Výběrová řízení

Moderátoři: KoKS Jihočeský kraj, Krajští zastupitelé, Komunální zastupitelé, Zastupitele - HMP

Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Výběrová řízení

Příspěvek od Josef.Spak »

Obecná pravidla nominací do městských firem jsou ke stažení v příloze. Zastupitelský klub schválil nominační řád konsensem.

Naposledy upravil(a) Josef.Spak dne 06 pro 2018, 22:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrová řízení

Příspěvek od Josef.Spak »

Ve vláknu se zápisy zastupitelského klubu a pomocí odkazů na daný příspěvek v tématu, zveřejněných na webu a facebooku, byla vyhlášena výběrová řízení na 3 místa v dozorčí radě městských firem:
  • Správa domů s.r.o.
  • Lesy a rybníky města Českých Budějovic s.r.o.
  • Dopravní podnik města České Budějovice a.s.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrová řízení

Příspěvek od Josef.Spak »

Zastupitelský klub navrhl Místnímu fóru Českobudějovicko nejlepší uchazeče o místa v dozorčích radách, kteří vzešli z výběrových řízení.

Nyní probíhají veřejné diskuse:
Následně bude MF Českobudějovicko hlasovat o přijatelnosti.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrová řízení

Příspěvek od Josef.Spak »

Za zápisu jednání Rady Města je patrné, že Jan Kubečka bude jmenován do dozorčí rady Lesů a rybníků. Jak je to s ostatními dvěma nominacemi:
  • Dopravní podnik má stále původní dozorčí radu (Rada města zatím členy neobměňovala)
  • Správa domů zatím nemá v dozorčí radě zástupce navrženého Piráty.
    Ze zápisu jednání RM ČB ze 17.12.2018 je patrné jen to, že materiál k bodu 55 byl stažen.
    Z vyjádření Tomáše Trantiny na Facebooku:
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213757946356006 píše:Přátelé, jsem osel. Aneb jak jsem starej, tak jsem pořád naivní trouba. V souvislosti s mým navržením Piráti České Budějovice do dozorčí rady Správy domů, jsem vyplnil chybně formulář o střetu zájmů. Domníval jsem se, že mám vyplnit faktickou stránku věci, že v žádném střetu zájmů nejsem a ani jsem se svými firmami za moje působení v nich nebyl, protože jsem se Správou domů neobchodoval a obchodovat nehodlám. Chyba, vyplnit se mělo vše, kvůli hypotetické možnosti byť potenciálního střetu zájmů. Mea culpa. And now the Shitstorm is coming. Je mi jasné, že si tuhle příležitost mnozí nenechají ujít. Směle do mě, zvoslil jsem si to sám. Nicméně chybama se člověk učí, jak říkala teta Kateřina. Taky ale říkala, že kdo s čím zachází, tím taky schází ;-) Představa, že se vzdám funkce předsedy partaje, která vstupuje do koalice, abych si šel potom "nahrabat" díky spojení s opozičními Piráty, kteří jsou nejtransparentnější politickou stranou ever, je sice komická, ale v dnešní postfaktické době už neumím dohlédnout čemu jsou lidi schopní uvěřit. No, tak teda pěkný Vánoce všem, já už jsem si dárek dal ;-)
Čekám na vyjádření zastupitelského klubu, jaký bude další postup.
Cypra
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 106
Registrován: 10 pro 2018, 20:51
Profese: filosof
Dostal poděkování: 20 poděkování

Re: Výběrová řízení

Příspěvek od Cypra »

Tak je tomu,když Rada města - vlastně představenstvo,resp.správní rada - rozhoduje o obsazení dozorčí rady !!!!!! Zastupitelstvo (valná hromada) nevolí...ač by mělo.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrová řízení

Příspěvek od Josef.Spak »

Michal Šimek a Jan Kubečka byli jmenováni do dozorčích rad. Tomáš Trantina se vzdal nominace na zasedání zastupitelského klubu 10.1.2019

Nyní je svoláno jednání o nominaci dalšího v pořadí, tedy Yvony Kudláčkové, do DR Správy domů, s.r.o.
Uživatelský avatar
Josef.Spak
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 zář 2017, 23:50
Profese: Programátor
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 1833 poděkování
Dostal poděkování: 1111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběrová řízení

Příspěvek od Josef.Spak »

Yvona Kudláčková byla jmenována do DR Správy Domů na dnešním zasedání rady města.
Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - České Budějovice“