Čističky odpadních vod

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Krajske expertni tymy - vedouci

Odpovědět
Karel.Stanek
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5
Registrován: 21 pro 2018, 20:52
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování

Čističky odpadních vod

Příspěvek od Karel.Stanek »

Pří rozhovru s úředníkem z česká Inspekce životního prostředí jsem narzail na problém. Při inspekci čističek odpadních vod nemají inspektoři pravomoc odebírat vzorky. Inspektoři se mohou spolehnout buď na součinost se správou povodí, která má právo odebírat vzorky nebo spolehnout na listiné podklady o kontrole vody.
Problém spočívá předveším v tom že spolupráce se správou povodí nefunguje a v tom že některé čističky mají vlastní laborky. Tudíž se inspektoři musí spolehnout na výsledek kontroly vody z laborky patřící pod čističku, což umožňuje čističce interpertovat data o stavu vody velmi kreativně. Proto by z mého pohledu bylo žádoucí aby v zájmu ochrany přírody měli možnost inspektoři při inspekci čističky odpadních vod odebrat vzorky a nechat je otestovat v nezávislé laboratoři.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Stanek za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Janoska, Pavel.Sramek, YjM
Zbynek.Janoska
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 1036
Registrován: 28 úno 2018, 10:54
Profese: programátor
Bydliště: Vracov [HO]
Dal poděkování: 2798 poděkování
Dostal poděkování: 1488 poděkování

Re: Čističky odpadních vod

Příspěvek od Zbynek.Janoska »

Ptal jsem se na to známého, co dělá u ČIŽP a napsal mi toto:
Ahoj, žádný právní předpis nic takového nestanovuje. ČIŽP má vysoutěženou akreditovanou laboratoř na rozbor kvality vody, ovšem málo peněz na analýzy, takže služby "vlastní" laboratoře používá jen když má podezření z nějaké nekalosti. Jinak zpravidla používá výsledky předložené kontrolovaným subjektem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Janoska za příspěvky (celkem 3):
Karel.Stanek, Dan.Lestina, YjM
Odpovědět

Zpět na „Životní prostředí a zemědělství“