Tomáš Hozman - představení

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Ústecký kraj, PMS Teplice

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
tomas.valenta
Technický odbor
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2021, 00:28
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Tomáš Hozman - představení

Příspěvek od tomas.valenta »

Ahoj!

Po jednom roce jako RegP a osmnáctých narozeninách jsem se rozhodl přidat.

Narodil jsem se a bydlím v Teplicích, taktéž tady chodím na školu. Do budoucna mám zálusk na MUNI, nebo snad i něco v zahraničí, kdo ví.

Jsem programátor, soustředím se na svobodné open source projekty určené pro všechny. Poslední dva roky pracuju na programu pro fóra inspirovaným primárně phpBB (na kterém běží naše fórum) a MyBB. Pár týdnů taky vytvářím generátor grafiky pro MO, u kterého jsem před chvilkou dokončil osmou(?) šablonu. :)

Ve volném čase se mimo programování soustředím na různé typy aktivismu proti plošnému sledování, ve skutečném světě i tom virtuálním. OFFTOPICZa předpokladu, že koncept objektivní reality je uznáván. Třeba minulý rok jsem do Češtiny přeložil petici proti Chatcontrolu a propagoval ji všude okolo sebe - pokud bydlíš v Teplicích, je velká šance, že jsi jeden z těch papírků někdy viděl, i Novou Ves a Prosetice jsem pokryl. Jelikož legislativa ale bohužel prošla a 11.5. bude předložena nová, pravděpodobně horší a permanentní, chystám se na druhé kolo obohacené zkušenostmi z toho prvního.
Procházkám dodávám víc smyslu mapováním kamer na veřejných prostranstvích. Dohromady jsem jich zaznamenal okolo 750 jen v Teplicích a blízkém okolí, a to zdaleka není všechno. Třeba Olympie, pokud nepočítáme obchody, jich samotná má okolo padesáti, včetně několika čteček poznávacích značek. Miniaturní nový Lidl v Galerii 36.

Taky provozuju Tor a I2P relay. Teď je to na domácí síti, kde mi Vodafone začal každých pár dní měnit IP adresu, ale až budou prostředky, tak si pronajmu prostor někde v datacentru.

Občas přispívám do Archive.org a Library Genesis. OSA ani muk.

Tak, a teď je čas na standardní otázky:

  1. Četl jsi stanovy?
    Ano.

  2. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
    Áno.

  3. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, na kterými (bys) uvažoval, a proč jsi je zavrhl.
    V Česku není žádná jiná strana, nad kterou bych seriózně uvažoval. Piráti jsou u nás jediní, kdo se kdy vážně soustředil na transparentnost, svobodu informací a soukromí. Za ty ale hodlám bojovat, ať je to organizovaně nebo sám.

  4. Jaká témata nebo část programu tě u Pirátů zajímá?
    Odpověď na předchozí otázku asi stačí.

  5. Je něco s čím v programu nesouhlasíš?
    V dlouhodobém ne. V krátkodobém není nic, s čím bych vyloženě nesouhlasil, ale vadí mi nedostatek soustředění na původní témata a snaha o catch-all stranu. Což je ale asi problém na delší povídání plné konstruktivních argumentů.

  6. S čím nám můžeš pomoci?
    S čím je třeba pomoct. :) Radši než interní věci bych se ale soustředil na pomoc veřejnosti, různé dobročinné projekty a podobně. Třeba právě mapování kamer, což ale pro celé Česko sám nezvládnu. I ty Teplice jsou třeba na rok.

  7. Jak se stavíš k otázce rovnoprávnosti partnerského soužití gay a lesbických párů a možnosti adopce dětí takovými páry?
    Láska je láska, úkolem státu není ji definovat, ale uznávat. Možnosti adopce objektivně nic nebrání.

  8. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval bys konopí? LSD? Heroin?
    Konopí a LSD určitě ano. Vlivem jsou na podobné nebo nižší úrovni než alkohol, a kdo se k nim chce dostat, to udělá tak jako tak. Legalizace však umožní kontrolu nezávadnosti a odstřihne organizované pašeráky - často ty špatné - od velkého zdroje příjmu. Prevence závislosti a obzvláště veřejně dostupné, přesné informace o účincích jsou ale i u lehkých drog důležité.
    U heroinu a ostatních tvrdých drog je to složitější otázka. Dát lidem na nich už závislých bezpečný prostor pro jejich braní, s lékaři na místě při předávkování - systém tzv. harm reduction - je určitě dobře, ale legalizace by ale mohla být hodně nebezpečná. Měli by k nim přístup všichni, i lidi, kteří by je jinak nikdy nezkusili, u kterých pak závislost může vést k velice vážným následkům. Moje odpověď tedy není ani ano, ani ne, ale nevím. Což je ostatně důležité se naučit říkat, místo nedostatečně informovaných odpovědí na všechno.

Zuzana.Petruvova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 344
Registrován: 14 črc 2017, 10:38
Profese: student práva
Dal poděkování: 154 poděkování
Dostal poděkování: 255 poděkování

Re: Tomáš Hozman - představení

Příspěvek od Zuzana.Petruvova »

Ahoj,

mé srdce zaplesalo při pohledu na tvůj medailónek! Klobouk dolů před tvými projekty a iniciativami :)

Díky moc, že ses rozhodl zařadit se mezi členy Pirátů! Jak sám píšeš, už nějakou zkušenost s námi máš (zejména teda s technickým odborem), takže nejdeš do neznáma. Účast na krajské schůzi jsi mi potvrdil, takže se budeme těšit 15. 5. v SuPiCi. Vyplň si, prosím, na profil.pirati.cz svou přihlášku a rovnou mi ji přines, ať máme další krok v pořádku.

Budu se těšit,

Zuzka

Koordinátorka pro Ústecký kraj
zuzana.petruvova@pirati.cz
+420 778 402 477
anon298
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 213
Registrován: 07 úno 2016, 21:20
Dal poděkování: 136 poděkování
Dostal poděkování: 740 poděkování

Re: Tomáš Hozman - představení

Příspěvek od anon298 »

Tomáš Hozman je za mě objev roku pro Piráty celostátně a těším se, že bude právoplatným členem!

Uživatelský avatar
Sarka.Rousova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 77
Registrován: 18 čer 2018, 07:25
Profese: Zdravotní laborant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 144 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Hozman - představení

Příspěvek od Sarka.Rousova »

Děkuji za představení a následné grilování. Po splnění poslední podmínky budu moc ráda, když budeš náš spolučlen

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Teplice“