Diskuze - KETy jako komunita

Moderátoři: KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
jakub.gros
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 říj 2020, 12:33
Profese: Agile coach
Bydliště: Uherské Hradiště
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od jakub.gros »

Zdravím všechny,

byl jsem požádán, jestli můžu pomoci s KETy a jejich fungováním. Pro úvod proč se pouštím do tohoto tématu:
  • jak profesně (ať už jako zaměstnanec, tak jako konzultant freelancer), tak i ve volném čase v nezisku se primárně zaměřuju na fungování skupin, týmů a dosahování kýžených cílů
  • momentálně většina KETů nefunguje
  • vidím v KETech velkých potenciál a užitečnost
  • nejsem úplně šťastný, že už jsem do některých KETů přihlášený přes vlákno notnou dobu a bez odezvy
Vím, že už byly snahy o rozjetí KETů včetně nedávné diskuze o možných odměnách. Každopádně zkusil jsem nahodit pár základních bodů, které bych viděl jako stěžejní i naznačit možnost KETu jako komunity, kde bych viděl co možná největší přínos pro všechny možné strany.
Pirati KET.pdf
(252.01 KiB) Staženo 65 x
Rád bych tímto otevřel diskuzi:
  • 1. zda-li je o toto upřímný zájem a jestli má smysl o tento úkol ucházet.
  • 2. jak na situaci pohlíží současní garanti KETů
  • 3. jakékoliv vyjádření k tématu či tomu drobnému zpracovanému materiálu včetně upřesnění / doplnění (věřím, že samotnou ideu by bylo následně lepší představit na Jitsi a domluvit se např. na dvou pilotních KETech)
Předem děkuju všem mockrát za reakce!
Uživatelský avatar
Denis.Rychtar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 709
Registrován: 27 říj 2013, 15:38
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 1091 poděkování
Dostal poděkování: 670 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Děkuji za to PDF, dobrá práce. Na uzavřené pracovní skupině mi to moc nefunguje a hodlám jí nechat jen tak pro sdílení článků a informací z fóra po případě. Přesunu tedy pracovní skupinu ŽP na fórum a aktuální problémy krajů, měst a obcí budu směřovat tam, ať se mohou vyjádřit či zapojit všichni příznivci, členové či nezávislí pozorující. Úkoly v KETu ŽP budou dostávat pouze členové, tedy budeme tak jako v republikovém zakládat pracovní skupiny, které budou dávat výstupy v jakém intervalu to se domluvíme.
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Uživatelský avatar
Zdenek.Tros
Příspěvky: 453
Registrován: 20 lis 2017, 14:10
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 568 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od Zdenek.Tros »

Díky @jakubgros za tuto diskuzi. Kubu jsem požádal o pomoc a jsem přesvědčen o tom, že je ten správný člověk pro tuto tématiku.
Já osobně si myslím, že je nejdůležitější najít motivaci u členů a vedoucích KETů a pokud se nám to povede, tak máme vyhráno:).
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Ahoj @jakubgros at all: díky za výkop, jen stručně k jedné části: celostátní inventarizaci stavu KEtů dělám já, toto je asi měsíc stará tabulka:

https://drive.google.com/file/d/1S4CwSH ... x5gmQ/view

Kolem vánoc to v KETech trochu zavířilo, takže brzy vydám novou verzi, snad tam bude méně oranžových políček :)
Dále se věc řeší na Zulipu ve stramu Upgrade odborné sekce.

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
jakub.gros
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 říj 2020, 12:33
Profese: Agile coach
Bydliště: Uherské Hradiště
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od jakub.gros »

Děkuju za první reakce!

@Denis.Rychtar myslím, že zrovna KET ŽP na určité úrovni funguje ;) A i Tvá reakce znamená, že o to máš zájem, což je super.
@Jarmil Díky za soubor, chápu tedy, že se s tím bojuje hodně podobně všude? A můžu být přizvaný do streamu Upgrade odborné sekce? Na Zulipu jsem, ale tento stream tam nemám.
Uživatelský avatar
Jarmil.Halamicek
Člen KS Praha
Příspěvky: 506
Registrován: 18 kvě 2018, 10:24
Profese: programátor
Dal poděkování: 365 poděkování
Dostal poděkování: 2336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od Jarmil.Halamicek »

Ano. Napytel je to takřka všude.
TLDR verze proč: 15 krajů x 16 resortů x 3 lidé na team = vice než 700 lidí. Strana má 1080 lidí.

Ta struktura ketů je zkrátka naddimenzovaná. Snažím se všude propagovat myšlenku, ať se to zjednoduší a kety pokud možno propojí, ale je to na dlouho a určitě to nejde nějak administrativně: každý KET i kraj jsou jiné. Vsimni si že v některých krajích slučují příbuzné KETy.

Ad Zulip: Najdi si výpis všech streamů a zaškrkni si odběr, není zamčený :)

Autor pirátských Odměn a projektu GreenOrDie. Člen Technického odboru. Jarmil.com


Face your fears, live your dreams.

Uživatelský avatar
Simona.Mikusova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 296
Registrován: 29 dub 2017, 10:38
Dal poděkování: 1071 poděkování
Dostal poděkování: 443 poděkování

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od Simona.Mikusova »

ahoj, @jakubgros s dovolenim si pro prazske/zizkovske ucely pujcim tve dilko, dik!
Velmi spravne v IT zavedli funkci koordinatorky,@Zuzana.Bohmova, maji pochvalu:)
Rovněž RT ŽP je velmi inspirativní. V Praze se snazime propojit lidi az do urovne komisi na mestskych castech, to dava smysl a lidi si postupne zvykaji.
Uživatelský avatar
jakub.gros
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 27
Registrován: 28 říj 2020, 12:33
Profese: Agile coach
Bydliště: Uherské Hradiště
Dal poděkování: 57 poděkování
Dostal poděkování: 55 poděkování

Re: Diskuze - KETy jako komunita

Příspěvek od jakub.gros »

Vidím, že ze ZLK moc vyjádření nemám a chápu, že je ještě diskuze na obecnější úrovni KETů v rámci republiky :)
@Jarmil.Halamicek V Zulipu bohužil vidím jen kanály, kam jsem byl přizván, možná omezení, že jsem zatím jen přiznivec, zkusím nahodit na adminy.
@Simona.Bartova Klidně si posluž, ale jen to jen koncepční výkop na základě toho, co dělám profesně a spíš bych to bral jako zajímavý vstup do možných diskuzí :)
Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“