Zápisy ze schůzí KS JmK

Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží k vyhlašování schůzi krajského sdružení Jihomoravského kraje.
  • Fórum není určeno pro volnou diskuzi. Zakládat vlákna zde může pouze svolavatel dané schůze, do názvu vlákna napíše její termín.
  • V daném vlákně se probírá pouze program jednání, popř. místo schůze.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 05/2020 a MF Brno 05/2020
Společenský sál ÚMČ Brno-střed, Dominikánská 2
21. května 2020 18:00

Návrh programu jednání:

představení kandidáta STAN do Senátu v obvodě č. 57 (5min představení, 15min otázky)
senátní kandidát VO 60 (OZ), prezentace průzkumu, zpráva o stavu kampaně (10 min)
krajští zastupitelé (10min)
europoslanci (10min)
poslanci (10min)
volební výbor pro volby do ZJmK 2020 (VV, 10min)
kMO (vedoucí kMO, 5 min)
krajské PiCe aktuální stav (PKS, 10min)
přestávka 10 min

Brno (zastupitelé, 20min)
představení zájemců o členství (7min / osoba)
RV okénko (krajský zástupce v RV, 10min)
přihlášení na další místa na kandidátní listiny do krajských voleb (PKS, 1min)
KET (garanti, 10min)
různé
Prezenční listina KS JmK a činovníci jednání:

členové KS JmK: Petr Springinsfeld, Adam Vyplel, Tomáš Koláčný, Pavel Nevrkla, Róbert Čuma, Miroslav Bárta, Monika Lukášová Spilková, Alena Pavlasová, Jana Leitnerová, Lukáš Doležal, Jan Priessnitz, Michal Marciniszyn, Jan Brodzák, Lukáš Dubec, Jana Logrová, Vítězlava Rosecká, Michaela Skokanová, Eva Havlová, Jaroslav Kameň, Lukáš Mamula, Michal Švagerka, Patrik Doležal, Ivo Vašíček, Jan Wagner, Tomáš Vymazal, Jiří Pertl, Markéta Gregorová, Ondřej Vichta, Marek Fišer, Jiří Kadeřávek

členové MS Brno: Petr Springinsfeld, Tomáš Koláčný, Róbert Čuma, Miroslav Bárta, ALena Pavlasová, Monika Lukášová Spilková, Lukáš Doležal, Michal Marciniszyn, Jan Brodzák, Jiří Pertl, Markéta Gregorová, Marek Fišer, Lukáš Mamula, Jaroslav Kameň, Patrik Doležal, Jan Wagner, Tomáš Vymazal, Jiří Kadeřávek

hosté: Karel Zitterbart, Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Martina Šťastná, Vanda Klestilová, Michal Sumec, Antonín Trčálek, Lukáš Halašta, Zbyněk Němeček, Robert Iliev, Filip Havlíček, Daniel Halamíček, Petr Burian, Pavel Uretšlégr, Anna Střelcová, Dan Nepejchal, Adam Zemek, Aleš Peprníček, Jiří Hlavenka, Marek Kovařík, Matěj Pěrka, Vít Křižka, Michal Škerle, Jitka Matýšková, Tomáš Psota, Marek Lukáš

předsedající:
zapisovatel: Vendula Svobodová, Martina Šťastná, Markéta Tvrdá
ověřovatel: Vítězslava Rosecká

Zápis:

Začátek:18:00

program - schválení: jednomyslně

Představení Karel Zitterbart - dětský lékař, představení obvodu, politický subjekt - Unie svobody, ve STAN od roku 2017, garantová komise Zdravotnictví, program: dostupnost zdr. péče, problematicka životního prostředí, chovatelství koček.
TV: dětská onkologie - možnost léčit děti, nevolnost u léčby při chemo?
KZ: jedná se o dlouhodobou léčbu, ptáme se adolescentů. U malých dětí je potřeba to více farmakologický vést, ale zásadně proti nejsem.
JM: porodnictví
KZ: porodnictví je široké téma. Pokud je to maminka, která nemá žádná rizika, je to akceptovatelná otázka.
JK: návrh na zřízení komory porodních asistentek vítáte?
KZ: Ano.
JM: senátní návrh by měl omezit por. asistentky mimo porodní domy, takže se poporodní, komunitní, péče zhoršila.
KZ: neznám tento návrh detailně. Samotné zavedení porodních domů může být prvním krokem k tomu, jak to zlidštit.
JM: pokud to projde senátem, tak to bude ještě mnohem složitější.
PD: Jak si jsou blízcí STAN a Piráti? A jak se díváte na participaci?
KZ: Pokud jde o blízkost, řekl bych, že můj postoj je velmi pragmatický - průsečíky v otevřenosti dat, pak pragmatismus. Participace - záleží na tématech, ne o otázkách vystoupení z NATO. Na úrovni kraje a obce, tak je to na místě.
JL: zajímá mě váš postoj vůči LGBT komunitě? A co se týče návrhu zákona na stejnopohlavní sňatky?
KZ: mám tam řadu přátel, jezdím na kočičí výstavy. Mnoho z nich mají potřebu mít rovnoprávnou možnost svazku jako hetero. Podporuji myšlenku nejenom práv jako takových.
MG: Co pro tebe znamená pirátství? S ohledem na témata, o kterým mluvíš, jaké úrovně politiky tě zajímají nejvíce? Že by se jim třeba i tematicky věnoval?
KZ: Já Piráty chápu, jako v první řadě otevřené lidi. Máte rozpočet krajských voleb na interentu. Jste liberální. Nabízíte pragmatická řešení (Olga Richterová). Téma zdravotnictví.
TK: objevují se pokusy o posilování pravomocí vlády na úkor obecních samospráv. Budete držet současné ústavní principy nebo by ste byl pro posilování pozice vlády?
KZ: jsem STAN, takže jsem pro místní zastupitelstva. Byl bych pro úpravu ústavních zákonů ve prospěch obecních samospráv.
TK: Vláda se snaží o navýšení pravomocí vlády, jak byste reagoval, kdyby to došlo až do senátu?
KZ: Snažil bych se, aby i druhý pokus byl neúspěšný.
PN: jak půjde dohromady práce senátora a lékař?
KZ: mám SRO, mám zaměstnance. Chtěl bych si udržet svou odbornost, což lze 2-3 dny v týdnu a zařídit si to tak, abych za sebe měl záskok.
RH: platy ústavních činitelů. Kolega Pánek o zpomalení růstu platů, Pánek chce růst. Vybízí to k lacinému populismu, ale vlivem krize tohle téma může přijít. Názor na platy ústavních činitelů.
KZ: první východisko - za dobrou práci má být dobře zaplaceno. Máme zákonný mechanismus, který je automatem. Zatím můžeme jenom předvídat, jak hluboký ekonomický propad bude. Zmrazení platů na přechodné období.

JK: nechal jsem si udělat výzkum společností BEHAVIO, tak abyste věděli, co se za 75 000,- dá dostat. Je to dobrý startovací bod, co v kampani vypíchnout a co ne. Behavio dělá pro Piráty často a zaměřuje se na emocionální stránku. Průzkum probíhal na konci dubna na 328 lidech v Brně. V Brně mě zná zhruba 1/4 lidí, nebo ke mě mají nějaké konkrétní asociace. Polovina zvažuje mou volbu. Zná mě 23% lidí (nejlepší výsledek v dotazníku). Emoce spojené se mnou: 20% má neutrální až pozitivní emoce, z čehož vycházím o trochu lépe než ostatní kandidáti. 46% lidí zvažuje mou volbu. Senátorské koncepty (minipříběhy) - antibabiš (JK), progresivní (vysoký potenciál JK), demokrat (vysoký potenciál JK), Evropan, nová tvář, koncept poctivosti, zástupce lidí, hlídání peněz.

Krajští zastupitelé
JH: pondělí zastup. - covid, jinak žádná zásadní věc. Zásadní - dramatický propad veřejných rozpočtů. Krajský rozpočet měsíčně se doplňuje, přišlo o 100 mil méně za tento měsíc. Díra z rozpočtu 2mld. ze 7,5mld. Tam to moc nikdo neřešil, škrtnuly se individuální dotace, bude se škrtat v investicích. Platforma - opozice i koalice, JH vyzval k tomu, aby se řešil ten propad. Finance se řeší pozdě. 200 mil. stojí kraj covid. Krajské nemocnice cca 0,5 mld mínus (za covid).
IV: projeví se v roce 2021 - úhradová vyhláška
JH: přístup vlády je nulový
TK: kraj se chystá škrtat dotačních projektů. Pro Brno to bude asi taky, nemám info. Nevíš, nemáš nějaké pracovní podklady?
JH: zatím je tak, že se staví ke škrtům spíš ne, snaží se tomu vyhýbat. Nezavrhujeme finanční akce, ale jsou místa, kde to hrozí - bez čeho se ještě nějakou dobu obejdeme.
IV: i pro Brno rozpočtové určení daní, zatím není žádná změna v %. Teď se dělají opatření (pětadvacítka), o která se krátí daňové příjmy pro kraje a obce. Schillerová má nějaké analýzy, co jí řekly, že to obce přežijí. Možná ano, ale budou zadlužené (dlouhodobě). Je na místě se na to ozvat, protože vláda veškerou zátěž přenesla na obce a kraje a peníze z EU, tam se vůbec nepočítá s tím, že by šly do obcí a krajů. Pro další období budou muset být změněná procenta v rozpočtovém určení daní krajů.
JH: toto je mimo moc kraje.
PD: dneska se finanční výbor na Brně střed dohodl, že vyzve městskou číst, aby se připojila k petici, která je proti tady tomu. Mám návrh, že bychom se k téhle petici mohli připojit i v jiných krajích.
TK: Město Brno se už přihlásilo, je podepsaná a žádáme, aby se našly jiné zdroje než zdroje z obcí
Provozní peníze dopravců a km co se vyjezdí? -
IV: v rámci toho, co je možné redukce proběhly. Jednak to, co říká Jirka. Dopravce nemá ve smlouvě (odbavovací systémy) něco co nebylo vysoutěženo, … lidé neplatili jízdné, druhý kvartál, takže teď si předplatné koupilo 6 lidí. Na kraji je odbavování u řidiče, tam to bylo zatarasené, takže lidi jezdili zadarmo, protože si neměli kde koupit jízdenku. Výdaje ne dopravu budou min o 200 000 větší.
PN: jsem v dozorčí radě KORDISu, zeptám se

MG: bylo plenární zasedání (online) - hlasování PRO: finanční injekce a přerozdělování z fondů - cesta pro obnovu - řešení pro následky covidu. ODS a SPD byli proti téhle pomoci. Byl založen fond solidarity - nepřidávají se nové peníze, ale umožňuje se vybírání už teď. Půjčky sousedům - bylo posláno hodně peněz - Gruzie, Ukrajina - regiony před vstupem do EU.Trackovací aplikace - nelze proti tomu bojovat, je důležité, aby data byla zpracovaná s iPrivacy a GDPR, což jsou velice dobré zákony. Water Use - nastavení pravidel, které povedou k většimu znovuužívaní vody. PROTI: sdílení otisků s VB, špatně napsaný návrh, VB by mohla chtít a recipročně nemusela nabídnout nic zpět. Frontex - všechno související s migrací - Srbsko a Černá hora - nejsme proti zabezpečení hranic, ale bylo by zabezpečeno nejtvrdším možným řešením, ale ty země nemají sami zajištěná tyto opatření. Já měla nejvíc práce s svými reporty. Jeden z nich se týkal východního partnerství, Gruzie, etické využití umělé inteligence, lidská práva.
XX: přestěhování do Prahy? Co to znamená pro tvou kariéru?

MG: Brno je na prvním místě, vůbec se netuší, kdy se parlament otevře. Osobně tipuju až na září.
Rozhodla jsem se pro to už dřív, ale kvůli coroně jsem to udělala dřív. Nedávalo smysl tam být
MF: Jsou EU peníze myšleny do kasy vlády nebo přímo obcím a regionům?
MG: nejsem si teď jistá, ale je tam velká spousta fondů, která myslí na regiony a nejde pod vládu. Spousta z nich jde na doporučení - výrazně omezí možnost rozkrádání. Jde na následky, ne na krizi.
MF: a časově? kdy máme zbystřit?
MG: V příštích letech. Solidarity fund 2021 až 2027. Zbystřete ale rovnou, čím dříve se to podchytí, tím lépe.
JW: jak je na tom Gruzie? Jak jsou naklonění se přibližovat EU?
MG: docela komplexní otázka. Když se dělají průzkumy, jsou proevropské. Je to komplikované, čím víc Gruzínce poznávám, přijde mi, že je to póza, ale když bude krize, tak kdo přijde dřív, není problém. Nejsou zatím blízko k přijetí.
XX: Co Balkán?
MG: Tam to vypadá nadějněji - Severní Makedonie a Albánie by mohly být přijaty celkem brzo.

TV: Začnu tím, co se moc nepovedlo. Chytrá karanténa - ve sněmovně jsme zaznamenali aktivitu, že by chtěli karanténu kontrolovat (zda je správně nakládáno s daty lidí). U nás (Komise pro odposlechy - předsedám) jsme se tomu chtěli postavit trochu na odpor, sehnali jsme si právní posudky. Svolal jsem schůzi komise, odsouhlasili jsme si, že k tomu jsme příslušní a začal jsem jednat s MZ, jak bude probíhat součinnost (smlouva). To jsem donesl na komisi, poslanec Žáček za ODS měl několik rýpavých poznámek - např. že součástí má být i prolomení bankovního tajemství. Tím mě dostal a já jsem se musel vrátit k našim legislativcům. Výsledek - komise k tomu není uzpůsobena.
Založil jsem podresortní Tým vězeňství - sešlo se asi 9 lidí, 10. přírůstek je paní architektka z Německa, která otevírala věznici.
Konopí - sešli jsme se s panem Faltýnkem a ten byl nakloněn k našim návrhům ohledně technického konopí. Ta novela bude za chvíli ve Sněmovně a půjde k prvnímu čtení. Dřívější novela umožňovala pěstování 5 kytek - budeme znovu otevírat, základ lidé, kteří mají zdravotní problémy.
Předáno předsedání Petru Springinsfeldovi.
RH: k tomu co říkal Tom - půjde to ve třech fázích. Půjde to udělat buď dobře nebo vůbec. Dneska bylo jedno z posledních jednání k ústavní ochraně vody. Solidní krůček, aby to nevedlo k betonování krajiny. V příštím týdnu zveřejníme další novelu zákonu o ochraně ovzduší. Sucho - materiál ke sdílení, někteří jste již připomínkovali.
V příštím týdnu představíme zákon, který se týká práv lidí využívajících služby asistenčních psů. Vznikl návrh, který je téměř perfektní a pár lidi, kterých se to týká to bude znamenat změnu. Nebudou se např. dostávat do provozu psi, kteří nejsou dostatečně vycvičeni.
Projednávání vládních novel - zpřísnění ochrany vody, šedé voda v objektech, které nejsou určeny k bydlení. Cirkusy, mrzačení ptáků, zákon o potravinách - zjednodušení pravidel pro potravinové banky.
Kauza se štěrkopískem - povědomí o ochraně vod
Chystám se na soud s ministerstvem zemědělství.

LD: děkuju všem, kteří se zapojili do příprav kampaně. Z každého setkání je pořizován zápis. V poslední době řešíme - zábory, outdoor, tým pro obsah, tým stážistů. Máme volební manažerku Vandu Klestilovou, volebního stratéga Svatopluka Bartíka. Další VV, na které bude představena volební strategie bude 1.6.2020 v Eduonestu na Veselé 14.
Děkuji za tvorbu programu, Jana dotáhla k finální podobě - budeme předkládat zítra před členskou základnu. 8.6. by mělo dojít ke schválení vol. programu. Corona krize ovlivnila přípravy na kampani - konečně můžou začít přípravy. Kdokoliv se bude chtít zapojit do kampaně a pomoct - jste vítání.
JW: máte nějaké scénáře vzhledem k situaci s kampaní jako takovou?
LD: Předmětem strategie, hlavní část a pak záložní varianta.
TK: Situace, která mě trochu frustruje, Sváťa přichází s tématem jedním, co si o tom myslíte?
JL: s touto diskuzí bych počkala, až uvidíme finální. Dali jsme připomínky, které stratég zpracovává, takže až 1.6.
TK: Jde o filozofickou diskuzi - jedno téma nebo více?
JL: Nejde o jedno, každý kandidát bude nést jedno téma. Bude to i ve vizuálech.
JK: mít více témat je důležité kvůli voličům, je to technická záležitost. Kvůli zacílení online reklam.
LD: chtěl bych pozvat hlavně členy na VV, kde to bude prezentované.

JL: komunikace - řešíme krajskou kampaň, ale věnuje se i další komunikaci. úspěchy - Břeclav - bylo odhaleno možné porušení zákona o zadávání veřejných zakázek. Druhá věc - v Brně je kombinace PS, TK a dalších lidí z BZK - prosadili, aby opozice mohla kontrolovat městské firmy - Vokřál a BVV.
Léto - bude probíhat série mediálních nácviků od lídra. Připravuju školení pro další členy - přijede pomáhat Kája Sadílková. Všichni, kdo nás nesdílíte, tak prosím o sdílení. https://www.facebook.com/CPS.JMK/?tn=%2 ... l_HTt5z45Y
TK: kdy se obnoví pravidelné setkání MO? Chceš být stále vedoucí kMO?
JL: První otázka - ano. Spojila bych to před jednáním VV. Otázka číslo dvě - záleží na hlídání dcery, jestli seženu chůvu. Červen a červenec určitě ano.

MB: Mám připraveno cca 16 návrhů okolo centra. Po této schůzi je schůze PKS, kde vše probereme, zavěsíme do vlákna a prodiskutujeme. Něco může odpadnout, něco přibýt. Upřímně si myslím, že během 3 týdnů bychom už mohli mít něco vybráno. V rozpočtu máme vyčleněno 200 ročně - pokud chceme být v centru, narážíme na to, že pokud to chceme mít ve slušné formě, tak to budeme muset navýšit (asi 50-70 000 ročně). Veškeré podrobnosti zpracuju a vše bude k dispozici na foru.
RH: Je to bezbariérové?
MB: byla to podmínka, ty, co mám vytipované, jsou bezbariérové.
JK: V současné situaci je vidět pokles nájmů? Jestli se za 2 měsíce nedostaneme níž…
MB: tohle jsem nezaregistroval. Jedině co vím, šly dolů ceny nájmu bytů, ale u komerčních prostor je to loterie, i vzhledem k výpovědní lhůtě. Nemám signál, že by to mělo jít níž. Dodal bych, že je to půl na půl - varianta A - bez poslaneckých kanceláří, varianta B - bez.
MG: jsi v kontaktu s Naďou?
MB: ano, jsem, máme smlouvu.

MS Brno
Město Brno
TK: 2 měsíce jsme intenzivně řešili bezpečnostní pomůcky a dezinfekce. V úrovni města jsme udělali nákupy za lepší ceny než z úrovně vlády.
Předpokládá se výpadek 1,6 miliardy příjmů, příští rok další 2 miliardy. Máme to kryté úvěrem, ale půjčujeme si na provoz - 4 miliardy rámec. Hledáme cesty kde škrtat - poměrně málo možností.
Covid - práce nás všech, shrnu - Dotační program pro subjekty v kultuře, individuální pomoc větším subjektům - dotacím. Odpouštěno nájemné v městských objektech, kteří museli zavřít, jednáme s komerčními nájemci. Rozvolnili jsme protialkoholní vyhlášku, odpustili nájemné zahrádek. Spolupracujeme s hospodářskou komorou - 2 programy. Budujeme na veletrzích sportoviště - v letních měsících dostupný. Mara řeší projekt Restart Brno - poskytnout občanům vouchery k využití v Brně.
Rozšíření Maratonu Hudby - 30 stage v Brně
Financování kreativních průmyslů - navýšení fondu, ale stáhly jsme nakonec zpět na 5 mil. Kč. Pokud se ukáže, že filmový průmysl běží, zvážíme znovu navýšení.
Podporujeme petici obcí - pětadvacítka.
Participace - Zámecký hřiště v Medlánkách. Anketa o názvu lodi - Brno ID hlasování. Možnost podávat projekty PaRo.
Pracovní skupina - privatizace, počítání nákladů
Webový portál Brna, dopravní studie na zazelenění Moravského náměstí. Nový vodní prvek na Dominikánském náměstí - soutěž, Rada se rozhodla, že to ale znovu budeme soutěžit.
Jaselské kasárny - mnoho let soudem nařízeno prodat pozemky, dotáhnuté - město dostalo 220 mil.
Krácení příjmů za nechození do jednání městských firem, dokumentační centrum Holocaustu.
MF: Kultura - veřejná debata v Zahradě 26.5. od 17:30.
MM: Kriticko-informační struktura státu - Nemocnice Bohunice - nejede plným způsobem. Město bude pokračovat v kybernetických opatřeních - nový manažer.

Brno Střed
MLS: Během korony se navíc nestalo, co by Tomáš již nezmiňoval. Toto bylo původně na Brně středu - podnikání. Rozvolnění protialkoholní vyhlášky - nejméně liberální varianta - vyjmuli jsme z toho parky a 4 náměstí. Nebyla podpora pro všechny ulici. Odpuštění poplatků za zahrádky, vyšlo se vstříc o žádání o zahrádky i zpětně. Stále tady rezonuje téma privatizací - na posledním zastupitelstvu Tivoli - neprošlo. Může tomu pomoct pracovní skupina na Brně. Zastupitelé se rozhodují na základě manipulovatelných výpočtů - nedá se o ně opřít. Bude se řešit z úrovně magistrátu. Bylo by dobré to řešit od základního bodu a zkusit to narovnat. Kdo by se chtěl přidat do naší skupiny, klidně může, budeme se bavit o tématu bydlení a privatizace - ještě než zasedne oficiální skupina na městě.
Rezonoval tady článek o privatizacích - měli jsme mimořádný kontrolní výbor - v rámci smluv ale jsme neshledali žádný problém ve smlouvách. Nejsme schopni se dostat hlouběji, neexistovala jmenovité hlasování (bylo až v roce 2015).
RČ: Zastupitelstvo Brna Střed nedoporučilo k prodeji - tím pádem to město nebude vůbec projednávat.
PD: finance -připravujeme se na výpadky kvůli covidu. Až 20% v místních poplatcích. Problém rekonstrukce bytových domů. Nejdůležitější je, zda někoho nenapadne změnit vyhlášku Statutárního města Brna.
Projednává se územní plán - MČ bude požadovat nadzemku.
MM: pravidla - když 70% lidí zažádá a MČ to neprojedná, tak se vzdá práva to projednat a postavit se proti tomu.

Brno Královo pole
MB: stále s naší koalicí bojujeme. Současná koalice navýšila kontrolní výbor o 2 členy. Chceme seznam všech veřejných zakázek, které chceme zkontrolovat. Vždy ověřoval zápis Michal Škerle, ale zápis už teď neprochází (nezvolí ho). Minule jsem ověřoval já, bylo jen proběhla diskuze (existuje stenografický zápis) - rozjel jsme diskuzi, aby byl zápis úplný a obsahoval všechny informace.
Dneska jsme byli s Markem Lahodou na prezentaci nového campusu - Mendelovi univerzity, který bude v KrPoli, projekt se mi moc líbí.

Jitka Matýšková
jsem dula, aspiruju na něco, čemu by se dalo říkal porodní bába. Mám za sebou velké aktivity, jako hudební festivaly. Jsem tanečnice, hudebnice a ráda pracuju s dětma.
JK: Znáš se s Petrou Štajnerovou?
JM: Ano, jsme hodně navázaný.
JK: CO si myslíš ohledně komory porodních asistentek?
JM: hodně omezí porodní asistentky.
JK: máš obavu, že se vytvoří kvalifikační a profesní překážky, aby se stala členkou komory?
JM: Tady by stálo za to, kdo je dula a porodní asistentka. Dula je osobní kouč a terapeut - má znalosti na zdravotní úrovni ale nemá vzdělání. Asistentka vzdělání má a může pečovat o ženu a dítě. Porodní asistentky nemohou rodit děti doma, ani v porodních domech. Pokud tohle projde, tyto ženy - komunitní asistentky - budou mít těžší práci.
MG: Jaká úroveň politiky tě zajímá? Do čeho se chceš zapojit? Jak vnímáš pirátství?
JM: Piráti - za mě jediná strana, která není založena na ideologii, takže není problém změnit názor, pokud to prokážou metodická data - tohle je něco, co je mi neskutečně sympatické.
Oslovily mě holky ohledně přípravy do krajských voleb - porodní domy. Jsem aktivní v Brně v proti Babišovských akcí.
MM: Jaký je tvůj názor na očkování a na jadernou energii?
JM: očkování - myslím, že je to součást zodpovědnosti každého člověka, je vhodné se očkovat, min. očkovat děti. Co vnímám jako problematické, je, že je jen jedna firma, která dodává Hexa vakcínu. Jaderná energie - z dlouhodobýho hlediska by bylo dobré to utnout. Máme tady ruské snahy, budou dostavovat Dukovany - snižovány bezpečnostní kvality.

Tonda Trčálek
redaktor, 2 děti, 37 let, zajímám se delší dobu o politiku. Co se děje mě to nenechává chladným. Vnímám, že vy jste moje krevní skupina, vyznáváte pragmatismus, otevřenost.
JK: Vyřiď v redakci mé poděkování - odvysílali video. Nebude to na újmu tvé novinařině?
TT: Píšu o noteboocích a tak a to nemá souvislost.
JK: Posílíš technologický křídlo ve straně…
TT: Tak nějak.
LD: vnímáš na Pirátech něco kontroverzního?
TT: Někdy může být absolutní otevřenost na škodu, ale v celkovém měřítku mě nic nenapadá
LD: A drogy?
JB: Byl si někdy na demonstracích?
TT: Ano
JW: Co pro tebe znamená Pirátství, co si pod tím představuješ?
TT: představuju si pod tím čestné jednání, otevřenost dokazuje, že nemáme co skrývat. Mají vás za dredaře, lidi co berou drogy - to mě přijde směšné. Jde spíš o pragmatismus a tvrdá data.
Dan Nepejchal
jsem software development, motám se u Pirátů už déle, během půl roku ale ve mě uzrálo, že bych se chtěl stát Pirátem. Moje koníčky jsou hudba a domácí mazlíčci.
JW: Co je tvoje téma?
DN: Je to software, ve státní správě. Návykové látky - legalizace, mají špatnou pověst, ale mohou pomoct. Nemyslím si, že prohibice je dobrý systém. Otevřenost dat, církve a tyto instituce - mají právo nezveřejňovat.
MG: Plánuješ se vnitrostranicky zapojit?
DN: Nemám konkrétní představu, ale když budu moc tak určitě.
JK: Měl by ses přidělit k technickému odboru. Jaký je vztah ke krypto-měnám?
DN: není to věc IT, ale spíše ekonoma. Můj vztah - vím, že existují, ale nikdy jsem to neprobádal, ale může to být zajímavá alternativa.
VR: co máš doma za mazlíčky?
DN: Kočky.

Pavel Uretšlégr
pohybuji se v oblasti kultury, přirozeně nám není veřejný prostor lhostejný. Dělám koncerty a řeším akce, demonstrace nejsou moje gró. Aktuálně působím jako ředitel festivalu - nezávislá hudba u nás na jihu. Koncerty, přednášky, byl jsme členem komisí - za kulturní činnost, na Slovensku také. Jsem členem kulturní komise v Brně za Piráty.
JK: když proti sobě postavím formu a obsah politiky - co je pro tebe důležitější?
PU: Určitě obsah, nejenom v politice.
RH: když jsem zaregistroval, že ses přihlásil, tak mě to potěšilo. Jsi člověk, který může přinést spoustu věcí. Ohledně načasování, před Vánocemi - mělo to nějaký důvod?
PU: Ty jo nevím, možná Vánoce
JK: Co tedy na obsahu Pirátské politiky tě přitahuje?
PU: Evropská politika, otevřenost, od vstupu Pirátů do Poslanecké sněmovny - považuji práci za velmi dobrou na této úrovni. Práce v Oblasti ekologie a sociální je velmi dobrá.
XX: Jak řešíte aktuální situaci skrz festivaly?
PU: Je to hodně 50/50. Poplatky OSA stále rostou, problém, je tam netransparentnost.

Lukáš Halašta
narodil jsem se na Vyškovsku, dodělávám si doktorát, jsem stavební inženýr, poslední 4 roky pracuji pro vojenský státní podnik - výzkumný pracovník - stavební konstrukce, testování
Jsem členem KETu pro bezpečnost a územní plánování
mám 2 malé děti a 2 psy
JK: Proč Piráti?
LH: Líbí se mi lidi, se kterými jsem se seznámil, líbí se mi program. Odstěhoval jsem se do Šlapanic a tam nejsou Piráti, do budoucna bych je tam chtěl rozšířit.
JK: Stavíme se proti megalomanským stavbám, nemáš proti tomu problém?
LH: ne, nad tím jsem nikdy neuvažoval. Pravda je, že jsem dělal pro PS Brno ale nemám s tím problém.
MG: co se ti na programu líbí nejvíc? Co se ti naopak nelíbí? Co si myslíš o legalizaci všech psychotropních látek?
LH: Jsem pro legalizaci marihuany, využití v lékařství i pro osobní užívání. Určitá regulace je asi nutná, ale využívání pro osobní potřebu je každého věc. Líbí se mi svoboda internetu, jaderná energetika, školství, transparentnost.

Martin Boxan
studoval jsem psychologii a sociální práci. Udělal jsem si supervizní a koučovací výcvik. Konzultační činnost v oblasti sociálních služeb. Bydlím v Brně Komárově a k Pirátům jsem se dostal tak, že je dlouho sleduju. Byl jsem v TOPce. Chci se přidat tam, kde to má smysl.
RH: Lidi, co pracují v domově závislých, jaký mají názor na legalizaci?
MB: drogama se zabývám už 20 let a tím víc jsem zastáncem legalizace všeho. Legalizace jde rku v ruce s prevencí
Jdou do toho lidi, kteří neví co s tím droga udělá, co je zakázané.
JK: pracoval jsi i se závislými na alkoholu?
MB: V době kdy jsem tam pracoval se alkoholismus tam neřešil.
JW: proč Piráti a co pro tebe znamená Pirátství?
MB: Kromě transparence, drogy, sociální věci, moderní školství. Piráti jsou jediná strana 21 století, racionální přístup do toho co tam je… Pracovat na základě faktů.
JL: Plánuješ kandidovat do veřejných funkcí?
MB: Rád bych, a být aktivní.
MG: Jaká úroveň politiky tě zajímá nejvíc?
MB: nebránil bych se ničemu. Sleduju jak evropskou, tak celostátní i regionální. Témata, které mě zajímají jsou na všech těch úrovních.
RH: jedna věc je komunikace ven a druhá věc je politika do strany. Láká tě vnitrostranické funkce? Třeba v rámci MS nebo KS?
MB: To by mě dávalo smysl, utváří to něco v místě, dá se tam sdílet. Zajímají mě KET, interní vzdělávání. Je to sympatický.

Robert Iliev
pocházím z Brna, mám vystudovanou genetiku. chtěl bych se zajímat o témata životního prostředí. Specializuju se na online marketing, mohl bych pomoct.
JW: Máš nějaké téma, kterým by ses chtěl zabývat?
RI: Rozvolnění legislativy
JB: Jak vnímáš JMK na sociálních sítích?
RI: Sleduju hlavně činnost boje proti suchu, protože to je dost velký problém. Tohle je mi v podstatě nejblíž.
JK: Už ses nějak angažoval?
RI: Na pár demonstracích už jsem byl.
JW: Legalizace?
RI: Lidi sami by si mohli vypěstovat, rekreační využití tam bych to bral ke svážení. Tvrdé drogy by maximálně přinesly peníze.
JK: Kolik let by podle tebe měly být chráněna autorská díla?
RI: To bych snížil, ale bez přípravy nedokážu říct o kolik.
LD: Tvůj názor na prezentaci Pirátů na FB?
RI: Měli bychom využít kanály, které jsou k dispozici, hodně lidí sleduje
JL: Domácí mazlíčci?
RI: Nemám.
Návrh na zrušení ostatních bodů, přesunout na další schůzi.
Pro: většina

Konec: 20:54
Příští KS:
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 06/2020
Společenský sál ÚMČ Brno-střed, Dominikánská 2
11. června 2020 18:00

Návrh programu jednání:

1. senátní volby obvod Znojmo - grilování zájemce o podporu Pirátů (15 minut)
2. krajští zastupitelé (10min)
3. europoslanci (10min)
4. poslanci (10min)
5. volební výbor pro volby do ZJmK 2020 (VV, 10min)
6. krajské PiCe aktuální stav (PKS, 5min)

přestávka 10 min

7. představení zájemců o členství (7min / osoba)
8. RV okénko (krajský zástupce v RV, 10min)
9. přihlášení na další místa na kandidátní listiny do krajských voleb (PKS, 1min)
10. KET (garanti, 10min)
11. různé

Prezenční listina KS JmK a činovníci jednání:

členové KS JmK: Róbert Čuma, Petr Springinsfeld, Pavel Nevrkla, Miroslav Bárta, Adam Vyplel, Ivo Vašíček, Dušan Hanuš, Magda Lengálová, Michal Marciniszyn, Jan Brodzák, jana Logrová, Lukáš Dubec, Vítězslava Rosecká, Kristýna Znamenáčková, Tomáš Koláčný, Lukáš Mamula, Ondřej Kotas, Patrik Doležal, Jan Wagner, Silvie Mrkvanová, Lukáš Doležal, Jiří Pertl, Monika Lukášová Spilková, Jiří Kadeřávek ml., Eva Havlová.

hosté: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Jiří Hlavenka, Zbyšek Martek, Stanley Scharm, Lucie Jandová,
Michal Škerle, Petr Burian, Vanda Klestilová, Václav Hromada, Martina Šťastná

předsedající: Petr Springinsfeld, Róbert Čuma
zapisovatel: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá
ověřovatel: Monika Lukášová Spilková

Zápis:

Začátek:18:00

program - schválení: jednomyslně

1. senátní volby ve Znojmě

Představení Tomáše Třetiny
člen TOP09 od října 2019, koaliční smlouva, senát záruka demokracie, komunální témata (obchvat Znojma), spolupráce i po volbách (vaše témata prostor v senátu).
PS: jak se díváte na problematiku kumulaci funkcí a jak byste tento rpoblém řešil sám u sebe?
TT: dělej jednu věc, a tu pořádně. DO roku 2022 budu starostou Moravského Krumlova. Trojková obec musí být slyšet v krajském zastupitelstvu, to není. Pokud bych byl zvolen senátorem, pak bych zvážil, kterou funkci zachovám, ale nevykonávala bych všechny tři funkce. Pokud MK bude mít v zastupitelstvu jiné zástupce, tak to stačí, nemusím to být já.
JK: Máte ve smlouvě jakého klubu se stanete členem?
TT: jsme v TOP09, pak bychom to řešili po volbách. Neumím si představit spolupráci s KSČM, SPD. Středopravé uskupení, tak nějak si představuji svoje další působení.
PN: dvojka do komunálu člověk ze společnosti s tendy z veřejných zakázek. Propojení?
TT: žádné. Známé se dlouhé roky, je to můj dobrý kamarád, společně jsme vstoupili do TOP09. Stavební společnost OSP se účastní výběrového řízení, jehich úspěšnost je 2/6 v různých výběrvocýh řízeních. Staví i Atlanta a Archa. Protože je to můj blízký přítel, nemůžu si dovolit jakékoliv navázání na tuto firmu. Preferujeme firmy z blízkého regionu.
JP: kvě křídla TOP09, konzervativní x liberální, kde jste vy?
TT: jsem docela hrdý na to, že se umím domuvit se všema. Nejsem nikde. Jsem členem TOP09, takže se řídím jejich pravidly.
JP: kresťasnké tradice x sekulární stát? Preference?
TT: takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlel.
JK: člen jiné strany
TT: evropští demokraté.
PN: když by došlo na stejnopohlavní mánželství - jaký máte názor?
TT: jsme konzervativní, příznivec tradiční rodiny. Pokud to svobodným jedincům vyhovuje.
PS: Legalizace marihuany?
TT: léčebné účinky jsou prokázány, pokud by byla legalizována, nemám problém, ale nebudu nositel myšlenky.
RČ: cesta předsedy senátu ja Tchaj-wan?
TT: jednoznačně ji podporuji.
MLS: působení pirátů ve sněmovně, občas má TOP09 a Piráti mezi sebou šarvátky.
TT: proč jsem se odvážil říct o podporu Pirátů, je díky Ivanovi Bartošovi a Zděňkovi Hřibovi. Působí na mě seriózně a bylo a protože se ZH choval vůči městu MK tak, jak jsem ještě nezažil.
PD: chystáte se vyhrát? Když jste trojka na kandidátce do kraje, které kampani dáte energii?
TT: jednoznačně ano. Víc energie dám senátní kampani. Podpora Svobodných byla nepřijatelná, Piráti ano. Má kandidutra u vás má pro mě v kampani spíš symlickou roli, ale pokud budu zvolen, nabízím pomoc při některých tématech (online byrokracie).
JK: Slovácká epopej, kde by měla být? - přístup ZH?
TT: rádi bychom, ale byla vystavěna spíš na Moravě, až splní odkaz Alfonse Muchy. U ZH jsem viděl, že vnímá, že to není jen město MK, ale že je to ohromná pomoc celému regionu. Město MK by mohlo být turistickým lákadlem a přispět k rozvoji regionu. Zvu vás do Krumlova, za rok budeme otevírat další výstavu. Chceme otevřít téma soužití Němců, Židů a Čechů. Téma bude ve společnosti velmi rezonovat. Děkuji za možnost zde vystoupit. Kandidatura v Senátu je pro mě velká čest a pokud mě Piráti podpoří, tak budu rád.

2.
JH: nebylo kr. zastupitesltvo, bude ve čt.28.6. v 8:30. Budou se řešit škrty cca za miliardu.
IV: byl rozpočtový výbor, výpadek financí je 1,4 mld
JH: toto je oficiální info z MF
IV: opatření, na obce se pošle 1200 na občana a na kraje.
JH: na výdajích další finance. Bude boj ohledně škrtů. Čelo kandidátky se to bude týkat. Materiál posílám.
IV: výbor Doprava - ZUR - teď to jde do finále a mělo by se to brzy schválit. JZ tangenda se mi podařilo zachovat. JV je problém s rychlostní silnicí.
PN: vzpomněl sem si, KORDIS - jak může kraj snížit úvazky, co mají jezdit. NA dozorčí radě - můžou snížit úvazek - km na ježdení až o 20 %, takže by letos nemuseli jezdit ani km a neporušovali by smlouvu.
JH: je to určitá páka.

3.
nejsou

4.
nejsou. Voláno Tomovi Vymazalovi - nebere telefon.

5.
LD: představení strategie, přijata vesměs kladně. Proběhla úprava rozpočtových záležitosti - hlasování na fóru. Program ještě se připomínkuje, už jen detaily. Centrální zahájení - v Praze 22.6. od 13:00 krajští lídři, od 14:00 senátorů. Start naší kampaně 25.6. od 13:00 v Brně. Podrobnosti půjdou NL. Ústřední téma je propojeno s barcampem, jste zváni.
LD: je kandidátka doplněná?
LD: ano, naplněná i včetně náhradníků
PS: bude to na foru během příštího týdne
IV: ke strategii - ano, byla přijata, víceméně je dobře zpracovaná, ale existuje debata ohledně jednoho tématu.
LD: stratég předložil návrh a záleží na nás, jak s tím naložíme.
TK: podpořím Iva, stratég pracuje s jinými čísly předpokladu mandátu
PS: stratég pouze odhaduje, on nedoporučuje.
JK: musím se přidat k Tomášovi, protože pokud se přihlásí někdo do výběrového řízení, měl by si své analýzy udělat předtím. Pokud přijdu s tím, že můj odhad je jiný, asi nejsem vhodný člověk.
RČ: souhlas, do hry musí člověk vstupovat s tím, že vyhraje.
OK: Zajímá mě,z čehu u těch čísel vychází.
MB: Pokud je tady někdo z komise, co prezentoval při pohovoru?
PS: nepadly tam tyhle věci, bavili jsme se o formě kampaně.
JH: nepochopení až manipulace s realitou. Od začátku chce udělat maximum, prezentuje data, které vycházejí z průzkumu. Já to vnímám tak, že se bodueme snažit bojovat maximum, pro to musí být kampaň co nejsilnější a nejpůsobivější. Budeme rádi, když uhrajeme maximum, na které máme.
PN: navrhuji prodloužení bodu o 10 min.
IV: nemáme žádný průzkum, Bartík se proti němu stavěl. Já si to nemyslím, v Praze na základě výzkumu. Ověřit si předpoklady má smysl.
RČ: je to půl na půl, průzkum by asi měl být. Jirka říkal, že by se to dalo vyřídit celkem rychle. Budeme mít data, jak na tom jsme na konci června. Zajímala by mě efektivita kampaně.
TK: chtěl ybch upozornit na dvě věci - EP 13-14 %, kraj - obraz celorepublikové situace. Jsem paranoidní, ale - když u nás má SB 100 tis., tak je přeplatitelný.
JW: na mě 6-10% nepůsobí úplně motivačne. Jsem pro klást vyšší cíle.
JK: tohle měla slyšet výberová komise. Místo motivační řeči poslouchá analýzu, která nepřináší dobré informace. Co se týče výzkumu, do konce června můžeme mít výsledky online populace. Nesdílím názor, že online výsledek je nereprezentativní. Ti, kdo nejsou online stejně nezískáme - když používáme moderní technologie.
TK: behavio nabízelo online.
PD: když bude cílený průzkum - minule vyšlo, že lidé nejvíc očekávají smart řešení a jsme v tom dopředu. Na tom bychom měli stavět a rozvíjet tuto představu. Reagoval Sváťa nějak na tento průzkum?
JK: ne, zpochybnil zaměření na svobodu a ústavní práva a jede si svoje téma.
PD: jeho téma je důležité, ale neustojíme to jen na jednom tématu.
JP: mně jde o to, že nejde uříznout 65+, když nebudeme mít data o skupině obyvatel, o které víme, že nás nebudou volit a nebudeme vědět, co by je přesvědčilo, bez nich ten obraz nebude úplnej.
JK: nehledáme perfektní řešení, protože to není.
JB: jedno téma je riskantní, když bude pršet, může to potopit celou kmampaň.
AV: bude předmětem průzkumu, pokud bude. MOnotematická kampaň je asi dobrá, ale můžou přijít témata další. SB vycházel z jednoho průzku ČT ze začátku března, kde korona nebyla důležitá.
JH: uděláme víc procent. Ono to nepůsobilo motivačně. Téma i jako metafora.
JK: máme hotový program, pojďme na ty náměstí a pojďme něco dělat. Teď se nedělají tiskovky, nic nefunguje. Musíme začít něco dělat, nečekat.
PN: bude celostátní tiskovka a pak i Brněnská.
MM: četl jsem tu strategii, ekonomická krize není nosné téma. Navrhuji zjistit, co to nejvíc zasáhlo, má na to kraj vliv a tam půjdeme.
IV: souhlas, to bychom měli řešit. Měl to dopředu vymyšlené.
MLS: emoční linka kampaně, ale v ČR chybí jeden rok srážek. Tady se týdnem pršení nezmění celá situace. Takže pojďte 20.6. na Barcamp.
JB: sucho je složité téma.
RČ: témat by mělo být víc.
PN: analýzy od Svatě v komunálu počítá jen s Brnem, podceňuje regiony. Podstřelil to, aby to pak vypadalo líp. Ale my se tou strategií nemusíme zcela řídit. Já jsem zastáncem jedné linky kampaně, protože druhou bude dělat celostát.
TK: schopnost vymezit se - všechny strany budou mít sucho. My se musíme odlišit. Nejsme monotematická strana.
MT: pokud by pršelo tak se téma rozšíří.
JK: představy kampaně se mi nezdají. Záleží na počasí.
PN: uvažuje se o jednom předmětu, který by nahradil stánek. Je to ve fázi, kdy se o tom diskutuje, ale zatím na to nemáme v kampani peníze. Bude to muset projít forem a bude to ještě výživná debata. Pokud by se jednalo o karavan, tak se po volbách prodá.
RČ: je tady jeden člověk, který po volbách odejde, my jsme tady spolu roky, možná pro někoho zbytečně žvaníme. Apeloval bych na členy VV, aby se s tím srovnali. Jestli vás to zatěžuje, nemusíte tam být. Musíme být maximálně jednotní a ne rozsekaní.
JK: má nějakou odměnu. Řešíme, jestli mu věříme nebo ne - to se stává, ať nám dodá své výstupy, VV ať se nějak objektivně rozhodne a pokud jeho přínos nebude takový, jaký jsme čekali, tak se nic neděje. Bude to zkušenost, uvidíme do příště. Pojďme se napřít a zapojme se do toho, abychomv kampani opravdu uspěli.
RČ. Souhlas
PD: než bude nějaký průzkum, tak použít ten, který má Jirka.
TK: za mě klidně využijme to, co dělal Jirka.
PS: průzkum byl zaměřený na Brno, takže pro JmK není relevantní. Než bude nový výzkum, tak bychom měli myslet na to, co zjistil Jirka. Vyměnit stánek za karavan za mě není ideální řešení.
RČ: kdo z vás si myslí, že karavan bude lepší než stánek? Karavan je levnější o 95 000,-.
PS: rozdíl je v penězích.
TK: památková péče je pod náma, mohl by to být problém.
MSL: neříkám, že je to lepší, ale přijde mi to zajímavý.
RČ: jsme na tom velmi dobře. Některé kraje jsou rozklížené, VV má naši důvěru, neeviduju pokus o převolávání nebo odvolávání. Diskutujeme.
PN: Stánek jsme všichni viděli, u karavanu nemáme vizualizaci. Pokud se podaří vizulizace, pak se můžeme rozhodovat.
RČ: kolik do něj bude potřeba nasypat, aby byl reprezenttivní?
PN: To je další otázka.
JK: Je možnost sehnat i plachetnici :)
RČ: když to počmáráme, tak to pak nikdo nekoupí.
MB: Když se prezentujeme jako inovativní strana a budeme mít starý křáp, tak to bude špatně vypadat.

6.
MB: mám vytipovaných X prostorů, které odpovídají zadání z KF. V průběhu soboty to pošlu PKS, půjde to na forum a následně se bude hlasovat. Během příštího ýdne rozprava, ten další budeme vědět, kam se vydat. Jsou obě varianty - jen pro nás nebo i pro poslance.
MSL: jaké lokality?
MB: Česká, Jakubák, ale i Suková(je přestavěná), Veveří, Zelňák, Dominikánské nám.
JK: na Pekařské je vyklizený obchod, nejsem si jistý, jestli je dobré spěchat s rozhodnutím vzhledem ke kampani a realitinímu trhu. Nechtěl bych, abychom uzavírali smlouvu na základně cen, které jsou z dbnu/května. Věřím tomu, že v průběhu léta se to bude chovat jinak. Bylo by dobré, aby na jaře už bylo centrum vybavené a mohlo fungovat.
MB: myslím, že vůbec nespěcháme a ba naopak, některé nabídky, které byly fajn jsou pryč, ale zase některé přibydou, točí se to. Ceny se zatím nehly, můžou, ale nemusí. Vnímám to jako svůj úko, který už měl být splněn, protože zadání už proběhlo. Mohli bychom čekat do nekonečna. Nebylo časové zadání, to je pravda.
JK: nevíme, jak dopadneme v krajských senátních volbách a kolik nám přijde peněz.
MB: s tím ani nikdo nepočítá. Bylo by fajn, kdyby tam byli poslanci apod., ale není to jádro, ze kterého vycházíme.
MLS: hledáme jen soukromé prostory? Vím, že v městské části se uvolnily prostory. Přijde vám to OK, když jsme politická strana?
MB: zatím jsem si ničeho nevšiml.
RČ: za mě je to jedno, pokud to bude transparetnní. Raději platit městu než soukromníkovi.

7. Zájemci:

Petr Burian
Jsem z Vyškova. Už jsem se představoval v květnu 2018. Měl jsem zdravotní problémy, tak jsem se odmlčel, ale teď jsem na tom už líp a můžu se zapojit. Momentálně jsem nezaměstnaný, vždycky jsem volil stranu Zelených, o Piráty jsem se začal zajímat v roce 2017. Jste mi sympatičtí, protože jste nový vzduch. Jsem příznivec a chtěl bych pomoct straně ve volbách, ať iž u vás nebo u nás. Preference nemám, co se naskytne, to se bude brát.
JK: Znáš Aleše Peprníčka?
PB: Ne. Jsem pro, aby vzniklo místní sdružení. Nemám kolem sebe ale nikoho, kdo by měl zájem o Piráty.
JK: Co tě přitahuje na Pirátech?
PB: Politika, kterou děláte, ale celostátně Poslanecká sněmovna je pro mě gro - kontrola moci, digitalizace apod. Pracoval jsem jako zámečník, částečně jako asistent vedoucího v dílně. Mám obchodní akademii, chci se zaměřit v budoucnu na prodej nebo administrativu.
JW: máš téma, kterému by ses chtěl věnovat?
PB: zdravotnictví, zemědělství a finance.
JP: co pro tebe znamená sekulární stát?
PB: na FB mám psáno ateista.
L : jaký je tvůj postoj k realizaci drog?
PB: měkké ano, ale tvrdé jen za splnění určitých podmínek - prevence, sověta, kontrola.

Jirka Hlavenka
V primárkách do krajských voleb jsem sliboval, že se přihlásím až po volbách. Rozhodl jsem se to uspíšit. Hrozně mě potěšila a překvapila podpora v primárkách, fakticky si řekněme, že koalice moc nefunguje dneska, myslím, že člověk by měl jít do voleb jako Pirát. Rád bych pokračoval na kraji ve věcech, které mám rozdělané a chci do toho proniknout co nejrychleji.
JK: máš to zapotřebí?
JH: přišlo mi to blbé, nestydím se za to, Piráti se mi líbí.
TK: narazil jsem občas na názorové disharmonie - tvůj postoj, že by se mělo o věcech méně diskutovat a pracovat efektivněji. Ty, ve své pozici, kdy se o tobě píše, že jsi miliardář, zda jsi ochoten svůj majetek zveřejnit?
JH: mám na mysli např. efektivitu VV, diskuze jsou v pořádku. Efektivita musí být, ve sttátní správě je prostě nízká efektivita. Jsem fyzická osoba, každý si může dohledat informace o mě, vše je zveřejněno. I daňové přiznání. Je to zákon a musím se mu podřídit.
MSL: jak se stavíš k otázkám ohledně drog apod.?
JH: nejsem na to odborník, straním se kafrat do všeho. Myslím si, že bychom měli naslouchat profíkům, měkké OK, ale u tvrdých drog se ptát na návykovost. Hledal bych, jak si s tím poradit. Tady bych byl opatrný.
JP: co pro tebe znamená sekulární stát?
JH: je to privátní věc každého.

Lucie Jandová
Jsem studentka sociální práce spíš na lokální úrovni, protože tady žiju asi 5 let. Jsem původně z Vysočiny, ale zajímá mě to i z hlediska praxe.
JB: bylas někdy na nějaké demonstaci?
LJ: ne.
JK: sociální otázky jsou strašně široké témě.
LJ: chtěla bych se zaměřit na práci s rodinou, oběti trestných činů apod.
JP: co pro tee znamená sekulární stát?
JL: jsem ateista, myslím, že je možné žít spolu dohromady.
L : jaký je přístup k legalizaci drog a negativa Pirátů?
LJ: legalizace drog - pro mě trochu složitější téma, protože na to nahlížím víc komplexně z různých pohledů, věřím že má svá pozitiva, ale má i svá negativa. Více se nad tím zamyslet, řešit podmínky legalizace apod. Zatím nic, ale myslím, že se něco ukáže.
JW: Proč zrovns Piráty a sčím si je spojuješ?
JL: s rozvojem, technologiemi. Piráti protože se snaží něco změnit, chtějí dělat věci jinak a v tom vidím potenciál.
PD: co si představíš pod participací a co si myslíš, že tom, že je na Vysočině v radě biskup?
JL: myslím, že by každý měl mít právo být zvolen. Participace - to je pro mě dost důležité.
MM: máš nějaké konkrétní případy toho, co se nám povedlo jako Pirátům?
JL: když jsem pročítala program, zaujala mě problematika sociální bydlení, dávkového systému, základní příjem apod.
TK: jak vnímáš projekt dvou kontaktních center?
JL: mám o tom povědomí, jsem na praxi na Magistrátu a půjdu se tam osobně podívat. Přijde mi to jako super řešení v rámci nouzového stavu.

8.
MM
Rozhodující hlasování proběhlo - stranou zřizovaná organizace. Saoučasně probíhají setkání pracovní skupiny mimo RV nad konkrétní podobou zakládací listiny. Mikuláš Peksa požádal o diskuzi - výsledek je, že diskuze bude probíhat na úrovni expertních týmů. Minulý víkend proběhlo setkání RV v Praze - probíralo se několik témat. To nejdůležitější - nesoulad mezi předpisy, stanovami. Je možné, že dojde k určitému návrhu na úpravu stanov. Diskuze mikrovládního týmu. Hledá se cesta pro mediaci, supervizi ve straně - mechanismy, jak se s tím vypořádat. Proběhla kolodiskze k programu, výběrovýcm věcem - v Praze probíhá změna volbeního programu a strategie. V současné době probíhá průzkum, který bude během léta vyhodnocen. Chceme mít zastoupení kraje a mít lidi, které budou mít různé backroundy.
JK: byla pracovní skupina, která vyhodnocovala firmy, které se toho budou zúčastňovat.
TK: oblastní sdružení a současný model sestavování RV?
MM: ad 1 ano, přesvědčil jsem dost lidí, že je to potřeba, probíhá to a během léta to plánujeme předložit. Mám obecně rád více senátní model, nicméně obecně přístup ke stanovám je takový, že se na ně nesahá, pokud není potřeba. Mě by se to líbilo, kdyby to bylo více specifikované.
TK: kdy budeme mít RV v Brně?
MM: RV počítalo s tím, že to zasedání proběhne. Nejspíš na pozdzim.

9.
PS: to už zaznělo, kandidátka je plná, bude předložena na PKS a příští týden půjde na krajské forum
ML: bylo to strašně zmatečné, bylo potřeba doplnit spoustu věcí a nevěděla jsem, co se chce.
PS: ještě to není v pořádku, zavolám ti.

10.
garanti nic nemají
RČ: kdo se chce zapojit, může.

11.
JK: v senátním programu jsem striktně vymezen vůči novým developerských projektům - zajímalo by mě, jaké má na to naše KS názor, třeba i TK, který je v radě?
TK: nevím úplně konkrétně, ale v obecné rovině platí, že se nařizuje náhradní výstavba a pro mé rozhodování je důležité stanovisko městské části.
JK: v případě, že Brno-sever je proti apod., my budeme ctít?
TK: podstatní je, aby tam bylo dopravní napojení.
RČ: tohle Jirko vyřešíme spolu.
PD: kácení, problém i s firmama. Na svazu města a obcí řeší k připomínkám otázka bezdomovectví a chci Janči Logrové poděkovat, že mi pomohla.
JB: zvu vás na kvíz 17.6. do Lužánek od 18:00.
VR: 4.7. se ve Znojmě koná VyOsení od 18:00. Poslední víkend v září bude ve Znojmě festival dračích lodí. Byl bych pro, abychom měli co největší zastoupení a složili posádku. Čluny jsou na místě k zapůjčení. Je tam taky soutěž o vyhlašování nejlepšího kostýmu. Pokusím se nás zaregistrovat za Karibské ostrovy.

Konec: 20:23
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

# Zasedání KF JmK 07/2020
Společenský sál ÚMČ Brno-střed, Dominikánská 2
23. července 2020 18:00
----
Návrh programu jednání:

1. krajští zastupitelé (10min)
2. poslanci (15min)
3. volební výbor pro volby do ZJmK 2020 (VV, 10min)
4. krajské MO (vedoucí kMO, 5 min)
5. krajské PiCe aktuální stav (PKS, 10min)

přestávka 10 min

6. představení zájemců o členství (7min / osoba)
7. situace v bývalém MS Blanensko (Lukáš Doležal, 5min)
8. informace z SMOČR (Patrik Doležal, 3min)
9. petice voda (Lukáš Dubec, 5min)
10. různé
----

Prezenční listina KS JmK a činovníci jednání:

členové KS JmK: Petr Springinsfeld, Róbert Čuma, Pavel Nevrkla, Adam Vyplel, Luboš Sedlák, Jan Wagner, Silvie Mrkvanová, Alena Pavlasová, Marek Fišer, Lukáš Mamula, Tomáš Vymazal, Michaela Skokanová, Lukáš Dubec, Jana Leitnerová, Radek Holomčík, Tomáš Koláčný, Jan Brodzák, Monika Lukášová Spilková, Lukáš Doležal, Patrik Doležal, Jiří Kadeřávek senior

hosté: Marek Kovařík, Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová, Aleš Peprníček, Antonín Trčálek, Martin Boxan, Robert Iliev, Stanley Scharm, Václav Černý, Petr Burian, Marek Hrdina, Tomáš Babický, Míša Horáčků, Alex Smetana, Vít Křižka, xxx, Marek Lukáš, Martina Šťastná, Adam Zemek, Filip Vítek, Jiří Kubálek, Michal Škerle, Jan Tvrdík, David Altman.

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová, Martina Šťastná
ověřovatel: Adam Vyplel

----
Zápis:

Začátek: 18:00

program - schválení:

2.
RH: povedlo se shrnout náhrady dohodářů (covid), šedé vody a povinnost zveřejňovat data ohledně nadzemních a podzemních vod.
TK: bylo by super, kdybychom poslance pozvali do Brna na poslaneckou párty
RH: záleží na termínu a neslibuju výsledek, ale moc rád. Zjistím a dát ti vědět.
TK: vhodný termín pro cca 10 poslanců.
TV: v úterý - MS informační povinnost k odposlechům - podle zákona máme dostat vyrozumění, že jsme byli odposlouchávání. Povinnost se neplní. S unií obhájců - návrh - neprošel. TV pozměňovací návrh stáhne, výměnou se pořeší tento návrh k odposlechům. Dále rozhovor na INfo.cz - legalizace konopí. Pozměňováky - návykové látky. Dále - meziresortní tým - pěstování s ODS - pak komunikace ustala.

3.
LD: schválili jsme si volbení program. Harmonogram - pokud máte akce na srpen a září, kontaktujte naši volbení manažerku. Bude chodit 1x za 14 dní NL na kandidáty. Děkuju všem, kteří přispěli na kampaň, vybralo se přes 700 000,-, takže máme cca 2 mil. Poděkování Tomášovi Psotovi. Celou republiku bude objíždět pirátský autobus - 9.8. bude v Brně, 10.8. Hodonín, ukončení kampaně 27.9. v Brně - přítomný u nás v kraji i Ivan Bartoš.

4.
JL: nejvíc práce zabírají volby. Připravuje se webová šablona, s Jerrym řešíme. Je okurková sezona, pokud máte téma nebo nápad - 27. KMO schůze. Tom Vymazal - magazín - téma Konopí - má tam fotku. 7.8. přijede Karolína Sadílková - mediální trénink (dopoledne) - pokud někdo z čela a zejména TOP5 měl zájem, tak se ozvěte. Odpoledne online školení k volbám, volební kamapni, krizová komunikace. Půjde to NL, kdo chce přijí, tak dejte vědět kvůli kapacitě místa.

5.
RČ: tento úkol má na starosti Míra Bárta, chtěl jej - měli jsme řešit na PKS, ale nepřišel a zvažuje rezignaci. Stojíme před tím, jestli opět někoho dobrovolnicky pověřit nebo se zkušenostmi, které máme si na to někoho najmeme a zaplatíme si jej.
JL: apelovala bych na to, abychom šli cestou placění a bylo by dobré, kdyby bylo otevřeno ještě před volbami. Přinese to finance do rozpočtu. Oslovila bych realitky o pomoc a dala si deadline.
RČ: i pro mě je to preferovaná varianta, je to bezpečnější a rychlejší než dobrovolnictví. Jako PKS máme komepetenci rozhodnout do 100 000,-, což si najmutí někoho nepřesáhne.

18:26

6.
Jiří Kubálek
Pracuji na UO v oblasti testování cizích jazyků, nejsem voják, pracoval jsem jako učitel i státní úředník na české školní inspekci i na imigračním oddělení MV ČR. Tímto směrem bych se chtěl věnovat i v PS, chtěl bych vstoupit z nostalgie, 89 jsem byl student, pak jsem byl ve straně Liberální straně lidově sociální (OF) - Jiří Dienstbier. Pak mě politika znechutila, nechtěl jsem 20 let ani slyšet. PS mě svými ideály a nadšením připomíná mě samotného. Většina ostatních stran dělá politický byznys. Chtěl bych aby PS našli své místo.
JB: názor na přijímání migrantů do ČR?
JK: dříve jsem byl pod vlivem médií a byl jsem proti, ale po osobním setkání jsem s hrůzou zjistl, že jim vytváříme překážky a náš stát se chová šikanózně. Jsem pro si posvítit na praktiky, které se s žádostmi pojí - jsem pro korektní posuzování.
JK (senior): legální a nelegální imigranti?
JK: lidé, kteří mají zájem se usadit na území členského státu a požádají si o azyl a pracovní povolení by se měli posuzovat férovým způsobem.
JK (senior): když přijde bez dokladů, to je něco jiného ne?
JK: musí se prověřit.
LM: odkud jste?
JK: bydlím v Brně na Vinohradech
DA: covid a volební právo?
JK: těžká otázka, záleží na míře naštvání. V případě kompletního zákazu zúčastnit se, se jedná o diskriminaci skupiny s volebním právem. Pokud by to šlo korespondečně, tak by byl pro.
DA: ... (nesrozumitelně)
JK: u ČSSD vnímám, že ano

Alex Smetana
AS: studentka IT MU, pocházím z Velkých Bílovic, teď bydlím v Brně, Piráti nejvíc sedí mému pohledu. Můj pohled je poměrně levicový.
LM: levicová politika - jaké je tvoje téma?
AS: primárně bych chtěla změnit otázku lidských práv, protože ne všichni je mají stejné.
JW: proč Piráti a s čím si je spojuješ?
AS: protože studuju informatiku, tak rpoto jsou mi Piráti nejblíže a také proto, že ostatní strany mají určitou historii a to se mi moc nelíbí.
JW: považuješ Piráty za levicovou stranu?
AS: zapeklitá otázka a upřímně částečně ano, když se podívám na program z roku 2017.
JL: máš ráda GitHUB?
AS: ano
DA: pohled mezi liberalismem a levičáctvím?
AS: mně se ani nelíbí liberalismus, ale považuji levicovou ideologii... aby se lidi měli stejně dobře, liberalismus je o tom, že svoboda pro jednotlivce, s čím tolik nesouhlasím
XX: v čem se neshodneš s Piráty?
AS: soudce, s tím jsem nesouhlasila.
TV: lidská práva - můžeš být konkrétnější?
AS: třeba jména nebo pohlaví na občance.
RČ: oficiální verze vysvětelní události 11.9.
AS: četla jsem hodně verzí, ale co se týče oficiální verze, bude zde spousta polopravd.
AP: pojedeš na pride do Prahy?
AS: možná
AV: míra zdanění práce v ČR?
AS: pro bohatší lidi by mohlo být vyšší, jinak OK

7.
LD: vyřešilo se něco odchodem Tomáše Gotwalda? Jaká je komunikace?
LS: lidi začali víc komunikovat, takže se komunikace zlepšila. Funguje to normálně. Zbyněk odjel na SLovensko. Co se týče Boskovic - kromě facebooku o nich nic nevím.
LD: Tomáš byl jediný problém v MS?
LS: dá se říct, pro to Blansko. Lidi spolupracují mnohem lépe.
RČ: to že se MS Blanensko rozpustilo, tak to bylo naší vizí, že v takovém malém počtu není potřeba se trápit administrativou, že pro vás bude lepší být pod KS. Případ i Boskovic, Kristýna dělá věci, co jsou OK, ale jinak se řeší hodně lokální věci. Já s nimi komunikuju v pohodě, jsou to prostě lokálně zaměření Piráti. JL:
JL: já s nimi komunikuju ohledně mediálních věcí a je to OK

8.
PD: informace ja taková, že jsem činný v oblasti bezpečnosti. Covid - řešili jsme agendy státní správy, aby se necentralizovala. Ochrana pracovníků skládek apod.
Rád bych prozkoumal možnost dobrovolných hasičů, aktivní vojenské zálohy. Budu rád, když se ozvěte. Financování bezpečnostních složek. Možnost pozvat si národní koordinátorku p. Holubovou - debata, můžete si ji pozvat. První ročník Bezpečnostní konference - listopad. Sháníme lidi, kteří by byli schopni přednášet, předvést ukázky.

9.
Jan Tvrdík: jsem od pondělí regP. Pocházím z Vyškovska, učím na základní škole a pochzím z obce Zelená hora. Společně s několika dalšími lidmi bychom teď o víkendu chtěli udělat stánek, který by byl spojen s pirátskou stranou - Brněnsko za vodou, která hovoří o lepším hospodaření se srážkovou vodou. Chtěli bychom to spojit s propagací strany, je tam pouť, velká místní akce. Tímto žádám PKS, jestli by bylo možné tuto petici spojit s Piráty. Logo na petici, petiční stánek?
PS: děkuji za představení petice, probírali jsme toto na schůzi PKS. Usnesli jsme se na tom, že s použitím loga nesouhlasíme. Jednak je to dost na rychlo, ale budeme rádi za vaši jakoukoliv spolupráci v budoucnu, ale zatím se oťukáme. Další důvod je, že jsme dnes zrušili registraci Aleši Peprníčkovi, který je v petičním výboru této petice, jedná se o to, že nechceme být spojování s Alešem Peprníčkem.
JT: Souhlasím, chtěl jsem jen využít akci.
RČ: řada lidí by nás chtěla ovlivnit ve svůj prospěch, ale máme velkou odpovědnost, tohle je na rychlo.
JT: dobře

10.
DA: je to pro Aleše (Peprníček) definitivní?
RČ: v tuto chvíli ano
AP: trošku jsem s tím počítal, ale přesto jsem to zkusil. Když takto, tak co už. Půjdeme jinam. Už se k tomu dále nebudu vyjadřovat, když je to dopředu domluvené a zatrhnuté.

AP: chtěla bych vám pozvat na pormítání filmu: Rubín. Události na FB.

JL: s ohlednem na to, co se dělo v rámci incidentů - byla bych ráda, kdybychom se pobavili na chování vůči opačnému pohlaví. Jsem strana pro kterou je rovnost a úcta dost důležitá - byla bych ráda, kdybychom se s PKS sešli a mohli bychom na tom v rámci Pirátů pracovat. Vymyslet nějakou platformu.
RČ: jsem pro. Spousta z nás chodí do PSB - od 1.1. je to soukromý klub (vnitřní prostor) - financují si jej někteří členové - Piráti sami, pravidla jsou nastavené. Pokud je nějaké místo, kde ses cítila špatně nebo ohrožená a není to PSB, takže tam už to není o debatě na úrovni PKS.
MSL: ve chvíli kdy tam někdo se bude chovat špatně, tak se nemůžeme obrátit na PKS
RČ: můžete a my na to reagujeme, že takové osoby jsou pro nás nežádoucí. Stačí, aby to vadilo jednomu člověku a my na to zareagujeme.
AS: PSB - pokud je to pod Pirátkým logem, tak co se týče chování, pak by tam měli platit pravidla Pirátské strany.
RČ: to v podstatě platí, ale ten náš samočistící mechanismus je efektivnější. Ve straně je člověk násobně tolerantnější. PSB je naše doma.


Konec: 19:11
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 07/2020 - DOPLNĚNÍ
Společenský sál ÚMČ Brno-střed, Dominikánská 2
23. července 2020 18:00

Přítomní členové KS JmK: doplnění Markéty Gregorové
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Zasedání KF JmK 08/2020
Společenský sál ÚMČ Brno-střed, Dominikánská 2

24. září 2020 18:00

Návrh programu jednání:

1. poslanci (8min/poslanec)
2. europoslanci (8min/euposlanec)
3. RV info (5min)
4. krajské MO (vedoucí kMO, 5 min)
5. podpora kandidátů do Senátu - druhé kolo (Radek, 3min)

přestávka 10 min

6. volební výbor pro volby do ZJmK 2020 (VV, 10min)
7. doporučení centrály volebnímu štábu (Jana, 3min)
8. představení zájemců o členství (7min / osoba)
9. krajské PiCe aktuální stav (PKS, 5min)
10. různé

prezenční listina KS JmK a činovníci jednání:

členové KS JmK: Pavel Nevrkla, Róbert Čuma, Petr Springinsfeld, Miroslav Bárta, Adam Vyplel, Michal Marciniszyn, Tomáš Koláčný, Eva Havlová, Luboš Sedlák, Zbyněk Pokorný, Lukáš Doležal, Lukáš Mamula, Jiří Kadeřávek, Alena Pavlasová, Silvie Mrkvanová, Petr Vlasák, Michal Švagerka, Lukáš Dubec, Jana Leitnerová, Monika Lukášová Spilková, Radek Holomčík, Jan Bařinka, Ondřej Vichta, Markéta Gregorová, Jan Wagner, Ondřej Kotas, Marek Fišer

hosté: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Filip Vítek, David Lenger, Lucie Jandová, Michal Škerle, Stanley Schramm, Nicol Asfourová, Jakub Šuster, Petr Burian, Marek Lukáš, Jaromír Cápík, Vanda Klestilová, Martina Šťastná

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá (KoKS)
ověřovatel: Jan Wagner

zápis: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá

Začátek: 18:00

program - schválení: jednomyslně

1.
RH: Sněmovna jedná s 50% účastí. Povedly se dvě věci: zákaz klecových chovů a digitalizace povrchových a spodních vod - otevřená data, liberalizace přístupu k šedé vodě ve veřejných budovách. Jsme krůček od dohody s generálním ředitelem Lesů ČR - singletrail.
TV: příští týden proběhne projednávání něčeho z legalizace konopí (1.čtení), nejspíš se to podaří, ale nepodaří se samopěstování. MZ - náměstci chtějí syntetické opioidy do nemocnic, Prymula nemá rád konopí. Teď vidím jednu šanci vyřešit konopí, nepovede se zcela, potřebuji v té práci pokračovat. Prosím o podporu v primárkách.
RH: Prymula se dostal na pozici ministra díky lobby z Hradu, čínské krytí.

2.
MG: moje agenda - přes prázdniny se mi podařilo stát se hlavním vyjednavačem (vyjednávám za celý EP) legislativy, která řeší zboží dvojího užití, kybertechnologie, autonomní zbraně. Vypadá to, že po 6ti letech to budeme schopni uzavřít. Na rok byl ustanoven nový výbor ohledně vměšování do voleb, jsem koordinátorka za frakci Zelených.
JW: jakým způsobem chce EU bojovat s dezinformacema?
MG: EU má pod Evropskou službou pro vnější činnost platformu, mají reporty, takže řeší dezinformace v kontextu EU. Komisařka pro tohle téma je Věra Jourová, má v tom racionální argumenty. Byla by dobrá legislativa k tomuto tématu, tu musí vytvořit výbor.
MŠ: přístup k občanskému vzdělávání?
MG: EP na mediální gramotnost a občanské vzdělávání klade velký důraz, ale není to oblast, v níž by EU měla tolik pravomocí. Pirátská iniciativa - vznik podrezortního týmu pod MV.
RH: cítíte u Jourové vzdalování od Babiše? Jak je to s financováním přijímání uprchlíků? Četl jsem něco o penále.
MG: Jourová prý nikdy Babišovi nebyla moc blízko, chtěla kariéru, jinak práci dělá jako správný komisař, možná se vyhýbá některým tématům (nezávislost médií), ale kde je proaktivní, tak má skoro pirátské názory. Co se týče migračního paktu - nevím detaily, ale penále nejsou povinné, je tam spousta jiných mechanismů, jak naplnit svou povinnost. Nemusí to být finanční penále, ale může to být napomenutí nebo nějaký jiný způsob (např. vklad do pokladny pro státy, které uprchlíky přijaly).
RH: v jaké fázi to je?
MG: ještě to není legislativa, zatím jsou to vydaná doporučení Komise, ale už to jde do kolečka udělat z toho něco vymahatelného. Rada to zatím neřeší.

3.
MM: RV není teď úplně akční ohledně nové legislativy - setkání proběhlo online. Volební dohled pro kraje - kontrola kandidátek, do příštích voleb, aby to bylo vyřešené. Proběhlo jedno velké hlasování za poslední měsíc - odvolání Petry Smutné. Došlo k rozkolu v předsednictvu, nebyla aktivní v kampani. Většina věcí byla dohledatelných v zápisech. Hlasování bylo těsné (8/10).
Probíhal report, jak probíhá vyjednávání o povolební koalici se STANem. Vyjednávání probíhá dobře.
Bude se opravovat jednácí řád RV.
Revize předpisů - probíhá interně. Bude rozsáhlá, protože se dotkne i stanov. Chci prosadit lokální sdružení a to bez změny stanov neprojde. Určitě nebude zasedání RV v Brně. Pak probíhají debaty o uspořádání CF, aby to nebylo v zimě, v Pardubicích to nebude, jedná se o tom, kdy to dělat a jak to dělat. Zatím je na tom shoda.
Respekt je PROFI - celostranická aktivita, která má vést ke zlepšení komunikace, respektu a kultury strany. Všem členům šel dotazník. Vznikla skupina o cca 25 lidech, kteří jsou členové i nečlenové, různého věku, různé funkce apod. Bavili jsme se o tom, co je potřeba ve straně zlepšit, jak k tomu přistoupit. Celé je to moderované Konsentem. V říjnu proběhne jednání online.
RČ: STAN probíhá na všech možných úrovních, přišel dotazník, probíhá sběr informací.
RH: analýza by měla být zveřejněna někdy v první polovině října, na začátku listopadu snad proběhne hlasování. Asi bude potřeba 3/5 hlasů. Nechceme, aby se na tom strana rozštěpila. Chceme, aby se k tomu mohly vyjádřit kraje.
RČ: na příští schůzi KS 15.10. to můžeme probrat.
RH: chápu výhrady i v jiných krajích, jen chci poprosit, abychom ty STANáky zbytečně neuráželi. Na nejvyšší úrovni je to náš nejbližší partner. Kdo nesouhlasí, ať to napíše slušně.

4.
JL: Jakub Šuster - pomáhá s brněnským PR a pomáhá i s krajskou kampaní, dělá hodně obsah, rozhýbalo se to. Chystáme velkou věc na poslední týden před volbami, máme to okoučované i s právníky, takže žaloby v pohodě, s centrálou komunikujeme. jakub.suster@pirati.cz - posílat na něj dotazy k Brnu. Kampaň vrcholí, požádám o slušnost na sociálních sítích, nereagujte emotivně. Včera proběhl velký vrchol kampaně - debata, podle lídra 30 až 40 tisíc diváků, uvidíme, jak se to projeví na výsledku. Všichni se musí zapojit. kMO po volbách - uvidíme, u primárek jsem deklarovala, že když se dostanu do uvolněné funkce, tak kMO předám někomu jinému.

5.
RH: prosba - kontaktujeme všechna KS, ať si zváží, že pokud naši kandidáti nebo kandidáti s naší podporou nepostoupí do 2. kola, tak ať si rozmyslí, koho jiného by podpořili. Prosím zvážit.
RČ: můžeme si to vzít za PKS.

Pauza: do 18:50

6.
LD: díky všem, kdo jste se zapojili do kampaně - apeluju, abychom se semkli a dotáhli to do konce. Včerejší debata - podal jsem nejlepší, co jsem mohl, doufám, že mě neodvoláte. Budu na sobě pracovat a bude to lepší a lepší. Do zítra probíhá rozprava ohledně povolební strategie. Zapracovávají se připomínky, v pátek bude vyhlášeno hlasování, v pondělí bude schváleno.
MSL: plán na volební štáb?
JL: bude v dalším bodu.
TV: jak moc nefér ti přišla ta debata na ČT?
LD: zpětná vazba - byl jsem málo průrazný, hlásil jsem se, aby mě občas pustili ke slovu. Písařovicová - komu dávala slovo, to bylo nefér, ale myslím, že každý dostal přiměřený čas na odpovědi. Mám poznámky z technického zázemí. Reportáže před začátkem každé sekce jsme jen slyšeli a špatně, nemohli jsme na to pořádně reagovat.
MŠ: na VV jsme řešili takovou věc ve stranických předpisech, že se záloha platí jako výdaj i když se nám pak vrátí - navrhuji změnu předpisů. Teď máme alokované odměny pro stratéga a manažerku, odměny pro ně půjdou z pěněz, které dostaneme od státu za volby.
PN: nevíme, že se nám vrátí, o to bude rozpočet na položku vyšší, ale zálohy tak fungují. Když se to poškodí, nám se to nevrátí. K utrženým penězům - máme záměry čistě na to, že nebudou motivační odměny, ale myslím na ně. Myslím, že 11 mandátů je reálných, pokud my tyhle peníze použijeme, budeme muset žádat KF o navýšení.
TK: Vanda a stratég mají zasmluvněno, takže na ty jejich odměny musíme držet peníze, musíme je mít.
PN: podle pravidel bych ty peníze měl držet.
MŠ: máme to jako závazek, ale pokud získáme víc mandátů, tak budeme mít vyšší přijmy.
TK: pokud budeme chtít mít smlouvu, tak musí být krytá nějakýma penězma.
PN: takhle bychom jinak museli být závislí na tom, že nám pak KF přihodí nějaké peníze, ale na to se nedá spoléhat.
RH: když děláš rozpočet, pracuješ s prachama, co přijdou. Nemůžeš předjímat to, co by mohlo být.
TK: můžeš na základě podkladů analytického týmu.
RČ: můžeme to probrat znovu, až budeme stanovovat rozpočet.
VK: chci vás poprosit, podívejte se na kampaňový rozpis, abyste se zapsali na nějaké akce.
RČ: jsme povinni proplatit volební náklady do 31.10.
PN: nefinanční plnění do 29.9.

7.
JL: řešila jsem, jak udělat zakončení kampaně/sledování a vyhlášení výsledků voleb. Doporučení z centrály je, abychom mysleli na to, jak to bude vypadat (roušky, plno lidí, shlukování po 22 hodině), druhá rovina je, co jako KF od té akce očekáváme. Ráda bych tam poděkovala dobrovolníkům, co pracovali na kampani, pak rodině atd. Někdo může být covid pozitivní. Doporučení z centrály je v co nejmenším počtu nebo na více místech. 17:15 by se rád Ivan propojil s lídrem přes jitsi. Novináři kolem 16-17 hodiny by se s námi chtěli potkat. Jak to vidíte vy?
JK: není špatné počasí jen špatné oblečení, udělal bych to outdoorově.
JL: to si neumím představit.
RČ: na Flédě je obrovské nádvoří, kde se může kouřit - část lidí bude trvale venku. Určitě to budeme sledovat, PKS k tomu vydá ještě nějaké doporučení. Pravidla se mění každým dnem, bylo by nevhodné, abychom si případný úspěch pokazili neuvážlivým slavením.
Prodloužení tohoto bodu o 5 minut - schváleno jednomyslně
MF: Fléda je členitá, dají se udělat i sektory/několik akcí, je možné odlišit páskama třeba i páskama na ruku, můžeme udělat maximum bezpečtnostních opatření. Většina z nás bude nejspíš opravdu venku. Tohle rozdělení díky prostoru je možné podle pravidel, které v ten den budou platit.
TK: je tam více vchodů? Musí být více vchodů, aby to bylo více akcí. Vyjednávací tým by měl mít svůj prostor.
MF: možnosti jsou.
RH: já bych to zkusil s Flédou domluvit, ve středu večer bych jim dal vědět. Situace se může vyvinout přes víkend a změnit se ze dne na den.
RČ: musíme to sledovat a mít v záloze více možností, variant. Je potřeba myslet na to, že tam budou novináři, tak ať to není ostuda.
JL: kromě těchto faktorů je tam faktor peněz. Pokud do toho ty peníze dáme, tak aby nepřišly vniveč. Budou to peníze kMO.
MF: v číslech se nevyzná nikdo, je to proměnné a může to být za týden jinak. Jsou flexibilní natolik, že pokud to nezorganizujeme, tak bychom ani nemuseli platit fakturu.
MLS: ještě jsme nezmínili časové hledisko, pokud zůstanou restaurace otevřené do 22 hod, pak se budeme potýkat s tím, jestli je to akce, politická schůze atd.
JL: na štábu si každý platí svoje, ať víte.

8.
Filip Vítek
je mi 40, jsem z Brna, teď bydlím na sever od Brna, jsem už RegP, teď bych to chtěl proměnit ve člentsví. Věnuju se vzdělávání dospělých, přeměňování hierarchických a direktivních struktur firem.
LM: co si spojíš se jmény Assange a Snowden?
FV: osobně hájili, co má smysl.
JW: máš nějaké téma, kterému by ses chtěl věnovat?
FV: když jsem se díval na týmy, tak nemám. Věnoval jsem se nějakou dobu vzdělávání, ale ani na tento sektor bych se necítil. Ale chci do toho všeho dát tu svoji práci. Pracuju s lidma, mám téma jako hodnoty, spolupráce, organizace apod.
OV: na jaké úrovni chceš fungovat?
FV: zatím mám ambici to dotáhnout z dobrovolníka na člena, ale asi na kraji.
RH: chtěl bys do toho dát tu svou práci, kdyby na kraji vznikl nějaký tým vzdělávání členů, zajímalo by tě to?
FV: je to to, čím se živím. Je mi to blízké, ať už je to korporát nebo lesní školka, tak vždycky pracuješ s tím co dostaneš, lidi atd. Je to určitě důležitý, to bych dělal dál.
LD: největší zážitek z kampaně?
FV: bavit se s lidma, jak mi nadávají a tak. Překvapilo mě, jak jsou lidi většinou příjemný.
MG: máš nějakou minulou politickou angažovanost? Je v programu něco s čím nesouhlasíš?
FV: politickou minulost nemám žádnou. Ve 20ti jsem chtěl založit vlastní politickou stranu Desítka za deset, Dvanáctka za dvanáct. Program jsem četl, asi tam není nic zásadního, s čím bych nesouhlasil, ideově se mi to sedí, jsem idealista. Neznal jsem elektronické volby, ale je super, že zase aspoň na ty volby lidi musí zvednout zadek, to je taky dobrý.
JB: jak se ti líbí kampaň?
FV: líbí.

David Lenger
pocházím z Opavy, vystudoval jsem průmyslovku, pak mám nástavbu marketing, management, ekonomika. Bydlím v Židenicích. Sportovní aktivity - byl jsem profesionální tenista, pak jsem trénoval mladší děti. Do Brna jsem se přestěhoval za láskou. Co se týče politické angažovanosti, tak jsem byl necelé 2 roky v Zelených - pokladník.
LM: co pro tebe znamená Snowden a Assange?
DL: nedokážu odpovědět.
RH: tématicky, co tě zajímá, jaké oblasti politiky by ses chtěl věnovat?
DL: pracoval jsem 22 let v DP Opava, takže jsem se zabýval chodem podniku, měl jsem s kamarádem projekt, který jsem představil představenstvu, ale koalice to shodila ze stolu, takže za mě asi ta doprava a sport.
JB: co tě vede k Pirátům?
DL: program jsem četl, je mi bližší než u jiných stran.
JB: proč jsi nezůstal v Zelených?
DL: odešel jsem proto, že jsem měl jiné názory než na radnici. Nelíbilo se mi např. že vedení rozhoduje za ostatní, hierarchie. I ten podraz, když mi shodili projekt.
TV: co se ti líbí a nelíbí na programu? (jedna věc)
LD: nemám problém s legalizací konopí, to se mi líbí. Nelíbí - asi žádná.
LD: největší rozdíl mezi Zelenýma a Pirátama?
DL: v rámci kampaně to, že jsem doborovolník, tak asi slušnost, odpovědnost, dobrá parta lidí. To jsou asi největší rozdíly.
AV: zapojil ses do KETů doprava nebo sport?
DL: ne.
AV: jsi pro zrušení superhrubé mzdy?
DL: nevím, nijak jsem to nestudoval.

9.
RČ: výběr pořád pokračuje, lidé, se kterými jsme jednali, měli problém s tím, že nejsme plátci DPH i přesto, že jsme si to schválili. PKS se dohodlo, že už to nebudeme prodlužovat a volíme tedy variantu must have. Takže teď do 14ti dnů by mohl být nějaký must have prostor.
MB: mrzí mě, že to neklaplo ve chvíli, kdy už byly nachystané smlouvy. Půjdeme minimalističtější formou - přesuneme to na realitku, platíme až případnou provizi. Má zadání, zná nás.
MLS: my to zadáme paní, co se motala okolo prostoru na Sukově a věděla, že jsme politická strana? Musela vědět, že nejsme plátci DPH. Neřekla to.
MB: je to správná připomínka, ale mě by to možná taky nenapadlo. Kalkulace byla předložená v DPH, pak to pro ně stejně nebylo výhodné. Probíhalo pak ještě nakolik jednání, ale vybruslili z toho.
MLS: V Brně je plno realitek a my si najmeme člověka, co to předtím zmastil.
MB: s DPH to tam padlo na schůzce, o tom jsme mluvili. Všichni to věděli. To je chyba toho pronajímatele.
MLS: oslovila bych více realitek.
MB: na začátku jsme oslovili asi 40 realitek, ozvaly se asi 4. Teď, když chceme prostor cca za 15 tisíc, tak na to se nikdo neozve.
MLS: co městské prostory?
RČ: chceš si to vzít na sebe? Už se v tom motáme strašně dlouho. Kdokoliv se toho může ujmout.
MLS: Takže se na to můžeme podívat i my ostatní, nemá to exkluzivitu?
MB: ne, nemá.
TK: chápu, že s tím chcete pohnout, ale nepřijde mi šťastný výběr realiťačky. Provizi se nevyhneme.
MB: znám ji déle, není to člověk, co nám nepomohl a zvoral to.
TK: kde se stal ten fail?
MB, RČ: u majitele.
RČ: opravy počítají podílově podle propočtu DPH a to by se jim prodražilo.
PN: myslím, že se mu to jen nechtělo účtovat, jde to totiž zařídit.
RČ: požádali jsme je znovu o prověření a napsali, že je to problém. Shořelo to na nich.
JL: my už jsme loni nabízeli prostory, pak to ztroskotalo. Vy jste jako PKS byli zvoleni v únoru, všichni jste říkali, že chcete PiCe. Tak bych na vás apelovala a i na všechny ostatní, pojďme to všichni hledat. Teď je těch prostor hodně.
RČ: to must have, co máme odhlasované, je lehce splnitelné. A každý to může hledat, nikomu nic nezakazujeme. Pokud někdo o něčem víte, tak to řekněte.
MM: myslím, že městské věci se nehledají úplně jednoduše. A taky je otázka, jestli do nich chceme jít.
MSL: na Brně-střed to funguje, že není tržní nebo netržní cena, ale dává se nejvyšší nabídce.
TV: všichni máme možnost hledat, nezahodíme přece možnost nice to have, takže já se začnu taky angažovat. Co je potřeba explicitně říct, že pokud někdo bude někoho zvát do Pirate Space, tak je za něj zodpovědný.
JK: pokud jste se rozhodli pro realitku a vybrali jste varitantu must have, jsem pro nové hlasování, pokud chceme pracovat s jedním zadáním. Stala se procesní chyba a je škoda to zkrouhnout na must have.
MB: rozhodli jsme se pro tu cestu must have, protože je tlak na to mít nějaký prostor a pak si udělejme nové hlasování o novém prostoru, co nám bude vyhovovat.
RČ: mně se nelíbí, jak říkáš "vy jste se rozhodli", nerozhodli, schválilo to KF.
TV: ne vyhrála Sukova a vy jste se teď rozhodli jít jinou cestou.
RČ: ne. Když to dopadlo, jako to dopadlo, tak budeme vycházet z toho, jak bylo hlasováno.
TK: pokud se má opakovat hlasování, tak Jirko K. podej členský podnět, my jsme si schválili nějakou částku na letošek pro PiCe, z toho se musí vycházet.
RČ: vycházíme z odhlasovaného rozpočtu, udělá se rozpočtový dodatek, že se to neudělá.
JK: 200 tisíc bylo na celý rok.
RČ: my jsme chtěli prostor na celý rok, takže 200 tis/12, ne prostor na 4 měsíce. Měsíc se hlasovalo o rozpočtu.
TV: a jak to bylo dlouho?
RČ: v listopadu.
TV: tak to už si taky nepamatuju.
JL: seděli jsme a hledali prostory a ceny byly různé. Půl roku jsme čekali na varianty, předložilo se to v půlce kampaně, pak už lidi neudrží v hlavě, kolik jsme si schválili.
RČ: ale vy jste si to uvědomili až teď, o čem jste hlasovali.
TK: máme demokratické minimum, když někdo neví o čem hlasuje, tak nemá hlasovat.
TV: tak to se omlouvám, myslel jsem, že se pronájem poslanců a europoslanců dal napálit.
MB: dal, ale není to legální.
PS: proti podmínkám.
MB: touhle cestou jsme nechtěli jít.
JK: já jsem vás upozorňoval, že ty peníze v rozpočtu jsou nízké.
RČ: koho vás?
JK: PKS. Až budeme schvalovat rozpočet na příští rok, tak si musíme říct, jak jsou vysoké ceny.
RČ: já přece nejsem zodpovědný za to, že jste nevěděli, za kolik jsou reality.
JL: já si ten průzkum udělala, myslela jsem, že PKS si ten průzkum taky udělá.
RČ: cca 20 lidí hlasovalo pro must have - schůzky KETů a schůzky s občany, jednání. Když se sestavoval rozpočet, tak jsme trefili to, co bylo must have pro členy KF. Za mě bych si pronajal menší prostor a pak si najdu nějaký lepší.
TK: za mě k rozpočtu, dělal jsem průzkum trhu, proto jsem navrhoval anketu o požadavcích. Pojďme se bavit o tom, abychom rozšířili must have o poslance a europoslance, zatím to tam není.
RČ: postupovali jsme podle ankety. Klidně to udělejme znovu.
MSL: je nějaká lhůta na to, co bude hledat realitka? Do kdy je třeba podat členský podnět?
RČ: reálně, co nastěhujeme do té kanceláře? Pár židlí a stůl. Pokud někdo podá členský podnět, aby se vše opakovalo, tak OK, ale příjde mi divný, že se o tom zase bavíme, stejně jako že se neví, o čem se hlasovalo. Podejte členský podnět, to můžete udělat hned.
MSL: termín?
MB: není, nedá se dát. Bude se to postupně posílat. Jana řekla správně, že mám máslo na hlavě. Pokud někdo dá členský podnět, tak se nebude podepisovat žádná smlouva. Pokud někdo nesouhlasí s tím, co bylo odhlasováno, dejte členský podnět.
JL: tohle je první krajská schůze, kde se to řeší. Oficiálně to víme všichni až teď, na Fóru to vůbec není. Teď máme možnost prvně reagovat, že Sukova nedopadla.
MB: OK, moje chyba.
RČ: moje opomenutí, myslel jsem, že to tam je.
FV: kamarád nabízel Francouzskou.
MG: shrnutí je, že my všichni můžeme posílat PKS návrhy?
PS: Mírovi.
MG: pokud mu nedojdou, bude se pokračovat v must have?
PS: budeme je mít od realitky, zahrneme návrhy od členů, co příjde, plus ještě pak můžete každý navrhovat další prostory.
MB: dali jsme realitce ty must have priority, protože to bude rychle.
JC: společnost si vytvoří dceřinou společnost, která bude plátce DPH, to by nebylo OK?
MB: my jsme chtěli pronajímat přes někoho jiného, ale nebudeme to dělat. Mohl jsem to vzít na sebe, ale to není OK.
TK: strana má ve stanovách možnost založit společnost, která je plátce DPH. Ale teď jde o ten navržený rozpočet.
RČ: nefunguje, že se PKS nebude řídit rozhodnutím KF.
MM: čas byl překročen. Chce v tomto bodu někdo pokračovat?

NIKDO

10.
RH: řeší se CF, jsou varianty.
MM: obepisoval jsem lidi ohledně KETů smartcity.

Konec: 20:09
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 09/2020


15. říjen 2020 18:00

členové KS JmK: Tomáš Kolačný, Pavel Nevrkla, Michal Marcinyszyn, Tomáš Vymazal, Markéta Gregorová, Petr Springinsfeld, Lukáš Dubec, Míša Nepejchalová, Jana Logrová, Róbert Čuma, Jana Leitnerová, Radek Holomčík, Monika Lukášová Spilková, Adam Vyplel, Ivo Vašíček, Lukáš Doležal, Jiří Pertl, Eva Havlová, Martin Boxan, Tomáš Pastirčák, Jan Můčka, Petr Jelínek, Dušan Hanuš, Jan Brodzák, Jan Wagner, Jiří Hlavenka, Marek Lahoda, Antonín Trčálek, Silvie Mrkvanová, Petr Springinsfeld, Mira Bárta, Lukáš Mamula, Mara Fišer, Ondra Kotas, Patrik Doležal, Jiří Pertl, Filip Vítek

omluveni: Petr Vlasák

hosté: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Jakub Šuster, Dan Nepejchal, Martina Šťastná, Michal Škerle, Martin Laznovský, Antonino Milicia, Jaromír Cápík

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatel: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá (KoKS)
ověřovatel: Lukáš Doležal

zápis: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá

Začátek: 18:00



Návrh programu jednání:

1. krajské volby - výsledky, info, plány atd. (zastupitelé, 30min)

2. předvolební koalice se STAN (PKS, 15min)

přestávka 5min

3. primárky do PSP (PKS, 15min)

4. krajské PICE (PKS, 15min)

5. RV okénko (Michal Marciniszyn , 5min)

6. Nalodění + místní volby 2022 (Michal Marciniszyn , 5min)

7. Různé

1.
...

2.
RČ: call s Olgou a krajskými předsedy. Nasdílel jsem zkušenosti se STAN a ODS. Směřujeme k zásadnímu hlasování, musí být 60 % souhlas. Pocit rozporuplný, většina krajů není asi přesvědčená, že je to dobrá věc. Ozývaly se skeptické hlasy.
RH: dnes bude zveřejněná analýza, zítra bude spuštěno jednání, jestli CF dává souhlas, aby RP a vedení strany zahájilo vyjednávání se STANem o návrhu koaliční smlouvy. V analýze je nějaký návrh výchozí pozice. Není to automatické, i když to CF schválí. Ještě se musí projednat i schválit koaliční smlouva. K hlasování - jsem příznivec, ale není to černobílé, snažíme se vytvořit silný volební subjekt, ale nechceme aby se na tom roztříštila strana.
TK: potkali jsme se s JmK STAN, ti zájem mají. Členové STANu se ve vnitrostranické anketě vyjádřili k samostatnému kandidování. Naše rozhodnutí CF je pro mě nejdůležitější, je to předvoj schválení koaliční smlouvy.
RČ: STAN řekli, že členská základna upřednostnila samostatný postup, ale vedení dál chce vést jednání s námi. U nás je to naopak.
PS: pokud by se to schválilo těsně, tak to může RP předložit jako zásadní návrh a pak by bylo potřeba 60 %.
IV: mně došel dotazník, nelíbí se mi forma, nedalo se to vyplnit, otázky neřešily podstatu. STAN je konzervativní, pokud bychom v Jihomoravském kraji měli koalici, tak řada lidí společný projekt nebude volit, protože koalice pro ně bude moc liberální.
MG: proběhla diskuze Ivana s Vítem Rakušanem, záznam se bude pouštět na PirTube. Byly tam zodpovězené zajímavé skutečnosti.
TP: máme nějaké náznaky, kdo by ze STANu byl lídr v JmK? A bude to běžet i jiné dny než dnes?
RČ: 1) netuší, kdo by to mohl být.
TV: ke studii - spolupráce se STANem, v situaci, kde náš program vyjadřuje postoj a STAN mlčí, tak to nemáme vyhodnocovat negativně. Oni tam zatím nemají jen vydefinovaný postoj. Janka to předala týmu a oni se pokusí to nějak vyřešit. K diskuzi Ivan Bartoš - Vít Rakušan, Vít je sympaťák, ale nevypovídá to nic o celé té straně.
JH: náš koaliční partner na kraji není jen STAN. Lukl není STAN a Maleček taky není STAN. Zbývají Sucharovský, Pavlíček - spíše on. Pak už tam není nikdo výrazný. Krajner, Krutáková se snaží.
MG: 2) pojede to pouze dnes, pokud nemáte možnost to dnes vidět, tak poproste, aby vám to někdo nahrál
RH: k Tomovi K. je to zásadní rozhodnutí, proto mluvíme o zásadním hlasování (kvórum 60 %). K Robertovi - doporučuji se podívat na video, Vít to vysvětluje. Mají delegátský, výborový systém. Jirka H. - na čele by měla být Krutáková, ale vzdala se předsednictví. Ale jinou osobnost v JmK nemají. Video - běží to ve smyčce, pokud by byl požadavek pustit to znovu, dejte vědět, není problém. Ale nešířit, zaznívají tam interní informace. V rámci jednání bude něco podobného jako s autory těch jednotlivých streamů, proběhne něco podobného s Vojtou, Ivanem, Jakubem a dalšími a pokud bude zájem, tak i s lidmi ze STANu. Sukalovský mi psal, že TOP 09 rozjíždí nějaké útoky proti nám. Včera byl problém s termínem na tom streamu - nešlo to ohlásit dřív, proto stream proběhl včera. K Tom V. - já mám problém s analýzou - kde je bodové hodnocení souladu a nesouladu, není to černobílé, lepší by byl slovní komentář. K Rakušanovi - je to sympaťák, podívejte se na to, řekl tam několik zajímavých věcí, ale uvedomují si, že tahají za slabší konec provazu.
RČ: kdykoliv jsme šli do nějaké předvolební koalice, tak jsme pochybovali o tom, jestli můžeme být sami zvoleni. Teď víme, že budeme zvoleni - z pragmatického hlediska mě zajímá analýza a rád bych ji viděl, zajímá mě reálný přínos a mechanismus. Pocitově bych teď řekl ne, ale kdyby mi někdo říkal, že získáme o 15 mandátů více, tak by mě to dokázalo přesvědčit.
RH: 4 dny tu analýzu sleduji, i v tom videu Rakušan řekl, že bude model 3:1 v náš prospěch. Podle těch odhadů by nám to hodilo 45 mandátů, STAN 14. Odpovídá to predikcím. Teď budeme jednat s čím do toho půjdeme, ale nebude tam, jak bude ošetřen postup dál.
JW: jak chceš zamezit kroužkování? Není to obcházení vůle voličů?
RH: jedna z možností je omezit počet lidí STANu na kandidátce. Budou mít jasný počet lidí na volitelných místech, ale nedáme jim nic víc. Pak si můžeme říct, nejeďte kampaň na kroužkování. Když se budeme domlouvat, tak se budou vybírat lidi na kandidátku za jasných podmínek. Ale nedokážu jasně odpovědět. Eliminovat kroužkování nejde.
RČ: hodně o tom diskutuju, kroužkování jsme supportovali, nemůžeme jít proti tomu.
MB: analýza už existuje a vy na tom pracujete, aby se mohla zveřejnit?
RH: je 7 streamů, část dodávala externí firma (nálady voličstva), zbytek jsme dělali samostatně. Teď vzniká manažerské shrnutí (má to cca 300 stran), CF bude předloženo shrnutí (cca 2 strany) a budou k tomu přílohy.
RČ: je to zásadní rozhodnutí. Jsme mnohem silnější než kolegové ze STANu, ale nemá to cenu, pokud bude půlka lidí naštvaných. Byl bych rád, kdyby hlasování dopadlo třeba 80:20.
TP: Radku, zmiňoval jsi, že oni by měli 14 my 40, to je rozdíl 8 křesel.
MM: předevčírem jsi vyhlásil primárky, budou se rušit?
RČ: primárky běží, pokud dojde k dohodě, která není jistá a nemá cenu se na ní fixovat, tohle bude ještě předmětem diskuze - pro spoustu lidí to bude ta nejdůležitějě věc, kolik míst a a na jakých místech kandidátky by STAN získal. Není jisté, zda dáme mandát k vyjednávání.
JW: nedáme někdy Jitsi, abychom mohli potenciální koalici se STANem probrat?
RČ: klidně to můžeš iniciovat, od předsednictva očekáváme, že to bude jeden z největších flamů na fóru ever. Neočekávám jednotný názor.
RH: k primárkám - je to rozepsáno v analýze. Podle odhadů by to přineslo o 14-15 křesel navíc, než kdybychom šli samostatně. 4 STANu a 11 Pirátům.

Přestávka do 18:55

3.
RČ: primárky byly vyhlášeny, proběhl konsensus, že budou probíhat podobně jako krajské primárky. Zatím to ale vypadá, že to nebude možné. Během dvou týdnů připravíme alternativní řešení, v případě, že bychom se nemohli potkat osobně. Nevíme, jestli bude dohoda se STANem - pokud ano, počítám s tím, že se domluví klíč, místa a kraje, kde zástupci ze STANu budou umístěni na našich kandidátkách.
TP: asi by stálo za to v rámci navrhu postupu (klidně navrhnu sám) uvést něco o posouvání kandidátky, abychom se nedostali do rozporu s volebním řádem - aby se kandidát nemohl odvolat.
PS: termín zasedání je 14.11., buď to bude online alternativa nebo se to posune. Zatím nemá smysl dělat nějaký návrh, času je dost.
RČ: víme o tom, sledujeme to a proto jsme to dali jako bod programu. Naším cílem je udělat primárky tak, aby byly výsledky nezpochybnitelné.
JW: vzhledem k situaci si myslím, že bychom měli počítat s tím, že se fyzicky nesejdeme.
RČ: taky si to myslím, ale vždycky budu doufat, že se potkáme.
RH: technicky, kdyby k tomu došlo, pro ty co si pamatují tvorbu kandidátky na kraj, tak se vydefinoval "První kandidát Pirátů ... druhý... třetí". Takže to půjde ošetřit.
RČ: takhle to v podstatě vidíme. Když primárky uspořádáme, budeme v tom mít jasno dlouho dopředu. Podle aktuálních dat budeme připravovat scénáře - během týdne příjdeme s návrhem i v případě totálního lockdownu.

4.
MB: vyhrála varianta D, což jsou společné prostory pro všechny. Včera proběhlo jednání, připravují se smlouvy, v ceně nájmu je malý sklad pro naši pirátskou skákací loď. Jsou definované 3 místa, kde si můžeme dát polep na budovu. Tlačí, abychom se zavázali na nějakou dobu (nebylo rozumnět). Problém je u smlouvy pro PČR - omezení mandátem. Chtějí, aby se KS zavázalo, že i když nebude poslanec, kancelář si přesto pronajmou. Pokud by se to stalo, byl by zatížen rozpočet o 6 700,-. Ale je potřeba počítat s tím, že za 2000,- si momentálně pronajímáme sklad na loď - dojde tedy k úspoře.
RČ: už ten první rok, že tam bude poslanec, tak stejně dojde k úspoře 24 tis., takže by to bylo 5700 Kč na tři roky průměrně, tak jsme si v PKS řekli, že to je datelné. Je pravděpodobné, že v Brně bude mít poslanec kancelář.
TK: je možné, kdybychom měli více poslanců to ještě více rozšířit?
MB: v současné chvíli je tam pořád jedna kancelář plonkovní, kterou bereme jako společný prostor na nějaké soukromé jednání.
RČ: návštěvnost poslaneckých kanceláří není velká, takže i kdyby měli dva poslanci jednu kancelář, tak je to ok. Protože 90 % času tam nebude nikdo.
MB: dnešní kancelář pro Tomáše je 40 m2, tam by se vešli 3.
RČ: my máme kancelář na Magistrátě pro 3 - ve třech se tam v týdnu potkáme 2x.
MB: pokud by tam nebyla vůle se dělit o kancelář, tak tam pořád je jedna místnost navíc.
MLS: 1) kdy to bude k nastěhování? 2) jak se budou řešit interiéry, vybavení atd.?
MB: od 1.11., u Tomáše od 1.12., jakmile podepíšeme smlouvy, budeme mít klíče, ale platit budeme od 1.11. Budeme malovat, interiérové vybavení bych pořešil na PKS a pak bych poslal KoKS do Ikey.
RČ: musíme si říct, kdo od toho bude mít klíče. Kdo bude správce prostoru, jestli to může vykonávat v rámci stávající činnosti nebo to bude muset být zaplacené navíc. V Pirate Space to zvládáme na dobrovolnické bázi.
MB: když se vrátím k interiéru, tak se počítá pro KS, aby se tam vešlo 15 lidí pro schůze KETů.
RČ: nemáme problém uspořádat schůzi, ale chybí prostor pro menší skupiny. Ale pokud už ten prostor máme, tak se o něj bude muset někdo starat.
TK: máme asi 5 nebo 6 zaměstnanců a to nepočítám asistenty, takže lidi máme. Pokud najdeme dobrovolníky nebo členy, tak jenom dobře. Klíče - pokud někdo bude chtít centrum využívat - klíče by měl mít, ať se prostory využívají co nejvíce.
RČ: potom ale v rámci bezpečnosti ať je co nejméně vybavení. Pokud tam bude jen základní vybavení, tak ať mají karty klidně všichni.
MB: ten objekt je pod kamerama.
TK: a varianta, že by lidi dostávali karty, abychom trackovali lidi, kteří tam chodí.
RČ: všechno je možné, mně by se po pirátsku líbilo, že tam nic nebude, nikdo nebude mít co ukrást a lidi si tam budou nosit vybavení sami.
Je potřeba si uvědomit, že je v našem nejlepším zájmu to spravovat.
TK: za mě kávovar a projekor je minimum, co by někdo ukradl.
JL: k vybavení - letos budou netradiční Vánoce, v případě, že by se tam měli nakupovat nějaké věci do 500 - 1000 a udělali bychom tajnýho Santy. Takže bychom to vybavili formou darů.
AV: ohledně klíčů, měli by mít garanti KETů a pak nějak rozjet anketu ohledně názvů.
JW: ŠpiCe.
MLS: nabídla bych se pro vybavení interiéru. Zajedu s KoKSačkama do Ikey.
LD: k umístění na loď - tak v tom kontejneru jsou teď lavičky. K místnostem v PiCe pro KS a společná jednačka- pro KS je ta větší, tam by mohlo dojít k výměně, pokud by tam byly nějaké dražší věci. A bude nějaký sdílený kalendář, podle toho se taky pozná, kdo tam byl.
ML: ohledně bezpečnosti - přístup by byl do půlnoci, tak chci jen nadnést ohledně zajištění bezpečnosti. Já si představoval, že tam bude recepční.
AT: klidně se hlásím o správu, nechci na to být sám, ale klidně do toho jdu.
TV: k výmalbě, chtěl bych poprosit Robovi kámoše, aby mi vysprejovali kancl, k nábytku - v mým kanclu je pronajatej. Nábytek do mýho kanclu není potřeba akutně řešit. K vybavení - minimálně vybaveno jako pražské PiCe - projektor, takže se mi líbil návrh Jany. Ve spejsu to dobrovolnicky nefunguje, někdo by za tu práci měl dostat zaplaceno, aby se ta práce opravdu odvedla.
MB: vymalování - pobavíme se. Představa je, že to půjde do čistě bílé, pak si nastříkej, co chceš. Dataprojektor s plátnem je jasnej. S čím jsme nepočítali je, že bychom se jako KS starali o poslanecké kanceláře.
TV: to jsme se asi nepochopili, myslel jsem to jak to říkala Monika, v rámci toho sladění.
RČ: za PSB chci říct, že nedokonalosti vnímáme. Teď jsem se stal managerem a chci to rozdělit na kousky. Proto, co tady reálně funguje - nemá nároky na placené členy. Nejsem si jistý, jestli stejného stavu dosáhneme v PiCe. Myslím, že se lidi nenajdou a taky se nenajde nikdo, kdo by to chtěl dělat.
MB: je tam údržbář, jde o úklid - to bych najal uklízečku. K tomu co říkal Marek Lahoda - aby tam někdo byl pořád, tak to je na najmutí člověka, ale stejně tam ta recepční s lidmi, co přijdou, nic nevyřeší.
AT: už teď se starám o několik bytů a domů a práci mám kousek odtud. I drobné opravy můžu zařídit, hlásím se i na malování. Do jednoho dvou dnů vyřeším jakýkoliv problém.
MLS: 1) kdo to bude malovat? 2) na úklid by tam měla být uklízečka, aby byl zaručený nějaký standard - oficiální prostory.
LD: jsou tam společné záchody, společná kuchyňka, tak v těch kanclech není voda. Takže úklidy provádí nějaká služba v rámci té budovy. K prohození těch místností - když si KS vezme menší místnost, tak ušetří a ta větší by byla společná.
RČ: KoKS říkaly, že kancl nepotřebují.
MB: Z ekonomického hlediska to dává smysl, ale nedává to smysl ze strany cti, protože budeme za KS používat tu větší místnost.
Robko ani Peťa do toho taky nechtějí jít.
LD: ok
MB: ta společná kancelář má vstup na terasu.
LD: k malování, pokud bude čas, přiložím ruku k dílu.
JC: taky jsem se chtěl přihlásit na dobrovolnické činnosti - vodo, elektro.
LD: zazněl dotaz na vybavenost místností, v rozpravě se to nepsalo. Elektro tam bude?
MB: jsou tam koberce, klimatizace, optický kabel, rozvedená wifi.
TV: kdo zajišťuje net?
MB: nevím, dvě možnosti, ale teď nevím. Důležité, že je tam ta optika. Zjistím.

5.
MM: měli jsme call s RV, kdy se řešil dohled k primárkám - bude se definovat manuál, vše bude na jednom místě. Kdyby chtěl někdo kandidovat, tak musí být RegP v den kandidatury. Řeší se aktualizace.

6.
MM: na MS Brno jsme začali řešit komunální volby, v Brně je 29 částí, chceme jich obsadit víc než ty stávající 3 z roku 2018. Řešili jsme to s KoKS, budeme to řešit s Naloděním. Nejsou tam členi, pokud se tam sami nepřidali. Apeluji na všechny, aby se přihlásili do Nalodění a Brňáci, aby tam zadali i svoji městskou část. Začneme řešit, dávat dohromady týmy, abychom měli vytipované lidi. Platí to pro všechny MS, nejenom pro Brno. Je na stole změna předpisů, aby vznikly lokální sdružení, takže Brno-střed by si volilo vlastní kandidátku. To je změna stanov, což je problematické, ale lze to udělat změnou organizačního a volebního řádu. Takže s těmito týmy bude vznikat i jakási autonomie, co se týká programu a kandidátek.

7.
JW: Musím valit pred barák, chtěl jsem říct v bodě různé, že večer bude CSko (když jsme teď všichni u počítačů😃, event tady): https://www.facebook.com/events/381240843285866


Konec: 19:47
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Primární volby pro volby do PSP ČR 2021
Datum: 28.11.2020
Začátek: 14:31

Zápis: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá

Oveřovatelka: Eva Havlová

Odkaz na fórum: viewtopic.php?f=411&t=54094

Kandidáti na lídra: Radek Holomčík, Miroslav Bárta

Kandidáti na čelo: Michal Marciniszyn, Pavel Nevrkla, Tomáš Pastičák, Lukáš Doležal, Patrik Doležal, Vít Křižka, Antonino Milicia, Tomáš Vymazal, Adam Vyplel

Představení kandidátů na lídra:
14:32 Představení kandidáta na lídra: Radek Holomčík
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=727737#p727737

14:42 Představení kandidáta na lídra: Miroslav Bárta
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=728959#p728959

Dotazy na kandidáty
14:53 Dotaz Markéty Gregorové na Radka Holomčíka
14:55 Dotaz Markéty Gregorové na oba
14:56 Dotaz Zbyňka Janošky na Radka Holomčíka
14:57 Dotaz Annymous na Miroslava Bárty
14:58 Dotaz Adama Zemka na oba
14:59 Dotaz Markéty Gregorové na Radka Holomčíka
15:00 Dotaz Lukáše Dubce na oba
15:02 Dotaz Tomáše Koláčného na oba
15:04 Dotaz ze Space na oba
15:06 Dotaz Víta Juraska na oba
15:08 Dotaz ze Space na oba
15:10 Dotaz Zbyňka Janošky na oba
15:11 Dotaz Víta Juraska na oba
15:13 Dotaz Anonymous na Miroslava Bárty

Představení kandidátů na čelo
15:15 Představení kandidáta na čelo: Adam Vyplel
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729464#p729464

15:22 Představení kandidáta na čelo: Lukáš Doležal
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729348#p729348

15:27 Představení kandidáta na čelo: Tomáš Pastirčák
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729321#p729321

Dotazy na kandidáty
15:33 Dotaz Markéty Gregorové na všechny
15:36 Dotaz Tomáše Koláčného na všechny
15:37 Dotaz Zbyňka Janošky na všechny
15:39 Dotaz od Anonymous na všechny
15:40 Dotaz Jany Leitnerové na všechny
15:43 Dotaz Jany Leitenrové na všechny
15:45 Dotaz Markéty Gregorové na všechny
15:48 Dotaz od Anonymous na všechny
15:51 Dotaz Lukáše Dubce na všechny
15:53 Dotaz od Anonymous na Lukáše Doležala
15:54 Dotaz od Jany Leitnerové na všechny
15:56 Dotaz od Anonymous na Lukáše Doležala
15:56 Dotaz od Jiřího Pertla na všechny
15:58 Dotaz od Jany Leitnerové na všechny

Pauza 16:15

Výsledky 1. kola volby na lídra pro volby do PSP ČR
odevzdáno 58 hlasů
Miroslav Bárta - 20 hlasů
Radek Holomčík - 47 hlasů

Vítězem 1. kola se stal Radek Holomčík

Představení kandidátů na čelo
16:17 Představení kandidáta na čelo: Pavel Nevrkla
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=727754#p727754

16:23 Představení kandidáta na čelo: Vít Křížka
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729398#p729398

16:29 Představení kandidáta na čelo: Michal Marciniszyn
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=724158#p724158

Dotazy na kandidáty
16:34 Dotaz od Jiřího Pertla na všechny
16:35 Dotaz Markéty Gregorové na všechny
16:38 Dotaz Zbyňka Janošky na všechny
16:39 Dotaz Anonymous na všechny
16:41 Dotaz Markéty Gregorové na všechny
16:44 Dotaz Lukáše Dubce na všechny
16:46 Dotaz Moniky Lukášové Spilkové na všechny
16:48 Dotaz Tomáše Koláčného na Michala Marciniszyna
16:49 Dotaz Jany Leitnerové na všechny
16:51 Dotaz Tomáše Koláčného na všechny
16:52 Dotaz Jany Leitnerové na všechny
16:54 Dotaz Jaromíra Cápíka na Víta Křižku a Pavla Nevrkly
16:56 Dotaz od Anonymous na všechny
16:59 Dotaz Víta Juráska na všechny
17:01 Dotaz Adama Zemka na všechny
17:04 Dotaz Víta Juraska na všechny

Pauza do 17:15

17:18 Představení kandidáta na čelo: Antonino Milicia
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729405#p729405

17:23 Představení kandidáta na čelo: Tomáš Vymazal
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729463#p729463

17:29 Představení kandidáta na čelo: Patrik Doležal
Kandidátská řeč: viewtopic.php?p=729397#p729397

Dotazy na kandidáty
17:34 Dotaz Zbyňka Janošky na všechny
17:36 Dotaz Markéty Gregorové na všechny
17:40 Dotaz Jany Leitnerové na všechny
17:42 Dotaz Jiřího Pertla na všechny
17:44 Dotaz Moniky Lukášové Spilkové na všechny
17:46 Dotaz Marka Lahody na Patrika Doležala
17:48 Dotaz Venduly Svobodové na Antonina Miliciu
17:50 Dotaz Lukáše Dubce na všechny
17:53 Dotaz Venduly Svobodové na Patrika Doležala
17:54 Dotaz Tomáše Koláčného na všechny
17:57 Dotaz Markéty Gregorové na všechny
18:03 Dotaz Jany Leitenrové na všechny
18:05 Dotaz Jana Můčky na všechny
18:07 Dotaz Lukáše Dubce na všechny

18:10 PS ukončil zasedání
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

Primární volby pro volby do PSP ČR 2021
Datum: 28.11.2020
Začátek: 14:31

Záznam: https://www.youtube.com/watch?v=LP2pwrWg8Eg
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 10/2020

26.11.2020 od 18:00

členové KS JmK: Róbert Čuma, Adam Vyplel, Petr Springinsfeld, Pavel Nevrkla, Miroslav Bárta, Jiří Kadeřávek, Alena Pavlasová, Anna Trávníková, Lukáš Dubec, Filip Vítek, Jiří Hlavenka, Lukáš Doležal, Lukáš Hejduk, Jan Brodzák, Patrik Doležal, Antonín Trčálek, Silvie Mrkvanová, Monika Lukášová Spilková, Tomáš Koláčný, Zbyněk Němeček, Jan Wagner, Tomáš Vymazal, Marek Lahoda, Tomáš Pastirčák, Michal Marciniszyn, Ivo Vašíček, Adam Zemek, Markéta Gregorová, Jana Logrová, Kristýna Znamenáčková, Michal Švagerka, Jana Leitnerová, Petr Ilgner, Petr Burian, Zbyněk Janoška, Radek Holomčík, Eva Havlová

hosté: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá, Antonino Milicia, Jaromír Cápík, Michal Škerle, Lucie Jandová, Marek Lukáš

předsedající: Tomáš Koláčný
zapisovatelky: Vendula Svobodová, Markéta Tvrdá
ověřovatel: Lukáš Doležal

Začátek: 18:02

Návrh programu jednání:

1. kraj (zastupitelé, 20min)
2. primárky do PSP (PKS, 10min)
3. krajské PICE (PKS, 10min)
4. RV okénko (10min)
5. Poslanci (10min)
6. Europoslanci (10min)
7. kMO okénko (Jana Leitnerová, Filip Vítek, 2 min)
8. Různé

1. Kraj
JH: Už byly tři zasedání Rady, ustavující zastupitelstvo, schůze zastupitelského klubu. Nejvíce se řeší rozpočet - škrtání. Teď se navrhly kompenzace, tak to možná budeme zase vracet zpět. Co se týká mojí gesce, mám schůzky s gesčními představiteli - odbor Regionálního Rozvoje, Školství. Valné hromady v Jihomoravském inovačním centru (JIC), Koordinační skupina pro Regionální inovační strategii, Rada pro inovace JMK, dále vztahy s univerzitami, spolupráce s náměstkem Nantlem.
PS: Zahraniční vztahy jsou moje gesce - nejmenší odbor, 15 milionový rozpočet, ale škrtalo se. Koncepce zahraničních vztahů - pracuje se na tom. Protejšek v Radě je Grolich, ten je teď zaměstnaný rozpočtem. Náš zastupitelský klub schválil VŘ, tajemníkem bude Filip Havlíček (1.12.2020), budou VŘ do městských firem.
IV: Jsem předseda finančního výboru - řešíme rozpočet, radil jsem Radě - finance pro nákupy pozemků tam nemusí být hned, můžou se zkrátit. Konzultace s Mikulášem Ferjenčíkem - rozpočtové určení daní. V JmK jsme na tom bití, dostáváme na občana méně peněz - má to dopad na sociální služby. Finanční výbor řeší kontrolu a dodržování legislativy, aby se kraj choval hospodárně. Zděděný problém je tendr na autobusové dopravce. Problémy s VŘ - vyloučení některých uchazečů.
MLS: Jak to dopadlo s rozpočtem pro kulturu? Snižují se v rámci spoření odměny v krajských firmách?
IV: předtím tam bylo 50 milionů, před 2 lety to koalice snížila na 30 milionů. Brno to nakonec dorovnalo. Teď ty škrty probíhaly na základě rozpočtového tlaku. Měli bychom tam cca 5 mil. vrátit.
JH: To bych nechal na Dubovi, domlouvalo se to na grémiu. S odměnama je to dobrý point, ale my ty místa v dozorčích radách budeme teprve jmenovat. Dalo by se šetřit na Pasohlávkách, na CEJIZe (Centrální Jihomoravský Zadavatel). Tam kde jsou uvolnění zastupitelé, nedostávají odměny navíc.
TK: Problematičnost - setkání všech radních Brno i kraj, od hejtmana zaznělo, že se nepočítá, že by se něco škrtalo, čekal jsem, že nás budou informovat pokud se něco změní, nestalo se. Dozvěděl jsem se to mimochodem. Není to o tom, že bychom museli zavřít divadlo, ale jsou to třeba 2/3 nákladů Reduty.
LD: V rámci úspor došlo ke škrtům, finální podoba rozpočtu vypadla až v pondělí odpoledne. Hejtman přislíbil, že to vykomunikuje s Vaňkovou, ta to potom předávala dál. Snažím se o tom jednat, hájil jsem to, ale bohužel ostatní to viděli tak, že se škrtá všude. Mrzí mě to a doufám, že se to nedotkne propouštění lidí.
RČ: Tohle jsou přesně ty věci, které v koaliční smlouvě nejsou a je to to tom, jak se to vyjedná. Bylo by super, kdybychom se naučili vzájemně zabojovat. Když projevíte vůli v tom smyslu, že by bylo dobré se dostat alespoň někam, bylo by to super.
TK: Výpadek je 10 milionů.
LD: S tím milionovým výpadkem to je nešťastný. Týden neskončil, ještě zítra to budu rozebírat s radním pro kulturu.
JK: Měli jsme klub, tam ta informace nepadla. Je to nešťastný, že takhle házíme klacky pod nohy Marovi.
IV: V pondělí to nevěděl nikdo. Někdy v průběhu dne přišla kultura a tam se to šrktlo, proto se to neřešilo na klubu.
JK: Lukáš řekl, že už tu informaci měl, ale na klubu to nezaznělo.
LD: Je to tak, jak říká Jirka. Na klubu jsem říkal, že už jsme se proškrtali. Čekal jsem, jak to vyřeší hejtman a primátorka.
IV: U toho odboru kultury jsem nebyl, tabulku jsem viděl až v úterý ráno.
RČ: Díky za objasnění
TP: Jak je to s komisemi? Zatím nedošla žádná pozvánka.
PS: Ty budou teprve ustanovené Radou.
LD: Ty jména už jsou jasné, ale ještě do konce týdne se bude dodávat jmenný seznam od jedné strany.
IV: Na klubu jsme řešili, že Michal Doležel projevil zájem vstoupit do našeho klubu.
RČ: Neřešili,
IV: Může o tom informovat Jirka.
JH: Byla rozprava na klubu, shodli jsme se. Neuspěcháme to, Michal se musí prvně zúčastnit třeba KETů a ukázat, že má kompetenci.
MSL: Objasnili vám jak vznikl ten “uvolněný předseda Komise” ze Spolu pro Moravu (SPM)? Jak to vypadá s klubem SPM?
JH: Informace jak to je, jsou rozporuplné. Verze se mění, současná verze je, že žádný uvolněný flek nepožadují. Došlo k tomu, že když se dával Kovářové seznam lidí v kubech, SPM mělo 3 členy - zatím jsou silné rozpory i uvnitř klubu. Myslím si, že nepřipadá v úvahu, aby měli v zastupitelstvu uvolněného člověka.
IV: Michala jsme se ptali a popřel to, že nic takového nepožadoval.
MB: Tam zaznělo plno jiných věcí, říkal, že by rád vstoupil do strany, tak proč nekandidoval za nás?. Je spojen s Žít Brno, takže uvidíme, jak se ukáže.

2. primárky do PSP (PKS, 10min)
RČ: Stále se to děje :).
PS: Oficiálně jsem svolal schůzi na sobotu ve 14:00, proběhne to online, dostanete odkaz na pirátskou televizi. Přijdou vám 4 odkazy, přes které budou kladené otázky zvlášť pro lídry a pro další kandidáty na čelo. Kandidáti se budou střídat fyzicky, po zbytek to bude online. Proběhne volba lídra - každé hlasování potrvá 1 hodinu - časy jsou stanovené. Před chvílí jsem doplnil pořadí kandidátů.

3. krajské PICE (PKS, 10min)
MB: Aktuálně je vymalováno, kromě jedné zdi, kde bude tapeta. Zítra budou položeny koberce. Na sobotu bude připraven nábytek. Velké poděkování patří Tondovi Trčálkovi, Monice Spilkové a Martině Šťastné - postarali se o vybavení ŠPiCe. V průběhu příštího týdne se vše naveze a během 2 týdnů bychom měli regulérně fungovat. Budou nové zámky na čipy a PINy. Budeme pracovat na tom, aby došlo k obrandování prostoru.
MSL: Doplnila bych, že až dovezou nábytek, tak vás poprosím o pomoc, abychom jej poskládali.
MB: Zítra se naveze pár židlí, pár stolů. Přihlašte se na sobotu na ráno.
JC: Já se hlásím.
TV: Nábytek se bude skládat v sobotu? Hodí se, abych vzal 4G modem?
PS: Jako záloha se to neztratí, ale klidně to vem
MB: Zítra se to tam naveze, v sobotu se to bude chystat podle kamery a podle míst.
JW: Antonino Milicia chce taky montovat nábytek.

přestávka 5min

4. RV okénko (10min)
MM: Za poslední měsíc byl upraven volební řád místních voleb, vynechali jsme několik odstavců, týkající se komunálních voleb. Zčásti byly redundantni a zčásti trošku moc svazující. Není to zásadní věc. Hlasování o rozpočtu na volebního stratéga/manažera - schváleno. RV si vytvořilo tým na oponenturu, výsledky jsme viděli. Jsou 2 návrhny na změny stanov - začlenění institutu do stanov (dceřiná organizace). Změna stanov (Milan Daďourek), změny - odstranění nějakých duplicit - např. komise, více než 7 členů apod. RV se formalizuje jako stranický parlament, do teď má velmi omezené pravomoce. Některé předpisy RV nebyly ověřené. Všechny předpisy RV, které přijímalo protože si myslelo, že může, jsou platné.
TK: Nechceš k tomu udělat něco jako dělal Hlava ke STANu?
MM: Dobrý nápad, udělám to do 10.12. Chci aby tam byl Petr Springinsfeld, můžu oslovit někoho z hlavních autorů, pokud bude zájem příští nebo přespříští týden něco uspořádám.

5. Poslanci (10min) (R. Holomčík - moc prosím o posunutí mojí půlky tohoto bodu do druhé půle - jak nebyla schůze ještě na konci minulého týdne vyhlášená, tak nám tam padl resortní tým ke státnímu rozpočtu. počítám, že v 18:30 budeme hotoví, tak bych se připojil pak. Děkuji za pochopení)
RH: Od minulé schůze se nic zásadního ve Sněmovně nestalo. Schůze k pozměňovacím návrhům zemědělství - podařilo se nám posunout pozemkové úpravy. Budu navrhovat zvýšení rozpočtu na veterinu na detašované pracoviště - zmenší se počet zvířat, která se vezou na porážku živá, zejména na pastvinách. Dále připomínkování společné zemědělské politiky - podle zadání by se Ministerstvo zemědělství (MZe) mělo zapojit do přípravy pozice ČR pro zemědělskou politiku. Nepozvali velkou část profesní veřejnosti a vykašlali se na pozvání vlastní skupiny zřízené pro tento účel. Jedná se o politiku, která v následujícíh letech přivede 300-350 miliard. Bude mít vliv na potravinovou soběstačnost apod. MZe si to peče potají, přiměli jsme je, aby trochu zvolnili a přizvali zemědělské organizace i mimo Agrární komoru. Dále Fond obnovy - 183 miliard Kč, vyrovnání se s dopady korona krize - ekonomika, státní správa - širší iniciativa, plán reforem. Ty státy, které k tomu přistoupili lépe, tak řeší daně, důchodové systémy, školství i životní prostředí. U nás se z toho udělal plán, jak zalepit díry v rozpočtu bez nějaké vize. Tak my Piráti do toho systematicky rýpeme. Po novém roce proběhnou jednání s vládou, chceme aby vláda ty peníze nepoužila na vlastní věci.
TV: Práce na kandidátské řeči a odpovědi; Ivan Bartoš - chce po rezortních týmech vyplnit dokument Příprava na vládu. Já řeším MV ČR a pak lidská práva (Úřad vlády); sehnali jsme analýzu daňových výnosů z konopí (rozpracoval Martin Kadleček ve své diplomce), chce dělat legalizaci správně pomocí svobodného trhu. Analýza stála 10 000 Kč. Webinář Alternativy ke kouření - exposlankyně Zelienková, není úplně pro legalizaci trávy, jak si představujeme, ale není proti, nicméně dáváme dohromady program webináře.
Data - advokát Václav Vlk, expert na vězeňství, kdybyste měli konkrétní věc, tak mi pište, zadáme mu práci. Tým vezeňství - bude schůzka, hledáme další lidi, ozvěte se mi, pokud k tomu něco máte.
ML: Dotaz na Radka - balíček obnovy - Evropská komise stanovila, že čtvrtina peněz má jít na mitigaci změn klimatu, zelený věci. Vláda se na to vykašlala a bez konzultace tam navrhla zalepení děr, co vytvořila. Zohledňujete to, že by čtvrtina měla jít na zelenou politiku?
RH: V původním materiálu měly být kapitoly od Ministerstva životního prostředí (MŽP) - nedodali je, pak byly použité jiné. Plán reforem - finanční nástroj, jak financovat časti, které nejsou jen o legislativních změnách. Takto se k tomu u nás nepřistoupilo. Konzultace s odborníky - u nás s externí odbornou veřejností neproběhlo. Ale pak to prošlo nějakým politickým orgánem a něco vytvořili. My bychom chtěli něco na řešení mitigace dopadů změny klimatu, ale nevíme jestli půjdeme nějakým vlastním dokumentem nebo připomínkováním jejich dokumentu. Takhle to naštvalo hodně lidí, máme odborný tým, který by se do toho zapojil, je tam i Masarykova univerzita v Brně.
MB: Analýza konopí, jak by vycházel daňový výnos?
TV: Pokud vím, hranice byla 4 - 6.9 miliard Kč. Záleží na tom, jakým způsobem bude trh regulovaný. Je možné, že čísla se ještě hnou, ale nemyslím si, že o tolik.
MM: Jak vidíte budoucnost daňového balíčku, který se schválil? Jaká by měla být strategie?
RH: Co se týče zdanění, bylo navrhováno 15-23 %. Daňový balíček se vyjednává, senátoři ODS dostali zadání, že náš návrh slevy na poplatníka musí osekat. Menší snížení daní, menší zásah do státního rozpočtu a kompenzace pro územně samosprávní celky. Zatím nevíme podobu, předpokládáme, že návrh podpoříme. Nebudeme hlasovat pro sněmovní verzi, stejně jako v prvním hlasování.
MM: Proč je u ODS tlak na slevu na poplatníka?
RH: Myslím, že udělali hovadinu a nějak se k tomu snaží přistoupit - politické vyznění pro veřejnost.
PD: Evropské peníze - nespolupracuje se a nesdílí se informace se Svazem měst a obcí, vypadli jsme z mailing listu. Do 30.11. je možné připomínkovat peníze od EU, půjdou přes IROP. Je tam, že 40 milionů euro by mělo jít na cyklo dopravu. Mám k tomu materiály, tak kdyby to někoho zajímalo, ozvěte se mi.
ZJ: tendr na Dukovany, odkládá se? Týká se to prodloužení mandátu předsedy představenstva a generálního ředitele ČEZu Beneše?
RH: Bylo jednání sněmovny, řešil se nízkouhlíkový zákon - ten definuje parametry dostavby. Babiš začíná couvat, v ČSSD to tlačí Jan Birke. My a STAN jsme opatrní ve stavbě za každou cenu. TOP 09 se tváří, že mají problém s Ruskem a Čínou a zbytek už jen řeší, komu to dát - mocenské páky mezi Hradem a Strakovkou. Zatím je to psané na míru Rosatomu.
TK: Bude stanovisko do konce tohoto týdne? Aby náš postoj nebyl interpretován jakože stavět nechceme, ale že nám tam vadí jiné věci.
RH: Petr Třešňák to má zpracovat do konce listopadu, spolupráce s rezortem životního prostředí, do konce týdne by to měl mít k předložení RV.

6. europoslanci (10min)
MG: Dnes jsme oficiálně hlasovali o legislativě o zboží dvojitého užití. To se týká, diktátorů, kteří budou mít menší šanci potlačovat lidská práva. Mám velkou radost, je to má první schválená legislativa.
Zákaz olověné munice v mokřadech - ODS a SPD, zdrželi jsme se - momentálně lze mít olověné náboje a střílet s nimi v mokřadech, ptáci hynuli a olovo je toxické. Vyřešilo se to nařízením Evropské komise, je to schválené. SPD a ODS se nelíbí zasahování do práv střelců, ale měli i dobré pointy (široká definice), dá se argumentovat tím, že ČR si to může upravovat podle svých potřeb. Presumpce neviny - pokud bude nést olověnou munici 100 metrů od mokřadu, musí se prokázat, že člověk nešel střílet. Dá se brát pouze jako kontrola, ne postih. Očekáváme, že na to bude spousta hejtů. My jsme se zdrželi.
MLS: A co Marcel?
MG: Myslím, že mu stačí napsat a začne reportovat, nejspíš zapomněl.

7. kMO okénko (Jana Leitnerová, Filip Vítek, 2 min)
JL: Máme zvoleného nového vedoucího, kterým se stal Filip Vítek. Všechno mu popředávám, na webu to změním.
FV: Zatím jsem toho moc nestihnul, potřebuju se vrhnout do začátečních věcí. Budu se potkávat s lidma, protože zatím moc nikoho neznám. Potřebuu zjistit, jak jste s MO spokojeni, co chcete změnit, to je můj odrazový můstek. Budu rád za každého, kdo se přidá, protože to je potřeba a stojím o to.
JW: Co uděláš jako první věc?
FV: Začal jsem se spojovat s lidma, domlouval schůzky, pracoval na jednoduchém dotazníku, od neděle nejspíš přeberu první věci.

8. Různé
RČ: Za PKS jsme dnes projednávali návrh rozpočtu - Tomáš Koláčný a Pavel Navrkla nachystali draft. Teď to budeme posílat předsedům MS a kMO ke komentáři, brzy předložíme. Rozpočet bude několik týdnů ke komentování než se schválí.
AT: Máme zastupitele v Boskovicích, Kristýna Znamenáčková je členkou strany, chceme více rozjet Boskovicko, je to vesnická oblast. Chtěla bych rozjet “náborové centrum” - je tady o Piráty velký zájem, do Brna je to sice kousek, ale nikomu se tam nechce.
PS: To co říkáš je pochopitelné, ale neprezentuješ to úplně šťastně. Boskovice nejsou moc aktivní, tak nevím, jestli MS je dobrá platforma. Ale je to na domluvě. PKS se s Vámi potká, ale za mě by to mělo být podmíněno nějakou větší aktivitou.
AT: To je podmínka i pro mě. Z osobních důvodů jsem se teď na nějakou dobu odmlčela. Komunikace s krajem neexistuje a chtěla bych to změnit. S Honzou Bařinkou bychom to chtěli založit na komunikaci s krajem, jak jsem psala i v mailu.
PS: za mě nejlepší postup je, abyste začali být více aktivní, začali více komunikovat. My jsme poměrně opatrní.
AT: Chápu, spíše mě zajímá, jestli možnost založení MS v Boskovicích existuje. Bude to trvat dlouho, potřebuju ale lidem říct, jestli se o tom začíná mluvit. Takhle, jak to je, je to pro mě super, pár členům z kandidátky řeknu, že se začne něco dít a pak to závisí samozřejmě na tom, jak se o tom pobavíme na kraji.
MM: My jsme si vymysleli systém týmů, které budou mít mírnou formu autonomie, je to připrava do komunálu. Stejně bych to navrhoval pro Boskovice.
PS: Souhlasím, jen první fáze musí být osobní setkání s Boskovicemi a nastavit si systém. To, co je v Brně se mi líbí a myslím, že by to mohlo fungovat i pro kraj.
RČ: Na obranu lidí, co jsou v Boskovicích, oni postupují s naším neformálním konsenzem, že má cenu dělat MS, když je lidí v MS víc, než kolik je lidí v předsednictvu. Pokud je vás tam více, tak je to super.
MB: Není zapotřebí hned zakládat MS, začal bych “náborovým střediskem” a pak to může vykrystalizovat do většího formátu, jako je MS.
RČ: MS vyžaduje i nějakou administrativu. Ve svém volném čase tedy bude potřeba vykonávat věci, které nepůjdou odkládat. Toto byl posledně problém.
AT: Jsem pro si udělat náborové sdružení. Kristýna mi dala seznam RegP, není jich málo a co se týče voleb, i kdyby to mělo být o tom, aby v každé vesnici visel banner, jsem pro. Jsem pro se potkat a vše probrat.
VS: Děláme schůzky se zájemci, máme mustery a postupy. Kdybys potřebovala pomoct, ozvi se KoKS a my ti pomůžeme.
JW: Jsme strana internetu, založil jsem FB skupinu Pirátská herna - https://www.facebook.com/groups/piratskaherna, ve čtvrtky bývá Counter Strike - https://www.facebook.com/events/837794107051910/

TV: Primárky budou pro kandidáty v rouškách?
RČ: Uděláme v souladu s platnými pravidly. To co bude platit ten den, to uděláme.
JL: Peťovi jsem nabízela výstup z Rady vlády pro zdravotní rizika, ještě zavolám na hygienu a dám vědět.

Konec: 19:51
Uživatelský avatar
Vendula.Svobodova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 336
Registrován: 02 zář 2019, 15:43
Dal poděkování: 125 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování

Re: Zápisy ze schůzí KS JmK

Příspěvek od Vendula.Svobodova »

online meeting KF JmK 11/2020

18.12. 2020 18:00

členové KS JmK: Róbert Čuma, Antonín Trčálek, Pavel Nevrkla, Lukáš Doležal, Tomáš Vymazal, Jan Brodzák, Marek Fišer, Ondřej Vichta, Zbyněk Němeček, Jiří Kubálek, Patrik Doležal, Dušan Hanuš, Monika Lukášová Spilková, Zbyněk Pokorný, Tomáš Koláčný, Silvie Mrkvanová, Filip Vítek, Marek Lahoda, Robert Iliev, Anna Trávníková, Petr Ilgner, Adam Zemek, Petr Burian, Petr Springinsfeld, Miroslav Bárta, Ivo Vašíček, Michal Marciniszyn, Šimon Fouček, Jan Wagner, Eva Havlová, Adam Vyplel

hosté: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová, Antonino Milicia, Vít Křižka, Martina Šťastná, Dalibor Stolarski, Michal Zeman, Jaromír Cápík,

předsedající: Róbert Čuma
zapisovatelky: Markéta Tvrdá, Vendula Svobodová
ověřovatel: Adam Vyplel

Začátek: 18:00

Návrh programu jednání:

1. kraj (zastupitelé, 10min)
2. rozpočet 2021 (PKS, 5min)
3. primárky do PSP (PKS, 5min)
4. krajské PICE (PKS, 5min)
5. RV okénko (5min)
6. Poslanci (10min)
7. Europoslanci (10min)
8. kMO okénko (2 min)
9. Různé

_______________________
1.
IV: druhé jednání zastupitelstva, hlavní bod rozpočet, schválený o 1,1 mld méně než v roce 2019. 700 mil daňový balíček, 300 daňový propad. Nepočítáme s tím, jak se budou řešit daně ve sněmovně, pracujeme s tím, co máme. Kuriozita - v rozpočtu 27 mil. na letiště - 23 mil navýkup pozemků pod letištěm. Pozůstatek po znárodnění a následných restitucích, navráceno rodině Zajícové pruh pod letištěm. Pak od nich ten pruh někdo koupil (hejtman byl Hašek). Musí se mu zaplatit nájem i zpětně, proto je v rozpočtu i částka na tohle. Tahle situace je i pod komunikacemi kraje 6,5 mil km2, které patří soukromým vlastníkům. Chci koordinovat i s ostatními kraji i posl. sněmovnou.
RČ: řeší Pavel Nevrkla, udělá se nějaký návrh. Tohle bere hodně hodin práce a zbytečně. Pozemkový fond má nařízeno, že tyto pozemky musí vydávat.
PS: výbor pro meziregionální vztahy, seznámení, příspěvkovka. Kvůli covidu se toho dělá málo. V lednu s Jirkou Hl. budeme řešit regionální investiční strategie. Zastupitelský klub - prosinec a leden - VŘ na pozice v krajských firmách.
IV: jsem předseda výběrové komise na autobusový dopravce. PS byl označen za neomarxistu.
PS: krajské firmy se musí obsadit už teď, ale nedělali jsme VŘ, tak teď tam dáme krajské zastupitele, pak se udělají VŘ.
MB: na klubu jsme se dohodli, že necháme kontrolním výborem prošetřit tu věc okolo letiště.
AZ: dopravní komise - zatím se mi nikdo neozval.
PS: komise se budou zřizovat v lednu
SM: chceme zrušit turnikety, pracujeme na tom a nové webové stránky. Soc. a zdr. komise - v lednu objedeme všechny nemocnic, budu reportovat. Dál jsem ve školské komisi.
MF: komise na kraji - budou se některé měnit? Např. kulturní? Víte o tom něco?
PS: tahle komise je v jednání. Možná se vymění za školství a vzdělávání. Existuje návrh dodatku ke koaliční smlouvě, ale bude se to případně schvalovat krajským fórem.
IV: členové komise zůstanou stejní.
TK: vnímám to tak, (nebylo slyšet)
PN: vrátím se k těm majetkovým věcem. ta legislativní změna byla navržena, ale neprošla, odpor státních úředníků.
MLS: turnikety? Jak se to řeší, kde to vázne?
PS: Dubovo téma, řeší na grémiu. Očekávám někdy na začátku roku 2021.

2.
RČ: PKS prodiskutovalo, zítra se bude hlasovat na signálu, pak se doplní důvodovka, hodí se na fórum, saldo 5 mil v dalších 4 letech. Díky PN, TK a zbytku, co to tvořili.
TV: Saldo je přebytek?
TK: přebytek financí historicky, není to oproti příjmům. Zaměřit se na to, aby se ze salda nebralo moc.
RČ: 390 000 příští rok. Největší výdaje jsou personální náklady - jde vidět, kolik práce jsme do toho dávali v minulých letech, když jsme na to neměli lidi. Máme na to rozpočet 2 400 000 000.
MM: saldo se počítá do našeho účtu?
RČ: nemáme svůj vlastní.

3.
PS: máme celé čelo - 6 míst. Lídr RH, TV, MM, PN, MB, AV. Teď je tam lhůta pro přihlašování dalších kandidátů do 31.1.2021 pro 7 až poslední místo.

4.
RČ: jdeme do finále, děkuju KoKS, Monči, Mirovi a ostatním, kdo se podílel. Je super, že do nového roku budeme nachystáni včetně internetu. Pak se bude muset vychytat provoz apod.
MB: díky Monči, Marti, Tonda Trčálek - obětoval tomu moc, plno práce udělal. Ještě je VŘ na poskytovatele netu. V půlce ledna už budeme připojeni a vyměněné zámky.

5.
MM: děje se spousta zajímavch věcí. Rozpočet - bouřlivá diskuze, stále není schválený. Asi bude rozpočtové provizorium. Návykové chování - Janka Michailidu, Tom Vymazal - schválilo se. Dále Pirátský institut - VŘ ředitele institutu - jak vybírat a pak členy dozorčí rady. Probíhá volební dohled. Vznikl dokument - jak generovat zápis při jednání týmů. RV začíná řešit dohled nad programem do sněmovních voleb. Dohled nad primárkami.

6.
RČ: Radek je vlaku, nemůže být přítomen.
TV: řešil jsem primárky, děkuji, že to vyšlo. Poslední týdny už jen volební program. Pak konopí ve sněmovně - nevyšlo. Už to ani moc netlačí Piráti, si tak myslím.

7.
RČ: Marcel ani Markéta tady nejsou.

8.
FV: tři týdny jsem ve funkci, tak se seznamuju a zjišťuju. Fungujeme. Vymýšlíme způsob spolupráce. Bude to větší týmová práce. Proběhl workshop. Dneska jsem posílal pozvánku na schůzi kMO. Klíč, který je pro mě důležitý, abych jen koordinoval a byl nahraditelný. Začal jsem zaplouvat do rozpočtu, mám připravený rozp. na 2021. Chci ještě dočerpat finance z 2020. Chci zapojit regiony. Už jsem byl na Slovácku, pojedu do Znojma. Chci to hodně propojit, aby to nebylo jen Brno. Ještě jsme vykopli vzdělávání - kurz na řečnictví, už je plno. Bude i další termín. První věc, co se udělalo by NL, bude fajn, když si ho budete číst. Připravuji zajímavý video obsah mezi svátky. Koho zajímají naše dosahy, tak budeme mít měsíční reporty.
RČ: děkuji a doufám, že vydrží nadšení.

9.
JW: supertajná skupina - rozpuštění strany, hlasujte pro rozpuštění Prahy.
PN: ne všechno jsem slyšel a neprobírala se koalice se STANem, tak jestli někoho něco zajímá, tak se ptejte.
RČ: v pondělí máme sraz s krajskými předsedy a STANem, myslím, že si řekneme hodně věcí. Později dám zápis. Postupujeme tak, jak je to domluvené na centrální úrovni. Zrovna pro náš kraj byly domluveny pěkné podmínky.
JC: v rámci bodu 4, měl se skládat nábytek z IKEA, jak to vypadá?
MB: poprosil jsem o to Moniku, probíhá to. Mělo by to být hotové.
MLS: psala jsem do krajského chatu, je to skoro hotové.
ML: taky jsem chtěl pomoct, ale ty chaty jsem už nezvládl sledovat.
PS: bylo by super, kdybychom info o probíhajících akcích dávali i někam na forum, kde to nebude zavaleno hromadou spamů.
RČ: chápu, taky se těmi zprávami neprobírám, když jsou tam fotky, tak to pro mě není práce.
TV: jsem jeden ze spamerů, můj přístup k JmK chatu - přestal jsem to dávat, koukám jen když mám čas. Co udelát zvlášt oznamení a zvlášť diskuze?
RČ: super
FV: na Toma, budeme to překopávat, chci aby tam byly obě funkce, jak kecací, tak i oznamovací.
TV: díky, pokud by to nebylo na signalu, tak bych se přimluvil za Zulip, dá se větvit diskuze podle témat
ML: díky, prosím abychom měli jeden spamovací chat, který není potřeba číst. A pak jeden pracovní, který budu sledovat.
RČ: chápu, prvně to tak bylo myšleno.
JC: já si myslím, že je chyba mít více komunikačních kanálů a kde ještě nejsou všichni a ty žádosti o pomoc bych nejradší viděl na fóru.
PKS: (zpívá koledu)

Konec: 18:55
Odpovědět

Zpět na „Schůze KS Jihomoravský kraj“