Děti pěšky do školy

Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Krajske expertni tymy - vedouci

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Děti pěšky do školy

Příspěvek od Jan.Prokop »

Martin.Kucera píše: 14 zář 2021, 09:25

K tomu busu počítáš i nějakou chůzi, ne? Protože idos mi ukazuje čas z konečné 37 na konečnou jen 36 minut. A když bych pro změnu uvažoval tramvaj (záleží odkud z Poruby, že...) tak tam by to bylo okolo 25 minut jízdy - ovšem čas strávený v MHD se dá smysluplně využít, čas strávený řízením auta nikoli.

Když jsem jezdil MHD, tak jsem si sedl asi jenom v cca 20% případů, tj co se dalo max dělat je poslouchat muziku (audioknihy) ve sluchátkách, takže výhoda oproti autu 0, spíš mínusová, protože mě přijde pohodlnější poslouchat na reproduktory, navíc v autě můžu spívat :D
Hlavně co tak mám známý s menšími dětmi, tak pro všechny je nejdůležitější ten uspořený čas, protože čas, který můžeš věnovat svým dětem ti nenahradí žádný smysluplný využití v MHD, já osobně jsem to vyřešil, že jsem si našel práci, kterou mám od baráku 12min pěšky, tj ušetřím děnně 2hod oproti MHD nebo hodinu oproti autu.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Děti pěšky do školy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Řeč byla o cestě s dětmi do školy a poté do práce, tam mi uniká kde je ta úspora času který by bylo možné věnovat dětem.
Navíc když jdeš s dítětem do školy pěšky, můžete si po cestě povídat o všem možném (čili mu věnuješ téměř veškerý čas cesty). Když ho vezeš do školy autem, měl by ses soustředit na řízení, protože je to nejspíš v hustém městském provozu, plus musíš dávat pozor na jiné děti, které jdou do školy pěšky (čili tomu svému věnuješ během cesty minimum času).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Marek.Necada

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Děti pěšky do školy

Příspěvek od Jan.Prokop »

Ke? reagoval jsem na tvůj příspěvek o tom MHD, že je to čas, který jde smysluplně využít, co s tím má společného chůze pěšky? Otázku toho, jestli se musí jezdit do práce autem si načal ty

Martin.Kucera píše: 14 zář 2021, 09:25
Ondra.kl píše: 13 zář 2021, 20:47
Martin.Kucera píše: 13 zář 2021, 18:17

Záleží kterým směrem je práce, kterým škola, a pak je tu samozřejmě aspekt, jestli opravdu musíš jezdit autem do práce.

Tohle je třeba posuzovat individuálně.

Třeba když jedu z Poruby na Fifejdy ... po D1 za 15 minut, 37čkou za 45 ...

K tomu busu počítáš i nějakou chůzi, ne? Protože idos mi ukazuje čas z konečné 37 na konečnou jen 36 minut. A když bych pro změnu uvažoval tramvaj (záleží odkud z Poruby, že...) tak tam by to bylo okolo 25 minut jízdy - ovšem čas strávený v MHD se dá smysluplně využít, čas strávený řízením auta nikoli.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Děti pěšky do školy

Příspěvek od Martin.Kucera »

Musíš brát celý kontext počínaje viewtopic.php?p=770494#p770494

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Děti pěšky do školy

Příspěvek od Jan.Prokop »

Když to bereš takhle, tak ta úspora času je rozdíl mezi časem stráveným s dítětem na cestě pěšky do školy a ušetřeným časem při použití individuální dopravy, tj pokud jdeš s dítětem pěšky 20min a cestováním autem ušetříš hodinu, tak je to 40min k dobru
Já hlavně reagoval na tvé smysluplné trávení času v MHD, já ten čas jako smyslupný nevidím, co můžu oproti autu je hrát hry na telefonu, nebo si číst (beru své preference), ale na to si musí člověk sednout (někdo to dává i ve stoje, já ne) navíc abych si knihu užil, tak stejně mám nejradši klid

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 4112
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 795 poděkování
Dostal poděkování: 4099 poděkování

Re: Děti pěšky do školy

Příspěvek od Ondra.kl »

Martin.Kucera píše: 14 zář 2021, 09:25
Ondra.kl píše: 13 zář 2021, 20:47
Martin.Kucera píše: 13 zář 2021, 18:17

Záleží kterým směrem je práce, kterým škola, a pak je tu samozřejmě aspekt, jestli opravdu musíš jezdit autem do práce.

Tohle je třeba posuzovat individuálně.

Třeba když jedu z Poruby na Fifejdy ... po D1 za 15 minut, 37čkou za 45 ...

K tomu busu počítáš i nějakou chůzi, ne? Protože idos mi ukazuje čas z konečné 37 na konečnou jen 36 minut. A když bych pro změnu uvažoval tramvaj (záleží odkud z Poruby, že...) tak tam by to bylo okolo 25 minut jízdy - ovšem čas strávený v MHD se dá smysluplně využít, čas strávený řízením auta nikoli.

Samozrejme ze pocitam celkovou delku cesty - od dveri do dveri.

Ohledne vyuziti casu v hmd - jsem k tomu silne skepticky. Osobne se mi to darilo naposledy na stredni skole. Ted mi do 10 minut vypadne knizka/ mobil z ruky bo usnu.

Odpovědět

Zpět na „Doprava a infrastruktura“