Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Markéty Monsportové do RP

Pro

64
45%

Proti

45
32%

Zdržuji se

33
23%
 
Celkem hlasujících: 142 - Celkem hlasů: 142

Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

odpověď na další dotaz od @Jiri.Snizek

Kde se v pravolevém spektru nacházíte?

Hodnotově se klaním spíše ke středu, stejně tak ekonomicky. Co se týká sociální problematiky, zde mi to ujíždí doleva. Nerada bych se ale někde pevně usazovala, důležitá je pro mě otevřenost a svobodomyslnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Monsportova za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Lukas.Novy, Robert.Magni
Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

od @Jakub.Michalek

Ahoj, rád bych se zeptal jak se stavíte k tomu, že nám klesá či stagnuje počet členů, jaké to má podle vás příčiny a co s tím budete v případě zvolení dělat?

Ahoj Jakube, děkuji za otázku. Začnu s mou vlastní motivací. Mě osobně poslaly do aktivní politiky demonstrace Miliónu chvilek a na pirátskou palubu jsem nastoupila proto, že jsem viděla výsledky a věřila jsem, že to je jediná strana bez korupčních a jiných skandálů, s dobrými mechanismy. Znala jsem osobně i členy naší krajské buňky a což u mě bylo rozhodující. To, jaká je nyní situace ve společnosti a že v době krize se lidé se do politiky všeobecně nehrnou, asi nijak ovlivnit nemůžeme. Můžeme ale lépe komunikovat naše výsledky a na lidi apelovat, ať nejsou pasivní. Otevřít se více mladým a zároveň vyslat signál, že i pro starší je u nás místo. S tím bych asi mohla pomoci :). Musíme lidi motivovat, ukazovat konkrétní příklady našich konkrétních politiků, seznamovat je s naší prací a hlavně ukázat, že u nás mohou získat možnost věci skutečně ovlivnit a využít své znalosti a potenciál. Tomu bych se ráda věnovala i v rámci krajské volební kampaně. A samozřejmě, pokud by se mi podařilo být součástí předsednictva strany, ten záběr by byl širší.

Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

Další ze seriálu nezodpovězených otázek, tentokrát od @Bohdana.Hola

Prosím kandidáty a kandidátky na předsedu (předsedkyni) a na člen(k)y republikového předsednictva, zda by mohli uvést alespoň jeden úspěšný projekt nejen pro sebe a svoje potěšení z reálného světa, který by bez jejich podstatného zapojení nevznikl a nebo nedospěl k úspěšnému konci.

Ahoj Bohdano,
než jsem vstoupila aktivně do politiky, stála jsem u zrodu Mariánskolázeňské asociace cestovního ruchu, spoluzaložila jsem spolek Švihák a Marienbad Film Festival.
Jako politička jsem poslední tři roky pracovala na založení Agentury 4K a podali jsme 2 dny před Vánoci strategický projekt do OPST na podporu kulturních a kreativních průmyslů v Karlovarském kraji. Jestli bude úspěšný, to se dozvíme snad brzy :)
Pokud by tě zajímalo víc, ráda pošlu odkazy, ale asi není problém si vše dohledat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Monsportova za příspěvky (celkem 2):
Bohdana.Hola, Robert.Magni
Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

od @Adam.Senk

Ahoj, já bych se chtěl všech kandidátů do RP zeptat:
a) jestli myslíte, že umíme jako strana komunikovat správně k nejmladším voličům (což jsou lidi kterým je dnes 16 řekněme až někam do 25/30), nebo v tom mám rezervy a stáváme se pomalu spíš strana (minimálně komunikací) pro "stárnoucí miléniály"?
b) jeslti vy osobně umíte komunikovat směrem ki této věkové kohortě?
c) co bychom případně měli udělat pro to, abychom tuto skupinu dokázali lépe oslovit?

Ahoj Adame,
díky za otázky tzv. na tělo a pokusím se zodpovědět.
Myslím si, že jsme jediná strana, která má potenciál mladé lidi oslovit. Jak se nám to daří, to asi nejsem schopna zodpovědět, ale rezervy určitě máme.
Já sama patřím již do kategorie 50+ ale snažím se mladými lidmi obklopovat, dávat jim prostor a naslouchat jim. Ať už v mých volnočasových aktivitách (pořádáme se spolkem Švihák kulturní akce zaměřené spíš na mladší publikum, tak i v rámci mého krajského působení. Uspořádali jsme např.slampoetry tour po školách na téma Budoucnost kraje bez uhlí, různé debaty a s Agenturou 4K objíždíme kraj a nabízíme pomocnou ruku s vlastními aktivitami.
Co bychom měli udělat pro to, abychom tuto skupinu dokázali lépe oslovit? Neuzavírat se, analyzovat témata, která v této věkové skupině rezonují, sestavit tým mladých lidí a spolupracovat.
Je to hodně obecná odpověď, určitě se na toto téma pobavím víc, pokud bude možnost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Monsportova za příspěvek:
Adam.Senk
Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

Ahoj,

nyní se pokusím odpovědět na dotazy @Bohdana.Hola a @Michal.Zachar současně.

@Bohdana.Hola položila sérii otázek, na které těžko hledám odpověď a souhlasím s tím, co v dalším příspěvku popsal @Michal.Zachar
viewtopic.php?p=861579#p861579
viewtopic.php?p=861825#p861825

Souhlasíte s tím, že by předsednictvo mělo fungovat dohromady jako týmový hráč, který se zaměřuje na vizi a strategii, zatímco praktická část by byla v režii odborných týmů, kterou on kontroluje, avšak nikoli přímo provádí?
Pokud ano, jak byste tuto vizi řízení strany pomáhali realizovat? Jaký by byl váš osobní a profesní přínos v této věci?

Nově zvolené předsednictvo dle mého názoru a představy ideálního stavu mělo společně vytvořit vizi a nastartovat dlouhodobou strategii a mělo by koordinovat práci jednotlivých týmů, aby se strategie naplňovala.
Já osobně bych svou hlavní úlohu viděla právě v tom osobním kontaktu s lidmi v regionech a v jednotlivých týmech. Dobrá komunikace, směrem ven i dovnitř by mohla lépe chápat potřeby a zájmy jednotlivých krajů a zároveň by komunikovala a prezentovala práci týmů. Dobrá komunikace a reprezentace by mohla pomoci i celkovému obrazu strany.

Přála bych si stranu zdravě sebevědomou, energickou, přinášející inovace, která bude lépe komunikovat navenek i dovnitř, více čitelnou. Dále bych si přála, abychom získávali do svých řad nové a šikovné lidi a samozřejmě i nové voliče a ty staré si dokázali udržet.
Nevím, zdali jsou mé odpovědi dostatečné, ale vzhledem k tomu, že jsem asi jediná z kandidátů byla doposud spíš stranický outsider (rozuměj ta, co do fungování strany zatím přímo nijak nezasahovala a nepracovala v žádných stranických orgánech), je má představa možná naivní.
Co se týká koaličních vyjednávání, tak v konkrétním případě krajských voleb určitě nebudeme jednat s SPD, to je asi jasné všude a nerada bych s ANO, nedokážu si to totiž teď představit.

Děkuji za dotazy a těším se na viděnou.

Markéta

Marketa.Monsportova
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 29
Registrován: 07 čer 2016, 20:26
Profese: uvolněná zastupitelka
Bydliště: Velká Hleďsebe
Dal poděkování: 86 poděkování
Dostal poděkování: 124 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace CF Markéty Monsportové do Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Monsportova »

viewtopic.php?p=865145#p865145

Ahoj, zde ještě mé odpovědi na otázky od @Lukas.Dolezal omlouvám se za prodlení, ale během svátků jsem si dovolila úplně vypnout a teď to nemohu nějak dohnat.

Jaký je Tvůj názor na konec Ulož.to v podobě, která umožňovala vyhledávat a následně stahovat téměř jakýkoliv digitální obsah? Jakou roli hraje téma autorského zákona v současné České pirátské straně?

Konec Ulož.to beru jako nutnou "daň doby". Je mi líto některých obsahů, které jinde legálně ke stažení nejsou a věřím, že to spoustě lidí bude chybět, ale pokud bych to měla brát podle sebe, dřív jsem ho používala docela často, ale už si nepamatuji kdy naposledy. Autorské právo v pirátské straně? Co to je? :) Ne. nebudu dělat srandy, je to určitě velmi důležité téma, kterým jsem se zabývala nejen jako uživatelka, ale také jako promotérka a zároveň manažerka hudebního uskupení. Byla bych ráda, kdyby ho pirátská strana více řešila, nelíbí se mi monopol, který u nás panuje, netrasparentnost při vybírání poplatků, které mi často přijde jako vybírání výpalného a zároveň nerovného vyplácení umělců za jejich díla. Nerušila bych ho, ale pokusila se ho narovnat.

Kde v politickém spektru vnímáš Českou pirátskou stranu? Lze nás takto vůbec zařadit? Ovlivnila podle Tebe naše účast ve vládě směřování naší strany?

Hodnotově liberální, ekonomicky spíše na středu. Se zavřenýma očima ano. Doufám, že ne.

Co pro Tebe znamená „Pirátská“ v názvu naší strany?

Svobodomyslnost, outofbox myšlení, jediná strana, která je schopná vnímat problémy mladé generace a věnovat se nepopulárním tématům menšin, LGBT komunity, znevýhodněných. Paluba, kde panuje občas zmatek, ale když je potřeba, jsme schopni se vzchopit a vytáhnout plachty. A legalizace konopí. Za to jsem moc ráda, že stále držíme. A doufám, že dotáhneme.

Vyrovnali jsme se jako strana s traumatem z voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2021? Došlo k poučení se z chyb/k sebereflexi?

Vyrovnání s traumaty trvá dlouho, ale věřím, že jsme na dobré cestě. A to ENERGII, co jsme měli přiřazenou v kampani, jsme přetavili ve ZKUŠENOST.

Udělal/a jsi během svého (nedávného) působení ve straně něco, co přispělo ke stmelení členské základny? Udělal/a jsi během svého (nedávného) působení ve straně něco, co nepřispělo ke stmelení členské základny?

Věřím, že v krajské jsem svým působením ke stmelení přispěla, co se týká té celostátní roviny - je to moje hlavní motivace, proč jsem přijala kandidaturu do RP. Pomoci stmelit členskou základnu.

Používáš aktivně Zulip? Jestli ne, proč? Jestli ano, proč? Jaký je Tvůj názor na stranickou komunikaci na této platformě?

Moc ne, ale polepším se :). Řešíme tam naše krajské resortní týmy. Moc se mi tam to prostředí ale nelíbí, byla bych ráda, kdyby se fórum a zulip sjednotili do jedné platformy, ale v tomto svůj názor nepovažuji za relevantní vzhledem k mému věku a přizpůsobím se, když bude potřeba.

Jak by sis představoval/a, že by členové/členky RP měli být v kontaktu s členskou základnou? Jsi spokojen/a s komunikací současného RP s členskou základnou?

Představovala bych pravidelnou online účast na krajských schůzích a občas i osobně. Nemám žádné konkrétní výhrady, věřím, že dělali co bylo v jejich silách a kapacitách, ale pokud by se počet členů RP zvýšil, logicky by mělo být víc času na lepší komunikaci. A i na veřejná setkání s voliči, nejen v rámci kampaní. To bych uvítala tak jako tak.

Jaký je Tvůj postoj k výzvě předsedy strany, že by se frakce uvnitř strany měly rozpustit?

Chápu asi vznik obou frakcí, rozdílné názory jsou pochopitelné, a s některými body obou výzev souhlasím, ale nejsem zastáncem tomu dávat různé "hlavičky", je to moc energie, která se rozplizne více směry, takže s Ivanovou výzvou souhlasím.

Děkuji za otázky a těším se na viděnou

Markéta M.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Monsportova za příspěvek:
Lukas.Dolezal
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“