KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vratislav.Krejcir píše: 24 led 2024, 16:04
Petr.Tkadlec píše: 23 led 2024, 14:34

Halóóóóóó může mi prosím někdo odpovědět na můj dotaz, když dneska končí rozprava? @Vratislav.Krejcir jsem si všiml, že dával nějaké nominace, tak by mi mohl aspoň odpovědět, jak je to s tou spádovostí MS Zlín, aby se finance pro MS nastavila více spravedlivěji. Jinak peníze MS by neměly být pro potřeby zastupitelů, ale primárně pro rozvoj samotných MS. ;-)

Díky za dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď. Svou působnost by měli znát v samotném MS, mají své předsednictvo :-) Města, které nespadají pod nikoho, tedy spadají pod kraj nemají své peníze, protože nemají své MS, nemá jim je kdo rozdělovat, jen krajské fórum. Pro takové případy máme rezervu, pokud je potřeba uvolnit nějaké peníze.

hlasování o změně působnosti MS Zlín bylo zde. viewtopic.php?p=716472#p716472

Výsledkem tedy je změna územní působnosti MS Zlín na ORP Zlín.
Města Otrokovice, Luhačovice, Slavičín a Napajedla tak budou patřit pod Krajské sdružení. Vizovice zůstávají pod MS Vsetín stejně jako Brumov-Bylnice a Valašské Klobouky.

No já věděl o té změně, že se zřekli okresu a spíš mě zajímalo, jestli neproběhla nějaká nová změna, proto jsem se ptal i tebe, který by o ni měl přehled. Jarda psal, že Zlín má 40k, protože Vizovice, Napajedla, Otrokovice... Takže ty druhé dvě města to mají pod PKS, respektive i Vizovice, když Valmez dostal tak málo. Jako jde celkem o malé částky, ale příště to rozdělujte podle nějakého spravedlivého klíče a ne podle vymyšleného a když už jsou uvedeny nesprávné údaje, tak to jako stojí pak minimálně za diskuzi a ne že se nikdo nevyjádří a ještě se to pak utne... @Jaroslav.Takac

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Jaroslav.Takac
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 556
Registrován: 24 pro 2017, 14:15
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Přílepy / Holešov
Dal poděkování: 444 poděkování
Dostal poděkování: 619 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Jaroslav.Takac »

Petr.Tkadlec píše: 24 led 2024, 17:04
Vratislav.Krejcir píše: 24 led 2024, 16:04
Petr.Tkadlec píše: 23 led 2024, 14:34

Halóóóóóó může mi prosím někdo odpovědět na můj dotaz, když dneska končí rozprava? @Vratislav.Krejcir jsem si všiml, že dával nějaké nominace, tak by mi mohl aspoň odpovědět, jak je to s tou spádovostí MS Zlín, aby se finance pro MS nastavila více spravedlivěji. Jinak peníze MS by neměly být pro potřeby zastupitelů, ale primárně pro rozvoj samotných MS. ;-)

Díky za dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď. Svou působnost by měli znát v samotném MS, mají své předsednictvo :-) Města, které nespadají pod nikoho, tedy spadají pod kraj nemají své peníze, protože nemají své MS, nemá jim je kdo rozdělovat, jen krajské fórum. Pro takové případy máme rezervu, pokud je potřeba uvolnit nějaké peníze.

hlasování o změně působnosti MS Zlín bylo zde. viewtopic.php?p=716472#p716472

Výsledkem tedy je změna územní působnosti MS Zlín na ORP Zlín.
Města Otrokovice, Luhačovice, Slavičín a Napajedla tak budou patřit pod Krajské sdružení. Vizovice zůstávají pod MS Vsetín stejně jako Brumov-Bylnice a Valašské Klobouky.

No já věděl o té změně, že se zřekli okresu a spíš mě zajímalo, jestli neproběhla nějaká nová změna, proto jsem se ptal i tebe, který by o ni měl přehled. Jarda psal, že Zlín má 40k, protože Vizovice, Napajedla, Otrokovice... Takže ty druhé dvě města to mají pod PKS, respektive i Vizovice, když Valmez dostal tak málo. Jako jde celkem o malé částky, ale příště to rozdělujte podle nějakého spravedlivého klíče a ne podle vymyšleného a když už jsou uvedeny nesprávné údaje, tak to jako stojí pak minimálně za diskuzi a ne že se nikdo nevyjádří a ještě se to pak utne... @Jaroslav.Takac

Vycházím z následujících dat:

MS / počet členů / počet RegP / návrh (tisíc Kč) / územní působnost
MS Kroměříž / 17 / 5 / 30/ okres Kroměříž
MS Uherské Hradiště / 5 / 12 / 30 / okres UH (kromě ORP UB)
MS Uherský Brod / 4 / 1 / 10 / ORP Uherský Brod
MS ValMez / 7 / 16 / 30 / Valašsko-Meziříčsko-Kelčsko, Rožnovsko
MS Zlín / 19 / 16 / 40 / ORP Zlín
MS Holešovsko / 0 /0 /0
MS Vsetín /0 /0 /0

Upravil jsem tím rozpočet MS Valmez.

Jakýmkoliv návrhům se nebráním a od toho tato rozprava je. :)
Děkuji za jakékoliv návrhy i za konstruktivní diskusi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Takac za příspěvek:
Petr.Tkadlec
Nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno múže být takové, jako ještě nikdy. :)
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2847 poděkování

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Tomas.Valek »

Omlouvám se za nevyžádanou radu, ale protože mám kvůli primárkám nastavený odběr Vašeho krajského fóra, tak jen poskytnu příklad, jak jsme to teď řešili v JčK. (A musím uznat, že proti Vám rozhazujeme penězi celými hrstmi.)

PKS připravilo návrh, ve kterém vzalo všechny peníze na tzv. místní týmy (a zahrnulo do toho i peníze na provoz pirátských center) a skrze vzoreček je rozdistribuovalo. Existenci různě se překrývajících týmů (tedy že někde je MS celý okres, ale jde jen o město atd.) se vyřešilo skrze navázání na tzv. místná týmy místo MS. (Čímž se vyřešila i místa, kde MS nejsou.)

Zde je odkaz jednání včetně tabulky, výpočet je v listu místní týmy. Uvažuje se v ní jinak s váhou dle počtu členů, RegP, počet obyvatel města, počet zastupitelů a to zda jsou v koalici či v opozici. Technicky se pak ještě (ale zatím jen slovně bez usnesení) k těm penězům uvedlo, že si je týmy budou střádat i pro komunální volby, a tedy co ušetří jim zůstane.

Ještě jednou pardon za vstup do diskuse.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Michal.Stepanik

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Michal.Stepanik
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 292
Registrován: 07 srp 2018, 07:53
Profese: elektrotechnik
Bydliště: NAPAJEDLA
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Michal.Stepanik »

Jaroslav.Takac píše: 24 led 2024, 20:28

Vycházím z následujících dat:

MS / počet členů / počet RegP / návrh (tisíc Kč) / územní působnost
MS Kroměříž / 17 / 5 / 30/ okres Kroměříž
MS Uherské Hradiště / 5 / 12 / 30 / okres UH (kromě ORP UB)
MS Uherský Brod / 4 / 1 / 10 / ORP Uherský Brod
MS ValMez / 7 / 16 / 30 / Valašsko-Meziříčsko-Kelčsko, Rožnovsko
MS Zlín / 19 / 16 / 40 / ORP Zlín
MS Holešovsko / 0 /0 /0
MS Vsetín /0 /0 /0

Upravil jsem tím rozpočet MS Valmez.

Jakýmkoliv návrhům se nebráním a od toho tato rozprava je. :)
Děkuji za jakékoliv návrhy i za konstruktivní diskusi.

zde je hlasování KF ZlK 35/2020 a poté podání do redmine jak je to uzemní působností MS ZLÍN, kde jsou Napajedla, Vizovice, Otrokovice, ap.
viewtopic.php?p=716472#p716472

Michal.Stepanik píše: 20 zář 2020, 19:39

Hlasování bylo ukončeno. Celkem hlasovalo 31 členů.

Varianta 1.) získala 8 hlasů.
Varianta 2.) získala 19 hlasů.
Varianta 3.) získala 1 hlas.
Varianta 4.) získala 3 hlasy.

Výsledkem tedy je změna územní působnosti MS Zlín na ORP Zlín.
Města Otrokovice, Luhačovice, Slavičín a Napajedla tak budou patřit pod Krajské sdružení. Vizovice zůstávají pod MS Vsetín stejně jako Brumov-Bylnice a Valašské Klobouky. :roll:

Žádám o zprocesování podání do Redmine @Yveta.Martinkova

Zároveň zprávou informují PKS jak dopadlo hlasování KF.

Dále doporučuji dotáhnout do konce zrušení MS Vsetín viewtopic.php?f=417&t=51888 a zahájit přesun Vizovic pod krajské sdružení.

a co členové kteří jsou pod KF (nejsou členy MS) a jsou i nejsou zastupitelé? když se v tom chceme pitvat..... (T.Čabla, M.Štěpaník, P.Tkadlec, A.Koudela, V.Koudela)

btw. J.Slezák, P.Beznoska a P.Ťopek jsou členy MS Zlín, ale Otrokovice jsou mimo MS Zlín, Vizovice jsou pod Vsetínem a ten je v MS Valmez

já bych se v tom asi nepitval, pokud členové co jsou mimo MSko potřebují finance na nějakou akci tak jim většinou PKS vyjde vstříc (viz. nástěnka Vizovice). Nebo v tom jednou pro vždy udělejme pořádek....

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Stepanik za příspěvek:
Jaromir.Slezak
zastupitel města Napajedla, člen kontrolního výboru, člen KS Zlínský kraj
příjmy v trafikách https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4765
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4399 poděkování
Dostal poděkování: 3714 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

No šak podle mě jsme si to vyříkali dostatečně, Otrokovice, Napajedla si můžou žádat PKS a v rozpočtu MS Zlín se s nima nepočítá. Každopádně byste měli znovu zvážit, jestli zase neudělat z MS Zlín okres, aby za dva roky zase nemusel tyto okresní kandidátky řešit kraj.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Tomas.Cabla
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 708
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1091 poděkování
Dostal poděkování: 670 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Vratislav.Krejcir píše: 24 led 2024, 16:04
Petr.Tkadlec píše: 23 led 2024, 14:34

Halóóóóóó může mi prosím někdo odpovědět na můj dotaz, když dneska končí rozprava? @Vratislav.Krejcir jsem si všiml, že dával nějaké nominace, tak by mi mohl aspoň odpovědět, jak je to s tou spádovostí MS Zlín, aby se finance pro MS nastavila více spravedlivěji. Jinak peníze MS by neměly být pro potřeby zastupitelů, ale primárně pro rozvoj samotných MS. ;-)

Díky za dotaz a omlouvám se za pozdní odpověď. Svou působnost by měli znát v samotném MS, mají své předsednictvo :-) Města, které nespadají pod nikoho, tedy spadají pod kraj nemají své peníze, protože nemají své MS, nemá jim je kdo rozdělovat, jen krajské fórum. Pro takové případy máme rezervu, pokud je potřeba uvolnit nějaké peníze.

hlasování o změně působnosti MS Zlín bylo zde. viewtopic.php?p=716472#p716472

Výsledkem tedy je změna územní působnosti MS Zlín na ORP Zlín.
Města Otrokovice, Luhačovice, Slavičín a Napajedla tak budou patřit pod Krajské sdružení. Vizovice zůstávají pod MS Vsetín stejně jako Brumov-Bylnice a Valašské Klobouky.

MS Vsetín pokud se nepletu neexistuje a byl přiřazen pod MS ValMez. Dále jsme navrhovali, aby Vizovice spadali také pod MS ValMez což odmítli s tím, že chtějí být pod Zlínem což zase tehdá MS Zlín namítalo. Jak to nakonec dopadlo by mě taky zajímalo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvek:
Jaromir.Slezak
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Oznámení moderátora:

Vážení členové, právě probíhá doba na rozmyšlenou a zítra v 17 hodin bude zahájeno jmenovité hlasování.
Návrh rozpočtu ve formátu PDF je ke stažení zde:

Návrh rozpočtu KS ZLK 2024.pdf
(211.82 KiB) Staženo 12 x

.

Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 1/2024 Rozpočet KS ZLK na rok 2024

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Oznámení moderátora:

Hlasování bylo zahájeno zde: viewtopic.php?t=66362
Hlasování bude ukončeno v úterý 30.1.2024 v 18 hodin.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“