Spalování biomasy

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34749
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31656 poděkování
Dostal poděkování: 25744 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spalování biomasy

Příspěvek od Petr.Vileta »

OKubicek píše: 17 led 2020, 12:09 Výpočet potřeby panelů je jednoduchý. Mám roční spotřebu 4MWh. Potřebuji tedy 4 KWp instalovaného výkonu. 1 KWp vyprodukuje za rok asi 1 MWh. V současných podmínkách toto lze pořídit asi za 120 000 a dostat dotaci 60 000 Kč. Byly by ale potřeba velké baterie a tudíž by bylo vhodné instalovat vyšší výkon. Výpočet baterií by byl daleko obtížnější a také drahý. Legislativa by měla umožňovat posílat přebytky do sítě. Jinak se tento systém nevyplatí. Sedět jsem nepotřeboval. Pokud platím 15 000 ročně je to zaplacené za 4 roky. Není to tak růžové protože slunce svítí jindy než já potřebuji elektřinu a baterie to výrazně prodraží.
To jsou nějaké divné počty. ;) Koukám na svoji fakturu a vidím tam 0,9 MWh za rok a cenu ve vysokém tarifu 4,80 Kč, Tak jsem do téhle kalkulačky http://www.ceska-solarni.cz/kalkulacka2011.php zadal 1 kWp a 5 Kč/kWh a vyšlo mi

Kód: Vybrat vše

6. Úspora při 100% spotřeby vlastní výroby z FVE 4 750 Kč až 5 500 Kč
7. Návratnost investice při 100% 8 let až 7 let

8. Úspora při 75% spotřeby vlastní výroby z FVE 3 562,5 Kč až 4 125 Kč
9. Návratnost investice při 75% 10 let až 9 let

10. Úspora při 50% spotřeby vlastní výroby z FVE 2 375 Kč až 2 750 Kč
11. Návratnost investice při 50% 16 let až 14 let
To tedy opravdu není žádný zázrak. I když se přiznám, že jsem netušil že ceny až takhle spadly.
3. Přibližná cena zařízení je: 39 000 Kč

Ještě horších výsledků jsem se dobral tady https://www.bydlimesfilipem.cz/cs/kalku ... tovoltaika Ušetřil bych necelých 1000 Kč ročně. Mě to jako elektrikáři nedává smysl, ale uznávám, že humanitně vzdělaný člověk s láskou k přírodě to může vidět jinak. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí a zemědělství“