POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Jakub.Backa »

Jiri.Kaderavek píše: 22 pro 2023, 21:35
Ivan.Bartos píše: 21 pro 2023, 08:31

Ahoj Jirko, vím, že jsi dlouhodobě kritický k účasti Pirátů ve vládě i ke mě. Úplně nevím, jestli je o tom tohle vlákno...ale dobře.

A mám dobrý důvod. Protože jsi/jste mne velmi zklamali. Za prvé jsem ti věřil, že víš co činíš, když jdeš se STAN do koalice a to navzdory riziku, že to může Piráty a jejich značku poškodit, riziku, které bylo dobře známé a ty jsi ho zlehčoval ač bylo artikulováno mnohými významnými členy i mnou. Ale nechtěl jsem ještě věci hrotit, říkal jsem si, že možná víte co děláte ač jsem se velmi obával o výsledek "experimentu". Už během kampaně se ukázalo, že to byla chyba, že absolutně nemáte šajnu co činíte. Kolečko a čtvereček, taková kvadratura kruhu.

Podruhé jsem se zklamal, když jste z té blamáže nedokázali vyvodit osobní odpovědnost a naprosto nekriticky hájili své pozice tím, že by to měl napravit ten kdo věc zavinil. Od té doby jsem toho názoru, že v našem čele stojí nekompetentní lidé. Jsem přesvědčen, že v každé jiné straně by po takové blamáži nezůstal kámen na kameni.

Sorry, že neskáču radostí nad naší účastí ve vládě. Za prvé, když už v ní jste, předpokládám, že se snažíte plnit Pirátský program jak nejlépe můžete. V dané koalici to znamená, že výsledek nebude 100% inverzí Pirátského programu, ale jen 50% inverzí, tedy zhruba na úrovni vlády Babiše. Když budeme mít veliké štěstí, sáhneme si v příštích volbách zase na 10%. To znamená, že po 12 letech růstu preferencí (2009 - 2020), kdy jsme dělali politiku agenda setting z opozice zažíváme nyní období konstruktivní koaliční stagnace preferencí (2021 - 2023), bohužel na úrovni, která nám poměrně spolehlivě zaručuje opět opozici a nulovou šanci prosadit cokoliv významnějšího. Období růstu preferencí skončilo s koalicí se STAN, šance na další růst pak s účastí ve vládě. Jsem rád, že si každý z vás dělá čárky do sbírky úspěchů, takže z vašeho pohledu se jedná o sukces, bohužel mise Pirátů byla jiná, byla disruptivní. To co činíte se disrupci a tedy ani Pirátskému genius loci ani v náznaku nepodobá. Je to jen ozvěna zmařené šance, že se tahle země v dohledné době posune progresivním směrem, minimálně do 2030 máme my i naše děti utrum. A hlavní a první příčinou toho stavu je koalice PirSTAN.

To, že zase kandiduješ na předsedu mne vlastně ani nepřekvapuje, pouze mi dokazuje, že se ve svých úvahách nemýlím. Dostatek oportunních podporovatelů jistě najdeš. Ale s původními Pirátskými myšlenkami omezení mandátu, nekumulace funkcí, odmítání kultu osobnosti, odpovědnosti politika za své činy, s nimi to nemá stejně jako tvoje současná politika nic společného.

No a co se týče HK ČR. Prosadí se to, co schválí ODS a proti čemu nebude TOP09, STAN nebo KDU-ČSL. Nás se nikdo nebude ptát. Stejně jako neprosadíte manželství pro všechny, nezachráníte vánoční kapry a nezlegalizujete marihuanu, tak nezabráníte žádné z konzervativních zhovadilostí, kterou si zbytek vlády prosadí. Protože na to prostě nemáme sílu. Jen se do análů a Babišova argumentačního manuálu pro budoucnost zapíše, že to a to bylo přijato (i) za vlády Pirátů.

Jirko, vy jste v JmK odešli na kraji do opozice?

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Jakub.Backa píše: 23 pro 2023, 11:33

Jirko, vy jste v JmK odešli na kraji do opozice?

Ne. Proč se ptáš? Souvislost?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
Robert.Magni

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Jakub.Backa píše: 23 pro 2023, 11:33

Jirko, vy jste v JmK odešli na kraji do opozice?

Probereme to na CF, nedogmaticky, argumentacne, podelime se o zkusenosti praxí i lety nabyté. Já v politice moc nestřílím od boku a co artikuluji mám dlouho porozmýšlené. Velmi rád si na to sednu se skupinou lidí, kteří budou chtít slyšet a diskutovat tohle téma i moje protestní názory 🙂 V tomto tématu je to OT, jen jsem reagoval na IB.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Lukas.Novy
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“