návštěva v Bruselu

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 671
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

návštěva v Bruselu

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Velevážené krajské fórum,

dostali jsme od europoslanců nabídku, která se neodmítá. Nabízí nejaktivnějším dobrovolníkům z eurokampaně (myšleno včetně členů, předsednictev, koordinátorů) zdarma výlet do Bruselu. Máme za úkol vybrat ty, kteří v kampani nejvíc pomohli a nejvíc si to podle nás zaslouží. Kapacita je omezená, vychází to 3-4 lidi na kraj. Pokud bychom se nemohli dohodnout, můžeme zaslat seznam cca 10 lidí, kde ke každému napíšeme, jak se na kampani podílel a oni poté vyberou za nás.
Už jsme to nakousli v pondělí na mumble (zápis zde).

Podrobnější info k návštěvnické skupině:

- všichni účastníci se musí zúčastnit cca hodinové prezentace v parlamentu, kterou zpravidla navštíví europoslanec a mohou mu položit dotazy a popovídat si s ním
- každý účastník dostane 100 EUR na ubytování a jídlo na hlavu (bez ohledu na to, zda tu bude týden nebo 1 den, cena je neměnná a fixní)
- každý účastník dostane X EUR na cestovné – toto se počítá podle vzdálenosti z místa odjezdu (tedy Brno/Praha) a příjezdu (Brusel). Cena se pohybuje cca kolem 100-150 EUR
- můžete buď letět nebo jet autobusem (je možné si zařídit autobus pro celou skupinu, toto je však na nás, jak si to zařídíme)
-zájezd bychom chtěli uspořádat někdy v období jaro 2020 – podzim 2020 – dle preferencí dobrovolníků

Předpokládám, že to bude tak, že se vytvoří jeden zájezd v termínu, který si návštěvníci určí a pojedou společně.
Pokusím se zodpovědět veškeré dotazy, každopádně vás prosím o návrhy. (Já mám sice stále v živé paměti, kdo jak pomáhal, ale nechci sama nikoho určovat, ani nechci mluvit za jednotlivá MS.)

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Abychom nezapomněli na trosečníky, rád bych nominoval @Ivan.Sedek, který s námi v rámci kampaně něco objezdil a rozdal. Krom toho s námi byl i na poslední návštěvě Sněmovny a měl jsem z toho pocit, že ho to velmi zaujalo a potěšilo.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Co se týče času, bude třeba to koordinovat s časovým plánem krajské kampaně. Lepší by podle mě bylo jaro, později do toho promluví i prázdniny (školáci doma) a dovolené.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Ivan.Sedek
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 13 črc 2018, 13:55
Profese: IT
Bydliště: Na Hvězdárnách 411, 25229 Lety
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Ivan.Sedek »

Děkuji @Jan.Korbel za nominaci. Rád se do Bruselu podívám. Jen mi připadá ta odměna příliš velká v porovnání s tím, co jsem dělal.
Myslím, že @Klara.Kocmanova dělala mnohem více a takovou odměnu by si zasloužila.
Život je jen náhoda. Jednou jsi dole, jednou nahoře. ... (V+W)
Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Netroufám si porovnávat, ale pro Kláru bych taky hlasoval :)
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Lenka.Kozlova
Příznivec Pirátů – Jihočeský kraj
Příspěvky: 3167
Registrován: 11 čer 2012, 09:34
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 9057 poděkování
Dostal poděkování: 3408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Lenka.Kozlova »

mě by zajímalo, kdo bude za SčK vybírat těch 3 - 10 lidí

Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 671
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Lenka.Kozlova píše: 30 lis 2019, 17:39 mě by zajímalo, kdo bude za SčK vybírat těch 3 - 10 lidí
Celé KS SčK Lenko, proto to dávám sem.

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1057
Registrován: 09 srp 2010, 20:51
Dal poděkování: 676 poděkování
Dostal poděkování: 1358 poděkování

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Martin.Polak »

Odvolávám se na můj vlastní průzkum a navrhuji ty poukazy na zájezd losovat.
Nebo případně udělat nějak jinak podobně dramatický a náhodný výběr.
Přímá metoda volby akorát vyvolá zlou krev a budeme pak porovnávat neporovnatelné v rámci přínosu kampaně do EP.
Klára třeba sice udělala nejvíc, ale bylo to částečně v rámci jejího placeného zaměstnání.
Ivana Šedka bych klidně podpořil jen z osobní sympatie, ale nedokážu určit kolik toho reálně udělal a proto by takové hlasování bylo nepoctivé a musel bych prostě hlasovat jen podle kabátu.
Ta anketa samozřejmě není nijak směrodatná, ale dává určité indicie.
anketa
anketa

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 671
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Martin.Polak píše: 08 pro 2019, 02:40 Odvolávám se na můj vlastní průzkum a navrhuji ty poukazy na zájezd losovat.
Nebo případně udělat nějak jinak podobně dramatický a náhodný výběr.
Přímá metoda volby akorát vyvolá zlou krev a budeme pak porovnávat neporovnatelné v rámci přínosu kampaně do EP.
Klára třeba sice udělala nejvíc, ale bylo to částečně v rámci jejího placeného zaměstnání.
Ivana Šedka bych klidně podpořil jen z osobní sympatie, ale nedokážu určit kolik toho reálně udělal a proto by takové hlasování bylo nepoctivé a musel bych prostě hlasovat jen podle kabátu.
Ta anketa samozřejmě není nijak směrodatná, ale dává určité indicie.

losovat.jpg
Tvůj průzkum byl z dost malého vzorku a dal jsi tam málo možností. Zatím to žádnou zlou krev nevyvolává, losování bych dala až jako krajní možnost.

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4187 poděkování
Dostal poděkování: 3069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: návštěva v Bruselu

Příspěvek od Jan.Korbel »

Výsledky jakýchkoliv anket na facebooku si dovolím ignorovat. Zvlášť pokud jde o sranda ankety s šesti účastníky.
Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“