To je to, o čem celou dobu mluvím. Přirozený vývoj by byl nechat homosexuály několik staletí nebo tisíciletí hledat cestu a místo ve společnosti. Pokud by je našli, právní řád by je zcela jistě akceptoval.

Samozřejmě že existovaly různé modely soužití, ale právě to, že vymizely je přirozený vývoj. Neukázaly se funkční v konkrétní dobu. Možná se zase vrátí, ale pro jim zákonem zametat cestičku? Jak poznáš, že ji umetáš tomu správnému?
Stejně tak je hloupost mluvit o nějakém modelu KDU. Tento model přece existoval už dávno před křesťanstvím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
V__
Uživatelský avatar
svita
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 28
Registrován: 05 říj 2013, 21:01
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 46 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od svita »

Jiri Janecka píše: To jsou jenom taková hezká slova. Protože co je to svoboda, na to existuje mnoho názorů. Je to svoboda, kdy si mohu dělat co chci ale potom za to nést následky? Nebo je to svoboda dělat si co chci s předpokladem, že ať udělám cokoliv, "někdo" nejlépe stát, se o mě postará?

Ale ty nechceš nechat společnost se svobodně vyvíjet. Protože heterosexuální soužití s jistými pravidly tu bylo dávno před křesťanstvím a zákonem. To je to, o čem celou dobu mluvím. Přirozený vývoj by byl nechat homosexuály několik staletí nebo tisíciletí hledat cestu a místo ve společnosti. Pokud by je našli, právní řád by je zcela jistě akceptoval.

Samozřejmě že existovaly různé modely soužití, ale právě to, že vymizely je přirozený vývoj. Neukázaly se funkční v konkrétní dobu. Možná se zase vrátí, ale pro jim zákonem zametat cestičku? Jak poznáš, že ji umetáš tomu správnému?
Stejně tak je hloupost mluvit o nějakém modelu KDU. Tento model přece existoval už dávno před křesťanstvím.
Na toto nejde nereagovat. O soužití před křesťanstvím existuje řada odborné literatury a to byli panečku neřesti. A ještě jedna taková věc oni se homosexuálové nevyvíjí společně s celým lidstvem? Možná právě teď nastal ten čas kdy se našly a chtějí aby je právní řád akceptoval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi svita za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Richter, Frantisek.Navrkal, Ondra.kl, martinkopecky, V__
OFFTOPICObrázek„Když trpíte paranoiou ještě to neznamená, že po vás nejdou.“
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Jiri Janecka píše:Ale ty nechceš nechat společnost se svobodně vyvíjet. Protože heterosexuální soužití s jistými pravidly tu bylo dávno před křesťanstvím a zákonem. To je to, o čem celou dobu mluvím. Přirozený vývoj by byl nechat homosexuály několik staletí nebo tisíciletí hledat cestu a místo ve společnosti. Pokud by je našli, právní řád by je zcela jistě akceptoval.
Homosexuálové jsou tu od počátku lidstva. (Homosexuální chování bylo pozorováno i u zvířat.) Stejně tak jako soužití heterosexuálních párů tu existovalo už prehistoricky, tak tu existovala i různá komunitní péče o děti atd. Právní řád má být vůči sexuální orientaci ve vztahu ke člověku zcela agnostický. Prostě by v tomto neměl nikoho nijak diskriminovat - ani negativně, ani pozitivně.
Jiri Janecka píše:Samozřejmě že existovaly různé modely soužití, ale právě to, že vymizely je přirozený vývoj. Neukázaly se funkční v konkrétní dobu. Možná se zase vrátí, ale pro jim zákonem zametat cestičku? Jak poznáš, že ji umetáš tomu správnému?
Já nikomu zametat cestičku právě nechci. Já nechci žádný způsob soužití zvýhodňovat (ani znevýhodňovat). To naopak ty chceš furt pozitivně diskriminovat heterosexuální páry. Když jsou heteropáry tak úžasný a životaschopný model, tak proč ho ještě víc právně protežovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
V__

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od anonym72078 »

Tohle vlakno je uplne zbytecny. Staci odpovedet tazateli jednou vetou, odkazat do programu a ne tady intelektualne onanovat, mili pratele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, V__
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Ondra.kl »

Petr Kopac píše:Tohle vlakno je uplne zbytecny. Staci odpovedet tazateli jednou vetou, odkazat do programu a ne tady intelektualne onanovat, mili pratele.
Ty už by ses taky mohl naučit, že lidem se neryje do toho co chtěj dělat. ;) A abych si trochu zahrál na tebe: Nedělej tu dobře svému egu a běž dělat něco užitečného (třeba ten systém hodnocení příspěvků :twisted: ).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 2):
Homo.Pyratus, V__
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od anonym72078 »

Ondra.kl píše:(třeba ten systém hodnocení příspěvků :twisted: ).
http://mladipirati.cz/testing/
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
V__
adoptované dítě
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od adoptované dítě »

Tobias Esner píše:Ano jsem Homosexuál, ano chci adoptovat dítě, i když jsem se s exmanželem rozvedl.......... jen co asi neuvidíte je fakt, že jsou homosexuální a že ve skrytu duše touží po dítěti, ale prostě současná legislativa mu to neumožní.....
To je moc fajn, že toužíte po dítěti.
Já jako adoptované dítě zase toužím po mámě a po tátovi.
Tak co s tím chcete dělat? Umíte mi s tím jako budoucí politik nějak pomoci? Jak vás tady tak čtu, tak asi ne, žejo.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Roman.Kucera »

Milé adoptované dítě.
Máš dva tatínky, nebo dvě maminky? V každém případě tě dobře naučili(y) psát a najít si toto fórum, takže tvé dětství je evidentně šťastné a žádná frustrace se na tobě neprojevuje. Važ si toho!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
V__
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
adoptované dítě
Návštěvník – nepatří k Pirátům

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od adoptované dítě »

Roman Kucera píše:Milé adoptované dítě.
Máš dva tatínky, nebo dvě maminky? V každém případě tě dobře naučili(y) psát a najít si toto fórum, takže tvé dětství je evidentně šťastné a žádná frustrace se na tobě neprojevuje. Važ si toho!

Pane Kučero díky za váš zájem o moji situaci.
Zatím nemám vůbec nikoho. Včera přišli do kojeňáku papíry od mé matky, že se mě zříká, a tedy mohu být, a pravděpodobně budu adoptován.
Dva tatínky ani dvě maminky nechci a byl bych docela rád, kdyby mi zde přítomný pan Esner, který jak jsem pochopil je zdejší expert na adopce zaručil že se jako politik zasadí o to abych dvěma tatínkům ani dvěma maminkám nebyl k adopci nabízen...
Jsem skromné dítě a postačí mi jedna maminka i tatínek, po kterých přirozeně toužím, jako každé jiné dítě.
Zamčeno

Zpět na „Rovnoprávnost“