Jan Hanzlík

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
JanH
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2019, 12:07

Jan Hanzlík

Příspěvek od JanH »

Ahoj piráti,

slíbil jsem si, že hned po magisterském studiu se pustím znovu do veřejného života. Tak píšu rovnou z vlaku cestou od státnic. :-)
Je mi 28 let, profesně zemědělec, rodinné podnikání jsem přebral po otci. Nicméně můj zájem vždy spíše přitahovala politika a život veřejný.
Vystudoval jsem mezinárodní a diplomatická studia na VSMVV. V minulosti jsem byl obecní zastupitel v rodné vesnici Hněvošice.

Piráty sleduji už od 18 let, kdy jsem vstoupil do strany svobodných občanů jen proto, abych po letech zase vystoupil. Jak jsem stárl, i můj názor se měnil.
Za celou tu dobu jsem si u pirátů vážil veliké otevřenosti a někdy až přehnaného dbaní na protikorupční a transparentní jednání. Ale víte co, mně je to sympatické. Tato protikorupční vlastnost se dle mého názoru zrodila už u zakládajících členů, kteří do té doby byli jen občany, sledující cynismus a korupci tehdejších politiků a strašně je to štvalo a tak se rozhodli s tím něco dělat. Doufám, že tato protikorupční tendence a otevřenost zůstane v pirátském DNA napořád.

Upřímně, celá má aktivita u svobodných byla čtení článků a placení ročního příspěvku. Tentokrát bych se rád politice věnoval na plno.
Mým splněným přáním, by bylo pracovat pro piráty na krajské úrovni. Na začátku studií jsem měl plán, že po studiích odejdu za kariérou do Prahy. Nicméně během studia jsem se stal otcem a já od té doby vím, že chci ve Slezsku zůstat. Je tady krásně a veřejné práce je tady více než dost a někdo ji musí zastat. :-)

Konkrétněji k zemědělství. Nechci k pirátům proto, abych hájil zemědělce a jeho konvenční podobu, ale abych dokázal najít a hlavně modernizovat koncepci českého zemědělství v kontextu české krajiny a přírody obecně. Aspoň v našem kraji. To, že zemědělci pěstují řepku není proto, že to jsou zlolidi, co nesnáší přírodu a včely, ale protože je to v nastavených podmínkách nejrozumnější volba. S takto rozdanými kartami byste pravděpodobně došli ke stejnému výsledku i vy. Zemědělství už dávno není tržní prostředí, to je potřeba si přiznat. Dotace se velkou mírou podílí na způsobu zemědělství. Na druhou stranu to státu dává výhodu ovlivnit, jak bude česká krajina vypadat.
Dnešní koncepce vychází z desítky let starých představ, které už neodpovídají realitě. Z mé praxe mám aspoň trochu přehled, co chybí krajině, kterou lokálně znám. Rád bych se tématu věnoval ve spolupráci s odborníky i na krajské úrovni. Přeci jen zemědělská půda tvoří více než polovinu území Moravskoslezského kraje. Pro představu, nejde jen o obnovu remízků, ale například o realizaci lužních lesů, slepých ramen řek, rybníčků, v oblastech srážkového stínu, které v létě díky odparu budou pomáhat lokálnímu klimatu k tvorbě deště.
Myslím, že piráti zemědělskou tématiku moc nezpracovávali, tak snad bych mohl přispět troškou do mlýna.
EDIT: Pardon, piráti to řeší, už jsem našel příslušnou kapitolu fóra.

No, to už ale dávno vybočuji z tématu "pověz něco o sobě" :-)
Pokud budou mít piráti pocit, že bych mohl být v jejich řadách užitečný, pokusím se je nezklamat.
Samozřejmě budu rád nápomocný v jakékoliv oblasti, kterou dokážeme dobře zpracovat a podložit argumenty a fakty.

Hezký den všem,

Honza
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Jan Hanzlík

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Zdravím, děkuji za představení. Rád bych se domluvil na osobním setkání plus by mne zajímalo z jakého jsi města. :-)

Zaregistruj se mi prosím i do https://nalodeni.pirati.cz/

Děkuji

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

JanH
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2019, 12:07

Re: Jan Hanzlík

Příspěvek od JanH »

Jakub.Dedek píše: 27 čer 2019, 10:05 Zdravím, děkuji za představení. Rád bych se domluvil na osobním setkání plus by mne zajímalo z jakého jsi města. :-)

Zaregistruj se mi prosím i do https://nalodeni.pirati.cz/

Děkuji
Ahoj,
zatím mám trvalé bydliště v Hněvošicích, ale bydlím v Raduni, tedy blízko to mám do Opavy i Ostravy.
Osobní setkání prosím nejlépe v pracovní dny v odpoledních hodinách.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Jan Hanzlík

Příspěvek od Jakub.Dedek »

JanH píše: 27 čer 2019, 20:56 Ahoj,
zatím mám trvalé bydliště v Hněvošicích, ale bydlím v Raduni, tedy blízko to mám do Opavy i Ostravy.
Osobní setkání prosím nejlépe v pracovní dny v odpoledních hodinách.
Ok, jestli můžeš, tak v úterý cca v 16:30 v Ostravě v Opici na Denisově 639/2? Pak bych ohl až v srpu, protože jedu pryč. Tam bude určitě taky prostor. :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

JanH
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3
Registrován: 22 úno 2019, 12:07

Re: Jan Hanzlík

Příspěvek od JanH »

Jakub.Dedek píše: 27 čer 2019, 20:59
JanH píše: 27 čer 2019, 20:56 Ahoj,
zatím mám trvalé bydliště v Hněvošicích, ale bydlím v Raduni, tedy blízko to mám do Opavy i Ostravy.
Osobní setkání prosím nejlépe v pracovní dny v odpoledních hodinách.
Ok, jestli můžeš, tak v úterý cca v 16:30 v Ostravě v Opici na Denisově 639/2? Pak bych ohl až v srpu, protože jedu pryč. Tam bude určitě taky prostor. :-)
Jaj, až teď mně došlo, že za tou adresou byl otazník. Já už to bral závazně, no ukážu se tam, třeba tam budeš i bez předchozího potvrzení.
Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1651
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2669 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: Jan Hanzlík

Příspěvek od Jakub.Dedek »

JanH píše: 02 črc 2019, 15:35 Jaj, až teď mně došlo, že za tou adresou byl otazník. Já už to bral závazně, no ukážu se tam, třeba tam budeš i bez předchozího potvrzení.
V cajku, uvidíme se v Sprnu. :-)

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Moravskoslezský kraj“