Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Odpovědět

Ve věci nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky jsem:

PRO

27
93%

PROTI

2
7%

Zdržuji se hlasování

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 29 - Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Vážené Krajské fórum,

Dovolte mi tímto předložit svou žádost o nominaci na čelo kandidátky pro volby do krajského zastupitelstva Středočeského kraje v roce 2024. Rád bych se v těchto volbách ucházel o šesté místo na této kandidátce a v případě neúspěchu budu rád zastávat i jakoukoli pozici nižší.

Jmenuji se Petr Procházka, je mi 42 let a trvale bydlím v Nymburce. Profesí jsem logistik a aktuálně zastávám pozici vedoucího provozního řízení u významného nákladního železničního dopravce. Jsem ženatý a z předchozího manželství mám syna (14 let).

V pirátské straně zastávám již několik let funkci předsedy MS Nymbursko a od roku 2020 jsem zastupitelem ve Středočeském kraji. Za 3 roky ve funkci jsem snad již pochopil obrovské množství povinností, které z mandátu zastupitele plynou. Nejen vůči občanům (voličům), ale především vůči kolektivu zastupitelů pirátské strany. Tým zastupitelů, který vznikl považuji za přátelský a funkční, a věřím, že taková práce skutečně má smysl.

V rámci zastupitelského klubu se věnuji gesci doprava. Zastávám funkci člena dozorčí rady Krajské Správy a Údržby Silnic (KSÚS), kde vyvíjím aktivity vedoucí k tomu, aby tato organizace byla více transparentní a otevřená obyvatelům. Dále se snažím o maximální informovanost obyvatel ohledně dopravy ve středočeském kraji. K tomu všemu je oporou i funkční KET doprava, jehož jsem členem.

V dalším období bych na tuto práci rád navázal a veškeré procesy v krajské dopravě ještě více přiblížil obyvatelům našeho kraje.

Civilní zaměstnání je pro mne časově velmi náročné a z toho důvodu jsem zvolil pozici číslo 6 a níže. Vím, jak je náročná kampaň pro lídra a nejužší čelo a z toho plynoucí obrovská časová náročnost. Budu tedy moc potěšen, pokud mne podpoříte na vybranou pozici. Věřím, že máme na to, abychom na kraji náš počet zastupitelů obhájili a s nabytými zkušenostmi posléze dokážeme ještě mnohem více, než v tomto prvním období.

Na veškeré dotazy a připomínky se budu snažit reagovat bez prodlení a rád na ně odpovím.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Lucie.Cirkva.Chocholova
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 232
Registrován: 10 bře 2019, 22:25
Profese: uvolněná zastupitelka SČK
Dal poděkování: 372 poděkování
Dostal poděkování: 596 poděkování

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Lucie.Cirkva.Chocholova »

Petr je platným členem zastupitelského klubu. I přes své časové vytížení se pravidelně účastní jednání orgánů kraje i zastupitelského klubu a je velmi svědomitý. Za sebe mohu říci, že s ním je skvělá spolupráce a je platným odborníkem. Díky Petře, že máš zájem znovu kandidovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lucie.Cirkva.Chocholova za příspěvky (celkem 4):
Petr.Prochazka, Lukas.Kohout, Sona.Brunnerova, Simona.Luftova
Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 739
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Registruji kandidáta s podporou.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvek:
Petr.Prochazka

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj všem, rád bych zde odpověděl na otázky, které se objevily v hlavním nominačním vlákně.

1) Kolik času hodláte věnovat kampani? - Vzhledem k náročnému zaměstnání budu schopen se kampani věnovat zhruba 10-15 hodin týdně. I z tohoto důvodu se ucházím až o nižší pozici na čele kandidátky, protože jsem přesvědčen, že užší čelo (1-4) bude muset v kampani nasadit mnohem více svých časových fondů.
2) Proč vás zajímá právě krajská politika? - V krajské politice se pohybuji již od svého zvolení do zastupitelstva kraje v roce 2020. V mé nejbližší gesci (doprava) ovlivňuje kraj životy svých obyvatel zcela zásadně. A proto považuji za velmi důležité být u toho a mít možnost některé věci měnit.
3) Které tři oblasti z krajské politiky jsou vám blízké? - Doprava, životní prostředí, územní rozvoj

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Lukas.Kohout
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj, ještě odpověď na otázky od Tomáše Zmudy:

1) Zachovali byste stávající rozdělení gescí mezi radní nebo byste preferovali úpravu/úpravy. Pokud ano, tak jakou/jaké?
Nejsem si jist, zda přesně rozumím otázce. Pokud jde o gesce našich pirátských radních. Ponechal bych vše tak, jak je to nyní. I vzhledem ke koaliční smlouvě zde asi není moc prostoru pro jakékoli změny. Po příštích volbách, pokud uspějeme a budeme mít možnost být v koalici, preferoval bych o to, abychom usilovali o radní v oblastech, kde budeme mít zvolené experty. Zcela jistě bychom se měli snažit o kulturu a i nadále o územní rozvoj.

2) Když by se vás někdo u piva/limonády zeptal: co jste na tom kraji vlastně udělali za ty 3 roky? Co vás napadne jako první? (bez ohledu na to, z jaké gesce to je; myšleno koaliční úspěch nebo nejviditelnější věc)
Podíleli jsme se na nastartování a rozjezdu digitalizace kraje a krajského úřadu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Martin.Karim
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Ahoj, Doplňuji odpovědi na dotazy Martina Karima:

  1. V jaké pozici byste chtěli po volbách v případě, že vše půjde zcela ideálně, v budoucím volebním období na kraji působit a proč?
    Rád bych po volbách navázal na aktuální pozici, kterou v zastupitelstvu zastávám. Je to pozice řadového neuvolněného zastupitele s odborností v dopravě a infrastruktuře. Aktuálně mám také funkci člena dozorčí rady krajské správy a údržby silnic. Pokud bude tato DR ustavena i po volbách, rád bych v ní navázal na současnou práci a pokračoval. Pokud by volby dopadly absolutně ideálně a piráti by například zvítězili, dovedu si představit i funkci uvolněného radního pro dopravu, či veřejnou dopravu. Nicméně toto neočekávám.

  2. Jste připraveni v případě, že vše neklapne podle vašich představ působit i na jiné pozici? Uveďte prosím na jaké a proč.
    Pokud vše nedopadne ideálně, nebudu pravděpodobně vůbec zastupitelem. Pokud ano, rád budu pouze zastupitelem s maximální snahou věnovat se tomu, čemu rozumím, tedy dopravě.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Prochazka za příspěvky (celkem 2):
Martin.Karim, Jiri.Snizek
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Daniel.Netusil
Místní předsednictvo
Příspěvky: 68
Registrován: 27 úno 2018, 10:47
Profese: Radní města, krajský zastupitel
Bydliště: Benešov
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 169 poděkování

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Daniel.Netusil »

Ahoj, chtěl bych podpořit @Petr.Prochazka kandidaturu. Petr je aktivním členem zastupitelstva, který se vždy snaží odvést dobrou práci.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Netusil za příspěvky (celkem 2):
Martin.Karim, Petr.Prochazka
Uživatelský avatar
Jiri.Vavrina
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 327
Registrován: 10 říj 2021, 14:07
Profese: invalidní důchodce
Bydliště: Čáslav
Dal poděkování: 560 poděkování
Dostal poděkování: 297 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Jiri.Vavrina »

Ahoj,
mě Petr zaujal hned od počátku. Nejde jen o technikálii dopravní erudice, ale o způsob, jak diskutuje, jak návrhy předkládá, jak argumentuje. Mimo to maká jako dobrovolník pro Piráty, což asi tady každý ví. Cením si toho, že kandiduje do přesně vymezeného slotu (jasně, teoreticky u níž), tedy ví, co dělá, proč to dělá, a jak chce jako zastupitel pracovat. To je fér.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Vavrina za příspěvek:
Petr.Prochazka

J.V.LITRFREE: Dosahovat ve stanovený čas stanoveným způsobem stanovených cílů.

Uživatelský avatar
Petr.Prochazka
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 504
Registrován: 31 bře 2013, 22:04
Profese: Dispečer mezinárodních vlaků
Bydliště: Nymburk, Hrnčířova 1927
Dal poděkování: 667 poděkování
Dostal poděkování: 776 poděkování

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Petr.Prochazka »

Jiri.Vavrina píše: 07 zář 2023, 15:35

Ahoj,
mě Petr zaujal hned od počátku. Nejde jen o technikálii dopravní erudice, ale o způsob, jak diskutuje, jak návrhy předkládá, jak argumentuje. Mimo to maká jako dobrovolník pro Piráty, což asi tady každý ví. Cením si toho, že kandiduje do přesně vymezeného slotu (jasně, teoreticky u níž), tedy ví, co dělá, proč to dělá, a jak chce jako zastupitel pracovat. To je fér.

Děkuji za podporu @Jiri.Vavrina :fet:

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Martin.Kodera
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 39
Registrován: 21 říj 2020, 19:28
Profese: Navigátor
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 40 poděkování
Dostal poděkování: 116 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Procházky na šesté a nižší místa kandidátky pro krajské volby 2024

Příspěvek od Martin.Kodera »

Rád podpořím kandidaturu @Petr.Prochazka, Petr je jedním z klíčových lidí středočeského KET Doprava a často sám přichází s podněty a nápady. Jsem rád, že v dopravě někoho takového máme :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kodera za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Petr.Prochazka

Předseda MS Kladno, kladenský opoziční zastupitel, člen RT Doprava, zástupce vedoucího KET Doprava Středočeský kraj, člen Výboru pro dopravu Středočeského kraje

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“