Datovy trezor

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym PrumyslObchod

Odpovědět
sharavan
Příspěvky: 10
Registrován: 07 kvě 2019, 21:45
Profese: programátor
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Datovy trezor

Příspěvek od sharavan »

Datova schranka je absolutni zaklad naseho e-governmentu. Bohuzel, i dulezite dokumenty jako vyrozumeni o vkladu vlastnickeho prava do KN se po 90 dnech smazou. Chapu, clovek si to ma behem tech 3 mesicu stahnout a zazalohovat. A pokud je liny, pak at si zaplati datovy trezor, coz je podle ceny predpokladam uloziste exkluzivne ze zlatem pokrytych nosicu, na jehoz chodu a udrzbe pracuje 500 IT expertu v oboru a pravidelne 5timinutove zalohy se uchovavaji v protiatomovych krytech.

Obrázek

Jak je mozne, ze se tohle neresi? Jak mam efektivne fungovat a komunikovat s egovem, kdyz 200 datovych zprav (vetsinou do 500kB) uchovanych v tomto "trezoru" na rok stoji stejne jako prumyslovy 1TB HDD.
Tito uživatelé poděkovali autorovi sharavan za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Vit.Fux
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Technický odbor
Příspěvky: 7963
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Náměstek člena vlády
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 15008 poděkování
Dostal poděkování: 8368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Datovy trezor

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Datový trezor je ostudná prasárna MVČR a České pošty.

MVČR vytvořilo Portál občana, kde je prostor pro ukládání dokumentů. MVČR tvrdí, že uložení je průkazné (nahrazuje datový trezor). Uložiště na Portálu občana je zdarma, nabízí 500 MB.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvek:
Vit.Fux

profant.eu
náměstek vicepremiéra pro digitalizaci
vedoucí resortních týmů Informatika

sharavan
Příspěvky: 10
Registrován: 07 kvě 2019, 21:45
Profese: programátor
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: Datovy trezor

Příspěvek od sharavan »

Tak dnes jsem si vzpomnel na toto vlakno, kdyz jsem psal na financni urad, ze nemuzu nikde najit potvrzeni o snizeni zaloh na DPFO co jsem podaval nekdy v breznu. Bylo mi receno, ze v systemu maji, ze mi to vyrozumeni posilali v kvetnu do datove schranky. To je asi pravda, ten dokument jsem cetl, ale bohuzel neulozit. Tak jsem je poprosil, jestli mi ho muzou poslat znovu. Nasledovala porada se sefem uradu, reserse a pak mi zoufala pani urednice vola, ze bohuzel jakmile se jednou zprava odesle, nemuze se poslat znovu. Musim zazadat o PLACENY (!!!!) opis za cca 180kc, ktery prijde v papirove podobe.
To vse proto, ze se nemuzu dostat ke zpravam starsim 90 dnu v datove schrance.
Chapu, ze problemu co resit maji pirati hodne, ale tohle je prece NAPROSTY ZAKLAD pro elektronickou komunikaci s JAKYMKOLIV uradem. Nemuze si to nejaky z nasich poslancu vzit trochu vic za ukol, nez zanadavat na to, jaka je to ostuda? Dekuji @Ondrej.Profant
Tito uživatelé poděkovali autorovi sharavan za příspěvky (celkem 2):
Ivor.Kollar, Petr.Vileta
Odpovědět

Zpět na „Internet“