Reporty z Plzně 1

Moderátoři: Komunální zastupitelé, Krajští zastupitelé, Zastupitele - HMP

Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Magda.Dankova »

Starší reporty z povolebního vyjednávání městského obvodu Plzeň 1 naleznete v sekci evidence schůzek a kontaktů na fóru.
Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Magda.Dankova »

Dne 23.10. 2018 jsem navštívila úřad UMO1 Plzeň kvůli založení pirátského klubu a zjištěni informaci o následném prvním zastupitelstvu. Při té příležitosti jsem se setkala Ing. Řežábovou. Jednaly jsme o možnosti výborů (možnost mít 1člena ve FV a 1-2 členů v KV) a komisí (změna počtu z 10 na 5).
Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Doplňuji předchozí zápisy z Evidence kontaktů a schůzek:
Magda.Dankova píše: 08 říj 2018, 12:54 V sobotu 6.10. jsme se sešli Pavel Bosák, Magdaléna Daňková, Pavel Šrámek s plzeňským klubem Plzen 1 ANO (Ivana Mádlová a spol). Čas trvání zhruba 5 minut. Charakter schůzky informativní.
Magda.Dankova píše: 11 říj 2018, 15:03 Ve středu 10.10. jsem se sešla ze zastupitelem KDU Plzeň 1, čas trvání zhruba 5 minut. Charakter schůzky seznamovací.
Magda.Dankova píše: 11 říj 2018, 15:04 Ve středu 10.10. jsme se sešli Pavel Bosák, Magdaléna Daňková s plzeňským klubem Plzeň 1 ANO (Ivana Mádlová a spol). Zahájili jsme oficiální jednání o možné koalici v souladu s povolební strategií. Projednány programové průniky.
Magda.Dankova píše: 14 říj 2018, 17:40 V sobotu 13.10. jsem se sešla s panem Václavem Heřmanem z KSČM z městského obvodu Plzeň 1. Charakter schůzky seznamovací.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5236
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 2006 poděkování
Dostal poděkování: 3084 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Dne 29.10. jsem se sešel s Ing. Řežábovou (ODS), lídryní a očekávanou starostkou UMO1. Ujistila mne, že opozice bude mít většinu v Kontrolním výboru (Piráti budou mít 2 místa z 10). Prezentovala mi stanovisko budoucí rady zřídit pět komisí (v každé budeme moci mít zástupce). Oba jsme se shodli, že očekávaná koalice bude křehká (14 vs. 13 hlasů).
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Magda.Dankova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 254
Registrován: 29 led 2015, 22:39
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 253 poděkování

Re: Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Magda.Dankova »

Dne 27.10.2018 jsem se v Andělu sešla se zástupci opozičních klubů (Ano, Suma) a (KSČM, Heřman) a snažili si vyjasnit pozice před ustanovujícím zastupitelstvem městského obvodu Plzeň 1, kde by piráti rádi plnili funkci konstruktivní opozice a neradi by byli zatažení do nynějších ambivalentní komplikovaných vztahů.
Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Dne 14.10. jsme se sešli ve složení Magda Daňková, Pavel Šrámek, František Hagara, Pavel Bosák (za Piráty) s Ivanou Mádlovou (ANO 2011). Paní Mádlová nám předložila memorandum o spolupráci v rámci vyjednávání koalice na UMO 1 Plzeň. Nechali jsme si čas na rozmyšlenou a domluvili jsme se na další schůzce ten samý den.

Později tentýž den schůzka ve složení Magda Daňková, František Hagara (Piráti) s Ivanou Mádlovou (ANO 2011). Podepsáno memorandum o spolupráci dle našeho vzoru, které bylo po předchozí telefonické domluvě zasláno e-mailem paní Mádlové.

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Uživatelský avatar
Frantisek.Hagara
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 250
Registrován: 07 říj 2016, 22:10
Bydliště: Plzeň 1
Dal poděkování: 601 poděkování
Dostal poděkování: 348 poděkování

Re: Reporty z Plzně 1

Příspěvek od Frantisek.Hagara »

Dne 21. 1. 2019 se konalo na Bolevci setkání se starostkou. Jednalo se o akci určenou pro veřejnost.
Zúčastnili se za Piráty: František Hagara, Martin Holzman, později přišla Magda Daňková.

Kromě starostky Heleny Řežábové (ODS) byla přítomna ještě místostarostka Ilona Jehličková (TOP 09), místostarosta Miroslav Brabec (ČSSD), místostarosta Jiří Uhlík (PRO Plzeň), náměstek Pavel Šindelář (ODS), Štěpán Krňoul (KDU-ČSL), později dorazil náměstek pro dopravu Michal Vozobule (TOP 09). V sálu jsem ke konci zahlédl opozičního zastupitele Heřmana (KSČM).

Probírala se stavba kostela u parkoviště u Gery nad Penny Marketem, jedna paní vyjádřila obavu, zda se nejedná o mešitu. Má to být františkánský kostel, jehož stavba bude financována církví. Jeden pán si stěžoval na zvláštní způsob, jakým někteří lidé venčí psy. Údajně ve 4 ráno vyběhnou se psem ven, zapálí si cigáro a psa pustí bez vodítka. Rozebíralo se i téma bezdomovců a odpadů. Stížnosti na to, že někteří lidé místo toho, aby třeba nábytek nebo rozměrnější věci odvezli do sběrného dvora, tak je raději položí k popelnicím. Jedna paní poukázala na to, že bezdomovci, kteří vyhrábávají věci z popelnic, kradou, protože v okamžiku, kdy někdo vhodí něco do popelnice, se odpad stává majetkem města. Povzdechnutí i nad tím, že lidé vyhrabávající věci z popelnic nechávají za sebou nepořádek - vyházené věci, které se jim nehodí, nevrátí zpátky do popelnice. Pan místostarosta Uhlík se rozpovídal o tom, že chodí kouřit na balkon a díky tomu vidí, co se děje u popelnic. Rozebíral se také případ vykradené pizzerie na Bolevci, kdy se pachatel schovával ve křoví. Technický náměstek pan Šindelář se vyjádřil k aquaparku - dle jeho slov je ODS proti jeho výstavbě - soukromý investor by to neufinancoval, není možné to realizovat bez dotací od města, pak jsou zde ještě vysoké náklady na údržbu.

Po skončení této akce, která trvala hodinu a půl, jsme se pozdravili se starostkou. Součástí této akce bylo také občerstvení, já s Martinem jsme měli každý jedno velké pivo, nealkoholické občerstvení jsme si platili ze svého.

50537113_528941387597558_7772667547534491648_n.jpg

Informace na webu obvodu - https://umo1.plzen.eu/zivot-v-obvodu/ak ... druhe.aspx a reportáž z TV ZAK - https://www.zaktv.cz/archiv/okenko-z-me ... /3454.html
Naposledy upravil(a) Frantisek.Hagara dne 28 led 2019, 20:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: doplnění

mail: frantisek.hagara@pirati.czOFFTOPIC Děda kouká z okna paneláku a říká: „Ti studenti jsou dneska tak chudý, že kouřej jednu cigaretu v pěti lidech a ještě se tomu smějou.“

Odpovědět

Zpět na „Zastupitelstvo - Plzeň 1“