Pozmenujici navrh rozpoctu KS na 2024

Archiv z jednání krajského fóra


Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Krajsti predsedajici, Administrativa-KS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Zamčeno

Podporujes tento clensky podnet?

ANO

9
64%

NE

3
21%

Zdrzuji se

2
14%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pozmenujici navrh rozpoctu KS na 2024

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Ahoj, jak jsem avizoval, chtel bych vznest pozmenujici navrh k rozpoctu.
Na rozpoctu tak, jak byl pripravovan, si nejvic cenim jeho systematicnosti. Jednim z nejvetsich benefitu je velke zvyseni autonomie MS (MT - tam kde nemaji MS), ktere si sami maji rozhodnout, jak s prostredky nalozi. Klade to ale na ne take s tim spojenou zodpovednost. MS si timto sami:

  • spori na komunalni volby
  • rozhoduji, zda z prostredku budou provozovat PiCe
  • nebo investuji do bilbordu, nebo jine formy reklamy
  • co ja vim dalsiho
    Pro kraj se tim MS/MT jevi jako jednotky o ktere se vecne uz nemusi starat. Tyto ale musi "fungovat" a to meritelne. Rozpocet tedy prichazi s transparentni metodou jak na zaklade "fungovani" prostredky rozdelit. Fungovani je vyjadreno par cisly - pocet clenu a regP, pocet zastupitelu a z toho ve vedeni obce, ... Zohlednuje taky velikost obce.
    Je to system, ktery prirozene nuti MS/MT fungovat lepe a dosahovat lepsich vysledku.

Dostavam se k meritu veci:

Dle meho funguje tento zivotni cyckus v politicke strane:
1) clenove / regP - schazi se, pripravuji politicky program se kterym se pak uchazi o prizen volicu
2) zastupitele - dobre volby prinasi zastupitele
3) naplnovani politickeho programu
Plati, ze 3) lze POUZE skrze 2). To znamena, ze klicove "fungovani" je mit zastupitele. K tomu by mela smerovat veskera cinnost MS/MT.

Jablkem svaru v navrhu rozpoctu je polozka na financovani VoPiCe. Ten totiz vyse zmineny system popira. V regionu nejsou zastupitele, tudiz ani moznost prosazovat program. Rozpocet pocita s polozkou "Rozvoj regionů", ze ktere je vize, ze se bude VoPiCe platit. Jakkoli si cenim aktivit, ktere v ramci VoPiCe probihaji, dlouhodobe negeneruji "fungovani". Da se na to nahlizet jako na "neziskovku" bez politickych ambic. Vim, ze to je Verci srdcovka a o to hure se mi to takle popisuje. Ale jsem bytostne presvedceny, ze ve financich ma byt system.

Muj protinavrh tedy zni:
Vynechat polozku "Rozvoj regionů".

Rozvoj se da delat z kapitoly Provozní výdaje rozhodnutim PKS na zaklade dobre formulovaneho zameru nove vznikajiciho MS/MT. VoPiCe muze byt docasne financovana z rozpoctu krajskeho klubu, ktery rezervy ma.

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2849 poděkování

Re: Pozmenujici navrh rozpoctu KS na 2024

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vaclav.Klecanda píše: 19 pro 2023, 13:42

Ahoj, jak jsem avizoval, chtel bych vznest pozmenujici navrh k rozpoctu.
Na rozpoctu tak, jak byl pripravovan, si nejvic cenim jeho systematicnosti. Jednim z nejvetsich benefitu je velke zvyseni autonomie MS (MT - tam kde nemaji MS), ktere si sami maji rozhodnout, jak s prostredky nalozi. Klade to ale na ne take s tim spojenou zodpovednost. MS si timto sami:

  • spori na komunalni volby
  • rozhoduji, zda z prostredku budou provozovat PiCe
  • nebo investuji do bilbordu, nebo jine formy reklamy
  • co ja vim dalsiho

Mám dotaz, to znamená, že MS (MT) budou peníze zůstávat a pokud je neutratí, tak si z nich mohou financovat komunální volby. (A asi to tedy i znamená, že na volby nebudou žádné extra prostředky, ale jen tyto pravidelné, celé 4 roky stejné/podobné?)

Předpokládám jinak, že tento systém má platit jak pro tvůj návrh, tak i pro návrh PKS, mám pravdu?

Díky

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Jan.Pribramsky

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Vaclav.Klecanda
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 642
Registrován: 17 říj 2012, 15:11
Profese: programator
Bydliště: Tabor
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 805 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozmenujici navrh rozpoctu KS na 2024

Příspěvek od Vaclav.Klecanda »

Ano, Ano

Zamčeno

Zpět na „[Archiv]“