Jan Štěch

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Personální odbor - celý, KoKS Jihočeský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
shady
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2022, 09:19
Profese: Student medicíny
Bydliště: Borek u Českých Budějovic
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jan Štěch

Příspěvek od shady »

Ahoj, jmenuji se Jenda, je mi 21 let a studuji medicínu (obor všeobecné lékařství) v Praze (aktuálně mám za sebou prvák). Jednou bych rád pracoval jako praktický lékař někde na Prachaticku, kde žije moje širší rodina, nicméně počítám s tím, že se během studia nejspíše mé zájmy v oboru změní. Mezi mé největší koníčky však patří programování, především programování webových aplikací. OFFTOPICV případě zájmu nahlédněte na můj GitHub.

Bydlím na předměstí Českých Budějovic v satelitu jménem Borek. Do Budějovic jsem roky dojížděl na gymnázium a znám město rozhodně lépe než Prahu, ve které však v současné době kvůli studiu trávím během roku většinu času. Jezdit zpět sem na jih kvůli různým akcím by však pro mě snad neměl být velký problém.

Rád bych se stal členem Pirátů, protože již delší dobu sleduji politickou situaci na úrovni Česka a Evropské Unie a téměř vždy byli názory a postupy Pirátů ty, se kterými jsem souzněl nejvíce. Hledal jsem různé způsoby, jak se do politického dění více zapojit, protože jenom chodit k volbám mi přišlo málo.

Kromě programování mám i zkušenosti s prací s dětmi. Už čtyři roky jezdím na dětský tábor na Třeboňsku, kde mám vždy dva týdny na starost děti ve věku 6–11 let. Dále jsem byl i párkrát lektorem na vědeckých kroužcích pro podobně staré děti. Nejsem si úplně jistý, jak budu schopen pomoci, ale určitě na něco přijdeme :).

Tito uživatelé poděkovali autorovi shady za příspěvek:
Klara.Bidarova

Jsem fanoušek šifrování internetové korespondence pomocí PGP. Pokud e-mail pro mě zašifrujete mým veřejným klíčem, uděláte mi radost ;)

nikola.mrazova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 57
Registrován: 22 dub 2020, 11:52
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 57 poděkování

Re: Jan Štěch

Příspěvek od nikola.mrazova »

Ahoj Honzo,

díky za tvoje představení. Jak už jsem spolu komunikovali v emailu, měla by tě teď Zuzana Kudláčková ověřit. Teď je již ostrá fáze kampaně a tak bude určitě příležitost se potkat se venku při kampani. Označuji zde @Jan.Hosek, ten určitě b bude vědět naplánované termíny.

Díky moc a těším se na osobní setkání,

Nikol

Tito uživatelé poděkovali autorovi nikola.mrazova za příspěvky (celkem 2):
shady, Klara.Bidarova
Koordinátorka pro Jihočeský kraj
tel: +420 778 111 459
e-mail: nikola.mrazova@pirati.cz
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2494
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1766 poděkování
Dostal poděkování: 2848 poděkování

Re: Jan Štěch

Příspěvek od Tomas.Valek »

Ahoj Jendo @shady,

děkuji za tvoje představení. Pokud bys měl zájem se zapojit i jinde než v CB, máme také místní sdružení Prachaticka, kde rádi využijeme každého ochotného člověka.

Mám na tebe pouze dva dotazy, s jakými konkrétními názory u Pirátů souzníš a co myslíš, že je potřeba ve veřejném dění řešit?

Děkuji

Tomáš

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
shady

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
shady
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2022, 09:19
Profese: Student medicíny
Bydliště: Borek u Českých Budějovic
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Štěch

Příspěvek od shady »

Ahoj Tomáši,

Tomas.Valek píše: 11 zář 2022, 11:02

Mám na tebe pouze dva dotazy, s jakými konkrétními názory u Pirátů souzníš a co myslíš, že je potřeba ve veřejném dění řešit?

Líbí se mi zejména:

  • Racionální brojení proti klimatické krizi (hlavně snaha obyvatelstvo vzdělat spíše než přinutit)
  • Prosazování svobodného internetu a boj proti chatcontrolu
  • Využívání vědců při rozhodování o věcech v jejich oboru, ať už se jedná o pandemická opatření nebo legalizaci návykových látek
  • Otevírání politiky veřejnosti a limitace tajných vyjednávání
  • Snaha o aktualizaci zastaralých autorských zákonů nevhodných pro prostředí internetu
  • Větší integrace ČR v EU, zejména poté podpora projektu společné armády států EU vybudované a financované přímo z unijního rozpočtu
  • Podpora manželství pro všechny a sexuálních menšin obecně

Řešit je dle mého v současné situaci na jihu Čech potřeba hlavně:

  • Cena energií a základních životních potřeb
  • Dopravní situace v Českých Budějovicích
  • Nedostatek nižšího zdravotnického personálu na některých odděleních českobudějovické nemocnice

Díky za dotazy.
Jenda

Tito uživatelé poděkovali autorovi shady za příspěvek:
Tomas.Valek

Jsem fanoušek šifrování internetové korespondence pomocí PGP. Pokud e-mail pro mě zašifrujete mým veřejným klíčem, uděláte mi radost ;)

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihočeský kraj“