Nominace do volby PMSP3 - MFP3 1/2024 - Michal Gill

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Odpovědět

Podporuji nominaci Michala Gilla do PMSP3 ve volbě MFP3 1/2024

ANO

13
72%

NE

3
17%

ZDRŽUJI SE

2
11%
 
Celkem hlasujících: 18 - Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 842
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1379 poděkování
Dostal poděkování: 1133 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace do volby PMSP3 - MFP3 1/2024 - Michal Gill

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Vážení
s ohledem na zahájení volby viewtopic.php?t=67032 a svůj slib, že osobám, které o odpovědnost v PMS projeví zájem, založím nominaci, tímto nominuji
@Michal.Gill , člena redakční rady radničních novin MČP3, asistenta našich členů rady na MČP3, vedoucí Zahraničního odboru Pirátů a všeobecně velmi spolehlivého a pracovitého piráta.
Nominuji do pozice předsedy i místopředsedy.

Pokud Michal bude souhlasit, požádám ho o přijetí nominace a kandidátskou řeč, která musí obsahovat:

  • odkaz na prezentaci, kterou kandidát vystavil ve vyhrazené části webu strany (https://lide.pirati.cz/) svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec,
  • svou představu, jakým způsobem bude funkci vykonávat, jakou má k výkonu funkce způsobilost a jak může přispět činnosti Pirátů v daném voleném orgánu,
  • uvede podstatné skutečnosti, které jsou předmětem nahlášení podle přílohy k jednacímu řádu, nebo uvede větu: V mém případě nejsou žádné další podstatné skutečnosti, které bych zamlčel/a.

Dovoluji si Vás požádat o podporu této nominace.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1957
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3926 poděkování
Dostal poděkování: 3345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace do volby PMSP3 - MFP3 1/2024 - Michal Gill

Příspěvek od Michal.Gill »

Ahoj,
díky Františkovi za nominaci. Dovolím si ji přijmout, ale jen na místopředsednické pozice. I jen mezi dalšími nominacemi, které založil, vidím řadu lidí, kteří by nám byli lepším předsedou či předsedkyní, než bych kdy byl já.

Nyní tedy formality:

Zde můj medailonek: https://lide.pirati.cz/profil/1694/

Zde aplikovatelné podstatné skutečnosti:

Jsem si vcelku jist, že se mne týká jen tato část:

"...zda v posledních deseti letech vykonával funkci člena některého orgánu či útvaru v rámci veřejného sektoru anebo členem řídícího či kontrolního orgánu organizace ovládané veřejným sektorem a za koho do nich byl nominován; dále uvede, zda a případně za jakých podmínek na těchto postech hodlá zůstat i po svém zvolení..."

Jak uvedeno výše, je to právě pět let, co pracuji na ÚMČ Prahy 3 jako asistent pirátských radních. Co se politických funkcí týče, od voleb 2022 jsem místopředsedou Sportovní komise a členem Redakční rady Radničních novin; samozřejmě jsem byl do obou nominován za Piráty. Jinou podobnou funkci jsem v posledních deseti letech nedržel. Na řečených postech hodlám zůstat i po případném zvolení. Nejsem si vědom jiných podstatných skutečností.

A nyní má představa, jakým způsobem bych funkci vykonával, jakou mám k výkonu funkce způsobilost a jak mohu přispět činnosti Pirátů našeho MS:

Dovolím si být lehce kritický v tom smyslu, že je naše MSko velmi ospalé a aktivně se angažuje jen velmi malé jádro naší členské základny. Doufám, že nejen já sám sebe vnímám jako součást tohoto relativně aktivního jádra. Každopádně jsem přesvědčen, že je žádoucí, aby se nové PMS skládalo pokud možno výhradně z lidí v tomto jádru, očekáváme-li od něj, že bude rozumně fungovat. U minulého PMS to bohužel nebyl u všech jeho členů ten případ, což bylo i důvodem, proč samo sebe rozpustilo. Má-li celé toto cvičení k něčemu být, musíme si všichni sáhnout do svědomí a přestat kandidovat na funkce, o kterých víme, nebo si alespoň myslíme, že na jejich výkon nebudeme mít vůli a čas. Když jsem loni došel k závěru, že nemám na pirátskou práci tolik času, kolik bych rád, prostě jsem na něco rezignoval (na člena předsednictva PPI), abych uvolnil místo jiným, kteří zrovna měli času víc.

PMS je v první řadě servisní orgán pro zbytek MSka. Spravuje peníze a organizuje základní fungování MS. Když nefunguje, věci jdou nevyhnutelně do háje zelenýho.

Tím určitě netvrdím, že bych byl nějakým super aktivním člověkem, který jediný nás zachrání před námi samými a naší letargií. To určitě ne, a proto také nekandiduji na předsedu. Máme tu větší tahouny (třeba ty, co všem zakládají nominace nalevo napravo, cough, cough...). Co se ale vedení MSka týče, určitě mám čím přispět. Jsem vedoucím nejméně důležitého odboru ve straně, ale pořád mám díky tomu aspoň praxi s Piroplácením a rozpočtem, který se zhruba pohybuje v řádech, v jakých se pohybují rozpočty MSek (resp. alespoň těch, která nejsou tak švorc, jako my). Po stránce zkušeností z řekněme "exekutivních" orgánů jsem byl:

  • v letech 2016-17 místopředsedou MS Karvinsko
  • v letech 2016-17 místopředsedou KS Moravskoslezsko
  • v roce 2017 krajským koordinátorem MSK
  • v roce 2018 předsedou MS Karvinsko
  • v letech 2018-23 členem předsednictva PPI

Za mě nemusí být členství v PMS o nějakém extrémním nasazení. Ne každý máme neustále čas na všechno a je úplně v pořádku pohybovat se po sinusoidě a občas dobrovolnickou aktivitu trochu utlumit, jindy zase přidat. Je to normální. Zkusme ale opravdu nenormalizovat to, že někdo drží funkce, ale dlouhodobě je nevykonává; to nám pak rozhodně škodí jako celku. Upřímně se do téhle pozice nijak nehrnu; to ostatně asi nikdo z nás. Nejtěžší částí téhle pozice je aktivizovat členskou základnu. Nezbytným předpokladem k tomu je ale snaha jít příkladem. Všichni to víme a s tímto vědomím musíme k téhle volbě přistupovat: máme problém a musíme ho řešit.

Díky za případné hlasy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Dosedel, Vojtech.Sedlacek, Ivana.Miklikova, Simona.Mikusova

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 3“