POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Mikulas.Peksa píše: 21 pro 2023, 01:17

To jako že KDU obnoví inkvizici, ODS cechy a TOPka šlechtické tituly? To je krásná cesta SPOLU do středověku....

Za asistence Pirátů :(

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 6):
Ivor.Kollar, Ondrej.Kotas, Lukas.Novy, Dalibor.Zahora, Robert.Magni, Jiri.Ulip
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jan.Prokop píše: 20 pro 2023, 19:18
Ivan.Bartos píše: 20 pro 2023, 19:13
Jan.Prokop píše: 20 pro 2023, 16:34

Ivane mysliš si, že pokud ODS tohle protlačí, tak je to ta červená linie na odchod z vlády?

Tak navrhuje to Hospodářská komora. To přece není ODS :-)
Hele to je fakt kolektivizace. Jestli to jedna část ODS nedělá té druhé naschvál… každopádně to určitě budu chtít nějak probrat na tripartite. Není to navrh žádnéhl ministra ani poslance. Ani nevim, zda o tom Petr Fiala ví (možná Jo, možná z tisku). Pokud by to za HK přeložil někdo z ANO tak to taky něco muže značit. Uvidíme.

To samozřejmě vím, ale sám jsi psal
"vzhledem k tomu, jak silně je personálně propojen náš koaliční partner ODS s vedením Komory, budu tuhle věc velmi intenzivně řešit. V tuto chvíli s našimi odborníky hlouběji analyzujeme jednotlivé paragrafy návrhu Hospodářské komory, základní obrysy jsou už ale bohužel jasné."

Tu červenou linii jsem myslel, kdyby to mělo projít vládou

Ahoj, nemám rád moc hypotetické scénáře. Tento návrh ve své plné kráse by teda hypoteticky takovou červenou lini bylí, ale podle mě by se musel někdo zbláznit, kdyby to seriózně za libovolnou vládní stranu tlačil. Tahle věc prostě nemůže projít a divil bych se, kdyby ji někdo z vlády seriózně navrhoval, nebo by dostala od vlády zelenou. Byť by to klidně mohl načíst jako poslanecký návrh třeba univerzál Pavlíček za ANO, nebo pan Kolovratník.

Není to návrh ODS. S premiérem či ministry jsem o tom nemluvil. Dynamiku uvnitř ODS (kdo všechno je "šli bychom s ANO"/"nešli bychom s ANO", nebo jaký je vztah ODS a ODS Praha nějak čtu, ale tento tah HK může být klidně soloakce) těžko rozklíčovat. Často se stává, že kroky HK (nebo dříve ICT unie) jsou negativně vnímány samotnými členy HK (ICT unie)
Prostě jsem získal ten návrh a řeším co to je a jaký s tím má kdo záměry.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Jan.Prokop, Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jiri.Kaderavek píše: 21 pro 2023, 01:50
Mikulas.Peksa píše: 21 pro 2023, 01:17

To jako že KDU obnoví inkvizici, ODS cechy a TOPka šlechtické tituly? To je krásná cesta SPOLU do středověku....

Za asistence Pirátů :(

Ahoj Jirko, vím, že jsi dlouhodobě kritický k účasti Pirátů ve vládě i ke mě. Úplně nevím, jestli je o tom tohle vlákno...ale dobře.

Ani jedno z toho, co Mikuláš napsal, se nestalo a tak nějak nevidím, že by se z toho něco dělo. NAopak, když nějaká taková tendence vyleze, jsme v první linii (i v médiích a řešíme to) K věcem, které mají aspekt popisovaného se stavíme kriticky a vlastně jim právě z vládní pozice stavíme hráz.

Když vezmu jen DIGI: Myslíš si, že by se mi třeba podařilo z opozice s mým týmem změnit původní pozici ČR k ChatControl tedy CSAM (konec soukromé komunikace online, scanování cloudů, prolomení šifrování v interpersonální komunikaci, na internet jen s identifikací), nebo prosadit významný aspekty ochrany soukromí a zneužití v AI aktu, který jsme do finální dohody 27 propsali právě v našem předsednictví, či to, že jedeme ve velkým open data přes všechny resorty, vznikla DIA a vznikají kompetenční centra,,, a takových věcí ti za sebe můžu vyjmenovat 10 za Piráty skrze vládní angažmá (teď jsem někde viděl 52). Stejně tak sleduju naše výsledky v krajích.

Ani tento dokument a možnost včasného alarmu (což používáme vždy, když se něco takovýho objeví) bychom neměli.

Fakt si nemyslím, že čemukoliv z toho, co dystrotpicky popsal Mikuláš Piráti v libovolný úrovni asistují. Naopak si myslím, že kdybychom nestáli s našima náměstkama denně ve střehu, tak se dějí věci, co český člověk neviděl a my bychom někde po boku Okamury a Havlíčka postovali emoční a vzhledem k posunu narativů až historický výdejka TOHLE NE! na sociální sítě :-(.

V každým meziresortním řízení denně naše resortní týmy a lidi, co máme na jiných ministerstvech, uplatňují relevantní politiku Pirátů.

Děláme i jiný věci. Reformuju zákony o veřejných zakázkách, napsali jsme a v úterý dostala od k5 go reforma UOHS , bojujeme s kartely a dozimetry v oblasti IT zakázek (já bohužel denně, protože největší tunel jsem zdědil od Dostálové a Šteffela na MMR). Byla by DIA?

Víš, já když sleduju "denní tisk" a říkám si, tyjo, tohle se nám povedlo, a pak čtu o jen o tom, co je v tom a tom blbě, nedivím se, že se toto propisuje i do vnímání řady lidí včetně Pirátek a Pirátů.

Oznámení moderátora:

Napomínám uživatele za tapetování.

Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 21 pro 2023, 08:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Moderace
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Backa, Mikulas.Ferjencik, Pavel.Volk, Marek.Krejpsky, Vojtech.Pikal, Lucie.Seguin, Jiri.Ulip, Martin.Novak
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Zkusím to popsat prakticko-politicky.

Návrh vznikal na půdě HK. Pravděpodobný cíl byl to mít připravené, pak to potichu předjednat u jim nakloněných lidí a pak to někde v rychlosti vystřelit spolu s nějakým mediálním krytím (pozitivním i negativním). Premiér v úzké kooperaci s prezidentem HK k fast trackování zřídil Výbor pro strategické investice... Nicméně novinky.cz o tom napsali teď a viditelně nepřekvapili jen nás, ale i HK. Ještě navíc ve vánoční salátové sezoně. HK je ve viditelné defenzívě.

Co z toho plyne? Je třeba udržovat téma ve vzduchu a jasně říkat, že je to špatně. Je třeba jasně říci, kdo za to nese odpovědnost (prezident HK + https://www.komora.cz/o-nas/prezidium/viceprezidenti/). A samozřejmě si všímat vazby HK na ODS a i další strany.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 7):
Jan.Prokop, Pavel.Volk, Tomas.Valek, Marek.Krejpsky, Vojtech.Pikal, Lucie.Seguin, Jiri.Ulip

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ivan.Bartos píše: 21 pro 2023, 08:31

...

Víš, já když sleduju "denní tisk" a říkám si, tyjo, tohle se nám povedlo, a pak čtu o jen o tom, co je v tom a tom blbě, nedivím se, že se toto propisuje i do vnímání řady lidí včetně Pirátek a Pirátů.

Abych nebyl špatně pochopen - úmyslně jsem to napsal s nadsázkou, protože to naráží na to, jak je celá ta věc vnímána zvenku. Ta vláda je nejmíň populární v historii ČR a zmiňovaný "denní tisk" nás natírá, že je to vláda "pětikoalice" (a trollové "denního tisku" tomu říkají rovnou "pětidemolice").

My bychom potřebovali nejen dlouhý seznam věcí "co se povedly", ale taky dlouhý seznam věcí "co jsme zabránili ODS pokazit". Každý Pirát je vysílač a každý Pirát by měl mít takový seznam naučený, aby ho mohl opakovat při každé příležitosti, každému, koho potká na ulici. Problém se, bohužel, nevyřeší tím, že budeme říkat "všechno je dobré, máme se nejlíp v historii" nebo "a ta Nutella je jen 2x tak drahá co v Německu a fakt se kvůli tomu zlobím". Palebná síla "denního tisku" dalece převyšuje všechna Echa24 a podobné věci, které je schopná v tomto přetlačování využít premiérská strana.

Do voleb 2021 jsme šli, protože jsme chtěli "premiéra Bartoše"....ne "padnout na barikádách za premiéra Fialu". A je úplně v pohodě říkat nahlas "zabránili jsme řádění Hospodářské Komory pod vedením Zdeňka Zajíčka z ODS". Naopak, taková komunikace musí zaznívat častěji a intenzivněji. Takže díky za to, Ivane, že tu toto vlákno je.

Naposledy upravil(a) Mikulas.Peksa dne 21 pro 2023, 12:16, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Volk, Lukas.Novy, Matej.Belohoubek, Jiri.Kaderavek, Ondrej.Kotas, Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Pavel.Volk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 223
Registrován: 20 črc 2017, 21:47
Profese: OSVČ
Bydliště: Skály 1, Teplice nad Metují
Dal poděkování: 443 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Pavel.Volk »

Mikulas.Peksa píše: 21 pro 2023, 12:00
Ivan.Bartos píše: 21 pro 2023, 08:31

...

Víš, já když sleduju "denní tisk" a říkám si, tyjo, tohle se nám povedlo, a pak čtu o jen o tom, co je v tom a tom blbě, nedivím se, že se toto propisuje i do vnímání řady lidí včetně Pirátek a Pirátů.

Abych nebyl špatně pochopen - úmyslně jsem to napsal s nadsázkou, protože to naráží na to, jak je celá ta věc vnímána zvenku. Ta vláda je nejmíň populární v historii ČR a zmiňovaný "denní tisk" nás natírá, že je to vláda "pětikoalice" (a trollové "denního tisku" tomu rovnou říkají rovnou "pětidemolice").

My bychom potřebovali nejen dlouhý seznam věcí "co se povedly", ale taky dlouhý seznam věcí "co jsme zabránili ODS pokazit". Každý Pirát je vysílač a každý Pirát by měl mít takový seznam naučený, aby ho mohl opakovat při každé příležitosti, každému, koho potká na ulici. Problém se, bohužel, nevyřeší tím, že budeme říkat "všechno je dobré, máme se nejlíp v historii" nebo "a ta Nutella je jen 2x tak drahá co v Německu a fakt se kvůli tomu zlobím". Palebná síla "denního tisku" dalece převyšuje všechna Echa24 a podobné věci, které je schopná v tomto přetlačování využít premiérská strana.

Do voleb 2021 jsme šli, protože jsme chtěli "premiéra Bartoše"....ne "padnout na barikádách za premiéra Fialu". A je úplně v pohodě říkat nahlas "zabránili jsme řádění Hospodářské Komory pod vedením Zdeňka Zajíčka z ODS". Naopak, taková komunikace musí zaznívat častěji a intenzivněji. Takže díky za to, Ivane, že tu toto vlákno je.

Naprosto souhlasím s napsaným, jen u toho posledního odstavce bych si dovolil zapolemizovat - "nezabránili" jsme zatím ničemu, jen "upozorňujeme na řádění a nápady z dílny Hospodářské komory pod vedením Zdeňka Zajíčka z ODS"
Ale to je jen formalita ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Volk za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Pomocnou ruku najdeš vždy jen na konci svého ramene ;) ;)
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Pavel.Volk píše: 21 pro 2023, 12:08

...

Naprosto souhlasím s napsaným, jen u toho posledního odstavce bych si dovolil zapolemizovat - "nezabránili" jsme zatím ničemu, jen "upozorňujeme na řádění a nápady z dílny Hospodářské komory pod vedením Zdeňka Zajíčka z ODS"
Ale to je jen formalita ;)

To je pravda. Asi kdyby existovalo usnesení typu "pro Piráty je toto červená linie", bude možno v pozdějších fázích argumentovat "schválení té věci zabránila pohrůžka Pirátů odchodem z vlády". Ale možná by měl předseda říct, jak se cítí a jaký chce od strany mandát.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Pavel.Volk, Robert.Magni, Ondrej.Kotas
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5611
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22642 poděkování
Dostal poděkování: 4589 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Robert.Magni »

Oznam to novinářům, tady na foru je to k hovnu.

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Robert.Magni píše: 22 pro 2023, 07:57

Oznam to novinářům, tady na foru je to k hovnu.

Novináři o tom napsali, Ivan má post na všech možných sítích a tady to komunikuje s členy. Čili mi to přijde jako rada na ...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POZOR! Hospodářská komora chce prosadit kolektivizaci (osedlat si) podnikání v ČR

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Ivan.Bartos píše: 21 pro 2023, 08:31

Ahoj Jirko, vím, že jsi dlouhodobě kritický k účasti Pirátů ve vládě i ke mě. Úplně nevím, jestli je o tom tohle vlákno...ale dobře.

A mám dobrý důvod. Protože jsi/jste mne velmi zklamali. Za prvé jsem ti věřil, že víš co činíš, když jdeš se STAN do koalice a to navzdory riziku, že to může Piráty a jejich značku poškodit, riziku, které bylo dobře známé a ty jsi ho zlehčoval ač bylo artikulováno mnohými významnými členy i mnou. Ale nechtěl jsem ještě věci hrotit, říkal jsem si, že možná víte co děláte ač jsem se velmi obával o výsledek "experimentu". Už během kampaně se ukázalo, že to byla chyba, že absolutně nemáte šajnu co činíte. Kolečko a čtvereček, taková kvadratura kruhu.

Podruhé jsem se zklamal, když jste z té blamáže nedokázali vyvodit osobní odpovědnost a naprosto nekriticky hájili své pozice tím, že by to měl napravit ten kdo věc zavinil. Od té doby jsem toho názoru, že v našem čele stojí nekompetentní lidé. Jsem přesvědčen, že v každé jiné straně by po takové blamáži nezůstal kámen na kameni.

Sorry, že neskáču radostí nad naší účastí ve vládě. Za prvé, když už v ní jste, předpokládám, že se snažíte plnit Pirátský program jak nejlépe můžete. V dané koalici to znamená, že výsledek nebude 100% inverzí Pirátského programu, ale jen 50% inverzí, tedy zhruba na úrovni vlády Babiše. Když budeme mít veliké štěstí, sáhneme si v příštích volbách zase na 10%. To znamená, že po 12 letech růstu preferencí (2009 - 2020), kdy jsme dělali politiku agenda setting z opozice zažíváme nyní období konstruktivní koaliční stagnace preferencí (2021 - 2023), bohužel na úrovni, která nám poměrně spolehlivě zaručuje opět opozici a nulovou šanci prosadit cokoliv významnějšího. Období růstu preferencí skončilo s koalicí se STAN, šance na další růst pak s účastí ve vládě. Jsem rád, že si každý z vás dělá čárky do sbírky úspěchů, takže z vašeho pohledu se jedná o sukces, bohužel mise Pirátů byla jiná, byla disruptivní. To co činíte se disrupci a tedy ani Pirátskému genius loci ani v náznaku nepodobá. Je to jen ozvěna zmařené šance, že se tahle země v dohledné době posune progresivním směrem, minimálně do 2030 máme my i naše děti utrum. A hlavní a první příčinou toho stavu je koalice PirSTAN.

To, že zase kandiduješ na předsedu mne vlastně ani nepřekvapuje, pouze mi dokazuje, že se ve svých úvahách nemýlím. Dostatek oportunních podporovatelů jistě najdeš. Ale s původními Pirátskými myšlenkami omezení mandátu, nekumulace funkcí, odmítání kultu osobnosti, odpovědnosti politika za své činy, s nimi to nemá stejně jako tvoje současná politika nic společného.

No a co se týče HK ČR. Prosadí se to, co schválí ODS a proti čemu nebude TOP09, STAN nebo KDU-ČSL. Nás se nikdo nebude ptát. Stejně jako neprosadíte manželství pro všechny, nezachráníte vánoční kapry a nezlegalizujete marihuanu, tak nezabráníte žádné z konzervativních zhovadilostí, kterou si zbytek vlády prosadí. Protože na to prostě nemáme sílu. Jen se do análů a Babišova argumentačního manuálu pro budoucnost zapíše, že to a to bylo přijato (i) za vlády Pirátů.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 9):
Lukas.Novy, Robert.Magni, Lukas.Mamula, Ondrej.Kotas, Robert.Cuma, Ivor.Kollar, Lukas.Dolezal, Jiri.Ulip, lubosv
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“