OT a procedura z CF 17/2022

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Martin.Kucera »

@Ivo.Vlasaty Oddělení z hlavního jednacího vlákna už proběhlo před několika hodinami, takže prosit netřeba.
A nebavíme se tady o žádném záměrném mnohadenním omezování prostoru pro diskusi. Ale poskytnout navrhovateli dejme tomu den, nota bene když zdržení patřičně zdůvodnil, je za mě adekvátní.
BTW, nic ti nebrání svůj příspěvek repostnout po vložení úvodního slova, že...
A pokud by došlo na stížnost ke KK, nevím proč by mělo jít o vtipný střet zájmů, když s možností střetu zájmů při práci KK se samozřejmě počítá a KK má dost členů na to, abych se mohl z projednávání vyloučit, podobně jako se už vícekrát stalo u jiných členů KK v jiných případech.
@Jiri.Belsan Viz výše, navíc času na diskusi je sice méně, ale i tak týden, a kratší čas je kompenzován tím, že nelze podávat jiné návrhy usnesení.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Jiri.Belsan »

To že bychom měli počkat na úvodní slovo je logické. Ale mohu poprosit o jaký předpis se opírá to přesouvání příspěvků? Kde je uvedeno, že se členové CF nemohou vyjadřovat v jednání před úvodním slovem? V JdŘ CF jsem to nenašel.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Martin.Kucera »

Přece "úvodní slovo" se nenazývá "úvodní" pro nic za nic. Ale proto, že je úvodem do rozpravy.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Taky se to dalo ale přeci vyřešit tak, že předsedající doplní nebo odkáže do toho prvního příspěvku Řebíčka to dodatečně dodané úvodní slovo. Souhlasím s kritikou a argumenty Iva i Jirky, přijde mi to přehnané.
Plus nebylo vhodné i v jednání zmínit a dát link, že něco bylo odsunuto?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Ivo.Vlasaty

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Lejcko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 623
Registrován: 02 čer 2017, 18:33
Profese: Student práv, "ajťák".
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1328 poděkování
Dostal poděkování: 804 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 17/2022 Distanc od postupu vlády v kauze ředitele UZSI

Příspěvek od Jan.Lejcko »

Přílohy
f63079dd6bc153.pdf
(188.92 KiB) Staženo 25 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Lejcko za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Jaroslav.Toman
Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 25 srp 2022, 22:16

Přece "úvodní slovo" se nenazývá "úvodní" pro nic za nic. Ale proto, že je úvodem do rozpravy.

V tom případě mi přesunutí příspěvku který není OT, z jednacího vlákna přijde velmi přes čáru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jak už jsem odpověděl Ivovi Vlasatému v SZ, mohu po dodání úvodního slova repostnout do jednacího vlákna obsah jeho příspěvku. Ale před úvodním slovem zkrátka žádná diskuse nebude. (Protože nemíním směřovat podobu budoucích jednání CF ke stavu, kdy dřív než bude mít navrhovatel šanci vložit úvodní slovo, od nějž by se měla debata odvíjet, objeví se v jednacím vlákně desítky chaotických příspěvků.)
Máš samozřejmě právo s tímto přístupem nesouhlasit a třeba požadovat u vedoucí AO výměnu předsedajícího.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Dobrý, doplnění úvodního slova už tam je, tudíž to před víkendem ještě stihnu, tak si to tam vložím znovu. K tomu podání ke KK se dostanu snad v úterý nebo prostě někdy příští týden.

Co se střetu zájmů u KK, já nepochybuju o tom, že se z toho vyloučíš, vím že jsi těchhle věcech fér člověk, ale vtipný mi to přijde i tak. Co mi vtipný nepřijde je, že svévolně plýtváš časem lidí, kteří ho na fóru nemohou trávit tolik co ty.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 26 srp 2022, 00:01

Jak už jsem odpověděl Ivovi Vlasatému v SZ, mohu po dodání úvodního slova repostnout do jednacího vlákna obsah jeho příspěvku. Ale před úvodním slovem zkrátka žádná diskuse nebude. (Protože nemíním směřovat podobu budoucích jednání CF ke stavu, kdy dřív než bude mít navrhovatel šanci vložit úvodní slovo, od nějž by se měla debata odvíjet, objeví se v jednacím vlákně desítky chaotických příspěvků.)
Máš samozřejmě právo s tímto přístupem nesouhlasit a třeba požadovat u vedoucí AO výměnu předsedajícího.

Já s tvým postupem nesouhlasím. Ale žádat výměnu nebudu. Přijde mi to jako jít s kanoném na vrabce. Ale trochu mě mrzí to tvoje. "Ale před úvodním slovem zkrátka žádná diskuse nebude." To je velmi direktivní a nemá to oporu v předpisech. Navíc jestli tedy věříš, že u jednání CF, u kterých se očekává více příspěvků se všichni udrží diskuzi pouze v linii úvodního slova, tak je to velmi naivní představa.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 2):
Jan.Lejcko, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT a procedura z CF 17/2022

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jinak nepřišel mi mail/sz na zahájení - předpokládám, že to teda bude v newsletteru a SZ by jít přece měla, ne?

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“