Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Moderátoři: Předsedající, KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Brno

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledky 2. kola volby pětky jsou k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 4b234/view

Celkem hlasovalo 39 členů a členek MS Brno.

Róbert Čuma obdržel 13 hlasů.
Marek Fišer obdržel 26 hlasů.

@Marek.Fiser byl tedy zvolen pětkou Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna konané v roce 2022. Gratuluji!

První kolo volby 6. místa začne dnes ve 14:00, potrvá 48 hodin a je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 46075/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 6):
Filip.Vitek, Adam.Zemek, Tereza.Pazdirkova, Antonino.Milicia, Jiri.Ulip, Marek.Lahoda

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledky 1. kola volby šestky kandidátní listiny jsou k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 46075/view

Celkem hlasovalo 38 členů a členek MS Brno, takže k postupu do druhého kola bylo třeba získat alespoň 20 hlasů.

Tereza Pazdírková obdržela 26 hlasů a postupuje.

Róbert Čuma obdržel 17 hlasů a nepostupuje.
Ondřej Kotas obdržel 12 hlasů a nepostupuje.
Jan Brodzák obdržel 12 hlasů a nepostupuje.
Patrik Doležal obdržel 4 hlasy a nepostupuje.

S ohledem na postup jediné kandidátky se druhé kolo nekoná.

@TerezPaz tedy byla zvolena šestkou Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna konané v roce 2022. Gratuluji!

První kolo volby 7. místa začne dnes ve 14:30, potrvá 48 hodin a je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 42b49/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Antonino.Milicia, Petr.Kubes, Marek.Lahoda, Adam.Zemek, Jiri.Ulip

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Pazdirkova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 23
Registrován: 18 kvě 2020, 08:46
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Tereza.Pazdirkova »

Děkuji všem za hlasy a podporu. 😊
Moc si toho vážím a těším se na společnou práci a úsilí!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Pazdirkova za příspěvky (celkem 4):
Monika.Spilkova, Marek.Lahoda, Adam.Zemek, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledky 1. kola volby sedmičky kandidátní listiny jsou k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 42b49/view

Celkem hlasovalo 36 členů a členek MS Brno, takže k postupu do druhého kola bylo třeba získat alespoň 19 hlasů.

Michal Marciniszyn obdržel 22 hlasů a postupuje.

Róbert Čuma obdržel 17 hlasů a nepostupuje.
Ondřej Kotas obdržel 12 hlasů a nepostupuje.
Jan Brodzák obdržel 11 hlasů a nepostupuje.
Patrik Doležal obdržel 4 hlasy a nepostupuje.

S ohledem na postup jediného kandidáta se druhé kolo nekoná.

@Michal.Marciniszyn tedy byl zvolen sedmičkou Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna konané v roce 2022. Gratuluji!

První kolo volby 8. místa začne dnes v 16:35, potrvá 48 hodin a je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... dc368/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 6):
Jiri.Ulip, Tereza.Pazdirkova, Petr.Kubes, Antonino.Milicia, Adam.Zemek, Marek.Lahoda

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledky 1. kola volby osmičky kandidátní listiny jsou k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... dc368/view

Celkem hlasovalo 35 členů a členek MS Brno, takže k postupu do druhého kola bylo třeba získat alespoň 18 hlasů.

Róbert Čuma obdržel 21hlasů a postupuje.

Jan Brodzák obdržel 15 hlasů a nepostupuje.
Ondřej Kotas obdržel 12 hlasů a nepostupuje.
Patrik Doležal obdržel 5 hlasů a nepostupuje.

S ohledem na postup jediného kandidáta se druhé kolo nekoná.

@Robert.Cuma tedy byl zvolen osmičkou Pirátů pro volby do Zastupitelstva města Brna konané v roce 2022. Gratuluji!

První kolo volby 9. místa začne dnes ve 13:00, potrvá 48 hodin a je připraveno zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... ae5f0/view

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 2):
Michal.Marciniszyn, Marek.Lahoda

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Výsledky 1. kola volby devítky kandidátní listiny jsou k dispozici zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... ae5f0/view

Celkem hlasovalo 38 členů a členek MS Brno, takže k postupu do druhého kola bylo třeba získat alespoň 20 hlasů.

Ondřej Kotas obdržel 16 hlasů a nepostupuje.
Petr Kubeš obdržel 16 hlasů a nepostupuje.
Jan Brodzák obdržel 16 hlasů a nepostupuje.
Patrik Doležal obdržel 7 hlasů a nepostupuje.

Do 2. kola volby tedy nepostoupil žádný kandidát.

Oznámení moderátora:

Vyhlašuji tímto dovolbu čelních kandidátů (tedy dovolbu 9. místa kandiátní listiny).

Do dovolby se mohou přihlašovat další kandidáti a kandidátky s tím, že platí podmínky kandidatury uvedené v úvodním příspěvku. Neúspěšní kandidáti z volby čela budou do dovolby automaticky zařazeni, pokud nevysloví vůli se dovolby neúčastnit.

Termín pro přihlášení tímto stanovuji do čtvrtka 17. února 2022 vč. Následně bude pokračovat rozprava zde na fóru s možností klást kandidátům a kandidátkám dotazy - rozprava potrvá do neděle 20. února vč. a poté bude v pondělí zahájeno hlasování.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Snizek, Marek.Lahoda, Monika.Spilkova, Jiri.Ulip, Filip.Vitek

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Anna.Kraus
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 16
Registrován: 18 zář 2014, 10:03
Profese: PR Manager
Dal poděkování: 22 poděkování
Dostal poděkování: 59 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Anna.Kraus »

Milí Piráti,

ráda bych se přihlásila do dovolby na 9. místo kandidátní listiny.

Je mi 29 let a v Brně žiju více než třetinu života (a osobně si lepší místo k životu nedovedu představit). Živím se jako PR & Media Manager, více se o mně pak můžete dočíst v tomto medailonku: https://jihomoravsky.pirati.cz/lide/anna-pivodova/

V prostředí brněnských Pirátů se pohybuji přibližně od roku 2014, kdy jsem pomáhala s kampaní Žít Brno s podporou Pirátů. Politicky jsem se začala angažovat v roce 2018 jako kandidátka na 6. místě do zastupitelstva MČ Královo Pole. Ačkoliv jsme v těchto volbách můj mandát nezískali, do zastupitelstva jsem se dostala před dvěma roky jako první náhradník namísto Jerryho Kameňa. Přesto, že toho z pozice opozičních zastupitelů při současné koalici příliš nezměníme, to, co zmůžu, dělám s nejlepším vědomím a svědomím. Kromě zastupitelstva působím v komisi sociální a zdravotní a dále v redakční radě Královopolských listů. V KrPoli bych letos ráda kandidovala znovu.

Pokud bych se v letošních volbách dostala do ZMB, chopím se svěřené funkce s vervou – zkušenosti přímo z brněnské radnice sice nemám, ale z té královopolské nějaké ano. Navíc se učím rychle, jsem týmový hráč a miluji práci s lidmi. Pokud se do zastupitelstva nedostanu, přispěju, jak budu moci, alespoň do kampaně a budu připravená Piráty zastoupit v komisích i jinak podpořit, bude-li třeba. Věřím, že moje znalost nejen brněnského mediálního prostředí by mohla být přínosem jak před volbami, tak po nich.

Děkuji za případnou podporu!

Anna Kraus

Tito uživatelé poděkovali autorovi Anna.Kraus za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kubes, Adam.Zemek, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Lukas.Dolezal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 2388
Registrován: 28 úno 2019, 14:48
Profese: Politolog, analytik mezinárodních vztahů
Dal poděkování: 4010 poděkování
Dostal poděkování: 3064 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Lukas.Dolezal »

Anna.Pivodova píše: 17 úno 2022, 11:01

Milí Piráti,

ráda bych se přihlásila do dovolby na 9. místo kandidátní listiny.

Je mi 29 let a v Brně žiju více než třetinu života (a osobně si lepší místo k životu nedovedu představit). Živím se jako PR & Media Manager, více se o mně pak můžete dočíst v tomto medailonku: https://jihomoravsky.pirati.cz/lide/anna-pivodova/

V prostředí brněnských Pirátů se pohybuji přibližně od roku 2014, kdy jsem pomáhala s kampaní Žít Brno s podporou Pirátů. Politicky jsem se začala angažovat v roce 2018 jako kandidátka na 6. místě do zastupitelstva MČ Královo Pole. Ačkoliv jsme v těchto volbách můj mandát nezískali, do zastupitelstva jsem se dostala před dvěma roky jako první náhradník namísto Jerryho Kameňa. Přesto, že toho z pozice opozičních zastupitelů při současné koalici příliš nezměníme, to, co zmůžu, dělám s nejlepším vědomím a svědomím. Kromě zastupitelstva působím v komisi sociální a zdravotní a dále v redakční radě Královopolských listů. V KrPoli bych letos ráda kandidovala znovu.

Pokud bych se v letošních volbách dostala do ZMB, chopím se svěřené funkce s vervou – zkušenosti přímo z brněnské radnice sice nemám, ale z té královopolské nějaké ano. Navíc se učím rychle, jsem týmový hráč a miluji práci s lidmi. Pokud se do zastupitelstva nedostanu, přispěju, jak budu moci, alespoň do kampaně a budu připravená Piráty zastoupit v komisích i jinak podpořit, bude-li třeba. Věřím, že moje znalost nejen brněnského mediálního prostředí by mohla být přínosem jak před volbami, tak po nich.

Děkuji za případnou podporu!

Anna Kraus

Ahoj Aničko,
před více než měsícem jsem položil otázky kandidátům a kandidátkám na čelní pozice do ZMB. Mohla bys prosím také odpovědět?

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

Otázky na všechny čelní kandidáty a kandidátky

• Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?
• Jsi spokojen(a) se současnou koalicí v Brně nebo preferuješ její jiné složení? Jaké strany preferuješ za naše koaliční partnery?
• Máš nějaké osobní priority z hlediska rozvoje města Brna?
• Považuješ způsob obsazování dozorčích rad, představenstev atd. v městských firmách za optimální? Co bys případně zlepšil/a?
• Jaký máš názor na obsazování dozorčích rad, představenstev atd. rodinnými příslušníky členů strany?
• Jak vnímáš to, že naše MS Brno nemá prakticky žádné informace o práci našich nominantů v dozorčích radách, představenstvech atd.? Chtěl/a bys na tom něco zlepšit?
• Mělo by profesní zaměření, znalosti a zkušenosti nominanta do dozorčí rady, představenstva atd., kam se uchazeč hlásí, odpovídat oboru, kde tato společnost působí? Kde si myslíš, že je přijatelná hranice "laických" zástupců v těchto společnostech?

Ještě bych se Tě zeptal, máš v plánu vstoupit do Pirátské strany a budeš kandidovat i na čelní pozice v primárkách v Králově poli? Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Dolezal za příspěvek:
fugas

Podporuji ██████████████████████████████████████████████████████████████.

Pomoz vytlačit okupanty z Ukrajiny. Слава Україні! Героям і Героїням слава! 🇺🇦 ✌️.

Člen MF Brno, KF Jihomoravský kraj, Zahraničního odboru a Rezortního týmu pro záležitosti Evropské unie, zahraničních věcí a obrany (RT EZO), lukas.dolezal@pirati.cz

David.Lenger
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2020, 19:35
Profese: Elektromechanik
Bydliště: Slívova 103 /3Brno Zidenice
Dal poděkování: 35 poděkování
Dostal poděkování: 78 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od David.Lenger »

Ahojte,
rád bych se přihlásil do dovolby 10. místa kandidátní listiny.

Jsem členem Pirátské strany víc jak rok, účastním se KETů Doprava, infrastruktura, územní rozvoj a plánování a Sport. Od ledna 2022 jsem člen Komise sportovní RMB. Také jsem se podílel na budování ŠPiCe v listopadu 2020.

V současné době se zároveň ucházím o druhé místo kandidátky v MČ Židenice.

Pocházím z Opavy, kde jsem žil a pracoval v DPMO jako elektromechanik trolejbusů, programátor čipových karet a poté jako řidič MHD. Takže mým tématem je profesně 25let doprava. K dalším zájmům patří sport, nyní už jen pasivně.

Nemám sice veliké zkušenosti s politikou, obzvlášť v Brně, kde žijí krátce, ale jsem týmový hráč, preferuji slušnou a poctivou politiku. Budu dávat přednost propojení magistrátu s městskými částmi. Tento aspekt politiky považuji za jeden z důležitých věcí v našem pirátském snažení a za důležitou považuji komunikaci napříč MČ a s našimi zastupiteli na městě.

Co se týká koaličních partnerů, jsem nakloněn komunikaci všem vyjma KSČM a SPD.

Věřím v náš společný úspěch a jsem připraven pomoci Pirátům v komunální kampani, jak v Židenicích, tak na magistrát.

Děkuji za podporu.

David

OFFTOPICDavid chtěl tento text ještě drobně upravit a učesat, ale už nestihl časovou lhůtu, kdy lze ještě provádět úpravy, tak mě požádal, abych ho upravil za něj, tak jsem mu vyhověl.
(šlo jen o drobné kosmetické úpravy a učesání textu)
Honza Wagner, 2. místopředseda MS Brno

Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Lenger za příspěvek:
Jiri.Ulip

Dejv

Uživatelský avatar
Antonino.Milicia
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2456
Registrován: 04 pro 2018, 19:58
Profese: Strategie, projekty, rozvoj
Dal poděkování: 3179 poděkování
Dostal poděkování: 3500 poděkování

Re: Primární volby do ZMB v komunálních volbách 2022

Příspěvek od Antonino.Milicia »

Ahoj,
po dnešním chatu k zoo, který přešel k obecnější diskusi, jak funguje naše město a jeho společnosti v dlouhodobém plánování, mne na poslední chvíli napadlo, že bych přece jen mohl nabídnout svou odbornost ve svém fokusu (strategie, projekty, rozvoj, finance). Tak bych se dovolil přihlásit do primárek do ZMB od aktuální pozice a níže.

Na poslední chvíli už tu nezvládnu napsat nic sáhodlouhého, tak aspoň ve stručnosti. Jsem od ledna v investiční komisi MMB, od začátku jejich vzniku v KETech vzdělávání a finance a čtyřech RT (detaily a více o mně v medailoncích v zápatí; je tam i link na kandidaturu do RP a v ní odpovědi na spoustu otázek). Budete-li se chtít na něco zeptat, ptejte se :)

Aspoň odpovím na otázky Lukáše, které jsou ze široka a snad poskytnou nějaký pohled na mé smýšlení :)

Lukas.Dolezal píše: 13 led 2022, 17:15

Otázky na všechny čelní kandidáty a kandidátky

• (1) Jak hodnotíš současné směřování Pirátské strany?
• (2) Jsi spokojen(a) se současnou koalicí v Brně nebo preferuješ její jiné složení? Jaké strany preferuješ za naše koaliční partnery?
• (3) Máš nějaké osobní priority z hlediska rozvoje města Brna?
• (4) Považuješ způsob obsazování dozorčích rad, představenstev atd. v městských firmách za optimální? Co bys případně zlepšil/a?
• (5) Jaký máš názor na obsazování dozorčích rad, představenstev atd. rodinnými příslušníky členů strany?
• (6) Jak vnímáš to, že naše MS Brno nemá prakticky žádné informace o práci našich nominantů v dozorčích radách, představenstvech atd.? Chtěl/a bys na tom něco zlepšit?
• (7) Mělo by profesní zaměření, znalosti a zkušenosti nominanta do dozorčí rady, představenstva atd., kam se uchazeč hlásí, odpovídat oboru, kde tato společnost působí? Kde si myslíš, že je přijatelná hranice "laických" zástupců v těchto společnostech?

1) Už pár dnů po výsledku voleb jsem byl optimista, že nás to nakopne k vnitřní změně, po které jsem dlouho volal, a zlepšíme fungování a kulturu strany. Zatím mi vývoj připadne spíš opačný a jsme zamotaný do celkem zbytečné vnitřní krize, odchází nikoliv bezvýznamní členové, vládne blbá nálada a polarizace se spíše dál prohlubuje. Zdá se, že nové vedení nemá úplně dostatečnou časovou kapacitu na potřebné změny a že se ani nepřiblížilo členské základně. Tím, že vidím hlouběji dovnitř, tak ve mne nevzbuzuje optimismus ani zmrazení potřebných vnitřních reforem, pat reformy odborné sekce, chronická absence strategie strany, zpoždění příprav na komunální volby atd. Pokud se z nás nestane dobře fungující organismus, nebudeme úspěšní. A raději připíšu, že to samozřejmě neznamená, že se máme kvůli tomu vzdát svých ideálů. Je stále čas to změnit.

2) Asi se ptáš hlavně na koalici s ODS. Ta není mého srdce šampion. Zvlášť, když si člověk uvědomí, kdo z ní tu tahá za nitky. Je ale snadné to jen kritizovat. Kladem je, že můžeme některé věci ovlivňovat. Preferoval bych asertivnější vztah a určitě ne situaci (hypoteticky), kdy Piráti mohou řešit svá témata a ty hlavní oblasti s korupčními riziky jsou v jiných rukou. Ohledně koaličních partnerů - ono reálně není moc na výběr. V nejbližším horizontu to bude volba mezi bleděmodrým a tmavomodrým zlem (a opozicí). Nenapsal bych zde nic originálního, co nebylo napsáno výše. V tomto okamžiku se máme hlavně soustředit na vlastní program a témata, pak kampaň.

3) Kandidáti výše jmenovali celé spektrum důležitých oblastí a s radostí je budu podporovat. Za sebe bych byl rád, aby byl rozvoj města systematický, dlouhodobě udržitelný, vyvážený, stál na nějaké promyšlené strategii rozvoje a to je ta odbornost, se kterou mohu pomoci.

4) Samozřejmostí by měla být transparentní výběrová řízení, která budou perfektně zrealizovaná. V nich příslušnost k pirátskému ekosystému je legitimní, ale nesmí být jedinou kompetencí. Rád bych je co nejvíce otevřel novým lidem, kteří na to mají, abychom umožnili růst co největšího počtu našich lidí a vtáhli je do poznávání fungování města.

5) Musí tam blikat varovná kontrolka. Je to samozřejmě riziko. Pokud k tomu dojde, mělo by to být monitorováno. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že jsme jedna velká rodina (nebo možná několik rodin :) ), a tedy, že nepotismus je jen forma klientelismu a je tedy skoro jedno, jestli je vztah lidí vyloženě rodinný, či je jinak blízký. Proto je tak důležitá transparence, abychom měli nad sebou kontrolu a udrželi si v politice čestnost a vlastní zásady.

6) Je zde potenciál co zlepšit. Jedna věc jsou obchodní tajemství těch společností, která je třeba respektovat, ale nic nebrání referovat o rozvojových plánech apod. Asi bych tím nepřehlcoval schůze MS, je to i o jiné komunikační platformě. Možná ale budeme zklamaní nízkým zájmem o tyto informace...

7) Obecně to preferuji. Umím si představit i výjimky, kdy se lidé o danou oblast dlouhodobě zajímají, byť v ní nemají vzdělání/praxi. Je to konkrétních situacích (a zase té transparenci), ale neměli bychom být strana, která vysílá lidi do funkcí bez jakékoliv odbornosti a znalosti. Celkově je pro mne obsazování pozic v orgánech téma a rád bych, abychom našli precizní řešení v souladu s našimi principy. Ještě doplním, že ani na úrovni celé strany bohužel není v tomto úplná shoda, jaký je ten ideál.

Budu končit, Mikeš si chce číst knížku o mravencích a potřetí mne upomíná a teď už tahá ze židle. Vyšší bere, znáte to :)
Další otázky rád zodpovím později.
Antonino

Tito uživatelé poděkovali autorovi Antonino.Milicia za příspěvky (celkem 3):
Petr.Kubes, Jiri.Ulip, Lukas.Dolezal

"Tatínek je pirát, ale ten hodný pirát." (Mikeš, 4yo)

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Brno“