[Rozprava] Podpora nezávislé kandidátky ve Strážnici

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

[Rozprava] Podpora nezávislé kandidátky ve Strážnici

Příspěvek od Petr.Balaz »

Ahoj,
zahajuji jednání ve věci podpory kandidátky nezávislých kandidátů ve Strážnici.

Navržené usnesení:
Místní fórum Slovácko

v y j a d ř u j e

podporu kandidátce nezásvislých kandidátů ve Strážnici.
Důvodová zpráva:

OFFTOPIC
[shrnuti]
Pirátky a Piráti z MS Slovácko,
překládám důvodovou zprávu k jednání o podpoře nezávislé kandidátky „Strážnice Srdcem“ tak, aby mohla používat přídomek „s podporou Pirátů.“

Vzhledem k faktu, že jsem momentálně jediným členem Pirátské strany ve Strážnici a zároveň se, kvůli mandátu poslance, nechci ucházet o vyšší pozice v místní samosprávě, podporuji nezávislou kandidátku složenou ze strážnických osobností, ve kterých vidím jak záruky lidských kvalit, tak velký potenciál pro tolik potřebné změny, které naše město potřebuje. Zároveň uvádím, že budu-li zvolen, nezradím důvěru občanů a mandát zastupitele přijmu, nebudu se ale ucházet o pozice v Radě města (vzhledem k faktu, že mám ve Strážnici regionální kancelář, ve které budu 2x měsíčně a jednání Zastupitelstva je 1x za 2 měsíce je možné funkci zastupitele vykonávat řádně), případnou odměnu za výkon zastupitele odevzdám na dobročinné účely.

Zde předkládám seznam kandidátů tak, jak bylo dohodnuto napříč kandidátkou:

1. Richard Macků
2. Iveta Šimáčková
3. Jiří Kaluža
4. Filip Chlud
5. Ingrid Tomšů
6. Jiří Dobčák
7. Martin Grombíř
8. Jiří Sasín
9. Hynek Brydlák
10. Pavel Holomčík
11. Petra Macků
12. Radek Holomčík
13. Adam Žák
14. Jiří Sochor
15. Lucie Sasínová
16. Filip Martínek
17. Karel Komoň
18. Veronika Brydláková
19. Pavel Somogyi
20. Milan Jokele
21. Pavel Žák

Zde přikládám představení lídra kandidátky a čelních kandidátů:

1. Richard Macků

Narozen před 47 lety. Nejvyšší dosažené vzdělání – SŠ s maturitou (zaměření programátor analytik)

Nyní zaměstnán od roku 2005 na oddělení prodeje, jako samostatný prodejce ve firmě Kordárna Plus a.s. se sídlem ve Velké nad Veličkou. Jedná se o jeden z největších textilních závodů v Evropě se zaměřením na výrobu technických tkanin.

Pracovní náplň - denní komunikace se zákazníky (z 80% zahraniční) písemnou, telefonickou a osobní formou.

Kandiduji proto, že mi není lhostejný další vývoj naší obce Strážnice. Máme v rukou dědictví s opravdu silným potenciálem. A je veliká škoda ho nevyužít. Jsem přesvědčen o tom, že nynější směr k zlepšení nevede. Tudíž je změna nutná.

Jsem člen TOP09, momentálně se neangažuji.

2. Iveta Šimáčková

Narodila jsem se a žila v Brně. Mám střední ekonomické vzdělání a pohybovala jsem se více než 25 let v obchodním a manažerském světě, který mi dal spoustu kontaktů a zkušeností. Životní cesty mě přivedly do města pod Bílou věží před 11 lety , kde jsem se vdala a od té doby tady trvale bydlím a Strážnice mi přirostla k srdci. Není mi lhostejné jakým směrem se bude ubírat hospodářský, kulturní, sportovní a turistický vývoj Strážnice. Proto kandiduji za stranu Strážnice srdcem, kde jsou lidé, kterým záleží na našem městě stejně jako mě.

Cestovní ruch a zviditelnění Strážnice na úrovni jakou si zaslouží díky své historii a lidem, bych chtěla podporovat v maximální míře. Věřím, že se nám společnými silami podaří postupně vybudovat živé a moderní město, kde se mladým lidem bude líbit, budou tady rádi žit a vychovávat své děti.

BEZPP

3. Jiří Kaluža

Narozen v Hodoníně, vystudoval SOŠ Strážnice obor Technická administrativa, nyní pracuje ve Skalici SK ve strojírenském oboru. Kandiduji, protože chci aby byla politika i na té nejnižší úrovni čistější a otevřenější.

BEZPP

4. Filip Chlud

Aktuálně podnikám v oblasti kultury a vzdělávání. Loni jsme konečně rozjeli letní kino ve Strážnici a za oblast vzdělávání bych zmínil vědomostní kvízy pro základní a střední školy Minerva Cup. 16 let jsem žil v Brně, kde jsem kromě studia na dvou divadelních fakultách (JAMU a MU) působil v mnoha divadelních spolcích, např. Divadelkoproskoly.cz nebo Divadlo Aldente. Do zastupitelstva kandiduji, protože mi kvalita kulturního vyžití ve Strážnici není lhostejná a mám pocit, že její úroveň je poslední dobou spíše stagnující než-li progresivní.

BEZPP

Záměr na sestavení jsem oznámil RV zde: https://redmine.pirati.cz/issues/12341

K programu

Program ještě není v této chvíli hotov. Základní částí programu „Strážnice Srdcem“ je nicméně materiál „Otevřená radnice,“ kterou momentálně projednává RV: https://redmine.pirati.cz/issues/12544

Další programové priority:

1. Opatření na snížení teploty ve městě, zlepšení zadržování vody a účinnější ochrana před bleskovými povodněmi

2. Řešení rozmáhajícího se bezdomovectví

3. Podpora podnikání a cestovního ruchu

4. Modernizace kultury a vzdělávání (i v mimoškolních aktivitách a v aktivitách pro seniory)

5. Řešení bytové situace

Za kandidáty osobně ručím, program před zveřejněním předložím MS Slovácko ke schválení.
Prosím o podporu kandidátky.
Děkuji
Radek Holomčík[/shrnuti]



Rozprava potrvá 48 hodin, poté bude bezprostředně vyhlášeno hlasování, které potrvá také 48 hodin.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Balaz za příspěvky (celkem 2):
Zbynek.Janoska, Radek.Holomcik
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: [Rozprava] Podpora nezávislé kandidátky ve Strážnici

Příspěvek od Petr.Balaz »

Hlasování skončilo.
Ve veřejném hlasování bylo odevzdáno 5 hlasů. 5 hlasů PRO, 0 hlasů proti a nikdo se nezdržel. Pro přijetí usnesení byly potřeba 3 hlasy. Tímto konstatuji, že usnesení bylo přijato.
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Slovácko“