Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky do KV 2024

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Michala Najvárka na čelo kandidátky do krajských voleb 2024

Pro

15
63%

Proti

5
21%

Zdržuji se

4
17%
 
Celkem hlasujících: 24 - Celkem hlasů: 24

Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Dovoluji si tímto členským podnětem založit svou nominaci na čelo kandidátky a požádat vás o její podporu. Činím takto ze zcela zištných důvodů, nečekám totiž na to, že to udělá někdo za mě, ale udělám to sám, neboť cítím, že jen tak mohu prokázat, že o pozici vážně stojím. Před čtyřmi lety jsem nominaci obdržel od @Pavlina.Polaskova a moc si ji doteď vážím. Nicméně jsem ji odmítnul a podpořil kandidátku z nížích pozic. Měl jsem totiž jisté přesvědčení, že by čelo kandidátky měli vést kompetentní lidi a já danou kompetenci neoplýval. Dnes je mé přesvědčení podobné, ale změna nastala v tom, že jsem mnohem více obeznámen, co za připadnou pozici stojí a dle svého skromného pohledu jsem rovněž schopen ji nyní plně obhájit. Téměř 3 roky práce ve výboru pro Kulturu a památkovou péči a 2 roky práce předsedy jednoho z největších MS jsou pro mě hnacím motorem, který mě vede ke snaze pokusit se veškeré zkušenosti nejen z jednání ale i z průběhu několika kampaní, proměnit naši šanci na úspěch ve volbách do lepšího výsledku..
Svou nominační řeč dodám později.
Děkuji za připadnou podporu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 6):
Leonard.Varga, Pavlina.Polaskova, Jakub.Dedek, Michal.Soltys, Alena.Klocova, Hana.Pavlickova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Ahoj všem,

Michala ráda podpořím i pro tyto volby. Myslím, že svými schopnostmi dokázal, že by mohl být dobrým zastupitelem. Ale protože škatulky musí být, tak tě prosím o info, zda kandiduješ na lídra nebo čelo za lídrem. Zbytek počítám, že dodáš :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvek:
Michal.Najvarek
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Pavlina.Polaskova píše: 16 říj 2023, 13:16

Ahoj všem,

Michala ráda podpořím i pro tyto volby. Myslím, že svými schopnostmi dokázal, že by mohl být dobrým zastupitelem. Ale protože škatulky musí být, tak tě prosím o info, zda kandiduješ na lídra nebo čelo za lídrem. Zbytek počítám, že dodáš :)

Opětovně Pájo děkuji. Jen pro info usiluji o pozici nižší od lídra. Na lídra mám malý levl..

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvek:
Pavlina.Polaskova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 255 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Michala Najvárka na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Je asi jedno jak začnu. Představovat se moc nehodlám, neboť mám dojem, že jsem o sobě toho řekl a napsal již dost. Za člověkem by totiž podstatně více měla být vidět jeho práce, která dokáže o konkrétní osobě říct o poznání více, než tisíc slov. Jenomže ani tady zatím není nic, co bych mohl dát k posouzení. Jak se tedy uvést?
Začnu asi tak, že mám vizi a chuť ji realizovat. Na druhou stranu nejsem ale naivní, takže vím, že to, co na začátku vypadá jako dobrý nápad, může být po volbách naprosto neřešitelné. Zkusím si tedy pohybovat v rovině možného i v případě, že opět skončíme v opozici a jakákoliv ambiciózní řešení by byla jenom snem.
Moje vize je založena na konkrétních řešeních, která jsem v průběhu svého působení ve výboru na kraji různě testoval, zdali jsou životaschopná i v nepříliš přátelském prostředí. Je celkem zajímavé sledovat, jak drobné připomínky mohou formovat myšlení, pakliže jsou podávaná, tak že je dotyčný považuje za vlastní. Obyčejně se tomu říká manipulace, ale pokud jsou podávána s citem na věc, mohou ve výsledku být považována za společensky a politicky přípustné.
Je možné že některá pravidla, lze aplikovat na vícero odvětví, já se nicméně zaměřím na jedno konkrétní, kterému bych se chtěl věnovat, a to je Kultura, potažmo Kultura a památková péče, protože to je obor, který je společný pro správu na MSK. Odvětví, které je oproti jiným natolik větvené, že nalézt komplexní řešeni je prakticky nemožné. Pokusím se jej tedy lehce rozklíčovat a určit pro jednotlivé kousky vlastní řešení. Nicméně kultura je velmi citlivá na různé změny ve společnosti, takže je nutné rovněž brát na toto ohled a určit strategii pro časy dobré i zlé. Současně je nutné na ní nahlížet optikou uživatelů a tvůrců. Pojďme tedy nyní společně nahlédnout do rozpitvané Kultury, která nebude sedět poté v koutě.

Autor
Je prakticky jedno čeho, ale je to člověk, který představuje v Kultuře roli tvůrce a generuje nějakou tvorbu. Současně očekává nějakou odměnu.

Divák
Muže být zároveň autorem, ale pro tento rozklad zůstaneme u jednoduché definice množiny, že se jedná o někoho, kdo je užívajícím tvorby autora.
Nebojte se. Toto je opravdu jediná pitva, které se v rámci této nominační řeči dopouštím a dále se již nebudu pitváním na prvočinitele zabývat. Nicméně tento rozklad byl důležitý, protože jinak by nebylo možné dobrat se možného řešení.
OFFTOPICAnalýza vyžaduje dostat se problému na kobylku rozkladem. Jinak je řešení povrchní.

Uspokojit současně obě množiny lze celkem jednoduše. Divák očekává, že se bude bavit a autor zase, že dokáže pobavit. Odměnou mu pak je kromě finanční částky dobrý pocit. Vězte, znám ten euforicky výraz ve tváři, když vám pod podiem tleskají za váš výkon a vyvolávají vaše jméno o přídavek. Nebo když si autor knihy nebo výstavy přečte recenzi v odborném časopise. Peníze nejsou vše, ale bez nich bohužel nelze většinu z toho, co lze kulturou nazývat realizovat.
Výběr kulturní nebo jiné aktivity závisí v době, kdy zdražuje skoro vše i na ceně, a tak stejně jako u autora to končí a začíná na financích. Aktuální návrh rozpočtu počítá se snížením částky na Kulturu o 2mld. Takže očekávat, že se to vyřeší jednoduše přidáním peněz z rozpočtu by spíše patřilo do rubriky sci-fi.
Osobně se domnívám, že peníze do toho odvětví jsou pouze špatně rozdělovány a po období kdy se peníze vyhazovali bez rozmyslu by se měla kultura spíše podívat na vnitřní mechanismy.
Dotace do kultury by měla směřovat spíše na udržitelnost než na odměnu. Nelze donekonečna nastavovat odměny bez ohledu na prostředí v jakém je provozována a s jakým finančním benefitem je pořádaná. Neskutečně to křiví konkurenční prostředí.
Zkusme se zaměřit na to proč dotace existuji a zjistíte podobně jako já, že již svůj účel nesplňuje.
Rozhodně nenarovnává ale naopak křiví prostředí a spíše, než pomáhá, tak škodí.

Chtěl bych do nadcházejících voleb společně s Vámi pokusit najít řešení, které by změnilo financováni, protože se domnívám, že na tom to celé stojí. Rovněž bych chtěl na tvorbu tohoto tématu v programu propojit vícero odvětví kultury, protože to, co bude fungovat na hudební akce, tak rozhodně nemusí fungovat na galerii, knihovnu nebo jinou památkovou budovu.
Pokud dostanu potřebnou podporu, tak na dni, jenž je spojen s grilováním, Vám představím své konkrétní nápady, jak některé případy by se dali řešit.

Děkuji, pokud jste věnovali mým slovům čas a dáte mi ve volbě svůj hlas.

https://lide.pirati.cz/profil/2816/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Najvarek za příspěvky (celkem 2):
Pavlina.Polaskova, Alena.Klocova
Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“