Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Moderátoři: KoKS Praha, Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Vzhledem k avizovanému odchodu Martina Ardena z komise pro výchovu a vzdělávání je třeba doplnit naši nominaci. Martin se kvůli časovým konfliktům s jeho ostatními povinnostmi bohužel již nezvládne dlouhodobě práci v komisi věnovat. Chci tímto Martinovi poděkovat za práci, co dosud zejména v oblasti vzdělávání a práce s menšinami odvedl. Vyhlašuji rozpravu a prosím o nominace.
Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Příspěvek od Jana.Belecova »

nominuji Ondřeje Poláčka,
Přílohy
Mgr. Poláček_školká komise.pdf
(61.19 KiB) Staženo 40 x
Naposledy upravil(a) Frantisek.Dosedel dne 29 bře 2019, 21:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění odkazu do databáze životopisů, vložení jen živtopisu a motivačního dopisu kandidáta
Uživatelský avatar
Stepan.Strebl
Člen KS Praha
Příspěvky: 338
Registrován: 16 lis 2016, 11:30
Dal poděkování: 441 poděkování
Dostal poděkování: 872 poděkování

Re: Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Příspěvek od Stepan.Strebl »

Nominuji Barboru Dvořákovou.

Barbora se mnou spolupracuje dobrovolnicky na některých věcech ve školství a aktivně se o systém školství na P3 delší dobu zajímá, přišla se podívat i na minulou komisi k Cimburkově. Její názory na vzdělávání se myslím shodují s tím, co prosazujeme. Oceňuji inovativní přístup, otevřenost vůči rodičům, také mezinárodní zkušenost a praxi s předškolním vzděláváním, které ještě nemám tak najeté jako ZŠ. Životopis po dohodě posílám emailem, sem vkládám její dopis:

Mgr. Barbora Dvořáková
Narodila jsem se na rozhraní Prahy 3 a Prahy 10. Jako malá jsem navštěvovala Základní školu Čapajevovo náměstí, která byla po roce 1989 přejmenována na ZŠ nám. Jiřího z Lobkovic, tak, jak ji známe dnes. Na Praze 3 jsem tedy vyrůstala od svého dětství. Moji rodiče zde také vyrůstali a oba navštěvovali tutéž základní školu. Mám dvě sestry, které stejně jako já navštěvovaly nejprve základní školu ZŠ Jiřího z Lobkovic, mladší sestra poté ještě odešla na jazykovou školu ZŠ Kladská, mohu tedy říct, že mám i jisté srovnání z jiné ZŠ než na Praze 3. Sama jsem mimo to chodila dva roky (3. a 4. třídu ZŠ) na ZŠ Slovenská na Praze 2, kam jsem přešla z důvodu sportovní přípravy ve sportovní gymnastice. Celý druhý stupeň jsem již absolvovala na ZŠ nám. Jiřího z Lobkovic, kde mimo jiné působím také jako člen Školské rady. Do Školské rady této školy jsem byla jmenována za rodiče ZŠ Perunova (odloučené pracoviště ZŠ nám. Jiřího z Lobkovic), kterou nyní navštěvuje moje dcera.

Proč mě zajímá problematika školství na Praze 3?
Předně proto, že mám dvě malé děti, které jsou ještě na začátku své cesty za poznáním a školní léta mají ještě z větší části před sebou. Ráda bych jim i ostatním dětem, které žijí se svými rodiči na Praze 3, nabídla moderní školy, do kterých budou chodit rády a kde se budou cítit bezpečně. Byla bych velice ráda, aby na své cestě školským systémem potkaly řadu vzdělaných aktivních učitelů, kteří je budou podporovat v jejich zvídavosti a nasměrují je tím správným směrem, budou empatičtí a budou jim vštěpovat hodnoty hodné demokratické společnosti. Školu vnímám nejen jako místo, kde se děti dozvídají spousty informací, ale hlavně jako místo, kde se děti socializují do světa svých vrstevníků a učí se, jak vycházet s dospělými, ale též, jak jednat sám za sebe a být zodpovědný za své počínání. V neposlední řadě, bych byla také ráda, aby školy Prahy 3 byly vstřícným místem pro nás rodiče, abychom mohli otevřeně přinášet podněty, které nás zajímají z pohledu rodičů. Samozřejmě i rodiče, potřebují nastavit jistá pravidla pro komunikaci se školou.

Oblast školství mi není cizí ani z pohledu mé profesní orientace. V roce 2010 jsem absolvovala obor Předškolní pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, během svého studia jsem měla možnost absolvovat dvě pracovní stáže v zahraničních mateřských školách v Německu a ve Francii. Dva roky jsem působila jako učitelka v mezinárodní škole Panda learning center na pražském Žižkově. Po rodičovské dovolené jsem se postupně vrátila ke své práci a dva roky jsem pracovala v dětské skupině zřízené při Státním zdravotnickém ústavu v Praze. V posledních dvou letech se věnuji projektu Centra kolegiální podpory „Dobrý začátek“ na pozici metodik vzdělávání. Tento projekt je zaměřen na rozvoj socio-emočních dovedností předškolních dětí a je tedy primárně určen pro mateřské školy, ale domnívám se, že by byl stejně dobře aplikovatelný i v prostředí ZŠ nebo by mohl být alespoň inspirací. Díky tomuto projektu jsem navázala mnoho kontaktů s ředitelkami MŠ v různých krajích ČR.

Ve své pedagogické praxi se ráda inspiruji inovativními přístupy. Nejsem zastánce všechno hned měnit, ale rozhodně jsem člověk, který hledá nové cesty a chce věci posouvat dál.

Ve své práci v Komisi pro výchovu a vzdělávání bych se řídila heslem:
Hledat cesty, jak něco změnit a ne hledat důvody, proč to změnit nelze.
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1360 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Jsou kandidáti ochotni přijít na schůzi MSP3 například 15.4.2019 na seznámení a grilování?

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Jana.Belecova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 144
Registrován: 23 srp 2013, 11:22
Dal poděkování: 89 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Příspěvek od Jana.Belecova »

Frantisek.Dosedel píše: 01 dub 2019, 16:15 Jsou kandidáti ochotni přijít na schůzi MSP3 například 15.4.2019 na seznámení a grilování?
Odchylujeme se od praxe výběru kandidátů, kterou jsme aplikovali na ostatní, kteří nás zastupují v komisích/výborech. Připomínám, že o členech komisích a výborů rozhodovali zastupitelé a nikdo nebyl grilován na schůzi Pirátů. Dokonce nominanty do komisí ani neschvalovali členové MS, jako členy výborů a rady. Nahodilost a změny v praxi, která se aplikovala na jednu skupinu mi nepřijde ideální měnit, byť jsem jednoznačně pro, aby ostatní členové MS poznali jednotlivce, kteří nás zastupují. Bylo by dobré si tyto věci do budoucnosti ujasnit. Kontakt na O.P jsem předala, takže je možné se domluvit jakkoli.
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 834
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1360 poděkování
Dostal poděkování: 1118 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace klubu Pirátů do Komise pro výchovu a vzdělávání (rozprava)

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Jana.Belecova píše: 01 dub 2019, 16:32
Frantisek.Dosedel píše: 01 dub 2019, 16:15 Jsou kandidáti ochotni přijít na schůzi MSP3 například 15.4.2019 na seznámení a grilování?
Odchylujeme se od praxe výběru kandidátů, kterou jsme aplikovali na ostatní, kteří nás zastupují v komisích/výborech. Připomínám, že o členech komisích a výborů rozhodovali zastupitelé a nikdo nebyl grilován na schůzi Pirátů. Dokonce nominanty do komisí ani neschvalovali členové MS, jako členy výborů a rady. Nahodilost a změny v praxi, která se aplikovala na jednu skupinu mi nepřijde ideální měnit, byť jsem jednoznačně pro, aby ostatní členové MS poznali jednotlivce, kteří nás zastupují. Bylo by dobré si tyto věci do budoucnosti ujasnit. Kontakt na O.P jsem předala, takže je možné se domluvit jakkoli.
Navhuji to ujasnit hned na příštím klubu (respektive o tom zahájit debatu).

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Praha 3“