Zájem o přestup

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 10

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3886 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zájem o přestup

Příspěvek od Michal.Gill »

Ahoj,
vzhledem k tomu, že se právě stěhuji do Vršovic, rád bych po šesti letech přestoupil z MS Karvinsko do MS Praha 10, pokud o mě bude zájem. Myslím si, že budu podstatně užitečnější tam, kde v reálu bydlím, než abych byl členem na opačném konci republiky. Díky.

Vše o mně zde: https://wiki.pirati.cz/lide/michal_gill; máte-li dotazy, ptejte se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Ondrej.Vojta

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Zájem o přestup

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Ahoj Michale, přijď na naše setkání místního sdružení v pondělí 14. ledna 2019 od 18:30 na adrese Nad Primaskou 15.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Belsan, Michal.Gill
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1913
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3886 poděkování
Dostal poděkování: 3273 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zájem o přestup

Příspěvek od Michal.Gill »

Pro formu jsem si vypůjčil baterii dotazů na zájemce o členství z vedlejšího vlákna, ať se trochu představím těm, kteří mě neznají:

1) Přečetl/a sis poslání Pirátů vyplývajících ze stanov a program? Co považuješ za nejdůležitější, s čím naopak nesouhlasíš, co tě moc nezajímá?
- Ano. Nejdůležitější je pro mě na Pirátech obnova politické kultury a posun společenského vnímání politiky od zlodějiny ke službě státu. Proto jsem před šesti lety do strany vstoupil a vedle většiny programových bodů to pro mě zůstává hlavním důvodem, protože jsem původem z regionu, kde o politické kultuře ani mluvit nelze.

2) Konkrétní programové dotazy pro zajímavost:
- 0
a) Cítíš se jako Evropan? Je pro tebe zásadní, aby ČR zůstala v EU?
- Více než Čech a ano, setrvání ČR v EU je zcela zásadní. Odchod je ekonomická i politická sebevražda.
b) Podporuješ legalizaci konopí i pro rekreační účely?
- Rozhodně, přestože jsem extrémně příležitostným uživatelem (rozuměj klidně jednou do roka i méně). Hlavní motivací je nesmyslnost legislativy, která trestá měkkou drogu a tvrdou (alkohol) nebo návykovější (nikotin) nikoli.
c) Podporuješ manželství stejnopohlavních párů a adopci dětí stejnopohlavními páry?
- Ano.

3) Jak dlouho Piráty znáš, jak dlouho nás podporuješ a jakým způsobem?
- Na Fóru od května 2012, členem v MSK od prosince 2012, první fyzické zapojení před krajskými volbami 2012 na Dnech NATO. Za tu dobu členem RV, garantem, místopředsedou kraje, místopředsedou i předsedou největšího MS v republice (co do počtu obyvatel), zástupcem vedoucí ZO, koordinátorem, volebním manažerem a čerstvě s Láďou Koubkem v předsednictvu PPI.

4) Koho jsi volil/a předtím, než jsi volil/a Piráty? Proč? Pokud si to chceš nechat pro sebe, respektujeme to.
- Různě, ale je to spíše období, za které se retrospektivně stydím, protože jsem volíval neinformovaně a s dnešním povědomím o situaci vím, že jsem často volil grázly v rouše beránčím.

5) Byl jsi v minulosti členem nějaké jiné politické strany nebo hnutí? Pokud ano, co tě přimělo ji opustit?
- Ne. V roce 2012 (před vstupem k Pirátům) jsem se se třemi dalšími lidmi neúspěšně pokoušel o vznik české sekce European Federalist Party.

6) Co byl pro tebe rozhodující impuls pro vstup do Pirátů? Proč chceš vstoupit zrovna teď? Co dalšího očekáváš od statusu člena oproti statusu registrovaného příznivce?
- Jak řečeno výše - transformace české politiky a jejího vnímání ze strany veřejnosti.

7) Na jaké úrovni by ses u Pirátů chtěl/a angažovat? Na úrovni městské části, celopražské nebo celostátní? Máš už představu o tom, jakým způsobem bys nám chtěl pomáhat (odborná pomoc s programem, organizační, analytické či administrativní práce, technická výpomoc, medializace činnost, rozdávání volebních materiálů...)?
- All of the above. Vše z toho už jsem dělal a budu dělat dál.

8) Spojuješ si ve svých dlouhodobějších plánech s členstvím u Pirátů i možnost realizace vlastních politických cílů? Budeš chtít někam kandidovat?
- Již jsem kandidoval několikrát, jsem náhradníkem do Sněmovny a karvinského zastupitelstva; aktuálně se v sobotu v Táboře budu ucházet o místo na kandidátce do EP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvek:
Karel.Nejedlik

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Pavel.Hajek
Příspěvky: 501
Registrován: 29 čer 2014, 13:07
Profese: učitel
Dal poděkování: 503 poděkování
Dostal poděkování: 1076 poděkování

Re: Zájem o přestup

Příspěvek od Pavel.Hajek »

Michal byl přijat 11. 2. 2019, viz viewtopic.php?f=729&t=27399&p=610739#p610739
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Hajek za příspěvek:
Michal.Gill
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 10“