Primární volby 9. - 13. místo: komunál 2022

Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha

Uživatelský avatar
Nikol.Svecova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 108
Registrován: 05 dub 2018, 09:53
Profese: sociální pracovnice, arteterapeutka
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 168 poděkování
Dostal poděkování: 171 poděkování

Re: Primární volby 9. - 13. místo: komunál 2022

Příspěvek od Nikol.Svecova »

David.Bodecek píše: 19 dub 2022, 14:06

Vkládám okopírovaný text od Aleny Měšťák Fraňkové, která mne požádala o vložení z důvodu, že nebude do konce týdne u počítače. Alča ještě jednou by ráda při navazující primární volbě požádala o podporu, za což jsem rád, že to ještě jednou zkusí. David.


Dobrý den všem,
děkuji Davidovi za nabídku nominace, ráda bych se ucházela o 4. - 8. místo kandidátní listiny pro komunální volby 2022 jako nezávislá kandidátka a dovoluji si tedy se Vám krátce představit.
Jmenuji se Alena Měšťák Fraňková, žiji takřka celý život na Malé Straně, kterou považuji za nejkrásnější místo na světě. K Praze 1 mám hluboký citový vztah,
pokládám ji za zcela jedinečnou městskou část a z toho důvodu si také považuji za velkou čest, pokud se mohu nějakým způsobem podílet na její správě a zlepšování života jejích občanů, potažmo svých sousedů.
Mám ekonomické vzdělání, posledních 13 let jsem pracovala na finanční správě jako kontrolor DPH. V současné době zpracovávám daně a účetnictví. Již více než 10 let jsem předsedou SVJ Mostecká 55, takže mám bohaté zkušenosti se správou nemovité kulturní památky a vzhledem k provedeným četným rekonstrukcím a v neposlední řadě i výstavbě výtahu, na který jsme velmi pyšní, také bohaté zkušenosti v jednání s orgány státní památkové péče, prováděním a kontrolou rozpočtů, stavebními firmami a stavebnictvím vůbec.
Byla jsem 2 volební období zastupitelkou Městské části Praha 1 a členkou komise obecního majetku. Dále jsem byla členkou Programové rady Malostranské besedy, komise obchodu a služeb a v současné době jsem členku komise sociální.
Jsem členkou Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1, mám ráda country - Muzikanty z Kampy - se kterými si ráda zazpívám. Ale hlavně mám ráda Prahu 1 a chtěla bych, aby se nám tady všem, kteří to s ní myslíme dobře, spokojeně žilo.

Alena Měšťák Fraňková
frankova.ala@seznam.cz

Zdravím, je tam chybka: jen, že je zde 4-8.místo a ne 9.-13. N.

Uživatelský avatar
David.Bodecek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 545
Registrován: 07 úno 2018, 20:42
Profese: Pedagog a metodik
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 371 poděkování
Dostal poděkování: 369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby 9. - 13. místo: komunál 2022

Příspěvek od David.Bodecek »

Nikao píše: 21 dub 2022, 21:11
David.Bodecek píše: 19 dub 2022, 14:06

Vkládám okopírovaný text od Aleny Měšťák Fraňkové, která mne požádala o vložení z důvodu, že nebude do konce týdne u počítače. Alča ještě jednou by ráda při navazující primární volbě požádala o podporu, za což jsem rád, že to ještě jednou zkusí. David.


Dobrý den všem,
děkuji Davidovi za nabídku nominace, ráda bych se ucházela o 4. - 8. místo kandidátní listiny pro komunální volby 2022 jako nezávislá kandidátka a dovoluji si tedy se Vám krátce představit.
Jmenuji se Alena Měšťák Fraňková, žiji takřka celý život na Malé Straně, kterou považuji za nejkrásnější místo na světě. K Praze 1 mám hluboký citový vztah,
pokládám ji za zcela jedinečnou městskou část a z toho důvodu si také považuji za velkou čest, pokud se mohu nějakým způsobem podílet na její správě a zlepšování života jejích občanů, potažmo svých sousedů.
Mám ekonomické vzdělání, posledních 13 let jsem pracovala na finanční správě jako kontrolor DPH. V současné době zpracovávám daně a účetnictví. Již více než 10 let jsem předsedou SVJ Mostecká 55, takže mám bohaté zkušenosti se správou nemovité kulturní památky a vzhledem k provedeným četným rekonstrukcím a v neposlední řadě i výstavbě výtahu, na který jsme velmi pyšní, také bohaté zkušenosti v jednání s orgány státní památkové péče, prováděním a kontrolou rozpočtů, stavebními firmami a stavebnictvím vůbec.
Byla jsem 2 volební období zastupitelkou Městské části Praha 1 a členkou komise obecního majetku. Dále jsem byla členkou Programové rady Malostranské besedy, komise obchodu a služeb a v současné době jsem členku komise sociální.
Jsem členkou Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1, mám ráda country - Muzikanty z Kampy - se kterými si ráda zazpívám. Ale hlavně mám ráda Prahu 1 a chtěla bych, aby se nám tady všem, kteří to s ní myslíme dobře, spokojeně žilo.

Alena Měšťák Fraňková
frankova.ala@seznam.cz

Zdravím, je tam chybka: jen, že je zde 4-8.místo a ne 9.-13. N.

Niky, mas pravdu. Slo o okopirovani predchozi nominacni reci z kola 4.-8. misto. Jak bylo dohodnuto - pokud se nekdo ucastnil predchoziho kola, stacilo prekopirovat predchozi kandidatskou rec. Uznavam, ze v tebou uvedenem to vyvolava chybu.

Jan.Hrebicek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 258
Registrován: 20 led 2018, 22:28
Profese: manažer
Bydliště: Praha 1
Dal poděkování: 201 poděkování
Dostal poděkování: 284 poděkování

Re: Primární volby 9. - 13. místo: komunál 2022

Příspěvek od Jan.Hrebicek »

David.Bodecek píše: 20 dub 2022, 10:32

Ahoj. Olga má technické problémy a nemůže vložit svoji přihlášku. Na nápravě nemůže nyní pracovat kvůli přijímacím zkouškám, které jsou s její asistencí realizovány. Jakmile dojde u Olgy k nápravě, sama potvrdí nyní mnou okopírované sdělení, které vychází z primárek o 2.-3. místo.

Pokud by měl kdokoli z členů k nastavenému postupu výhradu, prosím, aby předložil členský podnět. Byl by legitimní, neboť Olgu uvádím až po dříve předsednictvem stanoveném termínu. Na veřejné schůzi 19.4.2022 bylo k uvedené nominační volbě uvedeno 5 osob, které se přihlásili či do termínu přihlásí do právě probíhajících primárních voleb. V případě Olgy se tak nestalo z důvodu popsaného výše.

K uvedenému přistupujeme s ohledem na volbu 5 pozic. Teprve s doplněním Olgy máme k dispozici 5 kandidátů.

Děkuji za pochopení. David.

Až na to, že je to procesně přesně naopak. Ten kdo chce doplnit kandidátku o někoho, kdo nestihl termín, tak musí podat členský podnět a na základě něho může být doplnění schváleno. Udělat to naopak, někoho na kandidátku svévolně doplnit, i když nestihl termín, a vyzývat ty, kdo mají případné výhrady, aby podali členský podnět, je opravdu vtipné. :D :D :D

Ve věci samotné doporučuji členům, aby s doplněním Olgy na kandidátku souhlasili.

alenafrankova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 17
Registrován: 17 bře 2022, 17:55
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Primární volby 9. - 13. místo: komunál 2022

Příspěvek od alenafrankova »

Ahoj, zdravím všechny, zajímaly by mne vaše sympatie a antipatie k současným zastupitelům v Praze 1, případně politickým uskupením. Také, zda sledujete politické dění a váš názor na současnou situaci. Omlouvám se těm, kteří to již zmínili v příspěvku. Zdravím Nikol
Odpověď:
Zdravím všechny,
docela těžká otázka na krátkou odpověď. Pohybuji se v komunální politice už poměrně dlouho a tudíž také znám řadu let některé staro-nové zastupitele. Za ta leta mám k některým přátelský vztah, byť třeba nesouhlasím s jejich současným konáním. Rovina osobní od roviny politické se nedá zcela oddělit. Ke komu mám vyloženě antipatie jsou zástupci Prahy 1 sobě. Co všechno se mi nelíbí na práci úřadu i současných zastupitelích je opravdu na delší debatu. Z toho, co mohu posoudit z pohledu sociální komise - úřadu vládnou úředníci, ne politická reprezentace.
Krásný den
Alena Měšťák Fraňková

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Praha 1“