Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět

Podporuji Lukáše Kohouta na druhé a další místa krajské kandidátky

PRO

26
84%

PROTI

5
16%

ZDRŽUJI SE

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 31 - Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
Lucie.Cirkva.Chocholova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 232
Registrován: 10 bře 2019, 22:25
Profese: uvolněná zastupitelka SČK
Dal poděkování: 372 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lucie.Cirkva.Chocholova »

Vážené krajské fórum, dovolte mi nominovat @Lukas.Kohout na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby.
S Lukášem jsem spolupracovala velmi úzce, když byl tajemníkem zastupitelského klubu. Brzo mi bylo jasné, že Lukáš je ve správném domě, ale ve špatné pozici. Jeho přehled sahá napříč všemi tématy, která se na krajské úrovni řeší. Navíc je to Pirát každým coulem, vždy klade důraz na otevřenost a transparentnost.
Prosím tak o zvážení podpory.

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj, středočeské pirátky a piráti,

V první řadě bych chtě hrozně moc poděkovat @Lucie.Cirkva.Chocholova za tuto nominaci. Té si cením o to více, že je od tebe, Lucie. Nikdo jiný z našeho KS mě díky bez mála dvěma letům intenzivní vzájemné spolupráce na KÚSK asi nemůže (zejména) po pracovní stránce znát více než ty. S o to větší pokorou tuto nominaci přijímám a o to větší zodpovědností k ní přistupuji.

Za poslední tři roky, co jsem Pirát, se můj život hodně proměnil. Politika mě vždycky zajímala, bavila a vždy jsem toužil se jí věnovat. Tomu jsem podřídil celý svůj život. Od začátku jsem se snažil být co nejaktivnější OFFTOPICi když to na některé bylo moc HRRRR :D, viď @Martin.Polak ;) a chtěl být politice co nejblíže. Proto jsem se přihlásil do VŘ na tajemníka středočeského Klubu zastupitelů, ve kterém jsem uspěl a na KÚSK v této pozici působil. Díky tomu jsem získal hodně zkušeností a užitečných informací o fungování úřadu i samosprávy na krajské úrovni, které chci ve funkci zastupitele zúročit.

Nejsem člověk jediné expertízy. Sportovní terminologií bych se označil za „univerzála.“ Mojí výhodou je, že umím rychle proniknout a zorientovat se v různorodých problematikách a díky tomu získat nadhled, přemýšlet o věcech v širších souvislostech a jak se dnes říká myslet „out of box.“ Stejně rozmanitá je i moje profesní minulost. Začínal v realitce, dělal hospodského, řídil logistiku velkého servisu mobilních telefonů, vedl největší obchod s hudebními nástroji, optimalizoval vnitrofiremní procesy, navrhoval konfigurace telefonních ústředen nebo menežoval projekty front-endových aplikací. Díky zapojení do krajského mediálního odboru jsem se posunul v PR a marketingu i v mediálních a prezentačních dovednostech, za což patří ohromný dík @ondrej.petr.

Ve středočeském zastupitelstvu se plánuji věnovat mimo jiné základním pirátským tématům jako jsou: transparentnost, hospodárnost a efektivita veřejné správy. Blízká jsou mi též témata sociální (zejména postavení menšin), vzdělávání, sportu, kultury, digitalizace či místního rozvoje (hlavně otázka spolupráce samospráv na různých úrovních). Své zkušenosti získané v komunálních volbách bych rád využil v povolebních a případně následných koaličních vyjednáváních, kterých bych se rád účastnil jako člen vyjednávacího týmu. V neposlední řadě samozřejmě počítám se svým zapojením do medializace práce našeho zastupitelského klubu a prezentace našich úspěchů.

Vážení členové středočeského krajského fóra, prosím vás o podporu mé nominace a v následné volbě.

Díky moc!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 5):
Martin.Karim, Lucie.Cirkva.Chocholova, Tereza.Kvitova, Jan.Korbel, Martin.Kodera

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Lucie.Cirkva.Chocholova píše: 25 srp 2023, 12:43

Mám dotazy na všechny kandidáty s podporou i bez.

Děkuji @Lucie.Cirkva.Chocholova za její otázky a zároveň připojuji odpovědi.

1. Kolik času hodláte věnovat kampani?

Kampani se hodlám věnovat intenzivně. Minimálně 10 hodin týdně, v horké fázi i více. A to nejen aktivním zapojením se na akcích, rozdáváním novin, ale také přípravou strategie, plánováním, produkcí, natáčením videí, focením, psaním příspěvků či článků, pomocí ostatním kandidátům atd.

2. Proč vás zajímá právě krajská politika?

Krajská politika je velice důležitá, ačkoli pro běžného občana hůře uchopitelná, než klasická komunální či parlamentní. Kraje zajišťují pro své občany velice důležité služby, jako je střední školství, veřejná doprava, zdravotnictví, sociální služby, zřizují příspěvkové organizace v oblasti kultury, zpracovávají Zásady územního rozvoje a mnoho dalšího. Je to takový hybrid, mezi celostátní a komunální politikou. Díky svému působení v pozici tajemníka zastupitelského klubu jsem měl možnost ji poznat blíže a je pro mě velice atraktivní. Věřím, že jsem schopen k ní přispět svými kompetencemi, a i ona mi bude moci mnohé nabídnout v jejich dalším rozvoji.

3. Které tři oblasti z krajské politiky jsou vám blízké?

Jak jsem uvedl ve své kandidátské řeči, nejsem úzce vyprofilovaný expert. Nejvíce mě zajímají oblasti:

  • školství – jehož vysokou kvalitu považuji za nejdůležitější podmínku zvýšení kvality života v naší zemi. Ačkoli nemám v tomto směru formální vzdělání ani pracovní zkušenosti, o tuto problematiku se aktivně zajímám nejen jako otec dvou stále ještě školou povinných dcer, ale i jako místostarosta města, které zřizuje spádovou školu.
  • digitalizace – s jejíž úspěšnou realizací úzce souvisí možnosti změna systému fungování veřejné správy tak, aby se nemrhalo lidskými zdroji tam, kde za nás mohou pracovat technologie. Ve svém profesním životě jsem se věnoval dlouhá léta implementaci a optimalizaci informačních systémů a na ně navázaných procesů jak na straně zákazníka, tak dodavatele, jako projektový manažer a konzultant.
  • sociální věci – zde je mi nejbližší problematika vyloučených lokalit a začleňování menšin do majoritní společnosti. S tím úzce souvisí i otázka školství.
  • kultura – je moje veliká vášeň. Od mala jsem chodil do divadla, navštěvoval hrady a zámky. Miluji hudbu a jako bývalý "muzikant" mám za sebou více než 100 koncertů a taky nemálo organizovaných akcí. Kultura je součástí naší historie a rozvíjí naše schopnosti. Proto by kraj měl podporovat kulturu dostupnou co nejširšímu publiku a zejména ohroženým skupinám.
  • sport – je další má celoživotní láska. Kromě hraní baseballu, basketballu a amerického footballu, jsem přes tři roky působil jako trenér mládeže a rozhodčí právě v košíkové. Sport je pro mě součástí kvalitního vzdělání a chtěl bych, aby byl dostupný všem dětem, které projeví zájem sportovat. Zejména kolektivní sporty dávají lidem do života mnohé sociální kompetence.

Doufám, že nevadí, že jsem vybral témat 5, ale je to blíže k mému komplexnějšímu vnímání světa, jak je doufám patrné z mých odpovědí, kde je vidět, jak se všechny oblasti prolínají s jinými.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 4):
Martin.Karim, Samuel.Volpe, Lucie.Cirkva.Chocholova, Jiri.Vavrina

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Díky @Tomas.Zmuda za jeho otázky.

Zachovali byste stávající rozdělení gescí mezi radní nebo byste preferovali úpravu/úpravy?



Určitě bych upravoval.

  • Digitalizace si určitě zaslouží vlastního radního. Je to naše core téma OFFTOPICjakkoli nám ho v minulých letech začali přebírat všechny relevantní strany. Pod tento odbor (který nyní neexistuje, ale podle mě by měl) by měl přejít i projekt DTM, který je nyní (podle mého názoru) nekoncepčně pod Regionálním rozvojem.
  • Zamyslel bych se, a zhodnotil, zda rozdělení gesce dopravy na "správu komunikací" a "veřejnou mobilitu" přineslo za uplynulé roky nějaké benefity. Nebo zda se díky tomuto rozdělení za 4 roky podařilo vyřešit nejpalčivější problémy a není na čase je opět sloučit. Vycházím i z toho, že na "správu komunikací" máme robustní příspěvkovou organizaci. Chápu, že v době, kdy tito radní kumulovali v době nástupu mnoho veřejných a politických funkcí bylo asi žádoucí je rozdělit. Věřím, že pokud by byl radním člověk "na plný úvazek" měl by zvládnout řídit dopravu jako celek.
  • Kultura a památková péče – takto by se měla jmenovat tato gesce a neměla by řešit více. Cestovní ruch bych vrátil pod Regionální rozvoj.
  • Regionální rozvoj – jak uvádím výše, vrátil bych sem cestovní ruch. Ačkoli turisté navštěvují hlavně památky, kulturu a životní prostředí, souvisí cestovní ruch z mého pohledu s rozvojem regionů kraje. Také bych pod regionální rozvoj převedl agendu Fondu podpory venkova a dalších fondů určených obcím.
  • u gescí Finance a dotace a Investice, majetek a veřejné zakázky bych se také podíval podrobněji na jednotlivé agendy a pokusil se je lépe rozdělit. Navíc cítím velkou potřebu vybudovat na krajském úřadě centrum, které by řešilo / pomáhalo řešit / metodicky vedlo příspěvkové organizace v agendách správy majetku, investic, administrace veřejných zakázek a dotačních řízení.
  • Životní prostředí a zemědělství; Vzdělávání a sport; Sociální věci; Zdravotnictví – bez výrazných změn


Když by se vás někdo u piva/limonády zeptal: co jste na tom kraji vlastně udělali za ty 3 roky? Co vás napadne jako první?



Určitě transparence. Co se týče veřejných zakázek, výběrových řízení, zveřejňování informací, otevřenosti komunikace, pravidel pro krajské fondy (zde děkuji zejména @Lucie.Cirkva.Chocholova). Také máme nový web, na kterém makal @Tomas.Zmuda, a rozběhl se Platební portál pro obce. Kraj intenzivně řeší zadržování vody v krajině a podporuje vodohospodářské stavby a projekty podporující rozmanitost druhů. To je z těch věcí, které si běžný volič u piva OFFTOPICsamozřejmě nealkoholického :D dokáže představit, asi to nejviditelnější.

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Díky @Martin.Karim za tvoje otázky.

1. V jaké pozici byste chtěli po volbách v případě, že vše půjde zcela ideálně, v budoucím volebním období na kraji působit a proč?



Jak píši ve své kandidátské řeči, jsem připraven pro klub pracovat a takové pozici, na které bude potřeba. Jsem univerzál. Důležité je umět se rychle se zorientovat a vytvořit si kolem sebe kvalitní tým, který je odborně zdatný a na který se budu moci spolehnout. K tomu mám za léta své profesní kariery dostatek zkušeností a kompetencí.

2. Jste připraveni v případě, že vše neklapne podle vašich představ působit i na jiné pozici? Uveďte prosím na jaké a proč.



Viz moje odpověď výše. Ještě bych doplnil, žeo otázky rozdělení gescí a personální otázky se budou řešit v rámci povolebních vyjednávání a jak jsem uvedl v diskusi pod návrhem JS1, pro mě by měli být lidé z čela kandidátky připraveni přijmout v podstatě jakoukoli roli a podle toho přistupuji i k sobě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Karim

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Daniel.Netusil
Místní předsednictvo
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2018, 10:47
Profese: Radní města, krajský zastupitel
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Daniel.Netusil »

Ahoj,
podporuji kandidaturu @Lukas.Kohout do zastupitelstva SČK. Lukáš s námi spolupracoval jako tajemník klubu a nejen za tu dobu získal přehled o krajských tématech, ale i o fungování úřadu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Netusil za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Karim
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Díky za otázku @Petr.Prochazka.

Rád bych se zeptal všech kandidátů, kteří se ucházejí o pozici lídra, případně nejužší čelo (druhé místo). Jak si představují svou roli a nasazení během celé kampaně a kolik času budou kampani věnovat v její horké fázi, tedy od srpna 2024 do voleb?
Týmovost a extrémní nasazení bude podle mých zkušeností rozhodující.
Předem díky za odpovědi.



Jak už jsem odpovídal @Lucie.Cirkva.Chocholova počítám s nasazením minimálně 10 hodin týdně a v horké fázi jsem schopen zabrat v podstatě full-time. I z pozice vedoucího krajského mediálního odboru bude moje nasazení velice intenzivní.

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Simona.Luftova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 103
Registrován: 28 led 2018, 22:52
Profese: učitelka na SŠ, koordinátor Erasmus+
Bydliště: Příbram
Dal poděkování: 452 poděkování
Dostal poděkování: 232 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Simona.Luftova »

Ahoj,
chtěla bych vyjádřit podporu @Lukas.Kohout, za tu dobu co jsem ho poznala se hodně posunul, získal zkušenosti a přehled, i jako tajemník našeho zastupitelského klubu na SčK. V komunálních volbách se mu podařilo získat mandát místo starosty, což považuji za velmi dobrý výsledek. Propojení obcí s Krajem považuji za důležité. S

Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Luftova za příspěvek:
Lukas.Kohout
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Lukáše Kohouta na druhé a nižší místa kandidátky pro krajské volby

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Děkuji všem členům krajského fóra za účast na hlasování v primárkách, která v každém kole přesahuje 3/5 většinu. Samozřejmě děkuji všem, kteří mi vyjádřili důvěru a dali svůj hlas. Udělám maximum pro úspěch naší kandidátky v Krajských volbách. A naposledy bych rád požádal členy našeho KF, aby i hlasování o 9. - 11. a všem následujícím věnovali stejnou pozornost. Přeci jen obhajujeme 12 mandátů a naším cílem je udělat ještě lepší výsledek než v minulých volbách (který byl tedy také velice dobrý).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Snizek, Samuel.Volpe, Tomas.Zmuda, Simona.Luftova

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“