MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3095
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4869 poděkování
Dostal poděkování: 6449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Jan.Hora »

Ahoj všichni,

zahajuji korespondenční jednání - Volbu předsednictva místního sdružení Praha 3, z důvodu kolektivní rezignace předsednictva.

Postupovat budeme podle § 32-34 vzorového jednacího řádu, který přijalo krajské sdružení Praha, a souvisejících ustanovení.

Lhůta pro návrhy kandidátů do volby:
Středa 5.6.2024, 10.00

Přihlašování do volby
Nominace do volby můžete podávat způsobem uvedeným v návodu na wiki. Stačí ve fóru založit anketu, kolik členů sdružení podporuje vaši nominaci. Prosím uveďte, zda kandidujete na předsedu nebo na místopředsedu, jinak budeme mít za to, že kandidujete na všechny posty v předsednictvu. K získání nominace do předsednictva je třeba 7 hlasů.

Pokud by bylo kandidátů málo, vezme se dvojnásobek počtu volených míst lidí s největší podporou, i když hranici nepřesáhli (§ 31).

V tomto vlákně následně proběhne rozprava, kde se vyžaduje přednesení písemné kandidátské řeči (případně odkaz na kandidátskou řeč u nominace). Kandidátská řeč musí obsahovat:

  • odkaz na prezentaci, kterou vystavil ve vyhrazené části webu strany (https://lide.pirati.cz/) svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec,
  • svou představu, jakým způsobem bude funkci vykonávat, jakou má k výkonu funkce způsobilost a jak může přispět činnosti Pirátů v daném voleném orgánu,
  • uvede podstatné skutečnosti, které jsou předmětem nahlášení podle přílohy k jednacímu řádu, nebo uvede větu: V mém případě nejsou žádné další podstatné skutečnosti, které bych zamlčel/a.

Má se za to, že skutečnosti podstatné pro kandidaturu v případě kandidáta nejsou, pokud je ve své kandidátská řeči
nezmiňuje a byl na povinnost jejich uvedení upozorněn předsedajícím.

Právo na závěrečné slovo má každý kandidát. "

KandidujícíNominační vláknoKandidátská řečProfilPozice
Jakub MichálekNominační vláknoKandidátská řečProfil Předseda, místopředseda
Petr KonečnýNominační vláknoKandidátská řečProfil Předseda, místopředseda
Michal GillNominační vláknoKandidátská řečProfilMístopředseda
Jan BartkoNominační vláknoKandidátská řečProfilMístopředseda
František DosedělNominační vláknoKandidátská řečProfilMístopředseda
Apolena OndráčkováNominační vláknoKandidátská řečProfilPředsedkyně, místopředsedkyně
Martina HromádkováNominační vláknoKandidátská řečProfilMístopředsedkyně
Nikol MarhounováNominační vláknoKandidátská řečProfilMístopředsedkyně
Simona MikušováNominační vláknoKandidátská řečProfilMístopředsedkyně

Rozhodující zasedání
Rozhodující hlasování proběhne začne na zasedání (§ 34 odst. 1), které se koná: út 11.6.2024 od 18:00 na místě Dalimilova 760/2, Praha 3 - Spirit Bar, viz pozvánka zde:"
viewtopic.php?t=67031

Průběh volby
Aktuálně má místní předsednictvo 5 členů. Na počátku zasedání lze návrhem postupu před začátkem volby stanovit počet členů místního předsednictva v rozsahu daném stanovami, tedy 3 až 5 členů. Tento počet může být také stanoven usnesením fóra, jinak zůstává aktuální počet členů.

Z oblastního předsednictva se volí samostatně jen předseda. Standardní dvoukolová hlasovací metoda s přijatelností v prvním kole a preferencí v druhém kole je popsána v § 40 jednacího řádu. Hlasovat budeme tajně pomocí systému Helios s jedním kolem hlasování v délce nejméně 20 minut, viz § 21 odst. 3. Každý hlasující, který má nahlášený telefon, obdrží SMS zprávu s upozorněním na hlasování.

Průběh volby tudíž bude následující:
1) Případné rozhodnutí o návrhu postupu počtu členů
2) Volba předsedy místního sdružení - 1. kolo (11.6. 19:15 - 12.6. 19:15); následně případně 2. kolo (12.6. 19:30-13.6. 19:30)
3) Volba místopředsedů - 1. kolo(13.6. 20:00 - 14.6. 20:00); následně případně 2. kolo (14.6. 20:30 - 15.6.20:30)

Kandidáti, kteří nebyli zvoleni pouze kvůli omezení počtu členů oblastního předsednictva, avšak získali nadpoloviční podporu, se stávají náhradníci. Ve vztahu k předsedovi se ustanovení o náhradnictví nepoužijí (§ 34 odst. 3, 37). "

Jednání bylo svoláno jako veřejné, to znamená, že všechny příspěvky si může kdokoliv z veřejnosti přečíst. Tím spíše žádáme, abychom se drželi kultivované diskuse.

Úvodní slovo předsedajícího, který představuje úkoly, které má volená osoba vykonávat:

Předsedající píše:

"Místní předsednictvo má všeobecnou zodpovědnost za chod svého sdružení. Cílem sdružení je přispívat k naplnění cílů Pirátů na lokální úrovni. Místní předsednictvo je kolektivní orgán, kde je potřeba si rozdělit zodpovědnosti, ale klíčová rozhodnutí se přijímají většinou hlasů.

Oblastní předsednictvo

  • vede a organizuje činnosti oblastního sdružení, tj. zřizuje další týmy a pověřuje členy sdružení výkonem funkcí, plánuje činnost, sleduje plnění úkolů a hlídá termíny,
  • odpovídá oblastnímu fóru a plní usnesení oblastního fóra,
  • zodpovídá za volební kampaň na svém území,
  • přijímá nové členy, podporuje zdravý růst členské základny, zjišťuje dovednosti nových členů, příznivců a ostatních dobrovolníků, zajišťuje jejich zapojení a provádění (onboarding),
  • zapojování nových lidí do činností, na které jsou dobří,
  • zajišťuje vnitřní komunikaci s členy a příznivci, buduje pozitivní a přátelskou atmosféru ve sdružení a sdílí tuto atmosféru s nově příchozími zájemci o činnost Pirátů i dlouhodobými příznivci,
  • vedení seznamu úkolů, kontrola jejich plnění, shromažďování informací o činnosti za dané sdružení a předávání relevantních nebo vyžádaných informací na vyšší úroveň,
  • svolává zasedání oblastního fóra prostřednictvím svého předsedy a předsedá korespondenčním jednáním nebo dohlíží na jejich předsedající,
  • shromažďuje návrhy na kandidáty do voleb a zabezpečuje jejich odbornou a politickou přípravu, mj. předsedovi strany navrhuje volebního zmocněnce,
  • zabezpečuje primární volby ve své oblasti a určuje, zda v nich mohou hlasovat i registrovaní příznivci,
  • vyjednává koalice a jiné formy volební spolupráce na komunální úrovni,
  • na základě pověření RP a v koordinaci s ním dojednává volební spolupráci v senátních volbách v daném obvodu,
  • předkládá oblastnímu fóru návrh rozpočtu, hospodaří s přidělenou položkou nebo rozpočtem, schvaluje záměry nad 20 000 Kč,
  • poskytuje zázemí místnímu zastupitelskému klubu,
  • může vydávat stanoviska jménem strany na oblastní úrovni,
  • udržuje systémy strany na oblastní úrovni, například oblastní webové stránky a vyčleněné části fóra,
  • řeší problémové případy chování členů a příznivců, ruší registrace příznivců, bere na vědomí zánik členství a navrhuje vyloučení člena ze sdružení,
  • reaguje na podání vůči předsednictvu nejpozději do 5 dnů,
  • archivuje materiály sdružení,
  • zveřejňuje základní informace o sdružení a týmech.

Člen předsednictva místního sdružení vykazuje kontakty podle předpisu o lobbingu. Samotné předsednictvo se řídí zásadami týmové spolupráce.

Klíčové metriky:

  1. lokální volební výsledek a počet komunálních mandátů,
  2. nárůst počtu členů, příznivců a aktivních dobrovolníků v regionu a jejich spokojenost,
  3. zásah politických a jiných akcí v regionu,
  4. aktuální prezentace místního sdružení na webu a sociálních sítích, odezva dobrovolníkům."

Poznámka předsedajícího: V tomto jednání poprvé testujeme vzorový jednací řád v praxi. Pokud byste našli jakékoliv nesrovnalosti, překlepy nebo nebylo něco srozumitelné, dejte mi prosím vědět, ideálně soukromou zprávou na zulipu, signalu či zde.

JH moderuje:

Poslední aktualizace: 14.6.2024 14:26

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Dosedel, Jakub.Michalek, Michal.Gill, Ondrej.Vojta

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 378
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 300 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Jan.Bartko »

Ahoj, předsedající i ostatní. Evidují názor některých členů/členek, že mít takto krátké 20minutové hlasování je nepraktické a někteří už nyní ví, že se nebudou moct prakticky zúčastnit (ani online).
Je mi jasné, že to je komplikace, ale můžu navrhnout změnu, aby se hlasovalo vždy aspoň 24 hodin?

“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Jan.Hora
Kontrolní komise
Příspěvky: 3095
Registrován: 19 led 2016, 15:51
Profese: IT analytik / Software developer (MSSQL)
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 4869 poděkování
Dostal poděkování: 6449 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Jan.Hora »

JH moderuje:

Eviduji procedurální návrh na dobu trvání jednotlivých hlasování nejméně 24hodin.

To zároveň ale znamená, že nebude možné provést hlasování na zasedání (pouze lze zahájit první kolo volby předsedy / předsedkyně), na což tímto upozorňuji (může to mít dopad na plánovanou podobu programu, zejména grilování přihlášených kandidujících apod., dále to může znamenat nejen, že někteří hlasující se budou moci zapojit do hlasování snáze, ale jiní že se nebudou schopni z časových důvodů zúčastnit kol konaných mimo den zasedání)

Lhůtu pro konsensuální schválení tedy raději stanovuji na 48hodin, abyste si mohli v klidu promyslet a probrat, jaké konkrétní dopady tento návrh nese - tedy do 28.5. 16:00

H.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hora za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Dosedel, Vojtech.Sedlacek

Jan Hora
KS Praha
PMS Praha 4
zastupitel MČ Praha 4
jan.hora@pirati.cz
Keep calm and practise Iaido

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12347
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5388 poděkování
Dostal poděkování: 20706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ahoj,

proč jsem se přihlásil do volby vedení MS Praha 3? Zatím jsem reálně v předsednictvu místního sdružení nebyl a zajímalo, zda se mi naše sdružení podaří rozhýbat. Mám teď volný čas navíc, protože se už neangažuji na celostátní úrovni, tak jsem si řekl, že to zkusím a že je potřeba začít tam, kde člověk žije.

Budu v této řeči zcela upřímný, protože to je základ a pokud si nedokážeme vedle silných stránek a příležitostí pojmenovat i slabé stránky a hrozby a neutralizovat je, způsobíme si tím v budoucnu zbytečné problémy. Za posledních 10 let jsem vedl tři kluby, jeden zastupitelský na Magistrátu 2014-2017 a dva poslanecké, od té doby doteď, takže mám celkem přehled, jak politický útvar vést. Ano, měli jsme i nezdary, ale vždycky jsme se z nich zvládli zvednout a jít dál, což mi přijde daleko důležitější. A tyhle zkušenosti podle mě mohou být pro naše sdružení užitečné.

Na co bych se rád zaměřil?

Východiska dalšího směřování sdružení jsme si trochu načrtli na teambuildingu. Máme cca 10 aktivních lidí, pracujeme druhé volební období v koalici, prošli jsme si několika obměnami radních, máme za sebou dílčí úspěchy, i když náš vliv v koalici není rozhodující.

Spojuje nás ochota zkoušet nové věci, posouvat Prahu 3 dál, aby zůstávala moderní a příjemným místem pro život nejen pro mladé a rodiny, abychom mohli jít do práce a z práce zelenou ulicí pěšky nebo jet na kole v zeleni, měli špičkové školky a školy dostupné pro všechny místní občany a dařilo se lokálním podnikům. A snad taky trochu vracet naději lidem, že poctivost je na místě nejen v politice.

Kam se chceme dostat? Politiku neděláme pro sebe, ale pro voliče. Proto bychom měli pečlivě sledovat, jak voliči volí. V roce 2018 jsme udělali na P3 volební výsledek 18,6 %, po úspěšném roce ve sněmovně a paralelně s volbami na Magistrát. Po prvním volebním období, které bylo zatíženo rozpory, jsme se dostali na 12,3 %. To je dost trpká zkušenost. Lidé kriticky hodnotili hlavně naši nejednotu (střídání radních a spory) a nedodávání či pomalé dodávání reálných změn.

Celoměstsky měli Piráti 17,7 %, tedy výrazně lepší výsledek. Připomenu srovnání:

Volební formacevýsl. P3výsl. ZHMProzdíl
Pravice (SPOLU+STAN)43,7 %32,5 %tj. +11,2 %
ANO 2011:15,0 %19,3 %tj. -4,3 %
Piráti:12,3 %17,7 %tj. -5,4 %
Praha sobě:7,3 %14,7 %tj. -7,4 %
Zelení:6,7 %2,0 %tj. +4,7 %
SPD:5,8 %5,2 %tj. +0,6 %
Patrioti:5,6 %0,8 %tj. +4,8 %

Z toho je zřejmé, že na Praze 3 tradiční pravicové strany skórovaly výrazně lépe než na úrovni celé Prahy, kde udělali Piráti výrazně lepší dojem. Na městské části nám tedy lidé, kteří volili na Magistrát, utekli patrně k pravici (SPOLU, STAN) a trochu k Zeleným. Přitom na Praze 3 jsme měli dříve jeden z nejlepších výsledků a máme zde nejvíce členů.

Úspěch na Magistrátu jsme naposledy měli hlavně díky tomu, že jsme oslovili předchozí voliče SPOLU a část nevoličů. Jistě jsme se sami připravili o část voličů v důsledku i tím, že jsme nebyli vnímáni jako přirozený lídr, což se třeba Zdeňku Hřibovi proti Bohuslavu Svobodovi povedlo.

Mým cílem ve vedení sdružení bude dostat naši organizaci do kondice. Vrátit důvěru lidí v to, že dokážeme reálně posunout věci k lepšímu.

Kroky, které budeme muset podniknout, jsou z velké části zřejmé. To ale neznamená, že jsou lehké.

Za prvé se zaměřím na to, aby naše vedení dobře porozumělo pohledu členek a členů sdružení, mělo dobře zmapováno, kdo může s čím pomoci a jaké má časové možnosti, aby to všechno organicky zapadlo do sebe. Když v další části mluvím o tom, co bych rád dělal, berte to s touhle poznámkou, že bych to rád adaptoval na možnosti a zájmy ostatních.

Důležitou částí této první fáze je najít skutečné porozumění mezi členy sdružení. Naše sdružení trpí polarizací a přenáší si tak všechny neduhy české společnosti a Pirátské strany. Je to vidět na vztazích mezi lidmi i na negativních hlasech v anketách a je lepší si to pojmenovat a pracovat s tím, než předstírat, že to neexistuje a konejšit se falešnou empatií. To mi přijde morálně správná cesta. Pokud to začneme vnímat a lépe s tím pracovat, nebude to úplně jednoduché, ale mnohonásobně se nám to vyplatí.

Skoro celý svůj politický život jsem pracoval s řadou lidí, kteří měli odlišné, asi by se dalo říci konkrétně "levicovější" názory. A naučil jsem se, že různost pohledů může být pro oba přínosem, pokud k tomu tak přistoupíme a fungujeme s citem. Já osobně do toho chci přinášet pohled, který zdůrazňuje, že hodnoty musí někdo vytvořit a že hodnotu má i čas a know how, jak dělat věci, aby fungovaly, nikoliv jen podle hezky znějící ideologie. A že věci musíme primárně dělat, aby z nich měli voliči přínos, a mohutně je propagovat, spíš než jen o nich mluvit, což už nikoho nezajímá.

Takže jak zmenšovat polarizaci v našem sdružení? Pokud jde o naše malé sdružení, spíš bychom se měli inspirovat českým hokejovým týmem, skloubit silné stránky a zájmy různých lidí, mít tah na branku a zodpovědnost. Máme příliš málo času, málo kvalitních lidí na to, abychom si čímkoliv z toho mohli dovolit plýtvat. I tak máme výrazně více členů, než na Praze 12, ale preference tomu neodpovídají. Zacházíme s časem zcela nehospodárně, odkládání jednoduchých úkonů je na denním pořádku. Ztrácíme přirozené flow a zabředáváme do byrokracie. Osobně nemám komunální ambice, takže nebudu zosobňovat žádný hlasovací tábor v primárních volbách, ale jde mi hlavně o výsledek kandidátky jako celku. Tam máme značnou rezervu, aby to k něčemu bylo a měli jsme jasný směr a silnou pozici naše vize prosadit a veřejnost nám věřila, že k tomu máme potřebné kompetence a průraznost. Je řada dalších věcí, kterými můžeme polarizaci předcházet, když už o tom mluvíme, například vůbec nesbírat hlasy proti v anketách, kde to nemá žádnou přidanou hodnotu. Nebo řešit více věcí osobně, kde zvolený člen předsednictva může hned navázat a poražený uzná výsledek proběhne přirozená lidská interakce, která jim to umožní zpracovat a najít novou rovnováhu, ne že jsou všichni zalezlí u svých počítačů a zakládají na sebe podněty. Zní to jako zdravý selský rozum, ale často vítězí cesta pohodlnosti.

Za druhé se chci věnovat růstu sdružení. Máme zde hodně spících členů, já jsem byl jedním z nich. Původně jsem se vůbec nechtěl angažovat na místní úrovni. Neznamená to, že bych se však neangažoval, protože několikrát jsem byl v minulosti požádán, abych se vrátil a pomohl řešit krizovou situaci, což se v obou případech podařilo, a pomohlo to třeba v období 2018-2022 zachránit koalici. Od větší angažovanosti mě dříve odrazovalo velké vytížení, ale zcela upřímně také vzájemné osobní spory ve sdružení, do kterých jsem nechtěl být zatažen, které dokonce šly přímo proti zájmu uspět ve volbách, a poněkud malý tah na branku a vytváření různých skupinek. To je na jednu stranu přirozené, ale rád bych, aby sdružení bylo otevřené, abychom aktivně nabírali nové členy. Proč máme tak málo nových talentů, kteří by nám pomohli zlepšit naši práci? Chtěl bych, abychom měli kulturu nastavenou tak, že jsme politická strana a máme fungovat tak, abychom dělali dobrou politickou práci a byli přitažliví pro voliče. A taky nové členy včetně lidí, kteří nehodlají ztrácet čas prázdným řečněním a aby od nás neutíkali talentovaní lidé. Vždycky mě štve, když o šikovného a užitečného člověka přijdeme a to se nám stalo bohužel několikrát.

Dalším důležitým krokem bude náborová kampaň nových spolupracovníků, ale i navazování neformálních vztahů se spolupracujícími lokálními podniky a organizacemi, které nám mohou pomoci ve volební kampani (nástěnkou, uschováním věcí, plakátem, občerstvením apod.). Pro tuto naši skvělou volební a náborovou kampaň bude nicméně potřeba připravit vnitřní prostředí, aby přišli noví členové do “hezkého” prostředí včetně přehledných a fungujících technických systémů. Osobně se o to chci zasadit a přivítat každého nového člena v našem sdružení a propojit ho s lidmi, kteří mu budou průvodci, a navést na cestu sebevzdělávání a práce na sobě. Na know how je potřeba spolupracovat s úspěšnými MS v Praze. Největší zájem o členství bývá kolem sněmovních a komunálních voleb a to je třeba využít.

Třetím a logickým krokem je pochopitelně příprava na volby a permanentní kampaň na všech úrovních, k jejichž úspěchu naše sdružení přispívá. S propagací na facebooku jsme začali už na teambuildingu. Musíme jít podle mě daleko dál. Nechci tu psát úplně otevřeně, co bych si představoval, protože tu má konkurence svoje špióny a nepochybně se snaží naše sdružení rozeštvat. Ale začít bychom měli u toho, co by měl být základ. Tedy najít způsob, jak mluvit s lidmi, jak zjišťovat jejich názory, jak je angažovat a to pak promítnout do našeho programu a ostré kampaně. Nejsem fanoušek z toho, když se politika dělá jen ze salonu a politik se s lidmi nebaví. Musíme najít způsob, jak to dělat, abychom se s lidmi bavili a by to i nás bavilo. Jak se vrátit do ulic, aby nás tam i lidi viděli.

A pochopitelně ruku v ruce s tím půjde kvalitní kandidátka, za kterou se sdružení postaví a bude za ni ochotné kampaň dělat. I zde mám nějaké nápady, byť osobně nehodlám kandidovat do zastupitelstva a chci pokračovat ve sněmovně. Chtěl bych, abychom do hlasování zapojili i ověřené registrované příznivce na Praze 3 a posílili roli a spoluodpovědnost jedničky kandidátky za sestavení týmu, ovšem při zachování principu primárních voleb.

Jak na volební kampaň? Cítím, že původní rebelský ethos Pirátské strany pomalu vyprchává. Začínáme splývat s establishmentem, což se leckdy snažíme kompenzovat tou či onou rétorickou či marketingovou pózou, ale hlavně nabrali jsme obrovskou kopu zkušeností. Potřebujeme teď společně najít něco, co bude pro lidi zase víc motivovat nás volit, dělat s námi kampaň a přidávat se. Naše role se mění, původní ethos rebela by měla nahradit tvrdá práce a praktické a jasně komunikované výsledky semknuté a dobře organizované partaje, spíše archetypy vizionář a hrdina. Tuto cestu bude potřeba společně najít, i s markeťáky, kteří tomu rozumí. A představit smělé cíle a delivery, které voliči marně u politických stran hledají. Částečně jsme s tím začali na teambuildingu, vnímám velký nevyužitý potenciál našich lidí v tom, že bychom mohli udělat třeba moderovanou fokusku místo tradičních online a fyzických diskusí.
Osobně rád využiju svoje sociální sítě s desetitisíci lidmi a cílenými kampaněmi, abychom kampaň i růst členské základny podpořili.

Ještě stručně k předsednictvu. Domnívám se, že minulost nám ukázala, že nepotřebujeme rozdělovat mnoho funkcí, že funkcionářství jako takové ještě mnoho práce neodvedlo. Aniž bych někoho kritizoval, faktem je, že velké pětičlenné předsednictvo fungovalo bohužel tak, že část lidí pak na to neměla čas a vlastně pak jakýkoliv posun blokovali. Proto by mi přišlo lepší spíše malé akční předsednictvo tříčlenné a další lidi pověřovat konkrétními zodpovědnostmi. To je možné udělat velmi flexibilně během hodiny, ne několik týdnů čekat a složitě hlasovat. Ze stejného důvodu jsem také proti tomu, aby se v tomto jednání prodlužovalo hlasování na čtyři dny, případně více, jak zde padl návrh na jedno hlasování 24 hodin, protože pokud dokážeme volit republikové předsednictvo v jeden den, nevím, proč bychom tak nezvládli zvolit předsednictvo na místní úrovni. Počet hlasujících bude prakticky stejný, ať už to bude trvat dva dny nebo 40 minut, což by mi přišlo jako taková adekvátní doba, u které ještě stihneme udělat volby tak, abychom na zasedání hlasování dodělali. Musíme se naučit vážit si času, což je jeden z mála statků v životě, se kterým nemůžeme obchodovat a nic ho nenahradí.

Pokud budu zvolen, vynasnažím se, aby předsednictvo dělalo to, co dělat má a naopak nedělalo to, co dělat nemá. Tedy soustředilo se na kampaň, nábor, členskou základnu, komunikaci, vedení a zázemí pro sdružení, nesuplovalo politiku, za kterou zodpovídají zastupitelé na Praze 3, na Magistrátu a na dalších úrovních a tyto politické oblasti ovlivňovalo hlavně skrze nástroje, které jsou k tomu určené, například příprava volebního programu nebo konzultace.

Každá lidská činnost se nakonec musí projevit v číslech, říká Tomáš Baťa. Rozhodující čísla bych pro začátek vzal z poslední platné strategie schválené vedením strany, což jsou pro místní předsednictva:

  1. lokální volební výsledek a počet komunálních mandátů - aktuálně 12,3 % a 4 - zde bychom měli mít výrazně vyšší ambici,
  2. nárůst počtu členů, příznivců a aktivních dobrovolníků v regionu a jejich spokojenost - máme 35 členů, z toho velká část neaktivních, a 18 registrovaných příznivců, nevím, zda se vůbec nějak měří spokojenost (naposledy jsem dohledal rok 2021 ale jen na úrovni KS); mou ambicí bude zvýšit počet členů tak, abychom v dlouhodobém výhledu překonali konkurenční politické strany,
  3. zásah politických a jiných akcí v regionu - to bude propojeno hlavně s volební kampaní, abychom maximalizovali praktickou hodnotu našeho programu a marketingovou hodnotu našeho sdělení v kampani, přiznám se, že nemám přehled o tom, jaký je dopad současných aktivit, občas si přečtu něco v Trojce, ale jinak nevím a rád si k tomu zjistím další informace,
  4. aktuální prezentace místního sdružení na webu a sociálních sítích, odezva dobrovolníkům - cílem bude integrovat všechny představitele pod střechu MS, tedy včetně senátora, zastupitele MHMP, poslance apod. a rozjet projekt digitální prezentace včetně sítí tak, jako to leckde úspěšně dělá naše konkurence.

Kampaň pro sněmovní volby již v příštím roce bude generálka, která bude rozhodovat o tom, zda Piráti razantně posílí na místo, které nám podle preferencí náleží, a budou vládnout naši kompetentní ministři, tak jako to dokázali Honza Lipavský na zahraničí, Ivan Bartoš na digitalizaci nebo Michal Šalomoun s legislativou. Nebo se vrátí zmatený premiér Andrej Babiš a bude se opírat o většinu s Okamurou. Praha 3 má skoro stejně obyvatel jako Zlín a podílí se tak víc než 0,6 % na volebním výsledku v celé republice a 6 % na volebním výsledku Prahy, takže dopad našich voličů na Praze 3 a naší aktivity vůbec není zanedbatelný.

Pro úplnost ještě uvedu odkaz na svůj profil. Vedle funkce poslance vykonávám také roli předsedy dozorčí rady SZIF, kam mě zvolila Poslanecká sněmovna, vzhledem k tomu, že tyto funkce jsou bez problému slučitelné, hodlám v nich pokračovat i v případě svého zvolení. V mém případě nejsou žádné další podstatné skutečnosti, které bych zamlčel.

Děkuji za zvážení podpory mé kandidatury a vůbec za ochotu si přečíst moje myšlenky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 6):
Vladimir.Votapek, Iveta.Pospisilova, Michal.Gill, Ivana.Miklikova, Simona.Mikusova, Jaromir.Beranek

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Vladimir.Votapek
Člen KS Praha
Příspěvky: 62
Registrován: 17 led 2021, 13:16
Profese: moderátor
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Vladimir.Votapek »

Vstávat a cvičit! Těším se.

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1959
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3931 poděkování
Dostal poděkování: 3346 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Michal.Gill »

Dovoluji si doručit získané nominace (tj. ty, co již mají sesbíránu podporu a zároveň proběhly ostatní formality):

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Petr.Konecny

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Jan.Bartko
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 378
Registrován: 24 kvě 2018, 16:08
Profese: radní městské části
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 300 poděkování
Dostal poděkování: 428 poděkování

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Jan.Bartko »

já zareaguju jen na to, co se týká obecné diskuse:

Jakub.Michalek píše: 26 kvě 2024, 16:34

Ze stejného důvodu jsem také proti tomu, aby se v tomto jednání prodlužovalo hlasování na čtyři dny, případně více, jak zde padl návrh na jedno hlasování 24 hodin, protože pokud dokážeme volit republikové předsednictvo v jeden den, nevím, proč bychom tak nezvládli zvolit předsednictvo na místní úrovni. Počet hlasujících bude prakticky stejný, ať už to bude trvat dva dny nebo 40 minut, což by mi přišlo jako taková adekvátní doba, u které ještě stihneme udělat volby tak, abychom na zasedání hlasování dodělali. Musíme se naučit vážit si času, což je jeden z mála statků v životě, se kterým nemůžeme obchodovat a nic ho nenahradí.

Chápu, že regulovat tisícihlavé stádo je náročné a potřebuje občas i více restriktivní pravidla. Tady jsme ale v malém, milém, domáckém místním sdružení a neřídíme zeměkouli. Chci, abychom aspoň na tomhle "malém písečku" byli maximálně inkluzvní a dávali co nejvíce šancí členům a členkám se zapojit. Nic nás nenutí hlasovat co nejrychleji. Nemáme žádný deadline. Nepotřebujeme zkombinovat 234 různých procesů do obřího harmonogramu. Co ale víme, že existují konkrétní lidé, kterým se prostě jedno kraťoučké hlasování nehodí a nemohli by se ho účastnit. Je to reálný požadavek, ne imaginární výmysl. Takový je prostě život.

Já Ti, Jakube, garantuju, že když se bude hlasovat třeba během zasedání naší dopravní komise, budu mít trénink jitsu nebo budu s voliči na sítích řešit, proč se kácí zrovna tenhle strom na Hartigově, tak se do toho zaberu tak, že mi fakt 40 minut nebude stačit. Ale dva dny fakt nepotřebuji, to je zbytečná demagogie.
A raději prostě budu mít hlasovací okno delší s jistotou, že hlasoval každý kdo může a nemusel přitom štvát svoji rodinu, než že dostaneme Nobelovku za nejefektivnější hlasování roku. To si nechme na CF s minutově přesným harmonogramem.

Klidně to ale může být třeba 12 hodin (během dne) na hlasování, a (když předsedající svolí) během večera vyhodnocovat hlasování. Aby se to nějak zkrátilo, ale zároveň zůstane zachována možnost komfortního zapojení pro všechny.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Bartko za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Jan.Podhajsky, Frantisek.Dosedel
“Triviality is evil - triviality, that is, in the form of consciousness and mind that adapts itself to the world as it is, that obeys the principle of inertia. And this principle of inertia truly is what is radically evil.”
― Theodor W. Adorno
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1959
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3931 poděkování
Dostal poděkování: 3346 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Michal.Gill »

Více méně souhlas s Janem co se té délky hlasování týče. Nějaký ten den před tou schůzí by byl za mě fajn. Když se to udělá během schůze, zahlasují jen ti, co budou mít čas na ní být. A já mám radši předsednictvo s širším mandátem...

Jinak koukám, že Jan doplnil kandidátskou řeč, tak tímto doručuji i jeho nominaci:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Jan.Podhajsky, Frantisek.Dosedel

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 845
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1382 poděkování
Dostal poděkování: 1136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Ve věci prodloužení trvání jednotlivých kol na 24 hodin (procedurální návrh) jsem založil sběr podpory zde: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=67114 .
Požádám o podporu.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Předseda RK
Přežil 6 let v PMSP3
Zstupitel MČP3
Nepřípustné reputační riziko

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 845
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1382 poděkování
Dostal poděkování: 1136 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF P3 1/2024 - Volba předsednictva místního sdružení

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Doručuji podpořený procedurální návrh:
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=67114

MSP3-1-2024.png

A rovnou doručuji i svoji podpořenou nominaci s nominační řečí a všemi náležitostmi - https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=67049

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Dosedel za příspěvek:
Michal.Gill

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Předseda RK
Přežil 6 let v PMSP3
Zstupitel MČP3
Nepřípustné reputační riziko

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 3“