Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Vysočina

Odpovědět

Podporuji kandidáta Marka Křejpského pro volbu místopředsedy PKS Vysočina

Anketa končí za 06 pro 2023, 08:20

ano

16
76%

ne

4
19%

zdržuji se

1
5%
 
Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 21

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 532
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 766 poděkování

Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

Zdravím krajské fórum Vysočina,

po dlouhém vážení tohoto kroku a diskusemi s Piráty a Pirátkami kolem, jsem se rozhodl ucházet o pozici místopředsedy PKS Vysočina.

Pirátem jsem od roku 2019 a toho času členem místního sdružení Žďársko, které jsem pomáhal založit a které stále žije. Je to zejména díky usilovné práci @Tomas.Blazek, @Marketa.Simkova @Rene.Mayer @Radek.Patek @Jaroslava.Smidkova a všech dalších aktivních členů i příznivců. Také jsem součástkou Technického odporu Pirátů a sloužím jako technická spojka z Vysočiny. Mediálnímu týmu KS Vysočina pomáhám s webem a na posledním CF jsem dělal Pirátům celostátního zvukaře.

Proč jsem se rozhodl se o tuto pozici ucházet?
Chci se naučit zase něco nového (vést formální jednání a předsedat) a nově nabyté znalosti využít v další politické práci pro Pirátskou stranu.

Co budou mé priority? V příštím roce to bude v rámci PKS zejména příprava na volby do Europarlamentu a do krajského zastupitelstva. Budu také tlačit na pravidělné naloďování a zapojování nových členů (pokud možno rovnoměrně ze všech koutů kraje)

Medailonky s mým profilem a biografií k nahlédnutí zde

https://vysocina.pirati.cz/lide/marek-krejpsky/
https://lide.pirati.cz/profil/3271/

Za případné hlasy děkuji a přeji hezký den.

Marek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Wiche, Zdenka.Liskova

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Příspěvek od Eva.Novakova »

Ahoj Marku, mě by upřímně zajímalo, jak chceš tlačit na naloďování nových členů. Jak to bude v reálu vypadat? A druhá podotázka je, jak chceš zároveň zajistit jejich soulad nejen s naším politickým programem a cíli, ale i s pirátskými vizemi, hodnotami, způsoby fungování (včetně využívání našich systémů). Kde je pro tebe ten balanc mezi otevřeností a kontinuitou? Jaká tam vidíš rizika?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Marek.Krejpsky

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 532
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 766 poděkování

Re: Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

@Eva.Novakova děkuji za dotaz

budu pravidelně prověřovat jak je zpracována fronta požadavků v Nalodění a jak jsou noví zájemci kontaktováni a obhospodařováni, několikrát jsem zaznamenal že tento mechanismus nefunguje a myslím že je zcela zásadní neuzavírat stranu a aktivně hledat a přijímat nové členy

přijímací proces je standardně nastaven tak aby u nových členů zajistil soulad s našimi hodnotami a cily a ten bych jistě neměnil pouze tlačil na to aby byl opravdu dodržován

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Krejpsky za příspěvek:
Jiri.Wiche

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Uživatelský avatar
Eva.Novakova
Krajský zastupitel
Příspěvky: 968
Registrován: 29 led 2018, 14:38
Profese: Metodička
Bydliště: Jihlava
Dal poděkování: 4179 poděkování
Dostal poděkování: 1686 poděkování

Re: Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Příspěvek od Eva.Novakova »

Marek.Krejpsky píše: 29 lis 2023, 17:10

@Eva.Novakova děkuji za dotaz

budu pravidelně prověřovat jak je zpracována fronta požadavků v Nalodění a jak jsou noví zájemci kontaktováni a obhospodařováni, několikrát jsem zaznamenal že tento mechanismus nefunguje a myslím že je zcela zásadní neuzavírat stranu a aktivně hledat a přijímat nové členy

přijímací proces je standardně nastaven tak aby u nových členů zajistil soulad s našimi hodnotami a cily a ten bych jistě neměnil pouze tlačil na to aby byl opravdu dodržován

Děkuju za odpověď, ale ten první odstavec při vší úctě zavání mikromanagementem a nedůvěrou v KoKS, jejíž práce to je. A věř mi, není jednoduchá - a rozhodně nespočívá v přímočaré logice naloděný = zapojený = člen, ale je tam hodně faktorů, který do toho vstupujou. Je to hodně o komunikaci a o tom, co těm lidem actually dokážeme nabídnout, což někdy prostě drhne, ať se člověk snaží sebevíc. Varuju teda jak před podobnýma tendencema, tak před "tlačením" - problém totiž leží jinde a tlačení má potenciál situaci maximálně tak zhoršit. A protože s tímhle přístupem nesouzním, nechávám v anketě "ne".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eva.Novakova za příspěvek:
Marek.Krejpsky

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů
web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Jan.Posvar
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1711
Registrován: 11 čer 2010, 11:33
Profese: Programátor
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dal poděkování: 1827 poděkování
Dostal poděkování: 2121 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Příspěvek od Jan.Posvar »

Marek.Krejpsky píše: 29 lis 2023, 17:10

budu pravidelně prověřovat jak je zpracována fronta požadavků v Nalodění a jak jsou noví zájemci kontaktováni a obhospodařováni, několikrát jsem zaznamenal že tento mechanismus nefunguje.

Jednou týdně nám chodí přehled žádostí k vyřízení společně se seznamem členů po splatnosti příspěvku, tedy tohle hlídané je. PKS, PMS a koordinátorka spolupracují na vyřízení všech žádostí. Přijde ti, že současné vedení kraje, vedení místních sdružení a koordinátorka dělají něco špatně?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Posvar za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Marek.Krejpsky
Uživatelský avatar
Marek.Krejpsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 532
Registrován: 20 zář 2019, 17:00
Profese: konzultant IT
Dal poděkování: 1895 poděkování
Dostal poděkování: 766 poděkování

Re: Nominace k volbě místopředsedy PKS - Marek Křejpský

Příspěvek od Marek.Krejpsky »

Jan.Posvar píše: 30 lis 2023, 12:35
Marek.Krejpsky píše: 29 lis 2023, 17:10

budu pravidelně prověřovat jak je zpracována fronta požadavků v Nalodění a jak jsou noví zájemci kontaktováni a obhospodařováni, několikrát jsem zaznamenal že tento mechanismus nefunguje.

Jednou týdně nám chodí přehled žádostí k vyřízení společně se seznamem členů po splatnosti příspěvku, tedy tohle hlídané je. PKS, PMS a koordinátorka spolupracují na vyřízení všech žádostí. Přijde ti, že současné vedení kraje, vedení místních sdružení a koordinátorka dělají něco špatně?

Děkuji za dotaz - účastním se pravidelně zasedání PKS a vím, jak koordinátorka reportuje a jsem rád, že se o to pečlivě staráte.

Nevím jestli dělá někdo něco špatně, to snad asi nee, ale vývoj počtu členů KS Vysočina není radostný (stagnujeme a někde v kraji počty členů v MS za poslední dva roky klesaly). Nové členy, které jsme teď přijaly, jsme měli ve frontě hodně dlouhou dobu a nějak nevidím, že by se chystali vstoupit houfy další (věřím že někde jsou, jen je najít a zapojit)

Před současnou volbou kandidátů do zastupitelstva se náhodou zjistilo že máme dva roky nezpracovaného registrovaného příznivce z VelMezu. Nakonec se ukázalo že šlo o administrativní opomenutí, které se sice vyřešilo, ale odhalilo, že jsou v našem procesu jisté mezery a na ty se chci zaměřit.

Podobně v našem MS čekal Radek na přijetí déle než dva roky a nějak stále se nedařilo mu vstoupit do KS. Opět nelze asi říct že dělá někdo něco špatně a jistě i on mohl být aktivnějším a zkoušet vstoupit vehementněji.

Z mého pohledu je teď vhodná doba pro nábor nových tváří a myslím, že by to měla být jedna z priorit PKS, i když to není jednoduchý úkol. Jsme vládní strana a podílíme se i na vedení kraje Vysočina - abychom v této úspěšné dráze pokračovali musíme růst, mít mysl a dveře otevřené a pravidelně přijímat nové příznivce a členy.

Nerad bych abychom usnuli na vavřínech ukolébani minulostí - v příštích volbách do kraje a zejména pak v těch rozhodujich volbách do sněmovny parlamentu budou totiž předchozí úspěchy a současná sláva voliči zapomenuty (viz Svaťa Bartík a jeho přednášky). Budeme muset znovu přesvědčovat lidi a dělat intenzivní volební kampaň - a k tomu bude zapotřebí mnoha rukou.

Navíc bychom měli mít na zřeteli, že jsme strana pro mladé voliče a budoucí generace a proto je důležitá obnova a generování nových tváří a talentů.

Marek Křejpský
místopředseda KS Vysočina, zakládající člen MS Žďársko
profil na webu

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Vysočina“