Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Lidska prava, Pracovni skupina Rovnopravnost

Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum pro konzultace k bodu Rovnoprávnost.
Názory zde vyjadřované nelze bez dalšího považovat za stanoviska Pirátské strany.

Každý ať se vyjadřuje jasně, slušně a k tématu. Pokud chcete řešit novou věc, založte nové téma.
jakub-z2
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2013, 15:00
Profese: IT
Dostal poděkování: 9 poděkování

Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od jakub-z2 »

Dobrý den, je škoda, že strana jako PS nedokáže oslovit více lidí. Zatím jsem vždy volil PS a i přesvědčil pár lidí z okolí, ale letos Vás volit nebudu. Předpokládal jsem, že svůj program upravíte a zaujměte vhodnější přístup k legalizaci konopí, které bylo jedno předních bodů PS (dříve). Narážím na to, že se většině voličů díky tomu nebudete vyhovovat (resp. před 4 lety to tak bylo). Pěkné na oslovení mladých a nemocných, ale prostě tehdy to nemělo být tak dáváno na zřetel. V programu máte hodně dobrých věcí, ale nesouhlasím se vším co tam máte, ale taky co člověk to názor.
Ukončíme diskriminaci lidí, kteří by jako svobodní dítě adoptovat mohli, ale po uzavření registrovaného partnerství už nemohou.
Byl bych ochoten Vás volit, ale co prostě neskousnu je adopce pro homosexuály. Kdyby jste chtěli jako strana něco někdy dokázat, tak se k tak kontroverzním tématům nestavte jako celek, ale jako jednotlivci nebo to nechejte na referendu. Ale protože máte potřebu si toto dát do programu, tak nepočítejte s ním hlasem a spousty dalších, pro které je tento bod nepřekousnutelný.

Opakuji, zbytečně se jako PS stavíte do nevýhodné pozice, přitom tento názor nikdy nebude 100% přes celou stranu a už vůbec ne vašimi voliči, ačkoliv mohl být většinou pirátů ve vedoucích místech strany schválen.

Nechci tady diskutovat o tom, zda adopce ano či ne, to je každého názor a vždy se najdou názory (pro mě absurdní) proč ano, nebo (rozumné) proč ne.
Berte to čistě jako zamyšlení, proč se PS připravuje o voliče, protože více si jich tímto sebere než získá, tedy to je opět můj osobní názor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jakub-z2 za příspěvky (celkem 3):
Homo.Pyratus, jason, V__
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2006 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Nejde nám o to, snažit se zavděčit všem (jak to s oblibou dělají ostatní strany). Zkrátka definice svobody podle Pirátů zahrnuje i kontroverzní věci a je na každém potencionálním voliči, jak s tím naloží.
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Díky za strategické rady, ale takhle prostě politiku dělat nechceme. Dobře - aspoň já teda ne.

Nechci mlžit a skrývat svoje přesvědčení z populismu. Nechci se za každou cenu zavděčit. Chci politiku dělat veřejně a otevřeně, ne za zavřenými dveřmi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 10):
Martin.Kucera, Jiri.Rezek, Homo.Pyratus, Ondrej.Profant, Ondrej_Marek, Dalibor.Zahora, Filip.Krska, helgoland, Tomas.Hesek, V__

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Martin.Kucera »

jakub-z2 píše:Byl bych ochoten Vás volit, ale co prostě neskousnu je adopce pro homosexuály.
Zastáváte tedy názor, že je pro dítě vhodnější pobyt v dětském domově než v rodině partnerů stejného pohlaví?
Pokud ne, tak z jakého důvodu to neskousnete?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 7):
Pavel.Moravec, Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora, Tobias.Esner, martinkopecky, Tomas.Hesek, V__

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Vojtech.Voparil
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 298
Registrován: 06 led 2010, 02:08
Profese: programátor
Bydliště: Beroun
Dal poděkování: 205 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Vojtech.Voparil »

Vždy záleží, co konkrétně za lidi chce dítě adoptovat. Je pravdou, že mnoho homosexuálů se chová velmi divně, když to tak řeknu, ale neplatí to rozhodně paušálně. Jestli třeba ona nedávná Výměna manželek nebyla nějak sehraná, tak takovému páru bych neměl problém dítě svěřit. V čem je zásadní problém?
Vidím jen jeden zásadní problém - netolerance okolí. Posměšky hrozí dítěti ovšem i kvůli mnoha jiným věcem - např. křivému nosu. Vedení společnosti k toleranci je obecně jeden z pirátských cílů.

EDIT:
Jsem nějak přeskočil...
jakub-z2 píše:...
Nechci tady diskutovat o tom, zda adopce ano či ne, to je každého názor a vždy se najdou názory (pro mě absurdní) proč ano, nebo (rozumné) proč ne.
Berte to čistě jako zamyšlení, proč se PS připravuje o voliče, protože více si jich tímto sebere než získá, tedy to je opět můj osobní názor.
Jsme liberálové, snažíme se být tolerantní a přesvědčovat o tomto "správném názoru" veřejnost. Nechceme být populistickou stranou, ale stranou, která definuje nové směrování vývoje společnosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Voparil za příspěvky (celkem 4):
Pavel.Moravec, Tobias.Esner, Tomas.Hesek, V__
Vpřed Piráte, vpřed, zkus neminout střed.
Plachty musíš plně napnout, kormidlo si silně chňapnout.
Sněmovna je velmi blízko, odpor k tobě hodně nízko.
Ještě trochu vydej snahy a překročíš chtěné prahy. - Mission complete!
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Homo.Pyratus »

jj jsem taky proti adopci homopary. deti se uci kopirovanim. to mi nikdo nevymluvi! Takze kdyz muzu zit bez deti ja muzou i homopary. radsi at jedou do decaku a udelaji hezky den vsem detem, mozna je to bude stat i min penez.-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvky (celkem 2):
Vlastimil.Efraim, V__
jar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2012, 19:18
Profese: opravář
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od jar »

Nejsem homo, ale těm "párům" které znám bych klidně dítě svěřil. Dokonce jsem přesvědčen, že by z něj vychovali mnohem "lepšího" člověka než většina takzvaných úplných rodin. Absolutní NE vše zazdí, ale ta možnost adoptovat dává přeci jen nějakou naději. Stejně o všem rozhoduje sociálka, takže proč absolutní NE.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jar za příspěvky (celkem 4):
Lenka.Wagnerova, Pavel.Moravec, jason, V__
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od Homo.Pyratus »

tak jako nekteri nevidi nic spatneho na tom adopci povolit ja nevidim nic spatneho na opaku.-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvek:
V__
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od anonym2064 »

Člověk, který souhlasí uplně s každým slovem v programu je buď ten, co ho celej napsal, nebo debil.
Tak to je.
Pokud se s tím nedokážu smířit, nemohu nikdy volit nikoho jiného než sám sebe. Taky bych si mohl založit vlastní stranu, ale nalezli by mi tam ruzní lidé s různými názory. Ne.
Mě vyšla shoda s Pirátským programem na 80% a furt byli jasně první s náskokem asi 15% na zelený. Považuju to za ohromný úspěch takto se s nějakou stranou ztotožnit.

(S adopcí problém nemám.) neb jak praví Ivo - problém má ten, kdo ho řeší :) :fet:
jakub-z2
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 6
Registrován: 15 říj 2013, 15:00
Profese: IT
Dostal poděkování: 9 poděkování

Re: Proč nebudu volit Piráty, adopce.

Příspěvek od jakub-z2 »

Dobře, vysvětlím to ještě trošku jinak. Nemyslím si, že Vás co je hrstka ve vedení strany má právo rozhodovat a pak prosazovat tento bod. Protože jsou věci, které by měli řešit lidé v referendu a mě osobně mrzí, že Vaše strana to nechápe.

Vy prostě máte potřebu lidem tvrdit a přesvědčovat jako je tato adopce dobrá a i na základě toho programu to prosazovat, protože dle programu jste i získali mandát. Je prostě alibistické si udělat program a dát tam tento bod, takto jasně postaven. Následně již nemusí brát ohled na voliče kteří s takto kontroverzním bodem nesouhlasí, protože vy tam žádnou cestu pro takové voliče neuvádíte, zde není volby, zde je Vaše pravá cesta - rozhodli jste, že adopce je v pořádku. Tak si aktivně prosazujte tento bod, ale bez mého hlasu.
Jiri Rezek píše:Nejde nám o to, snažit se zavděčit všem (jak to s oblibou dělají ostatní strany). Zkrátka definice svobody podle Pirátů zahrnuje i kontroverzní věci a je na každém potencionálním voliči, jak s tím naloží.
Frantisek Navrkal píše:Díky za strategické rady, ale takhle prostě politiku dělat nechceme. Dobře - aspoň já teda ne.
Nechci mlžit a skrývat svoje přesvědčení z populismu. Nechci se za každou cenu zavděčit. Chci politiku dělat veřejně a otevřeně, ne za zavřenými dveřmi.
Martin Shanil píše:Pokud se s tím nedokážu smířit, nemohu nikdy volit nikoho jiného než sám sebe. Taky bych si mohl založit vlastní stranu, ale nalezli by mi tam ruzní lidé s různými názory. Ne.
...
(S adopcí problém nemám.) neb jak praví Ivo - problém má ten, kdo ho řeší :) :fet:
Pane Shanil, nemám problém Vás volit i tím, že nesouhlasím s 20% programu. Nikdo neřekl, že potřebuji 100% soulad, tak prosím otáčejte diskuzi tímto směrem. Ale existuje programový bod - adopce, který pokud si napíšete, tak jak jste to Vy udělali => jste pro mě nevolitelná strana a to i v případě, že to jediní bod se kterým bych nesouhlasil. Jak se říká, přes to prostě vlak nejede.
Naposledy upravil(a) jakub-z2 dne 16 říj 2013, 12:14, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jakub-z2 za příspěvky (celkem 2):
Homo.Pyratus, V__
Zamčeno

Zpět na „Rovnoprávnost“