Změna a příchod pirátské transparentnosti na krajský úřad

Moderátoři: KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Změna a příchod pirátské transparentnosti na krajský úřad

Příspěvek od BenjaminPierce »

Raději se na transparentnost zeptám ať se na ni na kraji nezapomene jako po komunálních volbách a později to nevyvolá rozepře.

Bude součástí nepřekročitelných priorit koaliční smlouvy?
  • Transparentnost, která je důležitá napříč všemi činnostmi kraje.
  • Povinnost zveřejňování materiálů o kterých jedná zastupitelstvo.
  • Pořizování nejen online přenosu, ale i trvalé poskytování audiovizuálních záznamů z jednání zastupitelstva.
  • Pomocí dálkového přístupu zveřejňování zápisů, nikoli jen usnesení, z jednání zastupitelstva a výborů. Rada a komise mohou být bonus.
  • Transparentní dodržování právního řádu ČR krajským úřadem a odmítnutí podílení se na jeho porušování.
  • Po třech letech od úspěchu pirátů ve volbách dojde konečně ke zveřejňování všech odměn za všechny politické-veřejné funkce, aniž by o to musel například Luděk Maděra nebo média žádat?

Zároveň pod off topic oznamuji svůj aktuální střet zájmů vůči krajskému úřadu.

OFFTOPIC1: Důvod: Před několika týdny jsem uspěl se správní žalobou proti krajskému úřadu a KÚ se rozhodl ve zjevně trestné činnosti svých zaměstnanců pokračovat cestou kasační stížnost k NSS. Z taktických důvodů a příštích korků nemohu zatím uvést více.

2. Důvod: Včera mi bylo do schránky vhozeno tentokrát bez vytáček přiznání KÚ k jejich porušení mého práva na spravedlivý proces čl. 36 Listiny což vedlo k jinému nezákonému rozhodnutí, ale jak je u veřejné správy dlouholetým zvykem odpovědnost už nést nechtějí. Opět zatím nemohu sdělit detail. Pouze uvedu, že se jedná o totožný typ správního rozhodnutí jako Piráti navrhují Luďka Maděru na státní vyznamenání.

3. Další řetězící se důvody, kde je také přímo i nepřímo zapojen KÚ, ale i vzhledem ke dvou zastupitelům jednoho z budoucích koaličních partnerů, kteří o trestné činnosti nemohou nevědět, nebudu obšírnějším se vystavovat nařčení z maření vzniku koalice.

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 565
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1137 poděkování

Re: Změna a příchod pirátské transparentnosti na krajský úřad

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Ahoj Radku,
Samozřejmě že součásti programového prohlášení bude i část transparence. Ne, není to pro mě jen car papíru.am i osobní zájem na tom, aby se v tomto kraj posunul dopředu. I ja jsem si z pozice občana zažila svoje při získávání informací.

Pokud nemůžeš body v OT uvest, šlo by rozvést v emailu? Díky.
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
BenjaminPierce
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 251
Registrován: 16 říj 2016, 00:37
Dal poděkování: 214 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna a příchod pirátské transparentnosti na krajský úřad

Příspěvek od BenjaminPierce »

Hana.Ancincova píše: 08 říj 2020, 18:51 Ahoj Radku,
Samozřejmě že součásti programového prohlášení bude i část transparence. Ne, není to pro mě jen car papíru.am i osobní zájem na tom, aby se v tomto kraj posunul dopředu. I ja jsem si z pozice občana zažila svoje při získávání informací.
V Rožnově materiály v určité podobě jako jedni z mála zveřejňují tak by to budoucímu hejtmanovi nemělo být cizí.

Pokud budu chtít řešit trestnou činnost konkrétní skupiny zaměstnanců KÚ například zneužití pravomoci, maření vyšetřování, pomluvy před soudem a vydírání s novým vedením kraje, například s tebou jako budoucí radní resp. náměstkyní požádám o oficiální schůzku v budově kraje na které předám dokumenty a nechám si potvrdit předání, tak abych mohl dále dokládat, že to tom vedení kraje ví obdobně jako některé dotazy pokládám na fóru, aby se o nich vědělo. Oficiální cesta bude zároveň i dostatečná ochrana před nařčením, že se něco řešilo díky známosti nějak pokoutně, tak jak je to ve veřejné správě pravidlo.

Pro mne bude důležité i to jak se budoucí koalice postaví k personálním otázkám na KÚ, například některých vedoucích odborů a samotného ředitele KÚ, který je pro činnost úřadu nejdůležitější osobou v budově. Také jaké své lidi si piráti dovedou na kraj a jaké už tam někteří mají. Zároveň jsem srozuměn s tím, že se z kraje přes noc nestane pobočka Transparency International.

,,To nejde" je jen rychlá a jednoduchá výmluva, v devíti z deseti případů to zpravidla jde.

Uživatelský avatar
Libor.Adamek
Vedoucí krajského odboru
Příspěvky: 422
Registrován: 24 říj 2017, 14:25
Profese: prodejce kancelářské techniky
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Dal poděkování: 1260 poděkování
Dostal poděkování: 669 poděkování

Re: Změna a příchod pirátské transparentnosti na krajský úřad

Příspěvek od Libor.Adamek »

V Rožnově se zveřejňují lidem podklady pro zasedání zastupitelstva v anonymizované podobě, což si vynucuje zákon o ochraně osobních údájů.
Nám se podařilo prosadit automatický přístup k materiálům z Rady všem (i opozičním) zastupitelům a očekávám, že v rámci proklamované pirátské transparence toto na kraji zavedou i Piráti.
Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“