[ot z nominace BH do KK] Moderace a MS

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

[ot z nominace BH do KK] Moderace a MS

Příspěvek od Jakub.Backa »

Vojtech.Pikal píše: 30 pro 2021, 18:01

Bohdana je, na rozdíl od Paní Nepejchalové, předmětem tohoto podnětu. Je samozřejmě na místě vyzvat @Michaela.Nepejchalova aby svá případná ubližující osobnostní tvrzení v budoucnu dokládala rovnou.

Prosím neřešme tu již déle moderaci, nebo budu muset odsunout i její řešení.

No ale Michaela to doložila odkazem na hromadnou stížnost v redmine, kde se za své chování nakonec Bohdana omluvila. Tak moc není na místě Michaelu k čemukoli vyzývať. Chování Bohdany je notorieta.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvek:
Michaela.Nepejchalova
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 06 pro 2017, 21:03
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Tomas.Marik »

Jakub.Backa píše: 30 pro 2021, 18:13

No ale Michaela to doložila odkazem na hromadnou stížnost v redmine, kde se za své chování nakonec Bohdana omluvila. Tak moc není na místě Michaelu k čemukoli vyzývať. Chování Bohdany je notorieta.

Ten odkaz ale nedokládá Michaelina tvrzení, spíše ten odkaz svědčí o Bohdanině schopnosti se dohodnout.

Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Já se snažím ubližovat? Tak to je vtipný, když jsem to já, kdo si o sobě musí neustále číst nechutný lži a obvinění, zatímco u Bohdany jsem jen popsala to, co vidí většina lidí. Je vážně neskutečně ubohé sem zatahovat Kapounka.

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Tomas.Marik
Člen KS Praha
Příspěvky: 162
Registrován: 06 pro 2017, 21:03
Profese: překladatel, knihkupec
Dal poděkování: 120 poděkování
Dostal poděkování: 213 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Tomas.Marik »

Michaela.Nepejchalova píše: 30 pro 2021, 18:38

Já se snažím ubližovat? Tak to je vtipný, když jsem to já, kdo si o sobě musí neustále číst nechutný lži a obvinění, zatímco u Bohdany jsem jen popsala to, co vidí většina lidí. Je vážně neskutečně ubohé sem zatahovat Kapounka.

My přece obvykle popisujeme co víme, ne to, co si myslíme, že si většina myslí. Proč bychom dělali, co píšeš? Proč ty to děláš? Proč nedokážeš oddělit svůj osobní život a stranu?

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2229 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Jakub.Backa »

Tomas.Marik píše: 30 pro 2021, 18:28
Jakub.Backa píše: 30 pro 2021, 18:13

No ale Michaela to doložila odkazem na hromadnou stížnost v redmine, kde se za své chování nakonec Bohdana omluvila. Tak moc není na místě Michaelu k čemukoli vyzývať. Chování Bohdany je notorieta.

Ten odkaz ale nedokládá Michaelina tvrzení, spíše ten odkaz svědčí o Bohdanině schopnosti se dohodnout.

To už bych ponechal na uvážení každého, kdo si tu hromadnou stížnost přečte.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Michaela.Nepejchalova
Kontrolní komise
Příspěvky: 2431
Registrován: 12 led 2016, 14:28
Profese: sociální pracovnice
Bydliště: Praha 4
Dal poděkování: 10864 poděkování
Dostal poděkování: 4883 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Michaela.Nepejchalova »

Tomas.Marik píše: 30 pro 2021, 18:47

My přece obvykle popisujeme co víme, ne to, co si myslíme, že si většina myslí. Proč bychom dělali, co píšeš? Proč ty to děláš? Proč nedokážeš oddělit svůj osobní život a stranu?

Nechápu, co se snažíš vyjádřit... V osobním životě Bohdanu neznám. Ve straně s ní mám jen samé nepříjemnosti a není vhodná kandidátka do kontrolní komise, což je prostě fakt, nikoli snaha jí ublížit. To je všechno, co jsem sem přišla původně říct, a pak jsi tu ty začal vypisovat nesouvisející urážky. OFFTOPICChtěla bych vidět tu svoji "politickou kariéru":))

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

správce FB a Twitteru MRT Návykové chování
What mind-bogglingly pathetic and emotionally stunting little rules they make up. - Graham Chapman
The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. - Edmund Burke

Uživatelský avatar
Martin.Karim
Rozhodčí komise
Příspěvky: 461
Registrován: 30 led 2020, 20:26
Profese: právník
Bydliště: Trnová
Dal poděkování: 803 poděkování
Dostal poděkování: 717 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Martin.Karim »

Tomas.Marik píše: 30 pro 2021, 18:47
Michaela.Nepejchalova píše: 30 pro 2021, 18:38

Já se snažím ubližovat? Tak to je vtipný, když jsem to já, kdo si o sobě musí neustále číst nechutný lži a obvinění, zatímco u Bohdany jsem jen popsala to, co vidí většina lidí. Je vážně neskutečně ubohé sem zatahovat Kapounka.

My přece obvykle popisujeme co víme, ne to, co si myslíme, že si většina myslí. Proč bychom dělali, co píšeš? Proč ty to děláš? Proč nedokážeš oddělit svůj osobní život a stranu?

@Tomas.Marik Slyšel jsi už někdy o sekundární viktimizaci obětí?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Karim za příspěvky (celkem 5):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal, Jakub.Backa, Lukas.Hejduk, Rostislav.Reha

m: martin.karim@pirati.cz
t:+420602383636

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 999
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Bohdany Holé do Kontrolní komise

Příspěvek od Bohdana.Hola »

Michaela.Nepejchalova píše: 30 pro 2021, 18:51
Tomas.Marik píše: 30 pro 2021, 18:47

My přece obvykle popisujeme co víme, ne to, co si myslíme, že si většina myslí. Proč bychom dělali, co píšeš? Proč ty to děláš? Proč nedokážeš oddělit svůj osobní život a stranu?

Nechápu, co se snažíš vyjádřit... V osobním životě Bohdanu neznám. Ve straně s ní mám jen samé nepříjemnosti a není vhodná kandidátka do kontrolní komise, což je prostě fakt, nikoli snaha jí ublížit. To je všechno, co jsem sem přišla původně říct, a pak jsi tu ty začal vypisovat nesouvisející urážky. OFFTOPICChtěla bych vidět tu svoji "politickou kariéru":))

Mno, Michaelu osobně také neznám.
Michaelu jsem zažila jednou jako osobu "ve velení KK" z pozice stěžovatelky (a byl to otřes a docela šok, naštěstí po troše obstrukcí ze strany některých členů KK jsem podnět překlopila na stížnost a slyšení před RK po CF v Ostravě mi pak přišlo trochu jako návrat do normálního světa).
Pak jsem se párkrát zúčastnila debaty někde na fóru, kde Míša vystupovala stylem "všechno vim, všechno znám, všude jsem byla a budu vám tady velet, protože JÁ jsem tady Kapitán Elánius ve velení kontrolní komise, víme?". Řekla bych, že mi to přijde poněkud dětinské, stejně jako statut "ve velení kontrolní komise", ale pravděpodobně bych zase inkasovala nějaký napomenutí za ageismus, který by si madam na někom vyžádala, aby mi nadělil.

Pak jsem jí zažila jednou v případě, na který odkazuje, a to předvedla něco, co by se v každé normální firmě řešilo jako šikana a kdyby to nastalo u policie (což je tak trochu obdoba KK), tak by to bylo předmětem šetření útvaru zvaného GIBS. Ale nic takového nemáme. Namítla jsem podjatost a naštěstí byla Míša jako zpravodaj vyměněna. Když někdo zkusí to vlákno prostudovat, tak tam je zaznamenáno i to.

Pak jsem poměrně zblízka (ale bez vlastního angažmá) sledovala dvě další kauzy (pražská výběrka a porušení PraH v souvislosti s pracovním poměrem na MHMP a dorovnávání peněz na slíbenou úroveň). A z chování především Míšy a také Jana Nováka (který podal demisi na zpravodaje případu a členství v KK, protože ve svém domovském Týně nad Vltavou obsadil jako radní pozici v městské firmě bez výběrového řízení) vznikl výsledný obrázek, který já osobně mám zařazený v šuplíku "tak takhle tedy fakt ne!".

Když jsem si ještě časem vyslechla líčení Adama Komendy (kauza dvě MS Most a kontext jeho předchozího angažmá) (jasně, že je to jen jedna z pravd), spousta věcí se mi spojilo v ucelený, ale nepříliš pěkný obrázek.

Občas jsem Míšu a tehdejší "nestranné a nezaujaté" nastavení komunikace KK a dryáčnické vyznění trestů pro neoblíbence a bagatelizaci provinění pro oblíbence někde kritizovala veřejně a když už kritizuju, tak abych jen tak neplkala, ale taky něco dělala, tak jsem zvedla tu nominaci.

Když začal působit kontrolní tým Praha reprezentovaný především Lukášem Wagenknechtem a Lindou Neubergovou, který kladl důraz na smírčí cestu, mediaci debaty mezi stranami sporu a aim-oriented co nejvíce nestrannou práci, přišlo mi to jako cesta správným směrem.

Myslím, že za tu dobu, co v KK přestal figurovat nejprve Jan Novák a pak i Michaela Nepejchalová, přestala to jednak být taková pavlač a jednak výstupy z KK a i třeba navrhované tresty začaly být méně dryáčnické a více se snažící o praktická řešení.
Ráda bych se na zlepšení renomé KK podílela vlastní prací. Toť vše.
Upřímně řečeno vím, že to bude řehole a že bych měla mnohem jednodušší a pohodovější život, kdybych zvolena nebyla. Ale prostě si myslím,

že nejde jen jen tak kecat a je potřeba i něco dělat;
že práci KK je potřeba trochu provětrat,
že je potřeba navrátit KK autoritu, kterou by měla mít a kterou podle mého ztratila především díky prezentačním a komunikačním dovednostem Michaely Nepejchalové směrem z komise ven.
a že soudruzi "se to" a "samo" a "mělo by se" jsou prostě na dovolené.....
Takže je potřeba se zvednout a jít něco dělat, aby svět mohl být o něco lepší místo.

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“