MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Prostějov

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
  • Do tohoto fóra vidí všichni a přispívají členové a registrovaní příznivci místního sdružení (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.

Na čelo kandidátky v Prostějově podporuji

Filip Pecha

6
16%

Miroslav Radiměřský

4
11%

Miroslav Hasa

5
14%

Petr Lysek

6
16%

Ondřej Moskal

6
16%

Adéla Čečmanová

6
16%

Jakub Šmíd

3
8%

Vít Spíchal

1
3%

Kandidát 9

0
Žádná hlasování

Kandidát 10

0
Žádná hlasování

Kandidát 11

0
Žádná hlasování

Kandidát 12

0
Žádná hlasování

Kandidát 13

0
Žádná hlasování

Kandidát 14

0
Žádná hlasování

Kandidát 15

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 6 - Celkem hlasů: 37

Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Lysek »

Vážení prostějovští Piráti,
má kandidátská "řeč" nebude příliš dlouhá. Na můj vkus mám toho v komunální politice za sebou více, než bych si kdy přál a představoval.
Tak to dopadá, když když někdo něco nechce a stejně se mu to stane. A jsou tací, co to dotáhli na kombinaci udavač StB / premiér ČR.
Nicméně abych se dostal k meritu věci - velmi vítám, že máme v nominacích zájemce mladé a plné energie. Těm nemohu ničím konkurovat, dalo by se říci, že se pomalu dostávám do pozice unaveného válečníka OFFTOPIChttps://www.youtube.com/watch?v=VlFKKxBF_VY . 8 let v zastupitelstvu normalizačního skanzenu, který mi Prostějov připomíná asi ze všeho nejvíce, jednomu vezme dost energie.
Nicméně pozitivně viděno - máme teď dobrý tým mladých a chytrých lidí a já budu poctěn, pokud budu moci přispět svými zkušenostmi k tomu, aby se nám konečně podařilo s onou ospalou dírou trochu pohnout tím správným směrem.
Aby se sem mladí vzdělaní lidé po studiích vraceli a aby se Prostějov stal vyhledávanou destinací pro podnikání s vyšší přidanou hodnotou. Prostějov se musí stát městem živým a moderním a přestat být synonymem pro pomalé Hanáky.

Co by se s tím mělo dělat? To je otázka za 500. Možná více.

  • Zvýšit podíl občanů na rozvoji města - těm aktivním nebránit a pokusit se zapojit i ty ostatní.
  • Investice a výstavba - institut městského architekta by měl být obdařen zásadními pravomocemi
  • Koncepčnost a "vize budoucnosti" - aktuální vedení města by nemělo tahat investice jako králíky z klobouku podle aktuální preference jednotlivců. Nutná je širší shoda na dlouhodobém rozvoji města napříč politickou reprezentací .
  • Možnosti kulturního vyžití musí být adekvátní 21.století a musí být kladen daleko větší důraz na živou kulturu.
  • Dostupnost bydlení - město nemůže být pasivním hráčem na trhu s nemovitostmi ale musí mít přiměřenou kapacitu dostupného bydlení

No je toho ještě hodně :-) . Při přípravě programu se prostě nudit nebudeme. Jsem přesvědčen že naše orientace na vyšší zapojení mladých lidí v komunální politice je ta správná cesta, kterou se mají Prostějovští Piráti vydat. Naše generace už toho stihla podělat dost :-) a je na čase pomalu střídat.

Těším se na kampaň a spolupráci a jsem připraven, v případě, že uspějeme, udělat vše pro to, abychom mohli Prostějov posouvat dopředu.

A protože s písní na rtech jde všechno lépe, tak jednu na závěr https://www.youtube.com/watch?v=ZwEWkXt4ucs

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Lysek za příspěvek:
Ondrej.Moskal
Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
adela_cecmanova
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Příspěvky: 2
Registrován: 22 bře 2022, 22:46
Profese: učitel
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Příspěvek od adela_cecmanova »

Mockrát děkuji za nominaci @Ondrej.Moskal, velmi si této příležitosti vážím a s pokorou ji přijímám.

Většina z vás mě zatím nezná, tak bych se ráda krátce představila. Je mi 23 let, studuji poslední ročník Univerzity Karlovy v Praze, obor Učitelství biologie pro střední školy. Na bakaláři jsem studovala obor Ekologická a evoluční biologie. Ekologie a ochrana životního prostředí je téma, které mě velmi zajímá. V létě po dokončení školy se budu stěhovat zpět do Prostějova, a to je hlavní důvod, proč jsem se rozhodla více angažovat v politice až teď. Politika mě zajímá už delší dobu, ale přišlo mi nefér kandidovat v Prostějově, ale žít tak daleko. Moc bych si přála, aby bylo více mladých lidí jako já, kteří odejdou studovat vysokou školu a poté se rádi vrátí do svého rodného města, kde budou moci dobře žít a založit rodinu.

Mé priority:

  1. Má největší priorita je ochrana životního prostředí – jak už zmiňovali další kandidáti, Prostějov je na tom s množstvím zeleně, ale i v dalších ohledech bídně. Mám spoustu nápadů, které by našemu městu mohly v tomto ohledu pomoci a zároveň to nejsou nijak složitá a nákladná řešení.

  2. Město pro všechny – jak už jsem psala v úvodu, chci, aby bylo více lidí, kteří se do Prostějova budou chtít vrátit, anebo nikdy neodejdou. Chci, aby mladí cítili, že se mají kam vrátit, že je tu něco čeká. Že se kapely na Prostějovské léto vybírají i pro ně a ne, jen pro jejich maminky a babičky. Že mají kam jít za zábavou a zároveň se z ní mají, jak dostat v noci domů.

  3. Zapojení občanů – mám pocit, že vše, co se děje na radnici, tam kde se vlastně rozhoduje, jak se nám v Prostějově bude žít, se děje, tak nějak tajně, a to mi přijde jako hrozná škoda. K tomu se dají určitě využít sociální sítě, ale klidně i radniční listy, které starší generace ráda čte, anebo dokonce rozhlas, který třeba u nás v Čechovicích lidé vždy poslouchají.

Proč mě volit:

  • Jsem plná ideálů a mám velkou motivaci začít je naplňovat
  • Umím dobře vycházet s lidmi
  • Velmi ráda se učím novým věcem a nechám si poradit
  • Díky tomu, že jsem teď 5 let žila v Praze, mám velkou inspiraci, jak věci dělat jinak
  • Rychle se orientuji v nových situacích

Proč mě nevolit:

  • Jsem v politice nová
  • Do června budu v Praze, tudíž se můžu kampani naplno věnovat až v létě
  • Občas až moc mluvím :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi adela_cecmanova za příspěvek:
Ondrej.Moskal
Uživatelský avatar
Petr.Lysek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 733
Registrován: 01 úno 2012, 21:37
Profese: projektant
Bydliště: Belgická 3, 79604 Prostějov
Dal poděkování: 1495 poděkování
Dostal poděkování: 1007 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Lysek »

Asi jsem dal původně do blbého vlákna
Nominuji @Kuba.Smid , @Milan.Fladr @Vit.Spichal

Místopředseda MS Prostějov
Zastupitel Statutárního města Prostějova
Krajský zastupitel v Olomouckém kraji
Email : Petr.Lysek@pirati.cz
Facebook : https://www.facebook.com/IgnaciusReilly
Profil: https://www.pirati.cz/lide/petr_lysek

"Lidé chtějí lži, aby měli podle čeho žít. Volají po nich." (Terry Pratchett:Národ)
Uživatelský avatar
Kuba.Smid
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2017, 16:03
Profese: student
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Kuba.Smid »

Děkuji za podporu a nominaci, kterou tímto přijímám. Ale vzhledem k mým časovým možnostem chci být zařazen v hlasování až od 7. místa na kandidátce.

Přestože se v poslední době neukazuji na schůzích, tak věřím, že mě spousta z vás zná :) Kdyby náhodou ne, tak se krátce představím.

Jmenuji se Jakub Šmíd, narodil jsem se a bydlím v Prostějově - ve Vrahovicích. Vystudoval jsem Gymnázium Jiřího Wolkera, po kterém jsem se odebral do Prahy na ČVUT, kde právě dokončuji bakalářské studium kybernetiky a robotiky na Fakultě elektrotechnické. Po prázdninách chci pokračovat na magisterském studiu buď ve stejném programu, nebo rozvíjet své znalosti v oblasti umělé inteligence.
Na střední škole jsem si přivydělával jako výrobní technik, vývojář.
Kromě studijních povinností mě baví skaut, sledování aktualit nebo sport – rád jezdím na kole, lezu na stěně nebo tančím.

A teď něco ke komunální politice...
Obecně si myslím, že komunální politika je extrémně důležitá v tom smyslu, že přímo ovlivňuje místo bydliště. Tudíž přímo závisí na kvalitě našeho života.

Toto volební období působím jako člen osadního výboru ve Vrahovicích, který však funguje prakticky jedním směrem – od města ke členům výboru. Když máme štěstí, tak se dozvíme od radních nějaké informace, ale jakákoliv změna iniciovaná osadním výborem je prakticky nemožná.
Nicméně i osadní výbor mi přináší zajímavý pohled na to, jak neefektivně a nesystematicky město funguje. Jak jsou někteří radní arogantní, neochotní a neprofesionání. Jak se bez rozmyslu investuje.

Jako Prostějováka mě zajímají a trápí i témata spojená s celým městem, těmi mohou být například:

  • životní prostředí: nedostatek zeleně a likvidace stávající zeleně bez náhrady

  • kulturní oživení města: otázka jižní části města Prostějov, tržnice, společenského domu

  • vzdělání: větší podpora kroužků a zájmových aktivit, podpora nabídky zajímavých projektů pro mládež

  • doprava: chaotické a nesmysluplné uzavírky v Prostějově při opravách komunikací, nedostatečné spojení MHD s Vrahovicemi

Výše jsem zmínil pouze některé konkrétní body, které mě nyní napadly.
V každém případě je ale nutné město celkově zefektivnit v několika oblastech: v hospodaření, v investování a v komunikaci s občany. Rada, která rozhoduje musí dělat rozhodnutí s rozmyslem, uvážením a zhodnocením, zda její kroky směřují město k moderním standardům. A zda tyto kroky zapadají do nějakého obecného konceptu nebo rámce, kam chceme, aby město směřovalo. Tuto aktivitu nyní nevidím. Prostějov stále není městem 21. století, ale mohl by být!

Abych to uzavřel – bylo by dobré začít řešit problémy, které před námi stojí. Dříve nebo později se jimi stejně bude někdo zabývat. Tyto problémy je ale potřeba řešit uceleným způsobem a s nadhledem, nikoliv jako jednotlivé případy.

Pokud to vidíte stejně, budu rád za váš hlas :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba.Smid za příspěvek:
Viktor.Tichak
Uživatelský avatar
Vit.Spichal
Místní předsednictvo
Příspěvky: 6
Registrován: 18 lis 2021, 22:30
Profese: Student
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Vit.Spichal »

Jako naprosto první věc, kterou bych chtěl udělat, je poděkovat za vloženou důvěru a nominaci, které si moc vážím a hodně pro mě znamená.

Představení

Je mi jasné, že mě většina z vás pořádně neznáte, a proto mi dovolte se pár větami představit. Jmenuji se Vít Spíchal a jsem prostějovským rodákem, který měl už od malička prořízlou pusu a nebál se říct, co si myslí. Žiji v tomto městě po celý svůj život a vždy mě zajímaly věci, které se v něm dějí a co se obecně vlastně děje kolem mě...Zkrátka proč je tady tak málo zeleně a proč zase tady někdo nadává na tady toho atd. Ale věc, kterou jsem nenáviděl snad ze všeho nejvíce, byli lidé, kteří nadávali, ale nepohnuli ani brvou. A tak jsem se začal zajímat o politiku. Nejvíce zásadní pro mě byly poslední volby do PS, jelikož jsem si začal hledat stranu, která by nejvíce korespondovala s mými názory a kde bych se mohl třeba i prosadit. Narazil jsem na stánek Pirátů na náměstí, dal se do řeči s našim předsedou a teď zde sedím a sepisuji tento text :D .

Co můžu nabídnout?

Jsem si plně vědom toho, že zkušenostmi nesahám ani po kotníky výše zmíněným kolegům. Do těchto voleb však nevstupuji s účelem "zkusit si to pro srandu". Po doufám úspěšně složené maturitě na reálném gymnáziu, bych se chtěl dále vzdělávat na Karlově univerzitě v oboru Politologie a veřejná politika. V politice jsem se zkrátka našel a to hodně. Miluju nést tu zodpovědnost, kterou každý politik za jednotlivého voliče má, debatovat o tématech a řešit i pro někoho neřešitelné problémy (jako například zmiňoval Filip ve své řeči). Zkrátka mít tu možnost věci měnit a nechávat za sebou nějakou stopu, která navíc zlepšuje lidem jejich životy. A když k tomu přidám skutečnost, že jsem od malička neskutečný patriot a chci, aby Česká republika ve světě něco znamenala, tak úplně stejně chci, aby Prostějov nebyl již několikrát zmiňovaným sídlem líných Hanáků a městem pro smích.

Nechci znít jako sluníčkář, jsem samozřejmě i realista. Pokud bych měl tu možnost podílet se na rozvoji a chodu našeho města s touto partou skvělých lidí, chtěl bych podobně jako Ondra být jakousi spojkou mezi mladými lidmi a radnicí. Tím, že se v tomto okruhu denně pohybuji a zajímá mě, co si ostatní myslí a co by chtěli či nechtěli změnit mi dává, troufnu si říct i trochu přehled o jejich názorech. Hlavní by pro mě bylo dostávat informace o událostech a krocích vedení města mezi tuto skupinu například pomocí sociálních sítí na čem se snažíme už tak trochu pracovat s Richardem Pánkem. Velkým tématem je pro mě obnovení studentského parlamentu, aby i studenti cítili, že mají slovo a zvýšení kulturního vyžití nejen pro mladé, ale obecně pro Prostějováky. Samozřejmě témata, které již byly zmíněny, jako je například ekologie nebo zanedbávání okrajových částí Prostějova jsou bez debaty věci, které bych si přál změnit k lepšímu.

Zkrátka moje motivace s tímto městem něco udělat je více než velká a hodlám se do nastávající kampaně vložit po hlavě. Vůbec tato možnost kandidovat je pro mě osobně velkou zkušeností a chci se od svých mnohem zkušenějších kolegů a kolegyň učit a poznávat.

Ještě jednou se omlouvám za pozdní zveřejnění své řeči a těším se na dnešní debatu. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Spichal za příspěvky (celkem 2):
Filip.Pecha, Kuba.Smid

Místopředseda MS Prostějov, člen Školské komise města Prostějov

spichalvit@gmail.com

Uživatelský avatar
Miroslav.Radimersky
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2020, 18:49
Profese: ekonom, analytik
Bydliště: Prostějov
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: MF Olk-Pv 3/2022 [souhrnný ČP] Volba ČELA (2.-6.místo) kandidátky v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Miroslav.Radimersky »

Viktor.Tichak píše: 29 bře 2022, 11:14

Vzhledem k faktu, že pomalu končí doba pro navrhování, prosím o informaci, zda @Miroslav.Hasa @Miroslav.Radimersky a @adela_cecmanova přijímají svou kandidaturu, příp. o dodání kandidátské řeči, kterou připomínám i @Petr.Lysek.

Ahoj za mě přijímám, ale moje ambice je maximálně na nějaké z posledních míst kandidátky.. vzhledem k práci se aktuálně vyskytuju tak 30 / 70 Brno vs. Prostějov s tím, že tam není žádná pravidelnost takže sem i to hůř organizuje.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Radimersky za příspěvek:
Viktor.Tichak
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Prostějov“